„Lietuvos sąrašas“: metas atgaivinti laisvų piliečių Respubliką ir pakeisti socialinį ekonominį valstybės modelį

lietuvossarasas.lt

Šiandien, birželio 28-ąją, naujienų agentūroje ELTA „Lietuvos sąrašas“ pristatė savo programines nuostatas – piliečiams Seimo rinkimuose siūlomą politinę alternatyvą.


„Neapibrėžtame, neaiškiame dabarties pasaulyje politinis „Lietuvos sąrašo“ judėjimas siūlo stiprinti savo visuomenę ir valstybę – atgaivinti laisvų piliečių Respubliką su stipria vietos ir profesine savivalda, pakeisti dabartinį visuomenę ardantį socialinį ekonominį valstybės modelį ir pereiti prie socialinės rinkos ekonomikos, dėmesį sutelkti į tautos išlikimui gyvybiškai svarbias švietimo, mokslo ir kultūros sritis. Būtent švietimas, auginantis stiprias ir bendruomeniškas asmenybes, yra laisvos Respublikos pagrindas“, – teigė „Lietuvos sąrašo“ pirmininkas Darius Kuolys. Pasak jo, politinis judėjimas į Seimo rinkimus eina „ne imti valdžios, bet sugrąžinti valdžią žmonėms – sugrąžinti demokratijos esmę“. „Šiandien Lietuvai reikalinga tikra, tautos likimu ir išlikimu besirūpinanti politika, kurią pakeitė nomenklatūriniai sprendimai, stambaus verslo diktatas ir viešieji ryšiai, padedantys nutylėti opiausias visuomenės problemas, užuot jas sąžiningai įvardijus ir sprendus“, – sakė D. Kuolys.


„Sieksime, kad Lietuva būtų savimi – savimi pasitikinti ir pasauliui atvira šalis. Turime atgauti valstybės šeimininkų teises, orumą ir savigarbą. Todėl dabartinę vietvaldą būtina keisti tikra žmonių savivalda. Reikia telkti žmones, skirtingas politines ir intelektualines jėgas bendram reikalui, nacionaliniams interesams ginti. Būtent tokį savo vaidmenį matome. „Lietuvos sąrašas“ eina į oficialią politiką ne priešų ieškodamas, bet jungdamas, kviesdamas viešai diskutuoti ir tartis visais visuomenei svarbiais klausimais“, – teigė profesorius Antanas Kulakauskas.


„Turime apsispręsti – ar mums reikia valstybės, ar Spalio revoliucijos. Jeigu valstybės, privalome ja rūpintis. Mūsų ekonominė politika turi stiprinti visuomenę, saugoti jos struktūrą, ypač – vidurinę klasę kaip valstybės stuburą. Tas stuburas – tai smulkūs verslininkai, mokytojai, gydytojai… Todėl siūlome iš esmės peržiūrėti valstybės socialinį ekonominį modelį – pereiti prie Europoje įprasto socialinės rinkos modelio, kuris paremtas socialine partneryste, o ne savitiksliu ekonominiu efektyvumu. Mes pasisakome už tokią neapmokestinamų pajamų dalį, kuri leistų žmogui išgyventi (o tai – 450-500 eurų per mėnesį asmeniui) ir vakarietiško tipo progresinę mokesčių sistemą su 3-4 laipteliais. Pajamas, viršijančias 1 milijoną eurų per metus, siūlome apmokestinti 40-45 procentų mokesčių tarifu“, – kalbėjo dr. Aušra Maldeikienė. Pasak jos, stabdant emigraciją, būtina papildomą paramą skirti šeimoms, auginančioms vaikus – joms turi būti suteikta papildoma pajamų mokesčio lengvata ir sugrąžinta mokestinė lengvata pirmojo būsto palūkanoms. „Suprantame, kad perėjimui prie socialinės rinkos modelio reikės papildomų pinigų. Todėl kartu siūlome peržiūrėti ir mažinti valstybės išlaidas neveiksmingoms iš biudžeto finansuojamoms sritims, visų pirma – biurokratijai“, – sakė A. Maldeikienė.


Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė Kristina Paulikė pabrėžė „Lietuvos sąrašo“ nusistatymą keisti piliečių ir biurokratinės struktūros santykius. Pasak jos, „viešajame sektoriuje trūksta atsakomybės ir bendradarbiavimo, problemų visumos matymo, savalaikių prevencinių sprendimų ir taip yra dėl to, kad piliečiai stokoja realių galimybių dalyvauti priimant sprendimus“. „Mes siūlome sutelkti dėmesį į socialinių problemų prevenciją, teikti paramą šeimoms anksčiau, nei jos patenka į rizikos grupę. Lietuvai reikalinga valdymo struktūrų pertvarka, kad skirtingos ministerijos neliktų užsidariusios, kad matytų žmogaus, visuomenės problemas ir jas nuosekliai spręstų bendradarbiaudamos“, – sakė K. Paulikė.


„Lietuvos piliečiai turėtų sekti Vakarų visuomenių pavyzdžiu ir atkakliau kovoti už savo teises. Piliečiams, bendruomenėms būtina atgauti savisaugos instinktą. Mes turime teisę į teisingą valdymą, bet ši teisė per krizę buvo pažeista: su silpnesniais piliečiais pasielgta neteisingai. Todel „Lietuvos sąrašas“ kviečia piliečius telktis į savisaugos (plačiąja prasme) bendruomenes ir ginti savo teises. Grupės ieškiniais tai galėtų daryti mokytojai, mokslininkai ir kitos visuomenės grupės, kurių teisės buvo pažeistos“, – spaudos konferencijoje sakė advokatė Jūratė Zabielaitė.


Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius, mokytojas Egidijus Visockas akcentavo „Lietuvos sąrašo“ keliamą būtinybę turėti atsakingesnę ir išmintingesnę regionų politiką. „Regionuose beveik nebeliko šeimų, kurių nebūtų palietusi emigracija: tėvai išlaiko namus ir laukia vasaroti iš užsienio grįžtančių vaikų. Keisdami mokesčių politiką, mažindami biurokratiją, atkurdami pasitikėjimą savo šalimi, turime pristabdyti jaunimo emigraciją“, – teigė E. Visockas. Pasak jo, „grandinė yra stipri tiek, kiek stipri silpniausia jos grandis – tad ir valstybė bus stipri tiek, kiek stiprus labiausiais nutolęs jos pakraštys“.

lietuvossarasas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis

Ką sąrašas sakė ir darė EP direktyvos 2006/24/EC atveju? Piliečių duomenų atskleidimo globalinėms spectarnyboms atveju per elektroninio sekimo lustą neva „Lietuvos” biometriniame neva „pase” su įtariama antikristine simbolika pagal Apr 13:17 (milijonai graikų tokio nepriėmė!)? Kaip sąrašas sureagavo į privalomos bankinės sąskaitos įvedimą bei indėlio paslapties panaikinimą? Kaip sąrašas sureagavo į asmens laisvę ir orumą naikinantį įstatymą dėl visuotinio pasiklausymo ir privačios korespondencijos skaitymo?
Niekaip?
Jei apie tai nė žodžio, kokie gali būti „laisvi” piliečiai? Užtat sąrašas skelbia Antikristo viliones „vakarietiškomis pajamomis”.
Panašu į svolačių demagogiją.

AAA

Sudėtinga: visuomenė jau buvo aktyvi Garliavos atveju. Ir kuo tai baigėsi? Žmones dar tampo po teismus, kad ir kiti bijotų. Iki dabar neaišku, kas pasiuntė ten „juodukus” prieš savus piliečius.
O dėl pabėgėlių iš Lietuvos stabdymo, tai reikia turėti darbų savame krašte. Tai įmanoma tik kuo labiau vartojant/perkant SAVO gamybos produktus. O matyt net tokia propaganda būtų draudžiama. Ant kai kurių maisto produktų net nerašoma kur jie pagaminti. Nieks dabar nekelia tokio klausimo, kad turime kuo labiau patys save apsirūpinti. Nedarbas gimdo nusivylimus, girtuoklystes iš neturėjimo ką daryti, tai veda prie smurto ir bėgimo iš Lietuvos. Dabar kovojame su pasekmėmis, o to priežastys išlieka nepakitusios:(

