Lietuvos problema – elitas

Netolimoje – gerų dvidešimties metų senumo – praeityje toks pat susireikšminęs, pasipūtęs ir atsiribojęs elitas buvo vadinamas partine nomenklatūra – tai, ko gero, ir bus vienintelis skirtumas tarp vieno ir to paties reiškinio.

Jei peržvelgtume tada ir dabar veikusias personalijas, o dar įvertintume ir „paveldėjimo teisę“ bei giminystės ryšius, išvystume beveik tą patį paveikslėlį, na, nebent anuomet „draugus liaudies tarnus“ vežiojusias tarybines „Volgas“ tektų pakeisti į dabartinius „tautos atstovus“ aptarnaujančius naujesnių laikų BMW. Permaina, sakyčiau, ne esminė. Tačiau tiek tada, tiek ir dabar šitas politinis auglys, neišvengiamai kainuojantis faktinį valstybingumą, gyvena atsiribojęs nuo mirtingųjų pasaulio ir verda savose sultyse.

Labiausiai elitistinė valstybę graužianti grupė yra ne kuri nors partija, o biurokratija – patys tikrieji valdžiažmogiai. Jų nuosekliai daugėja ir visa ši veltėdžiaujanti publika genama išgyvenimo instinkto – taip taip, parazituojantys organizmai irgi jį turi – išranda vis įdomesnių sąvokų savo egzistencijos kenksmingumui pateisinti – populiariausias ir bene veiksmingiausias iš jų yra „viešasis interesas“, po kuriuo pakišti galima praktiškai bet ką. Iki įsigalint konservatoriams – tik pažiūrėkite, kaip nuožmiai ir kokiomis pajėgomis dabar stengiamasi nesilaikyti demokratijos pagrindų – rinkimų! – biurokratijos svertus savo rankose patikimai laikė brazauskiniai kadrai. Net senasis Vytautas Landsbergis neįstengė jų priveikti.

Tačiau kas nepavyko „tėtei“, žiūrėk, pavyksta „augintiniui“, o galimai ir kartų kaita turėjo įtakos – juk jaunųjų biurokratijos metastazių gausa ir kokybė neabejotinai pranoksta ankstesnes pajėgas nė kiek ne menkiau, nei šiuolaikiškas BMW nusenusią „Volgą“. Nesikeičia tik važiavimo kryptis. Įvertinus tą aplinkybę, kad A. Kubilius sugebėjo išsilaikyti premjero poste visą kadenciją, kas nepavyko net A. Brazauskui, ir sąmoningai neužmerkiant akių į tai, kokio galingumo palaikymą tebeturi konservatorių dominuojama Vyriausybė, nesunku suprasti, kodėl šiomis dienomis, nepaisant nieko, įskaitant tokią „smulkmeną“, kaip rinkėjų valia, daromos visokiausios kliauzės, kad tik ta kompanija ir toliau liktų valdžioje. Elitui protesto balsais išrinktos politinės jėgos nereikalingos, nereikalingi ir patys protesto balsai. Geriau būtų, kad emigruotų, takelis juk seniai pramintas ir procesas visokeriopai skatinamas. O kas nesusipras – tam represijos.

Tokie dalykai įvairia apimtimi ir skirtingais lygiais jau vyksta. Įdomiausia, kad į darbą paleidžiami ne vienai kuriai nors politinei partijai priklausantys jos nariai, bet iš įvairių politinių darinių susirinkę „patikimi kadrai“. Štai Seimo „Maliuta Skuratovas“, vadovaujantis Etikos ir procedūrų (berods, taip ji vadinasi, nors etikos ten ir ne kažin kiek) komisijai, sklandžia demagogijos meistro kalba papasakoja, kas gresia tokiam Nagliui Puteikiui (beje, nuosekliam protestuotojui ir vidiniam konservatorių skauduliui, bet apie tai truputį vėliau) už tai, kad sadistus policininkus pavadino sadistais policininkais ir dar pateikė konkrečius pavyzdžius, o Ligitui Kernagiui – už tai, kad sąžiningai dirbo Antikorupcinėje komisijoje ir nesidavė manipuliuojamas. Galvokime, kad tai švelnus įspėjimas, pasakant, kas bus, jei tiedu nesusipras. Na, L. Kernagis jau neišrinktas naujai kadencijai, o štai kaip bus su N. Puteikiu?

