Lietuvos lenkai ir lietuviai. Vytautas Sinica ir Rajmund Klonowski

Dvi barzdos ir viena vešli ševeliūra. Edvino Jusio laidoje Neredaguota aptarėme Lietuvos lenkų kilmę, Pietryčių Lietuvos istoriją ir kalbinius reikalavimus. Su Raimundu Klonovskiu sutariame daugybe klausimu, bet tik ne šiuo. Visgi apsikeitėme labai skirtingais požiūriais.

Žinau iš kasdienybės ir iš studijų, kad šia tema beveik nėra informacijos nei švietimo sistemoje, nei viešumoje, ja susidomėję žmonės dažniausiai pradeda nuo nulio, kitaip nei, tarkime, susidomėję partizanų istorija. Labai tikiuosi, kad naujai susidomėjusių žmonių bus ir todėl bus suprastas ir atleistas kiek paskaitiškas pokalbio pobūdis. Reikėjo daug ką paaiškinti, o labiausiai tai, 1) iš kur lenkai Lietuvoje; 2) kodėl teigiu, kad jie nėra autochtonai. Visi atsakymai – XX amžiuje. Gero klausymo!

Ir ačiū pašnekovams, kad nebijo tokios temos – štai Robert Duchnevič taip pat turėjo dalyvauti, bet nutarė, kad laida prisidės prie tautinės neapykantos kurstymo. Aha, tikrai 🙂 jeigu prie ko ir prisidės, tai prie diskusijų kultūros ir vieni kitų supratimo.

Kaip visada rašydamas šia tema privalau gilesnei savišvietai rekomenduoti profesoriaus Broniaus Makausko LENKIJOJE apgintą studiją „Vilnijos lietuviai 1920-1939 metais“. Žingeidiems. Įsigijimo nuoroda.

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
NS - paskutinis šansas

Dėmesio !!! Aiškiai ir garsiai, aš NS įvardinu PARAZITŲ GAUJA !!! Argumentai !!! – Jūsų veikla yra sabotažinė !!! – Jūs esate tam kad kvailintumėte paskutinius susipratusius lietuvius. Jūs, kaip šuo ant šieno, patys nedarote (darote tik dėl fono), ir laikote užėmę politinę nišą teiktami iliuzinę viltį – tempdami laiką.. Ko tuom siekiate? – Tiesos.lt portale nevyksta jokios teminės diskusijos. Atnaujintame portale iš esmės nėra jokių esminių pokyčių. Apie tai rašiau e-laiške administratoriui… Skyrelio jaunimui nėra. Propatrija.lt vadinosi … jaunimui, jaunimo, kuriame NIČNIEKO jaunatviško. – Jūsų portalas tiesos.lt yra pavirtęs ir/ar paverstas lietuvių tautos ir Lietuvos valstybės nedraugų ar/ir priešų priebėga, užuoveja ir veisykla !!! – Čia siautėjantis veikėjas, save vadinantis blue yellow zov marinie, galimai su to paties lizdo… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

WC WALYTOJAU,…..suteik man klausima…Ir buk absoliuciai ramus…..AS SUTEIKSIU TAU ACAKYMA….XA XA XA….

Iš Lenkijos

Vykusi diskusija nepasižymėjo aukšta kokybe. Klonovskio pateikti aiškinimai ir apibendriminiai visiškai tapatūs Lenkijos oficialiai politikai ,o Sinica nesugebėjo aiškiai paprieštarauti minėtai argumentacijai.Pabrėžtina tai,kad pietryčių Lietuvos tautinės problemos ,ypač tai liečia lenkakalbių reikalus,yra visų pirma aršios ir ilgaamžės polonizacijos padariniai,-vien tik lietuviškų vietovardžių,asmenvardžių žiaurus iškreipimas yra ne tik politinis,bet ir moralinis neleistinas nusikaltimas. O dabartinis Vilniaus rajono meras Duchnievič iš esmės vykdo Tomaševskio partijos repolonizacijos siekius.Išvada: VLKI vadovas Valotka yra teisus,nors šiuometinė globalistinė-kosmopolitinė Lietuvos valdančioji dauguma daro jam daugybė trukdžių.

Istoriniai faktai

Austėjos Landsbergienės tėvas Evaldas Čijauskas sovietiniais laikais dirbo Elektrografijos MTI kadrų skyriaus viršininku. Kas nežino, Elektrografijos MTI buvo „pašto dėžė”, turėjo apie 2000 darbuotojų. Devyniasdešimtaisiais, Maskvai nutraukus finansavimą, institutas, kaip ir daugelis kitų, užsilenkė. Evaldas Čijauskas 1954 m gimimo, kadrų skyriaus viršininku, dirbo ten apie 1985 m, taigi skyrių gavo turėdamas apie 30 metų. Ir neatrodo, kad jis ten dirbo nuo paskyrimo baigus mokslus, kaip tais laikais būdavo. Tiesiog atėjo iš kažkur tiesiai į viršininkus. Į kadrų skyriaus viršininkus. Į pašto dėžę. Trisdešimties metų. Matyt, labai gabus žmogus tas Evaldas Čijauskas. Matyt, turi būti dėkingas KGB.

Al.

Nesuprantu ko šitie nacionaliniai susiviejintojai tokie patenkinti suradę menko protelio lenkų nacionalistą.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top