Lietuva: koalicijos dėlionė baigta?

Derybos dėl koalicijos iš esmės baigtos, dėl programinių dalykų sutarta – belieka pasirašyti koalicinę sutartį. Kaip pranešė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, tai įvyks trečiadienį vidudienį.

Koalicijos dėlionė jau žinoma, tačiau kas bus siūloma į ministrus, R. Karbauskio teigimu, dar nebuvo kalbėta.

Naujojoje vyriausybėje socialdemokratams atitenka trys ministrų portfeliai: užsienio reikalų, teisingumo ir ūkio. Pastaroji ministerija – „paskutinės minutės grobis“ – prieš sukirsdami rankomis socialdemokratai išmainė jiems siūlytą Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją į Ūkio. Kaip pakomentavo A. Butkevičius, jų partija, švenčių ir rinkimų proga prisistatanti kaip paprastų žmonių interesų gynėja, nerado savo gretose pakankamai profesionalaus žmogaus, kuris ryžtųsi įgyvendinti svarbiausią socialdemokratinę idėją: pasirūpinti silpniausiais.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), rinkimuose iškovojusi 56 parlamentarų mandatus, atitenka du svarbiausi postai – Seimo pirmininko ir prmejero. Jau žinoma, kad „valstiečiai“ į premjerus deleguos Saulių Skvernelį. Jie vadovaus ir 11-kai ministerijų, iš kurių turėtų likti tik 10 – Energetikos ministeriją sutarta sujungti su Ūkio ministerija. Nuspręsta, kad Seimo vicepirmininkų bus tik 4 ir du iš jų deleguos socialdemokratai, vienas priklausys opzocijos lyderiui.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top