Liberalai atėmė iš klaipėdiečių šachmatininkų IX Pasaulio lietuvių sporto žaidynių šventės džiaugsmą

Vanda Kartenaitė

2013 m. birželio 29 dieną viešbučio „Amberton Klaipėda“ konferencijų salėje vyko Pasaulio lietuvių IX žaidynių šachmatų varžybos. Tuo pat metu grupė klaipėdiečių su plakatais rinkosi į akciją, įspėjančią miestiečius ir svečius apie apgailėtiną šachmatų sporto padėtį mieste.

2013 m. gegužės 30 d. Klaipėdos miesto taryba priėmė sprendimą, kad šachmatų sportui nereikia biudžetinio finansavimo. Kyla klausimas, kodėl nereikia? Nėra masiškumo… Atsakymas paprastas, net vaikui aiškus – prie šachmatų lentos sėdi tik du sportininkai. Ar galima masiškumu lygintis su komandinėmis sporto šakomis?

Galima, jei artėja rinkimai į savivaldybes. Reikia papirkti rinkėjus. Iš kur gauti pinigų? Kasmet Klaipėdos savivaldybė iš biudžeto miesto sportui atseikėja 14 milijonų litų (tik ne iš savo kišenės). Pasirodo tų pinigų neužtenka, dėl to atsisakoma iš biudžeto finansuoti 11 sporto šakų (nežiūrima į pasiektus rezultatus ar asmeninius pasiekimus), o visus 14 milijonų nutarta nuo 2014 sausio skirti tik keturiolikai sporto šakų. Tie, kas liko finansuojami iš biudžeto, žino, kam yra dėkingi ir kaip turės balsuoti per savivaldybės rinkimus. Štai kokie motyvai yra menamos sporto reformos varomoji jėga. Nereikia užmiršti, kad šaškėms, šachmatams nereikia aikštynų, aikščių. Nereikia didelių pinigų…

Į piketą atėjo tėvai, kurių vaikai lanko šachmatų treniruotes. Kas mėnesį už vieną vaiką po šios reformos tėvai turės mokėti po 63 litus, bet ar jų užteks? Kas apmokės keliones į varžybas? Viena mama pasiteiravo, ką daryti, jei vaikui patinka tik šachmatų sportas? Šį miesto valdžios pasipinigavimą galima pavadinti baudos skyrimu už tai, kad tavo vaikas mėgsta šachmatus. Lankytų krepšinį ar futbolą – tokių pinigų nemokėtų.

Į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes yra įtrauktas ir intelektualus sportas – šachmatai. Sportas, kurio pradžia Klaipėdoje laikytini 1933 metai, kai prezidentu buvo Antanas Smetona. Po aštuoniasdešimt metų valdantieji liberalai sprendimu kodiniu pavadinimu „reforma“ nutarė sunaikinti šią sporto šaką. Gegužės 30-oji tapo gėdos ir valdančiųjų trumparegiškumo diena.

Klaipėdos miesto valdžios įvykdyta sporto reforma – jokia reforma, toks pamaloninimas atrinktų sporto šakų ir klubų (papildys jų sąskaitas mūsų pinigais) sugadino nuotaiką klaipėdiečiams šachmatininkams ir šaškininkams. Dėdės ir tetulės iš Klaipėdos miesto tarybos, likę abejingi jaunimo laisvalaikiui, jų ateičiai, atėmė iš vaikų Pasaulio lietuvių sporto žaidynių šventinį džiaugsmą. Nejaugi išties Lietuvai nereikalingi protingi žmonės?

Pikete dalyvavo šachmatų sporto treneriai, kolegos iš Gargždų, Plungės ir kitų miestų. Jie pritarė piketo akcijai ir dėkojo klaipėdiečiams už paramą intelektualiam sportui.

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top