Lietuva mini Laisvės dieną ir okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 20-metį

Rugsėjo 1-ąją, sekmadienį, 14.30 val. ant Žaliojo tilto Vilniuje bus atidengiama atminimo lenta, skirta sovietų okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 20-mečiui.

Renginys vyks Laisvės dieną, kai prieš 20 metų – 1993 m. rugpjūčio 31 d. 23 val. 46 min. – Lietuvos Respublikos sieną pervažiavo paskutinio Lietuvoje dislokuoto Rusijos kariuomenės dalinio likučiai.

* * *

Kiti Laisvės dienos renginiai įvairiuose Lietuvos miestuose

Šeštadienis, rugpjūčio 31 d.

Jonavoje, centrinėje miesto aikštėje, 11.00 val. vyks iškilminga Ruklos įgulos karinių vienetų rikiuotė ir vėliavų pakėlimo ceremonija, po jos – popieriaus lėktuvėlių lankstymo akcija „Iš laisvų rankų į laisvą dangų“ ir šventinis koncertas.

Šalčininkų centrinėje aikštėje 12.00 val. vyks iškilminga Vilniaus įgulos vienetų rikiuotė ir vėliavų pakėlimo ceremonija, Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo koncertas, karių paradas miesto gatvėmis.

Tauragės centrinėje miesto aikštėje vyks iškilminga rikiuotė ir vėliavų pakėlimo ceremonija. Renginio pradžia – 12.00 val.

Alytuje Laisvės dienai paminėti organizuojamas minėjimas ir simbolinis bėgimas senuoju geležinkeliu, kuriuo buvo išgabenama karinė technika ir priemonės iš karinio dalinio. Minėjimo pradžia prie senosios geležinkelio stoties – 12.00 val.

Panevėžyje, Vilniaus g., priešais savivaldybės administracijos pastatą, 11.55 val. prasidės Panevėžio įgulos karinių vienetų rikiuotė, iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija, kartu su miesto bendruomene organizuojamas šventinis koncertas.

Klaipėdoje, Atgimimo aikštėje, 12.00 val. numatoma Klaipėdos įgulos vienetų iškilminga rikiuotė, vėliavų pakėlimo ceremonija kartu su Klaipėdos miesto savavaldybe rengiamas minėjimas.

Šiauliuose vyks Šiaulių įgulos vienetų karių paradas Šiaulių bulvaru. Iškilmingas minėjimas ir koncertinė programa „Laisvės keliu“ miesto Amfiteatre. Renginio pradžia – 15.00 val.

Kaune renginys prasidės 12.00 val. Šv. Mišiomis Šv. Arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčioje, bus surengta šventinė karių ir miestelėnų eisena nuo įgulos bažnyčios iki savivaldybės aikštės, kur 13.30 val. vyks iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija ir šventinis minėjimas.

Sekmadienis, rugsėjo 1 d.

Vilniuje:
12 val. – iškilmingas vėliavų pakėlimas Nepriklausomybės aikštėje;
12.15–12.25 val. – Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos ir Lietuvos kariuomenės orkestro žygiavimas nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aukštės Vilniuje;
12.30 val. – Šventos Mišios Vilniaus arkikatedroje, skirtos Laisvės dienos 20-mečiui paminėti;
14.00 val. – Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas Katedros aikštėje;
14.30 val. – atminimo lentos ant Žaliojo tilto Vilniuje atidengimas;
19.00 val. – koncertas „Beauštanti aušrelė“ Vilniaus Simono Daukanto aikštėje.

Marijampolėje šventės proga bus aukojamos Šv. Mišios Šv. Arkangelo Mykolo mažojoje bazilikoje, po mišių numatytas Marijampolės įgulos karinių vienetų žygiavimas į J.Basanavičiaus aikštę, kur įvyks iškilmingas minėjimas, vėliavų pakėlimas. Po renginio svečių lauks karinės ginkluotės ir technikos paroda, šventinis koncertas. Mišių pradžia – 12.00 val., renginio J.Basanavičiaus aikštėje pradžia – 13.30 val.

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ugnis

Ar monsinjoras A.Svarinskas issake siuos zodzius, kaip skelbiama portale http://www.propatria.lt perspausdindami rasini is Portalo tiesos.lt Irena Petraitienė. Alfonso Svarinsko byla
Besąlygišką pasiryžimą įsitikinimus ginti bet kokia kaina, paprastai ir vaizdingai perteikia monsinjoro neseniai asmeniškai išsakytas nusivylimas jo aktyviai palaikyta Neringa Venckiene: „Kokia ji kovotoja dėl tiesos, jei išsigando kalėjimo ir pabėgo. Neteisingai sodina, bet reikia sėsti, jei tavo pusėje tiesa. Sėdėjome tada, galbūt ir dėl atėjo laikas”. Šiuos žodžius kunigas palydėjo raštu Prezidentei, kuriame siūlėsi atsėdėti už buvusią teisėją bet kokią jai skirtą bausmę. Kviečiame susipažinti su nesena, bet jau primiršta tikėjimo ir kovos istorija.

Kritikas Pikčiurna

Okupacinė kariuomenė išėjo, o kada išeis lietuviškai kalbanti nomenklatūrinė okupacinė politinė ir administracinė valdžia, organizavusi ir tęsianti Lietuvos išvogimą bei išpardavimą? Nomenklatūrinės kilmės ekonominė valdžia – verslas, jau niekada nebe išeis. Nebent dalis jo bankrutuos, nes socialiniams ir ekonominiams dėsniams ne pakeliui su nomenklatūros „tvarka” – „demokratiniu centralizmu”, kurį šiandien vadiname oligarchija.
Gaila, kai šventę tamsiną tikrovė, kaip tos jau baigiančios surūdyti amžinai marširuojančios okupacinės „skulptūros” ant Žaliojo tilto…

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top