Jį juk svarstė ir dar svarstys patys konservatoriai savo „cerberių taryboje“ – ir ne šiaip dėl kokių smulkmenų, o už baisių baisiausią dalyką, koks begali atsitikti sisteminėje partijoje, – už savo nuomonės turėjimą. Šito neatleisdavo socdemai, neatleidžia ir konservai – partinė ištikimybė aukščiau visko, demokratiją – velniop. To dar betrūko, kad konservatorius Tiesą gintų labiau nei partinį interesą – o juk N. Puteikis kaip tik tai ir padarė ne kartą ir ne du. Bene labiausiai pastebimais atvejais laikytini dalyvavimas Lietuvos Sąrašo politinėje veikloje ir dviejų to Sąrašo kandidatų parėmimas savais (!) pinigais rinkimo kampanijos metu. Baisiausia, kad tose vienmandatėse apygardose nelaimėjo konservatorių kandidatai – nors nelaimėjo ir remtieji asmenys.

Tuo tarpu TS-LKD prezidiumo posėdyje, nors viešumoje ši partija nesidrovi dėtis tyros ir vertybėmis besivadovaujančios politinės srovės aureolės („ir tiesa, ir šviesa mūs žingsnius telydi“), tikėtina, ne pačių pigiausių „pjarščikų“ atstovas išsijuosęs giriasi, kaip jų firma kūrė ir įgyvendino „mėsos vietoje Tie-sos“ idėją, kaip atsirado „Mėslita“ ir jos pilvūzas direktorius, kaip organizavo tyčiojimosi kampaniją iš tų, kam Tiesa tebėra svarbi – matyt, tokiu būdu atsiskaitė užsakovui. Įdomu, ar Valstybinio himno eilutei ši „mėsos – tiesos“ perversija irgi bus taikoma? Na, tiesą sakant, nieko naujo – juk šios partijos ideologo pasėta „šunaujos ir kirmėlyno“ sėkla niekur nedingo, ji sudygo ir duoda šimteriopą vaisių.

„Kamufliažinė demokratija visiems, reali valdžia mums“ – toks galėtų būti vidiniam vartojimui skirtas tos partijos šūkis. Juk negalima leisti, kad tikrieji Lietuvos patriotai – elitistai būtų vertinami pagal tuos pačius kriterijus, kaip ir visi kiti. Norite gyvenimiškų akis badančių pavyzdžių, suprantamų net ir politinio pradžiamokslio neišėjusiems tautiečiams? Prašau: konservatorė Agnė Bilotaitė viešai vadinama „Seimo pažiba“, o su Darbo partijos sąrašu išrinkta Vitalija Vonžutaitė, pasirodo, verta ne Seimo kėdės, o kažko kietesnio… Konservatorių stogas tą neginčijamai žino?

O juk dar reikės kažką daryti ir su referendumo rezultatais, mat sunku net įsivaizduoti, kad jie bus besąlygiškai vykdomi.

Taip ir gyvename parazituojančio elito šešėlyje, kuris savo diktatą vykdo „demokratišku keliu“, vis surasdamas būdų, kaip padaryti taip, kad padėtis nesikeistų – na, nebent „į gerąją pusę“, išlaikant kryptį nuo „Volgos“ link BMW. Runkelių tai neliečia, nesvaikite.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Trejos devynerios

Kodėl ne viena trečioji? Nesuprantu. Aritmetikos gal neišmano degtindariai?

