Lietuvos menininkai, mokslininkai, neabejingi piliečiai dar kartą kreipiasi į Ministrą Pirmininką

Kai kurie dalykai šiandienos Lietuvoje netikėtai ima ir įgyja simbolinės svarbos. Praėjusiais metais tokiu simboliniu įvykiu tapo Atgimimo laikais Druskininkuose pastatytos dailininko Antano Balkės skulptūros „Legenda“ istorija, tiksliau – jos sunaikinimo istorija.

Antano Balkės kūrinys, skulptūra „Legenda“, 24 metus stovėjusi Taikos ir Šv. Jokūbo gatvių skvere (viršuje). Skveras dabar (apačioje).

Tai pirmas toks atvejis atkurtoje Lietuvos Respublikoje, kai valdžios pareigūnas, keršydamas buvusiam valdiniui dėl miesto paveldo gynimo, sugriovė jo meno kūrinį. Įvykis reikšmingas, nes brutalaus vandalizmo akto, demonstruodamas visagalybę, griebėsi dabartinės valdančios Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Ričardas Malinauskas: jis rituališkai sunaikino čiurlionišką Atgimimo Legendą, taip pasiųsdamas lietuviams žinią: „Sveiki, sugrįžę į Grūtą“.

Regis, save gerbiantiems žmonėms derėtų į tokį cinišką valdžios iššūkį atsakyti. Juo labiau, kad visos kultūra rūpintis turinčios institucijos jau veik pusmetį iškalbingai tyli.

Tyli ir Lietuvos Respublikos Ministras pirmininkas, Lietuvos socialdemokratų partijos vadas Algirdas Butkevičius, į kurį lygiai prieš du mėnesius, praėjusių metų gruodžio 11-ąją, viešu laišku kreipėsi 160 Lietuvos menininkų, mokslininkų, neabejingų piliečių.

Ir nors premjero atstovės spaudai p. Evelinos Butkutės-Lazdauskienės atsiųstame laiške buvome patikinti, kad šis menininkų ir visuomenės susirūpinimą išreiškiantis viešas laiškas bus perduotas ir Lietuvos socialdemokratų partijos valdybai ir kad artimiausiame LSDP valdybos posėdyje bus sprendžiamas Druskininkų mero Ričardo Malinausko veiksmų, susijusių su skulptūra „Legenda“, klausimas. E. Butkutė-Lazdauskienė pažadėjo (2012-12-13) informuoti ir apie priimtus sprendimus.

Nors praėjo du mėnesiai, atsakymo nesame gavę.

Tad šiandien, vasario 13-ąją, skulptorė Joana Noreikaitė ir Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė visų pasirašiusiųjų vardu dar kartą kreipėsi į Ministrą Pirmininką ir visą Vyriausybę.

***

2013 m. vasario 13 d.
Gerbiamas Pone Premjere,

2012 m. gruodžio 11 d. 160 Lietuvos menininkų, mokslininkų, neabejingų piliečių kreipėsi į Jus, ragindami sustabdyti Jūsų partijos bičiulio ir vicepirmininko, Druskininkų mero Ričardo Malinausko barbariškus veiksmus. Deja, per įstatymo apibrėžtą laiką Jūsų atsakymo piliečiai nesulaukė.

Mes norėtume viltis, kad Lietuvos socialdemokratų partija yra civilizuota Lietuvos piliečių bendrija, turinti moralinių jėgų sutramdyti prieš meno žmones ir jų kūrybą nukreiptą savo narių ir vadovų vandalizmą. Todėl dar kartą kviečiame Jus, Pone Premjere, imtis visų priemonių, kad Jūsų pavaduotojo įsakymu sunaikinta dailininko Antano Balkės skulptūra „Legenda“ būtų kuo greičiau atkurta, o patyrusio valdžios barbarybę menininko atsiprašyta.

Piliečių laišką, į kurį Jūs iki šiol neatsakėte, pridedame. Nors parašų rinkimo akcija buvo sustabdyta, šiuo metu laišką yra pasirašę 180 Lietuvos menininkų, mokslininkų, neabejingų piliečių.

Pridedame ir Jūsų atstovės spaudai Evelinos Butkutės-Lazdauskienės (2012-12-13) atsakymą.

Pagarbiai,
skulptorė Joana Noreikaitė

pilietinio portalo Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė

P.S. Šį laišką persiunčiame ir Vyriausybės nariams.

***

2012 m. gruodis 13 d.
Gerbiama redaktore p. Ramute Bingeliene,

dėkojame Jums ir visai menininkų grupei už išreikštą susirūpinimą dėl Druskininkuose susidariusios situacijos. Gautą viešą laišką perduosime Lietuvos socialdemokratų partijos valdybai. Artimiausiame LSDP valdybos posėdyje Druskininkų mero Ričardo Malinausko veiksmų, susijusių su skulptūra ‚Legenda“, klausimas bus sprendžiamas. Apie priimtus sprendimus Jus informuosime.

Pagarbiai,
atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top