Lietuvos advokatūra: nekontroliuojamas sekimas yra akivaizdus žmogaus teisių pažeidimas ir didžiulė valstybės problema

Dalijamės Lietuvos advokatūros išplatinta informacija apie nekontroliuojamo sekimo mastus Lietuvoje ir jo keliamas grėsmes.

Šiandien Lietuvoje bet kurio žmogaus gali būti klausomasi ir jis gali būti sekamas net ir be galimai realaus pagrindo, o pasibaigus tyrimui asmuo niekada apie tai taip ir nesužino bei nesužinos. Pasak Lietuvos advokatūros, tai yra akivaizdus žmogaus teisių pažeidimas ir didžiulė valstybės problema, kelianti nerimą dar ir todėl, kad nėra jokių duomenų, kokie yra šio reiškinio mastai.

Advokatų tarybos pirmininko prof. dr. Igno Vėgėlės teigimu, apie situacijos niūrumą privertė susimąstyti ikiteisminio tyrimo institucijoms Lietuvos advokatūros išsiųsti klausimai ir gauti atsakymai. „Atsižvelgdami į Lietuvos advokatūros vaidmenį visuomenėje, būtinumą ginti žmogaus teises ir tai, kad esame vienintelė nepriklausoma teisminė institucija, bei pasitarę Advokatų Taryboje, mes nusprendėme išsklaidyti abejones dėl galimai neteisėto pasiklausymo. Advokatūra kreipėsi į ikiteisminio tyrimo institucijas, kriminalinės žvalgybos institucijas su klausimu, ar nėra ir nebuvo taikyti žvalgybos veiksmai (sekimas, slaptas pasiklausymas ir pan.) Advokatūros kaip institucijos ir jos vadovų atžvilgiu. Iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gautas atsakymas mus tiesiog pribloškė. Esmė ne tai, kad mums STT nepateikė duomenų apie turinį, nes to ir neprašėme, o tai, kad jie atsakė, jog pats faktas dėl galimai vykdytų ir nepaaiškėjus jokių pažeidimų jau baigtų žvalgybos veiksmų Lietuvos advokatūros atžvilgiu yra valstybės paslaptis. Vadinasi, mūsų valstybėje niekas negali žinoti, kas ir kada yra ir buvo sekamas, nebent pačios tarnybos nuspręs, kad yra tikslinga informuoti“, – sako Advokatų tarybos pirmininkas.

Galimai neteisėto pasiklausymo klausimas buvo iškeltas ir prieš porą savaičių vykusiame Visuotiniame advokatų susirinkime bei po jo surengtoje apskrito stalo diskusijoje, kurioje dalyvavo šimtai advokatų. Greta kitų temų, diskusijoje buvo išsakytos ir nuomonės, jog pasiklausymas gali būti taikomas ir norint sužinoti asmenų konfidencialių konsultacijų su advokatais turinį, o tai gali būti pamatinės žmogaus teisės į gynybą pažeidimas. Buvo prieita prie bendros nuomonės, kad Advokatūra ir yra ta institucija, kuri gali ir turi pasipriešinti šiam žmogaus teisių pažeidimui.

Neseniai „Spinter tyrimų“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad kas ketvirtas Lietuvos gyventojas mano, jog teisėsaugos institucijos nekontroliuojamai seka jų elektroninį susirašinėjimą ir klausosi pokalbių. Pasak I. Vėgėlės, kriminalinės žvalgybos institucijų veiksmams iš tiesų nėra jokios realios ir veiksmingos nepriklausomos išorinės kontrolės. Kiekvienu atveju tik pati žvalgybos veiksmą – sekimą ar pasiklausymą – taikanti institucija sprendžia, ar ji, taikydama šį veiksmą, pažeidė žmogaus teises, ar ne, ir ar apie tai dera pranešti asmeniui. Nesant realios kontrolės neatsakytas lieka ir kitas klausimas: kas su tokiais duomenis daroma toliau, ar yra garantija, kad šie duomenys sunaikinami, o ne tyliai padedami „į stalčių“ iki „reikiamo momento“. Slaptų pažymų praktika Lietuvoje beveik neleidžia abejoti, jog realus duomenų sunaikinimas tėra fikcija.