Pusę per pusę

Kas geresnio?
Ar naujos statybos name dar nebuvai?
Buto duris iš karto pamatyti sunku , iš pirmo žvilgsnio nesimato, bet pabarškinus į ragažę namų valdyba pateikia visų nuomininkų sąrašą.

Stovintis keleivis

Neturiu ką suspaudyt savo GPS-ui, o nežinant adreso ieškoti naujų statybų kvartaluose gaištasi laikas ir nervai, kai imi belstis ne į tas duris.
Sugalvok kaip nors paprastai. Jei būtų atostogos, gal ir surasčiau, bet atostogos bus tik rugpjūtį.

Skaitytojas

Mėgčiau paskaityti tokį epistoliarinio žanro kūrinėlį, kuris prasidėtų dviem žodžiais.

Stalo biuvaras

Parašysiu aiškiai. Vis tiek svetimam iš to jokios naudos.
Kvartalą žinai, namą žinai.
Nerandi konkretaus buto.
Jerunda.
Temos pavadinimą žinai? Matai butų sąrašą, bet tau reikalingo buto nėra?
Paklikink patį temos pavadinimą ir tama atsivers plačiau, parodys visu butus.
„Tašė” parašyta ne mūsų kalba, bet tokį terminą tikrai žinai.
Bute jau tik tavęs trūksta.
Visi kiti jau ten.
Nesuprantu, kaip galėjai nerasti.
Juk sakiau, kad žemiau po MM yra dar vienas straipsnis, ten labai aiški instrukcija.
Gal tu ten nebuvai ir nematei?
Viskas – laukiu įkurtuvių baliuje.
Iki.

Ten nebuvau

Ne taip buvau supratęs, ieškojau visai kitur.
Šiandien buvau pas bites. Visos šeimos gyvos. Nuotaika gera, bet jėgų nebeturiu. Ateisiu vėliau.

Užgavėnių blynas

Sveikas, sveikas.
Pamačiau repliką spameriui tai ir supratau, kad jau pasirodei.
Iš karto atėjau čia.
Gerai kad radai. Džiaugiuosi.
Būk žmogus, per negaliu – dėl mūsiškių ūpo pakėlimo.
Pasirodyk TEN.
Pasirašyk, pasisveikink ir pasakyk kad ateisi rytoj.
Pakaks.
Kolegos įsitempę ir sunerimę kur taip ilgai blūdini.
Jeigu gali, gerai?

Mėgstu su mėlynėm

Puiki keptuvė.
Radau. Anksčiau neturėjau nei laiko, nei jėgų pribėgti. Buvau iškritęs į nuosėdas.
Ar dažnai reikės riebalus keisti?

Čainykas

Nelabai suprantu kas vyksta.
Radau tavo mėlynių blynų, paskanavau, palikau savo lietinių.
Ateinu -tavo blynų beveik nėra.
Nepagaunu bajerio.
Ar ten kažkokia neaiški virtuvės technologija kad patiekalai dingsta, ar kažkas iš paskos atsekė ir šriubuoja …
Nežinau.
Gal tenykščiai papročiai tokie kulinarijoje.
Stebėkim.
Klausimas tik – kodėl tik tavo blynus nugvelbė?

Čainykas plius

Gali būti kad aliarmas yra be reikalo.
Kaip prityręs pievų braidytojas, prisiminiau vieną dalyką – automatinis properis.
Gali būti kad suveikė kalbų įpatumų lingvistinai fintai.
Aš spėjau perskaityti tai ką parašei bet nepamenu žodis žodin.
Pagalvok – kurie lietuviški žodžiai mėlyna kalba gali suerzinti jų vietinį properį automatą. Gal kažkoks žodis lietuviškai kita kalba reiškia pas juos netoleruotiną dalyką.
Patikrinkime.
Parašyk komentarą apie tuos tris numerius kitais žodžiais.
Tuoj pamatysime kas bus.

