Lietuvių namai: vieni – Europos, kiti – R. Vaišnoro ir D. Grybauskaitės

Gegužės 31-ąją prie dviejų Vilniaus namų – Gedimino prospekte ir Vytenio gatvėje – buvo surengtos šventinės iškilmės.

Priešpietę Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Europos Parlamento Pirmininku Martinu Schulzu ir Europos Komisijos vicepirmininke, teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės komisare Viviane Reding sostinės Gedimino prospekte atidarė „Europos namus“. Čia po vienu stogu įsikūrė visos Lietuvoje veikiančios Europos Sąjungos institucijos – Europos Komisijos atstovybė, Europos Parlamento informacijos biuras ir Europos lyčių lygybės institutas.

„Daugiau nei pusė milijardo tų pačių vertybių ir interesų vienijamų Senojo žemyno gyventojų turės savo namus Lietuvoje. Simboliška, kad jie atidaromi mūsų šalies pirmininkavimo Europos Sąjungai išvakarėse. Europa yra atvira, girdinti ir norinti suprasti kiekvieną savo pilietį. Todėl labai džiaugiuosi, kad mes turėsime vietą, kuri galės priimti kiekvieną europietį ir būti jam draugiška, suprantanti ir padedanti“, – sakė šalies vadovė.

Pasak prezidentės, atverdami „Europos namus“ pačioje sostinės širdyje, mes dar labiau priartiname Europą prie savo gyvenimo. Susirinkusiesiems į „Europos namų“ atidarymą D. Grybauskaitė palinkėjo niekada nepamiršti garbingai, sąžiningai ir atsakingai vykdyti savo europietiškų pareigų ir prisidėti prie Europos ateities kūrimo.

Netrukus – 12 valandą – įvyko iškilmės ir prie Valstybės saugumo departamento pastato Vytenio gatvėje. Čia laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai susirinko į meno akciją „Valom“. Bendrų Europos vertybių įkvėpti, dantų šepetėliais ir muilo putomis jie smagiai šveitė purvinas VSD rūmų sienas ir laiptus. Simboliška, kad VSD švara ir grožiu neabejingi piliečiai pasirūpino šalies pirmininkavimo Europos Sąjungai išvakarėse.

Gerai žinodami, kad VSD yra atviras, girdintis ir norintis suprasti kiekvieną pilietį, kad tai vieta, kuri gali priimti bet kurį lietuvį ir būti jam draugiška, laisvieji menininkai čia pat surašė laišką VSD generalinio direktoriaus pavaduotojui Romualdui Vaišnorui. Įveikę besistumdančius policininkus, jie perdavė VSD pareigūnui štai tokio turinio raštą:

Pone Romualdai Vaišnorai,

nebevarkite – Lietuva nuo Jūsų vargo jau pavargo.

Malonėkite atsistatydinti.

Liudvikas Jakimavičius
Joana Noreikaitė
Leonas Merkevičius
Naglis Puteikis
Ramutė Bingelienė
Darius Kuolys
Justas Subačius
ir kiti „Valom“ akcijos dalyviai

Nušveitę VSD rūmų prieangį ir papuošę jį gyvų gėlių vazonais – taip sąžiningai ir atsakingai įvykdę savo europietiškas pareigas bei prisidėję prie bendros Europos ateities kūrimo, laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai išsivaikščiojo dirbti kitų darbų.

Nuotraukos – Dariaus Kaminicko, Leono Merkevičiaus, Juozo Valiušaičio.

Daugiau siūlome skatyti kitoje Tiesos.lt publikacijoje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top