jau pakankamai infiltruota

į KIEVIENĄ naują darinį, galinti siekti valdžios bei galios KGB ir komunistai infiltruoja savus žmones.
sąjūdyje buvo marcinkevičius, ozolas, prunskienė ir kiti.
į LS maldeikienė, paulikė, zabielaitė ir kitos bei kiti.

Juozapas

Pridėsiu keletą smulkmenų: Simptomiška jog greta Kuolio sėdi Maldeikienė. Čia jau ne sutapimas. Kai Maldeikienė kažkada išgyrě Garliavos šturmą kaip „teisėtumo ir teisingumo” atstatymą, pons Kuolys tylėjo kaip mietą prarijés, mat ponia leptelėjo daktaro neatsiklausus. ( O kam tokio „tapkės” ir klausti?) Bet visa tai jau patogiai pamiršta ir apsimetama jog lyg nebūta. Buvo Deimantė Kedytė ir nėra. Nėra ir naudos piarui. Lai prasmenga mergaitė, tuščia vieta , a ne? .. Įdomesnis fruktas yra kita persona. Ponia/panelē Zabielaitė. Milijonieriai advokatai su tėveliu, ne iš varguolių gynimo prabangoje skęsta. Aptarnauja valdžią, oligarchus ir pan. Iš to ir gyvena. Ir šita persona numatyta nauju LS rinkiminiu paravozu vietoje apsišikusio puteikio? Ponios šukuosena, makijażas ir drapanėlės su aksesuarais kainuoja daugiau nei kokių vargo… Skaityti daugiau »

Neišvengiamai kils

konfliktai su ES biurokratais.Ar tam esate pasiruošę,ar pasiruošę kautis?

Mes balsuosim

už juos.Duosim šansą.Galės ir savo klaidas ištaisyti.

LS pliurpaliai neišvardijo NEI VIENOS REFORMOS...

Tai gražbyliai ir inteligentiški pilstytojai iš tuščio į kiaurą.Tokie pat tuščiodžiautojai ,kaip ir ,,lovio” partijų miglos pūtikai.
Gal paminėjo renkamas seniūnijų tarybas, renkamus teisėjus,šerifus, partinių sąrašų naikinimą, refer. istatymo kartelę ir pan.. ???:)
Tai gražių muilo burbulų pūtėjai…

Leto Palmaicio puikus komentaras!

Dedu pliusa ir Juozapo komentarui-pataike i desimtuka

Vien tik

bla bla bla…, kurių prisiklausome iki valiai prieš kiekvienus rinkimus. O kur konkretūs darbai, kuriuos galima daryti jau dabar ir čia? Gal ponia Maldeikienė pakeis savo retoriką, kai eidama į šou laidas, jose paprastus žmones išvadina kvailiais ir diletantais. Gal manote, kad tie „kvailiai” ir balsuos už jus iš nevilties? Žinoma, viltis miršta paskutinė. Žmonės nori valdžioje matyti tikrus profesionalus, sugebančius ir norinčius dirbti visos visuomenės labui, bei su visa atsakomybe ir atsidavimu atliekančius jiems patikėtas pareigas. Tai ir dirbkite, nelaukdami kol atsisėsite į seimo nario kėdę, nes ten kažkaip didelė dauguma, jei ne visi, apserga politine amnezija. Visų gražių pažadų pasekmes mes jau žinome. Sako, meilė trunka trejus metus, o seimo narių pažadai pranyksta vos tik gavus mandatą. o… Skaityti daugiau »

Jakimaviciau,islisk is biciu avilio!

Ir greitai mesk komentara ir Doci pasikviesk.O kur I.Vasinauskaitr su Konciumi i apkasus sulindo?Aaaa

provokatoriui 21: 40

Užsičiaupk savo mėšliną snukį, gyvuly.

