Lietuva mini 23-iąsias Laisvės gynimo metines (papildyta)

Šiomis dienomis prisimename 1991 metų sausį, kai sutelktomis piliečių jėgomis buvo apginta Lietuvos Nepriklausomybė – Kovo 11-osios Aktu išreikšta piliečių valia – ir nepriklausomą valstybę atkūręs parlamentas – tuometinė Lietuvos širdis. Pagerbsime už laisvę sudėtas aukas – tuos, kurie, susibūrę aplink Seimą, Televizijos bokštą, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastatą, tąkart tapusius Valstybės, Laisvo žodžio simboliais, savo kūnais gynė Tiesą, padariusią mus laisvus.

Jūsų dėmesiui siūlome keletą šiai dienai paminėti skirtų renginių. Daugiau informacijos apie Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginius Vilniuje ir visoje šalyje rasite specialiojoje svetainėje.

Sausio 12 d., Laisvės gynėjų dienos išvakarėse, bus uždegti atminimo laužai: 16.30 val. – prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato (S. Konarskio g. 49), 17.00 val. – prie Vilniaus Televizijos bokšto (Sausio 13-osios g.). 18.30 val. – Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų – prasidės Sąjūdžio valanda. 19.00 val. Šv. Jonų bažnyčioje vyks koncertas „In Memoriam“ (įėjimas laisvas).

Sausio 13-ąją, per iškilmingą minėjimą Seime (10 val.) bus įteikta trečioji Laisvės premija. Šiemet ji skirta kunigui Sigitui Juozui Tamkevičiui – kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“ steigėjui, redaktoriui, Tikinčiųjų teisių gynimo komiteto nariui. Prieš iškilmes Seimo rūmuose bus atidaryta S.Tamkevičiui skirta paroda.

12.00 val. Nepriklausomybės aikštėje įvyks iškilminga Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija. 13.30 val. Antakalnio kapinėse bus pagerbiamos Sausio 13-osios aukos, laisvės gynėjų pagerbimo ceremonijos vyks ir Alytaus, Kauno, Kėdainių, Marijampolės ir Rokiškio kapinėse. Vakarop už žuvusius ir gyvuosius laisvės gynėjus bus aukojamos šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje (17.30 val.), kitose Lietuvos bažnyčiose ir kitų religinių bendruomenių maldos namuose. 

Laisvės gynėjų diena bus minima ir tradiciniu tarptautiniu pagarbos bėgimu „Gyvybės ir mirties keliu“, atvirų durų dienų programa Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Atvirų durų valandomis (sausio 12 d. 16–21 val. ir sausio 13 d. 12.30–14 val.) kviečiama užsukti į Seimą apžiūrėti parodų, demonstruojamos vaizdo medžiagos, čia veiks vaikų piešinių dirbtuvės.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga kviečia Laisvės gynėjų dieną paminėti tradicine eisena: Vilniuje – 12 d. 16.30, o Kaune – sausio13 d. 18.30 val. Daugiau informacijos ieškokite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Arūnas

Su straipsnio pavadinimu sutinku, toliau ne. Laisvais mes tikrai netapome. Prisiminiau, viename iš sąjūdžio mitingų Mečys Laurinkus pasakė: mes į TSRS supuvusia sistemą negrįšim. Aš manau, kad praėjus net dvidešimt trejiems metams, mes iš tos supuvusios sistemos net nebuvome išėję.

Nida Arūnui

Tikrai iš SSSR išėjome. Gana toli nukeliavome. Tik LT valdžią sena inercija vis atgal į rytus traukia. Nepasiduokime ir Lietuvos neatiduokime. Sausio 13-ta yra apie tai.

Algis

Man, daug pastangų dėjusiam už Lietuvos nepriklausomybę, tai liūdna data,
nes iškovotą nepriklausomybę iš mūsų pavogė sovietų kolaborantai ir lietuvių tautos kankintojai, o pavogę- išvogė Lietuvą, praskolino ir pardavė mūsų laisvę Europederastams ir transnacionaliniams banksteriams, o
mus pavertė beteisiais vergai arba badu marinamais pensininkais.