Kipiatokas be arbatžolių ir cukraus

gal valgo ir kitus. Jie nebepasirodo.
Mėlynasis skystis gal turi kokią sutartėlę su taigistais ir maniškis adresas gal yra pasiuntinėtas bendradarbiams. nenustebčiau, nors ir paranojiškai skamba, bet jei duomenų bazė bendra, ką gali žinot? Jie paranojikai juk didesni ir už mus.
Šia prasme mūsų properiukas yra visiškai patikimas. Už tokio kaip už Brazausko. Uola. Petra.

Kakava

Nelogiška būtų tave plauti.
Jų vietoje, aš klausyčiau ir neišsiduočiau.
100 proc.
norėtų perspėti ar pagąsdinti, kitaip padarytų.
Esu perspėdinėtas, esu gąsdintas – tai atrodo kitaip.
Bent lig šiol buvo.

Be sguščionkės

Gal ir tavo teisybė, kalvi.
Tik nesumoju, koks ten riktas galėtų jiems kliūti. jei būčiau nusikopinęs, pakartočiau.
Ateity taip reikės paeksperimentuoti.
Bet matai, įdomiai veikia. pas mus, kiek žinau parašoma, kad k. pašalintas. ten – nieko. ir dar keistumas, kad šiek tiek laiko pabūna. Jei būtų filtras, nepraleistų iš karto. keistoka sistema.

Balta kava

Kol kas nedarome staigių judesių.
Rašome kaip rašę.
Matysime kas ir kaip.
Perprasime.

Juoda kava

Juodraštis Dotšiui: Sveiks Tamsta. Pasakysiu kaip bitė Bičiuliui – kai pabėriau kauliukus ir pasmilkiau pelynais pamačiau labai keblų vaizdelį. Dingojasi man kad vargšo Naglio košmarų priežastis yra … jame pačiame. Matot, tai ką dieną darai, naktį kartais sugrįžta visokiom negražiom formomis. O va jeigu dieną atsitinka padaryti nelabai gražių dalykų, tuomet sapnuojasi net ne košmarai, o tiesiog. Vienžo – siaubas. Pasąmonės klodai gilūs ir slėpiningi, o iš jų išlindę vaizdiniai kartais baugina. Tai va, mano Didysis Sapnininkas ir išmesti kauliukai rodo, kad Naglį kankina savo atvaizdo baimė. Ne pats jis savęs nebijo. Bijo, kad kiti nepamatytų. O susapnavo mūsų Herojus, kad užlipęs ant kalno Taikos ir Gėrio avinėliu, vidurnakčio miglos ir mėnulio pilnaties paveiktas jis prarado kruopščiai sulipdytą apdarą -švelnios… Skaityti daugiau »

Perleista

labai teisingai kauliukai rodo, todėl niekam nerodyk kol kas. persiunčiau, kam reikia susipažinimui.
Žinai, kokia baisi mintis man kilo. Gal pasirengiam maratono pabaigai tokiam veiksmui. Žiūrėsim, kaip reikalai klojasi ir jei matysim, kad prasmingą, priešpaskutinę dieną kad driokstelėsim su spiečiaus pareiškimu į maloniuosius Tiesos.lt skaitytojus, kaip siūlome balsuoti.
jei matysim, kad nereikia, pasiliksim pareiškimą atminčiai. Ką manai?

Tirščiai

Bus blogai.
Publika nesusiorentuos ką daryti.
Prarasime taškus finiše.
Žiūrėk – tas išaiškinimas yra neoficialus. Kažkokio komentatoriaus sapnas.
Redakcija, o tuo labiau protingos galvos neatsako kas kur ir ką rašinėja.
Kažkiek sumaišties bus, bet matysime reakcijas, paruošime publiką.
Beje pas Marceliukę palikau kitą mėlyną variantą.
Yra raktinis žodis, o išaiškinimas ten kur viskas stringa.
Greta. Aplink tuščia rasti bus nesunku.