Dzeikas

Atvirai sakant Kuolio isdestytos gairesigyvendinamos atsisakius teismo nepriklausomybes ir teises primato principo.
Kad ir kpkie geranoriski ir profesionalus zmones butu isrinkti esamoje teisineje bazeje juos arba sukpmpromituos ir kas juos rinko ,tie patys juos nusvilps.Arba isvers is kedziu teisminiu budu.Arba kariniu perversmu.Musu verslaujantiems generolams biznis ir pelnas artimesnes savokos negu karyba.
Tad cholopus banda(n) ginti „sarasiniai” jiems bus rakstis.
Greiciausiai legaliu. budu tvarkyti ka nors LT – kaip sifili kompresais gydyti kai nosis jau atsilupineja.Per velu.Uzsizaide meslabajoriai.
Tik geopolitinis luzis ir po to kaip korta kris ir kas gteiciau ja pakels.
Menant kinieciu isminti linkiu jums tuo metu buti ne Lietuvoje.Pokario kaimas Lietuvoje jums atrodys teisetvarkos idilija sulyginus.

Dzeikas

Atvirai sakant Kuolio isdestytos gairesigyvendinamos atsisakius teismo nepriklausomybes ir teises primato principo.
Kad ir kpkie geranoriski ir profesionalus zmones butu isrinkti esamoje teisineje bazeje juos arba sukpmpromituos ir kas juos rinko ,tie patys juos nusvilps.Arba isvers is kedziu teisminiu budu.Arba kariniu perversmu.Musu verslaujantiems generolams biznis ir pelnas artimesnes savokos negu karyba.

Gal ir gerai,kad jie pasitrauke is LS.

„Užsičiaupk savo mėšliną snukį, gyvuly.”- buvo paprasyta Jakimaviciu,Konciu Ir Vasinauskaite parasyti savo nuomone apie Lietuvos Sarasa.Ir viskas.Kas is siu triju parase cituojama sakini?.Netikiu,kad Irena

Al.

Tokiems pageidavimams įgyvendinti reikia tvirtos programos, drąsios taktikos, garbingų ir išmintingų vadų. Kad žmonės išjudėtų iš mirties taško, jie turi visiškai pasitikėti vadais.

Dzeikas

AI., aha…vadai ant lentynos metosi,urmu ir po viena,palaidi ir rysuliu,)))
Valdantieji su ismintim nedraugauja,bet jie ir ne idiotai: samoninga 1/4 amz. tautos balvonizacija bevaise but negalejo.Paradoksas , bet sovietmeciu potencialiu, nesisteminiu lyderiu buvo daugiau negu dabar.Sakykim normalus JAV 100 vnt IQ LTSR buvo debilavotumo lygis.Musu vidurkis buvo apie 110-120.Dabar kaip jankiu eiliniu – 100.
Naujus gi lyderius isauginti reikia MIN.desimtmetis.
Vienzo tamstos norai geri, tik biski atitruke nuo realybes.

zmoniems

issaukia slykstuli vien zodis sarasas. Ar neuzteks rinkti pagal tuos sarsus? Ka sitie ponai neskaite Lietuvos Konstitucijos 55 straipsnio? Stai jis: 55 straipsnis
Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.
Seimas laikomas išrinktu, kai yra išrinkta ne mažiau kaip 3/5 Seimo narių.
Seimo narių rinkimų tvarką nustato įstatymas.
Kur matote konstitucijoje kad renkami pagal kokius tai partinius sarasus? Pabreziu „lygia, tiesiogine rinkimų teise”. Kokia ligybe yra tarp sarasiniu ir vienmadatininku, kai sedi ir sarase ir balatiruojasi vienmandatineje. Tik pirmi rinkimai i Auksciausia Taryba buvo teiseti visi kiti yra neteiseti ir tuo labiau visi priimti istatymai.
GEDA PONAI, LIETUVOS SARASYNIAI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top