Marija

Skaitykite LL…
D.Grybauskaitė sausio 13-os proga pasipuošė masonų ženklu

palanga

Nepamirštama data Sausio 13 – oji ir aukos. BET turinį LT Valstybės turime apyprastį, jei ne prastą. Klesti buvę bolševikakomiunistiniai neva socialdemokratai, deja, Konservatoriai netapo tikrais Valstybės patriotais, o visur ir visada ES trockistams pataikaukančiais servilistais. Rytų mums nebereikia, bet Vakarų liberalų išsigimimo ir beatodairiško globalizmo ( ” globali Lietuva” – juokdarių šūkis!) taipogi – NE.

Anikė

Kas tikrai Klaipėdoje tas dienas ir naktis šalo didžiausiam šaltyje,tam ši šventė-tragedijos aidas,nes nežinojome,kas bus,nežinia dėl vaikų,dėl gyvybės, viską kaustantis šaltis…O kai kas tuo metu ramiai gurkšnojo kavutę,rūkė, juokavo…Šitie dabar „ant bangos”,o anie- kapuos arba ligoniai ar vargšai- nemokėjo meluoti,vogti,klastoti… Tiems,kas apgynė Laisvę Stovėjote šimtai ir tūkstančiai Jūs šaltyje lyg siena, Stovėjote petys petin už laisvę,ateitį,vienybę… Doros širdies ugnis ir meilė Lietuvai apjungė Visus Jus,o stojote ne tik prieš šaltį, Bet ir prieš burokevičių šunaują,išdavinėjančią Tėvynę… Istorija kartojasi…Šimtai ir tūkstančiai tada stovėjusių, Nežinomų ir pamirštų,visų valdžių paniekintų didvyrių, Ar ta šventa ugnis dar dega Jūsų širdyse, Kad vėl galėtumėt lyg siena stoti šiandien už žemę ir savo tautą? Tada tauta apgynė laisvę.O ką ji gavo?… Šlovė Tau, paprastas Žmogau,bet tuo… Skaityti daugiau »

to Anikė

Kad jūsų žodžiai dievui į ausį, nes žmonės dar tik mąsto. Ar nepavėluosim?

Reikia vėl sausio 13 susirinkti prie seimo

mitingui ir pasilikti budėti ilgam?Kol negausime visų atsakymų.Dėl žemės,euro,vaikų prievartavimo,estrelos…

Ta pati panelė ,tik kita

suknelė.Įdomu,kas rėš brežnevines ,sentimentalias kalbas seime?Žuvusiųkų artimieji labai jau nuolankūs.Už kiek?

Kaip būna

Prisimena ne vienas gargždiškis kaip 1991 m. naktį į sausio 13-ąją vienuose kolūkiniuose namuose susirinkę dieniniai ir naktiniai komunistai prie taurelių ir bokalų laukė džiaugsmingų žinių apie „tvarkos” įvedimą. Dalis jų apspangusiais veidais su slepiamu pykčiu stebėjo sekantį rytą Gargždų aikštėje vykusį mitingą, skirtą aukoms pagerbti ir laivės gynėjams paremti.
Šiandien jie – klestinčių bendrovių savininkai ir vadovai, savivaldybės tarnautojai, Tarybos nariai. Kai kurie, sako, net Sausio 13-os medalius gavę.
Tokia tad lietuviškos istorijos tėkmė.

įspūdis

Įsijungiau televizorių, stovi Lansbergis su masoniška neužmirštuole atlape,
tik ką pravalęs anūkui takelį į EP, ir kad pasakoja … Taip skaudu ir liūdna pasidarė…

Arūnas > Nidai

Manau jūs mane ne taip supratote. Taip iš SSSR išėjome, bet mes iš supuvusios sistemos neišėjome. Sakote – toli nuėjome? Čia jau kaip kas supranta. Na gal ir toli – vieni iki Amerikos, kiti šiek tiek arčiau, iki Anglijos, Ispanijos, Norvegijos, Vokietijos ir t.t. Likę Lietuvoje – vieni labai aukštai nuėjo karjeroje, finansine prasme, kiti dažniau eina iki darbo biržos – pašalpų ir atgal. Bet didžioji mūsų visuomenės dalis, eina lenkti kuprą prieš ponus už grašius. Na gal jums ir atrodo, kad tai nueita toli. Tačiau aš manau, kad mes dar niekur nenuėjome. Jei norime tikrai būti laisvi, tai dar labai toli teks nueiti, ir tai tik su sąlyga, jei žmonės bus vieningi. Kas dėl valdžios. Jūs manote, kad ji… Skaityti daugiau »

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top