Tretjakas ne vtoriakas

Matai, kaip komentarą skelbti be abejo galėtum. Tavo pasirinkimas, bet aš matau bent tris motyvus, kodėl dabar ne laikas. Mes labai patys sau susiaurintume manevro laisvę, ėmę dabar ir pasakę, ką galvojame apie N. Nebepasiliktume sau erdvės laisvai žaisti. 2. Labai į keblią padėtį pastatytume properį (jis yra sąraše), kai iš jo būtų pareikalauta komentarą dezinfekuoti (100 procentų garantuotas, kad pareikalautų akimoju ir jis būtų priverstas vykdyti) 3. jei komentaras kiek pakabotų, susilauktume ir pozityvių naivių komentatorių pasmerkimo, kaip mes taip galim destrukciškai veikti. Dar apkaltintų mus pačiais gudriausiais kontorininkais, o kontora tik apsilaižytų. Suprask, kad mes veikiame labai patiklių ir nesofistikuotų prašalaičių draugijoje.
Išdėsčiau, ką maniu. Persiųsiu gavęs (jei gausiu kokią žinutę iš tų, kuriems pasiunčiau)

Ramunėlių arbata

Gerai. Kalbi pakankamai argumentuotai.
Mandig vis tik kažką turėčiau atsakyti dotšiui.
Kokiose ribose?
Ar aplamai paleist kažkokį „balioną” tipo baiką. .

Kipiatokas.

jei atvirai, tai jis į jokius merus nenori eiti. ten reikės dirbti, o jis nei moka, nei gali. jis žaidžia visai kitą žaidimą. Jam svarbu piaras būsimiems trejiems rinkimams į S. Į EP ir Pr. Todėl ir kelia bangas plebso jūrėje. Nusišvilpt jam ant to Vilniaus ir Sąrašo. Į merus nenori ir todėl, nes pasimatys jo sugebėjimai, o veikti kaip dabar, kuriant mitus, – pats tas.
Bėda ta, kad plebsas visiškai inertiškas. daugybe, kurie balsuos už jį, balsuos ir už sąrašą, bet ne atvirkščiai. jei sukalsime jį dabar, ką gausime. Visišką sumaištį. Plebso ožiai gali vis viena balsuoti už jį, bet prakeikti sąrašą.
va kokia kebeknė.

Čefyras

Matai, reikia apsispręsti ar vertybės iki įsikasimo į akmenį, ar vietos savivaldybėje.
Ar taip ar taip – dar ne tas metas kad komanda gautų daug balsų.
Dar neprisirpusi publika.
Lošti reikia dėl to paties – dėl vietų S.
Tą ubagą reikia doroti.
Jis klaidina publiką ir defragmentuoja protesto balsus.
O balsus reikia surinkti į vieną krūvą.
Žmonės niekuo nebetiki.
Visu laiko melagiais.
Pavyzdį reikia rodyti asmenišku pavyzdžiu.
Reikia transliuoti, kad ne valdžios lovys rūpi- o tai kad Tiesos ir Laisvės, Sąžinės idealai LS yra aukščiau visko.
Tai įrodinėti reikia ne baime kad kažkas išsigąs.

Senča

Ar manai, kad nesuprantu. Jau visą mėnesį daužomės dėl to šmikio eliminavimo iki pamišimo. Ir šiandien turime tokią situaciją, kad nors kauk. veikia čia ne atskiri šiai sau asmenys ir koks nors Naputys, turintis napoleono maniją. Šiandien man pasidarė visiškai aišku, kad sistemiškai veikia kontora. Komentatoriai – tik tuzikai, sukelti viešam erzeliui. kertama labai apgalvotai ir tiksliai, per Sąrašo esminius taškus. Izoliuotos galvos, atakuojamas Tiesos.lt, mėginama perimti D.K. Žodžiu, organizuojamas panašus į DK sunaikinimo scenarijus. pasirodo, infiltratas atsirado seniai, nuo pat L.S įsikūrimo. Visomis priemonėmis buvo stengiamasi, kad partijai nesisektų plėstis, perimtas porganizacinis resursas ir finansai taip, kad jų neatsirastų. Tyčia neorganizuojami susitikimai provincijoje ir su miesto bendruomenėmis. Galiu vardinti ir vardinti. Ir iš šito simuliakro padarytas herojus istorijos perspektyvai.… Skaityti daugiau »