Advokatų tarybos pirmininko pavaduotojas Mindaugas Kukaitis sako, kad oficialiai kontrolės funkcija yra pavesta Generalinei prokuratūrai. „Tačiau prokuratūra į mūsų užklausą atsakė, kad jai nesuteikta teisė teikti jokios informacijos ir mes turime kreiptis į kiekvieną kriminalinės žvalgybos instituciją atskirai. O tokių yra beveik dvi dešimtys. Todėl įsivaizduokite paprastą pilietį, kuris nori sužinoti, ar kas nors kada nors rinko apie jį informaciją, kuri nepasitvirtino – jis turėtų parašyti tokiam kiekiui institucijų, galinčių vykdyti kriminalinę žvalgybą. O atsakymas greičiausiai bus vienas – jog tai yra valstybės paslaptis“, – teigia M. Kukaitis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tokio sekimo, koks

dabar yra net KGB visagalybės laikais negalėjo išvystyti. Dabar liberoidai seka kiekvieną, kas nepritaria jų nulietuvinimo, ištautinimo politikai, kas nepritaria Hegemono viršenybei.

stasys

Tema SUPERINĖ, valstybės paslaptys kaupiant paprastu piliečiu paliekamus informacinius pėdsakus viešojoje erdvėje . ? Galima suprasti advokatu perspėjimus , pakaktu tik pasidomėti statistiškai o kiek valstybės institucijos kartų teismuose rėmėsi ta informacija kuri yra kaupiama informaciniuose lustuose apie ta žmogų ?.. tel. pokalbiai, el. laiškai , valstybiniu institucijų duomenys .Čia pats klausimas formuluojamas neteisingai , reikėtu klausima formuluoti kitaip ..- ar valstybė turi teise savo nuožiūra, be to piliečio, tvarkyti tuos duomenis ir juos teigti tam tikroms savo funkcijas vykdančioms institucijoms .Ar ta tvarka kuri šiandiena galioja nepažeidžia žmogaus teisiu ginant to pačio viešo intereso ribas. Kada rezultatu siekiančios institucijos tampa pavojingos esminei demokratijos nuostatai ..ginti žmogaus privatumą . Keista tik kad pasirinktas buvo toks metas kelti ta tema ,… Skaityti daugiau »

vsio zakonno

todėl komunistų, kgbistų, mankurtų, pedofilų, ruskelių, kolaborantų kandidatas nausėda laimės !
mūsų šaunieji rebiatos iš GP, TM, VRM ir VSD žino savo darbą !!

 ➡ 2019-05-26 8:37

Toks ir esi Juliau Milaiti, kagėbistinė aborto auka. Nenustebčiau, jei turi įdiegęs savo prietaisuose specialią programą, kuri ir naktį praneša apie naują pasirodžiusi straipsnį, kad galėtum apdergti viską, kas lietuviška ir padoru. Pasirašinėji dešimtimi slapyvardžiu, dukart tiek be slapyvardžio, ne tik diskutuoji pats su savimi, bet ir pakritikuoji save, kad tik kas nors užkibtų ant tavo provokacinio kabliuko ir atsiskleistų.
($+$)

Gerai,

kad advokatai imasi žygių, tik gaila, kad imasi tada, kai procesas akivaizdžiai palietė ir juos. Apie masinį sekimą LT kalbama jau mažiausiai dešimtmetį.

Šiais laikais

elitas susižino greit, žinoma, jei prireikia, kur ir kada ubagėlis sosiską nusipirko „papigiai”. Tai vadinama pasauline liberal-dimokratija, kuriai vadovauja drg.Žirikas iš Rusijos Dūmos su savo sąjungininkais už jūrų marių.

Nesvaikit.

Jokia Rusija ir jokia kgb. Savi, t.y. naujalietuviai slibinai užgrobę valdžią ir sukūrę policinę valstybę, kurie nesiafišuoja, bet laiko už gerklės mus visus. Kas nužudė Vytautą Pociūną? Kodėl neišaiškinta? Gal, sakau, savas savam gerklės nekanda?

Jota

Žinoma, kad seka. Įsilaužia į tavo kompiuterį, paveiksluoja slapta kamera, klausosi pokalbių telefonu, stebi, su kuo susitinki, įrašinėja pokalbius, užverbuoja kaimynus, kad tave stebėtų (vienas mano kaimynėlis duobę prastovėjo prie laiptinės durų, stebėdamas, kada išeinu, kaip atrodau, kaip reaguoju ir pan.); taip pat ir tavo šeimos gydytoją įpareigoja pasiekti atitinkamų tikslų tavo atžvilgiu); gąsdina tave tamsų vakarą spigindamas į akis automobilio žibintais ir t.t. Visi tavo komentarai, pastabos internete gula į vieną registruojamą vietą, – taip kad nemanykite, jog niekas nepastebės, ką parašėte. O gali būti ir blogiau – pasinaudoję tavo silpnybėmis (tikrojo sekimo tikslo jūs niekada nesužinosite, nors pats žinote arba jaučiate, KAS ir KAM tavo veikloje nepatiko), gali tave uždaryti ten, kur be skaičiaus uždarinėdavo sovietmečiu – į… Skaityti daugiau »

Dar viena apsėstoji Jota.

