Leonidas Chardinas. Sausio 13-oji iš vidaus

Minint Sausio 13-osios 30-ąsias metines siūlome pasižiūrėti niekur neskelbtą medžiagą – nuotraukų albumą iš Lietuvos savanorio šaulio Leonido Chardino asmeninio archyvo. Fotografuota Aukščiausios Tarybos pastato viduje lemtingaisiais 1991 m. sausio–vasario mėnesiais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Feikas

Niekur nesimato Niezabutkių. Tai neteisingos nuotraukos.

ginklas

Ginklai? Ginkluoti vyrai?
Juk ginklai šaudo! Tik reikia, kad kas paspaustų mygtuką…

Žodžio laisvė...

Ačiū ,broliukai,už kovą dėl Tėvynės Lietuvos Laisvę ir Nepriklausomybę.Pavyko…
Pavyko išsivaduoti iš iki dantų ginkluoto okupanto.Įvyko stebuklas,sėkmingai
susiklostė aplinkybės.

Žemyna

Gaila, kažkaip nesiseka pasididinti nuotraukas, kad įrašą sustabdžius kiekvieną būtų galima atidžiai apžiūrėti – gal kurioje nors ir giminaitis į kadrą patekęs…

Lietuvos kariuomenės kūrėjas.

Kadrai neatitinkantys tikrovės. Tų metų sausio mėn. gynėjai pagrinde buvo Kauno, Panevėžio ir Vilniaus šauliai. Visi uniformuoti šaulio uniforma daugumoje.Vėliau po visų įvykių Televizijos bokšto, Spaudos rūmų šturmo pavojui atlėgus, atsirado įvairių savanorių gražiomis juodomis uniformomis. Kas ir matosi nuotraukose. Čia buvo jau šaukštai po pietų. Bet prisiminti vis tiek malonu.
Dar prieš sausio 13- tą buvo suformuota Lietuvos savanorių rinktinė.Apsispręsti buvo duota 15 min. Kiti turėjo palikti pastatą. Prisiekėme Dievui ir Tėvynei. Audrius Butkevičius krašto apsaugos departamento ministras ir Vytautas Landsbergis Aukščiausios Tarybos pirmininkas priėmė priesaiką. Tapome Lietuvos krašto apsaugos savanorių kariuomene.
Vėliau tai tik dainos ir budėjimas be jokios įtampos. Tas ir matosi nuotraukose. Aišku kažkiek rizikos buvo, aplinkui važinėjo BTR-ai su kareiviais. Truputį nutariau patikslinti.

Leonidas Chardinas. Sausio 13-oji iš vidaus

Jūsų dėmesiui siūlome iki šiol niekur neskelbtą medžiagą apie Sausio 13-osios įvykius iš Lietuvos savanorio Leonido Chardino asmeninio archyvo.

Fotgrafuota Aukščiausios Tarybos prieigose ir pastato viduje 1991 m. sausio-vasario mėnesiais.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nesusipratimas

Ir nė vieno su patentuota nezabūdke.

Dėkui.

Sugrįžom atgal. Jauni, gražūs, tikintys LAISVE. Dėkui.

Daiva

Net graudu pasidarė, prisiminus tas dienas. Ar nors vienas iš šių jaunų vyrų pagerbtas, apdovanotas? Jie realiai rizikavo gyvybe.

Justina

Doros morales zmogaus sirdi sios fotografijos – to itempto ir rizikingo meto prisiminimai – negali nesugraudinti… Aciu Jums, kad ten buvote. Linkime Dvasios ir kuno sveikatos, juk beveik 30 metu skiria mus siandien nuo tu siauba ir nezinia kelianciu naktu ir dienu.

T0mas J.

Ačiū kad parodėt šias nuotraukas, labai keistas jausmas visa tai prisiminti. Netikėtai net save pamačiau, tuo laiku teko ten 5 paras pagyventi.. Miegodavom rūbinėj ant grindų, pamenu kaip Prunskienė dėl mūsų ten gulinčių bambėjo anksti ryte, virš galvos kabindama paltą. Turėjau ir aš ten fotoaparatą, deja juosta buvo apšviesta, kai grįžęs namo ją išryškinau.

s.m. >Daivai

pasiaukojimas yra tik tada, kai jis nereikalauja atlygio.
„Pasigerbė”, apsidovanojo rentomis ir sklypais truputį senesni vyrai moteros, iš „bebrų” atvirtę „šermuonėliais”.
Ačiū Tomui J.
Gyvenome reiškias ten tada kartu. Tik tamsta parlamento viduje, o aš lauke, nakvodamas savaitę sėdom prie laužų arba sėdom ant grindų pusės kvadratinio metro gabaliuke tuomet mokslų akademijos turistų klubo rūselyje.

Antanas

Ačiū kun. majorui Alfonsui už primintą „Laisvas laikraštis” Sausio 13 tikrovę ir nuotrauką priminusią man stovint šalia, tada man nepažįstamo kunigo atvykusio kaip dabar sužinojau iš straipsnio ginti Lietuvos. Labai norėčiau, kad daugiau būtų parašyta apie šį lietuvį kunigą, atsidavusį sielovadai lietuviams likusiems Baltarusijoje. Ačiū

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top