Kefyras

Rytoj aš laikysiu už jus suspaudęs kumščius.
Duok Dieve visiems mūsiškiams jėgų ir sveikatos.
Dėl Tavo pastebėjimų apie kontoros apraiškas komentaruose komentaruose po dotšiu pritariu visa dūšia.
Vis tik, reikia pabučiuoti Re_rę- už tai kad atkovojo galimybę įdėti dotšį.
Testas buvo skausmingas, bet labai geras -pats matai kokie galai lenda kaip skrepliai.
Tikiu kad ryt bus žiauriai sunku, bet pasikliajuu ir Dievo pagalba.
Sukalbėsiu maldelę kad pamačytų.

Pasukos

Ačiū, brolau, už gerą žodį.

Varškėtis

Buvau žamaičių žamėj.
Ten pavasaris beveik.
Ridikai dygsta ant kalniukų.

Šilkinė košė

Kaip tau tas receptas. man atrodo gana patikimas. Nepanašu kad apsinuodytum nuo sumuštinio. Ar Lozoraitį sumuštiniu nunuodijo? Kiek girdėjau, kiaušiniene.
Žemaičiai yra dideli tugadūmai. Kol jiems „dašunta”, šaukštai jau išplauti kitoj indaujoj.
Gal paraginam mėlyniautojus paragaut šventinių patiekalų. Vis dėlto prie tuščio stalo – negerai Vasario 16 švęst. ką manai?

Grikių boba

Gerai. Virtuvė visai nebloga.
Tokių vietų niekad nebus per daug.
Bet mėlynių irgi paragauk.

Ryžių pudingas

Palikau duonos kriaukšlę ant skobmių.

Kriaukšlys

Mačiau.
Laisvadieniais tikrinu dažnai.

Vanduo užsigerti

Ir kokių turi minčių?

Moralinis vanduo

Nekviesk Batvinio. Lžetrevoga.

Boržomis

Misliju, kad tenisu neturėtume per daug piktnaudžiauti.
Kiek nejauku prieš kolegas.
Tarsi jais nepasitikime.
Bet juk taip nėra.
Suprantu, kad dėl saugumo, tam tikrą info reikia rašyti atsargiai, bet tuomet gal reikėtų taip ir pasakyti kitiems.
Kažkaip reikėtų delikačiai tą dalyką išspręsti.
Kitas dalykas- aš pakankamai dažnai tikrinu kamaras.
Šią taip pat.

Be gazo

Mea culpa.

Popierius 1.

Gerbiamieji Lietuvos Sąrašo Tarybos nariai, Esame pakviesti aptarti ir apsispręsti dėl LS ateities. Ateities užuomazgos ir tendencijos slypi praeityje, todėl neišmintinga būtų priimti sprendimus neišanalizavus mūsų jau beveik trejų metų veiklos patyrimo. O šis patyrimas nėra vienareikšmiškas; patyrimas yra pamokantis, sunkus, kartais ir nuviliantis. LS atsirado iš protesto – protestavome prieš valdžios smurtą, melą, demagogiją, neskaidrumą, korupciją, Konstitucijos ir įstatymų mindymą, bendrojo gėrio nepaisymą, panieką piliečiui ir Tautai – tikriesiems Respublikos šeimininkams. Sakėmės einą į politiką įtvirtinti tam tikrus principus: viešumą, skaidrumą, dorovinį politikos matmenį, savivaldą, įstatymų galiojimą visiems, bendrojo gėrio prioritetą, Tautos suverenumą. Mūsų vėliava, aplink kurią su viltimi ir pasitikėjimu būrėmės tapo Darius – autoritetas ir mums ir intelektualiai visuomenei, gebantis geriau už bet ką Lietuvoje viešojoje erdvėje… Skaityti daugiau »

Popierius 2.