Štai ką reiškia iškreiptai tikėti į Dievą.

šiaip tai yra puiku

jei tavęs pizdukai iš GP,VRM ar VSD neseka – tai esi nieko vertas žmogysta.

(gali turėti labai didelį postą ar daug milijonų, bet jei tavęs tie pizdukai neseka ir nešmeižia – esi niekalas.
ir priešingai – gali būti bedarbis benamis ubagas – bet jei tave tie pizdukai seka ir šmeižia – esi labai labai vertingas ŽMOGUS)

> Jotai

Milaiti, tai tu ir bobele sugebi pasiversti? Ir kokie ,,biesai” tave to išmokė? 🙂

stasys

Nesekite mielieji sau pasakų ir neaitrinkite savo jausmu sąmokslo teorijomis Tokia valstybė kaip Lietuva su jos visu vsd mechanizmu gali aktyviai apdoroti na koki procentą tos informacijos kuri suplaukia į lustus kaupimui . Veikia tam tikri žodžiu ir balso atpažinimo algoritmai kuriu dėka ta sistema veikia autonomiškai …kiek tokios sistemos aplamai gali būti savarankiškos savo darbe. Bet matyt ne apie tai buvo str. ..

Jota

Suprantu, kam mano komentaras nepatiko;).

Žinai, Stasy,

nėra istorijos be sąmokslų – toks jau tas žmonijos gyvenimas, tokia prigimtis, kuri verčia taip negarbingai konkuruoti ir nudaigoti, uždubasinti konkurentą, pavyzdžiui, sukėlus du pasaulinius karus.

vilnietis

Klanai bijo -tai gerai. Daug klanu sujudino.
Sąžiningi nebijo.

Roma

O kuo čia stebėtis?
Mūsų visuomennė.
Kokia?
Skurdi.
Pikta.
Egoistiška.
Niūri,
Gobši.
Baugi.
Be fantazijos ir skonio.
LDK baudžiaunbinkų išnara.
Elitas surusėjo.
Vėliau sulenkėjo
Kas liko?
Pilkuma ir plonytis veik perregimas inteligentijos sluoksnis
Todėl ir valdžia.
Analogiška.
Ir dar truputį bjauresnė.
Valdo.
Kaip?
Šantažu.
Slaptomis pažymomis.
Moraliniu reketu,
Nepotizmu. Baime.
Atlyginimais panašiaisi į išmaldas.
Žodži,
Tauta su užgniaužtu balsu.
Be laisvės
Teisingumo
Tiesos

Juliau Milaiti - Jota,

o kam tavo ,,komentarai” gali patikti? Juk tuos pliusiukus sau ir minusiukus kitiems daugiausia pats ir dėlioji. Šiandien dar visos savo aparatūros nepanaudojai – gali labiau pasistengti. Na, kartais apgauni vieną kitą naivesnį savo provokacijomis, bet ar ilgai? Tuoj visi portalo skaitytojai išmoks tave atpažinti iš pusės žodžio. Ką tada darysi? Kad tu bent numanytum, koks vis dėlto esi durnas…

stasys

2019-05-26 14:37 .. tai tik dar viena tema naujam Prezidentui, kaip ne kaip tas klausimas gana aštriai buvo aptariamas siauruose rateliuose diskusijų . Viešieji nuomonės formuotojai visais laikais yra ir buvo linke pervertinti tos žiniasklaidos ir viešu socialiniu tinklu svarba .. o iš ten ir kyla tos sąmokslo teorijos . Targiai tos sąmokslo teorijos pretenduoja į ka nors daugiau nei pletkus ant suoliuko .

Jota

Kas tas Julius Milaitis? Jei pastebėčiau ką pasisavinus mano jotą, būtinai demaskuočiau. O dabar lyginti dėl kažkokių tikslų mano komentarą su kažkokiu Milaičiu – atleiskite, man tai atrodo kvaila ir neprasminga. Tas komentaras 18.19 atrodo nelabai sveiko žmogaus rašytas.

Šizofrenija progresuoja

Julius Milaitis nepažįsta Juliaus Milaičio ir mano, kad pavirto bobele 🙂

Jota >13.54

Aha, radau:http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/neskundziama-nutartimi-atsisakyta-pradeti-ikiteismini-tyrima-del-mariaus-iv

Tai čia tu varai tokią „veiklą”? Pžr. $+$ 2019-04-6 9:31 rašytą komentarą.
Tokiais darbais užsiima, žinau iš patirties, padugnės, buki, be jokių interesų tipai, šmeižimu, šantažais ir išdavystėmis prisiduriantys sau kąsnį.
Kiek tu čia purvo pripylei į portalą. Jukš iš čia.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top