Liberalcentristai pripažįsta: Lietuvos ministrai aklai vykdo VSD sprendimus

Spalio 12-ąją, šeštadienį, į posėdį rinkosi Liberalų ir Centro sąjungos (LiCS) taryba. Be kitų partinių klausimų, naujasis partijos vadovas Artūras Melianas, pateikdamas politinės situacijos apžvalgą, pakomentavo ir teismo sprendimus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo bylose.

Pakartojęs, ir ne kartą, būtinąją neva „teisinės valstybės žmogaus“ maginę formulę „teismo sprendimas be jokios abejonės yra gerbtinas ir atitinkamos institucijos turi priimti reikiamus sprendimus“, A. Melianas buvo įsitikinęs: neatleisti FNTT vadovų jo partietis, tuometis vidaus reikalus ministras Raimundas Palaitis negalėjo – esą jį tai daryti bent įpareigojo Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos.

„Įvairūs sprendimai rėmėsi vis dėlto tam tikrom pažymom, kuo mes negalim nesiremti, kurių esmė yra dėl galimybės dirbti su slaptais dokumentais. Tai aš manau, kad bet koks ministras būnant ten, jeigu gauna iš Valstybės saugumo departamento tokią pažymą, negali priimti kitokio sprendimo“, – buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio neteisėtą sprendimą teisino buvęs vidaus reikalų ministras A.Melianas.

Išties stebina: liberalcentristų teigimu, Lietuvos vyriausybės ministras, davęs priesaiką „būti ištikimas Lietuvos Respublikai“, „gerbti ir vykdyti jos Konstituciją ir įstatymus“, „visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“, jaučiasi suvaržytas ne šios priesaikos, ne Konstitucijos ir įstatymų, o VSD jam atneštos pažymos?

Regis, A.Meliano vieša išpažintis pagaliau atskleidė: dalis Lietuvos politikų, būdami valdžioje, vadovaujasi ne Konstitucija, bet kriminalinės gaujos logika, pagal kurią, gaujos vado įsakymus privalu vykdyti be išlygų, nes jie aukštesni už valstybės įstatymus. Pastaruoju metu tokia gaujos logika remiasi ir prezidentės Dalios Grybauskaitės vieši pareiškimai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top