Taip yra atsitikę ir su Nagliu bei jo komanda: jo paties ir jo pagalbininkų veiksmai bei veikimo būdai prasilenkia su LS keliamais tikslais ir principais. Ypač šių rinkimų metu akivaizdžiai pasimatė, kad Naglis su savo komanda, nederindamas veiksmų, vienasmeniškai ėmėsi vykdyti ne LS, o visai kitą scenarijų, kuris dažnai kirtosi, prieštaravo LS prieš rinkimus suplanuotam. Tos atsirandančios ir gilėjančios dviprasmybės kėlė sumaištį ir nepasitikėjimą vieni kitais. Štabas tapo nebefunkcionalus, o Dariaus pastangos „užglostyti“ konfliktus buvo tik akivaizdybė, kad kolektyvinis darnus štabo darbas tapo nebeįmanomas. Naglis bei jo komanda su LS tarybos nariais savo veiksmus nustojo derinę, o neįtinkančius pasistengė eliminuoti iš štabo bei atriboti nuo informacijos. Išsireikalauti žinių, kas vyksta, kur 20 dienų dingęs kandidatas į merus, kokie planuojami renginiai… Skaityti daugiau »

Popierius 3.

Toliau. Sausio 23 d. LS narių akivaizdoje vartodamas necenzūrinę leksiką psichiškai smurtavo ir įžeidinėjo Tiesos.lt redaktorę, LS narę Ramutę Bingelienę. Ir tai buvo ne pirmas tokio pobūdžio, neslepiamos neapykantos išpuolis prieš ją ir Tiesos.lt portalą. Beje, nė už vieną išpuolį neatsiprašė. Tikėtina, kad sausio 23 d. išpuolis buvo apgalvotas ir suplanuotas, nes Puteikiui reikėjo klusnaus Vilniaus rinkimų štabo, paklusniai vykdančio jo scenarijų. Po išpuolio Naglio apmokami darbuotojai – Saulė ir Rasa – staiga „susiprato“, kad išpuolį patyrusi Ramutė joms yra tokia nesimpatiška, kad su ja jos neva nebegali būti vienoje patalpoje. Taigi įvykusi konfliktinė istorija pradėta versti aukštyn kojomis – smurtininkas Naglis jo darbuotojų pastangomis imtas daryti auka, o Ramutė – kaltininke. Toks pat likimas laukė ir Liudviko, stojusio stabdyti… Skaityti daugiau »

Popierius 4.

Kampanijai prasidėjus, Puteikis ir toliau žarstė pagyras Simuliko bei Visocko komitetams Šiauliuose, užuot rėmęs LS skyrių Šiauliuose, nuoširdžiai talkinusį jam per prezidento rinkimų kampaniją. Negana to, nusipelniusias ir gerbiamas LS nares, kurios nepasidavė Visocko spaudimui, viešai Sakalo Gorodeckio veidaknygėje išvadino garbėtroškomis ir intrigantėmis. Apskritai kalbant, dėl Naglio Puteikio elgesio su Šiaulių LS skyriaus žmonėmis ir visuomenininkais, turėtų būti atskira kalba. Tikėtina, prie to dar bus grįžta nepalyginamai išsamiau, bet užtenka ir to, kad būtų aišku, jog toks renkamo politiko elgesys su rinkėjais yra visiškai netoleruotinas. Kas dėl Vilniaus, čia Puteikis atsisakė aptartos ir suplanuotos rinkiminės kampanijos ir daugiau nei porą savaičių išvis buvo nusišalinęs nuo Vilniaus reikalų; rinkiminę kampaniją Vilniuje pakeitė vieno laikraščio leidyba. Šį nusišalinimą aiškino silpna sveikata, tačiau… Skaityti daugiau »

Popierius 5.

