Lietuvos medikų profsąjungos mitinge reikalaus bendro GMP telefono numerio 113 ir aukštų pareigūnų atstatydinimo

Penktadienį, spalio 4 d., 12 val. Lietuvos medikų profesinė sąjunga ir Vilniaus Greitosios pagalbos stoties darbuotojų profesinė sąjunga Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rengia mitingą, kuriame bus reikalaujama Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) reorganizuoti į civilinę skambučių priėmimo tarnybą ir įvesti tiesioginį greitosios medicinos pagalbos iškvietimo numerį 113. Taip pat bus reikalaujama ministro D.A.Barakausko, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus R. Baniulio, BPC vadovo A. Kedavičiaus atstatydinimo.

BPC siekia prisijungti valdyti ir greitosios medicinos pagalbą (GMP). Tačiau kraupus nusikaltimas Panevėžio rajone parodė, kad esami BPC vadovai nesugeba vadovauti net esamoms struktūroms, tad kas bus, jei bus perimtas greitosios pagalbos dispečerinių valdymas. Šiuo metu siekiama puikiai veikiantį GMP tinklą išardyti ir perimti į BPC kontrolę. aišku, nepamirštant kaulyti iš Vyriausybės tam lėšų ir labai didelių, nes vien GMP dispečerių numato įdarbinti penkis kartus daugiau nei šiuo metu Lietuvoje yra veikiančiame GMP tinkle. BPC planuose numatyta tam prašyti ne vieno milijono. Bereikalingai švaistomos lėšos, nes visai nebūtina dispečeriui antpečiai, t.y. būti statutiniu pareigūnu. Europos valstybėse tai atlieka civilinės tarnybos. Vien tik dėl tuščių kai kurių politikų ambicijų, o gal net ir suinteresuotumo, greitoji medicinos pagalba būtų teikiama per tarpininką – 112.

Kaip teigia mitingo organizatoriai, „kai kurios Bendrojo pagalbos centro įstatymo, kurį bandoma įgyvendinti jau devynerius metus, nuostatos prieštarauja Konstitucijoje įtvirtintai Valstybės pareigai rūpintis žmonių sveikata ir laiduoti medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus. Ruošiamasi panaikinti tiesioginius Greitosios medicinos pagalbos iškvietimo telefonų numerius, taip atimama pasirinkimo teisė iš žmogaus kviestis skubią medicinos pagalbą tiesiogiai kalbant su medicinos darbuotoju“.

Mitingą organizuojančios medikų profesinių sąjungos laikosi nuostatos, kad greitosios medicinos pagalbos paslauga yra vientisas procesas, prasidedantis nuo skambučio priėmimo ir apimantis pagalbos teikimą vietoje, konsultavimą telefonu, paciento pristatymą tolimesniam gydymui į stacionarą. „Kviečiant greitosios medicinos pagalbą per tarpininkus (BPC), sugaištamos brangios minutės, per kurias galima prarasti žmogaus gyvybę ar gali įvykti komplikacijos, kurių pasekmė – invalidumas. Įstaigų atsakomybės ribos tokiu atveju tampa neaiškios“, – rašoma atvirame medikų laiške prezidentei, Seimui, Vyriausybei ir Lietuvos piliečiams.

Todėl medikai, suprasdami, kokią grėsmę pacientų sveikatai ir net gyvybei kelia GMP dispečerinių valdymo perdavimas BPC, kreipiasi į visus piliečius, prašydami palaikymo išsaugant sukurtą GMP dispečerinių tinklą, kad būtų galima teikti skubią pagalbą be tarpininkų, kurie, kaip parodė įvykiai Dembavoje, negeba tinkamai informuoti net policijos.

Atvirame laiške taip pat teigiama, kad vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Remigijus Baniulis, Bendrojo pagalbos centro viršininkas Artūras Kedavičius, aplaidžiai ir nusikalstamai abejingai atlikę savo pareigas, turi būti ne tik atleisti iš pareigų, bet ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Be to, rytoj protestuosiantys medikai reikalauja įvertinti ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Juliaus Sabatausko šališkumą – esą jis toleruoja pareigūnų neteisėtus veiksmus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Manau, nebus jokios reakcijos. Ne pinigai čia, manau, svarbiausia, o perimti pilną žmonių kontrolę, kad, neduok Dieve, koks nors paspingęs žolės lapu nepatektų pas bešališkus, nekontroliuojamus medikus.

Labai teisingai.Dabar

kaimas turi kviesti greitąją per Vilnių ar Kauną.O ten sėdi susipainioję laiduose.

Įkyrumas

padės.Turime visi apsiginkluoti besaikiu įkyrumu.

Anikė

Kai auklių daug,vaikas lieka be galvos.Lietuvoje prisikūrė miražinių brangių neveikiančių sistemų,kurių telefonu gali prakalbėti nemažą sumą,o pagalbos negausi.Visi turbūt bandėme skambinti į Lesto AB,112,telefono tinklo informaciją
Reikia turėti kantrybės,kaip tenka kelias minutes išklausyti informacijos,
muzikos,nes nėra laisvų konsultantų,apklausos,kas kur kada…Laikas bėga,tiksi
pinigėlių byrėjimo kažkam skaitiklis…Tarybinis 01,02,03 numeriai buvo veiksmingi,nes atsiliepdavo iškart tas,kieno pagalbos žmogui tuo metu reikia.
Jei nelaimė kažkam atsitiko gatvėje,praeina pro šalį,net nebando padėti,nes
nenori patekti maišalynėn.Padėdamas,gali virsti „nusikaltėliu”,situacijų yra
daug.Kas kūrė šią „pseudopagalbą”,negalvojo apie žmogų,galvojo apie pinigų
žėrimą į savas kišenes.Ar teis tuos, kas „palaimino” šią aferą,apsunkinančią
žmogužų gauti pagalbą?Ypač kaime…

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top