Įdomybės tęsėsi ir po rinkimų pirmojo turo. Tie Puteikio tekstai, kurie pasirodė „Respublikoje“ ir Zuoko rinkiminiame laikraštyje, buvo bandymas įtikinti rinkėją, kad Zuokas yra geresnis pasirinkimas. Bandymas tuo įtikinti rinkėją yra agitacija už Zuoką. Kadangi Lietuvos Sąrašas Zuoko nerėmė, tokia LS kelto kandidato agitacija už Zuoką buvo LS ir LS pirmininko kompromitacija jau tuo metu, kai vyko preliminarios konsultacijos dėl valdančiosios koalicijos. Gal Naglis pasakys, kad tekstas Zuoko laikraštyje atsirado be jo sutikimo? Arba gal „Respublika“ neteisingai perteikė Puteikio atsakymus į žurnalisto klausimus? Ir paskutiniai įvykiai: kai Tiesos.lt pasirodė anoniminis komentaras apie Naglio padėjėją Rasą Kalinauskaitę, Vygintas Vilutis, buvęs Rasos bendradarbis ekspertuose, pradėjo skleisti insinuacijas, kad aš neva žinau, kas yra jo autorius, o Rasa kreipėsi į policiją, puikiai suprasdama,… Skaityti daugiau »

Popierius 6.

Veiksmai ir veiklos būdai, kaip jau sakiau, turėtų atitikti keliamiems tikslams ir vertybėms, kurias deklaruojame ir siekiame puoselėti bei skleisti. Ir mes, stebėdami aukščiau aprašytus veiksmus ir veikimo būdus, turime rimtą pagrindą klausti: o kokių tikslų siekia Naglis Puteikis ir jo komanda? Tai tikrai nieko bendra neturinti tikrovė su LS pamatinėm vertybėm ir tikslais, dėl ko būrėmės bendrai veiklai. Mums Naglio Puteikio tikslai pakankamai aiškūs: sukurti jo asmenines ambicijas realizuojantį politinį projektą, o LS intelektą išnaudoti šiam tikslui kaip instrumentinį resursą. Veiksmai ir metodai atskleidžia taip pat ir perspektyvas. Ką galima įsteigti naudojant tokius metodus? Atsakymas irgi akivaizdus – galima įsteigti tik eilinę nomenklatūrinę, vadinamąją “sisteminę” partiją. Jei Nagliui Puteikiui pavyks įgyvendinti tai, ką jis daro, – turėsime ne ką… Skaityti daugiau »

Geras

>hmm 2015-05-14 11:55 Labai laiku tuos bankus purto,kada jie išvogti ir subankrutavę,toks Romanovas ,griaužė įmones,kaip kirvarpa,nuo nepriklausomybės pradžios ir nė viena valdžia to nepastebėdavo,nes politikų giminės buvo pamaloninamos darbo vietomis jo banke.Peršasi toks vaizdelis,kad naikinami bankai tada,kada jie neneša naudos rusams,tik dar pilnai apšvarinant,prieš bankrotą. 2 0 Albas 2015-05-14 11:00 tam hmm.. Iš to jūsų minimo bankų supurtymo kolkas tik biudžetas tikrai supurtytas, ypač Snoro atveju. O kaip su Sausio 13-osios byla, o IAE uždarymo aferos ir t.t. nesiplėsiu. Kiek dar jūsų manymu reikia valdžios įgauti prezidentei (iš mažosios raidės nes negerbiu), kad už grotų atsidurtų ne vištvagiai, o siubėlės siurbiančios Tautos syvus. Gal absoliučios monarchinio tipo valdžios jūsų manymu jai trūksta. Mano atmintyje yra išlikęs tarybinių laikų šūkis ceche… Skaityti daugiau »

40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top