Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Liepos 1 dieną BNS paskelbė Milenos Andrukaitytės parengtą pranešimą „Darbo partijai grįš prieš dešimtmetį paskirtos, bet neišmokėtos dotacijos – 1,8 mln. eurų“, kurio pagrindinė žinia: Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos siūlymui surasti lėšų, kad būtų įgyvendinti teismų sprendimai išmokėti Darbo partijai kone 2 mln. eurų – Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) 2007 ir 2008 metais paskirtą, bet dėl „juodosios buhalterijos“ bylos teismų sprendimais sustabdytą dotaciją.

Iš pranešimo aiškėja: atgauti šią dotaciją Darbo partija panoro dar 2018 metais.Tačiau tada VRK, remdamasi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimu, kuriame tvirtinama, kad 2004–2006 metų Darbo partijos finansinėse ataskaitose nurodyti duomenys neatitiko tikrovės („juodosios buhalterijos“ bylos duomenimis, per trejus metus Darbo partija į savo oficialias ataskaitas neįrašė… „7 037 078,91 eurų pajamų ir 4 265 252,32 eurų išlaidų“), pripažino partiją padarius šiurkščius įstatymo pažeidimus ir atgaline data atšaukė savo sprendimus skirti dotacijas.

Toks VRK sprendimas Darbo partijos netenkino ir ji kreipėsi į … teismus. Ir šie jos skundą išgirdo: pasak BNS pranešimo, „Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas [minėtą] komisijos sprendimą panaikino konstatavęs, kad VRK negali keisti savo ankstesnių sprendimų, kuriais jau buvo patvirtintos dotacijos partijoms“.

Kadangi žinutė paskelbta ne balandžio, o liepos 1-ąją, teismo sprendimas bus įvykdytas. Pasak BNS, dotacija bus sumokėta iš Vyriausybės rezervo. Greičiausiai dar prieš Seimo rinkimus.

Tačiau beieškant informacijos apie tokio LVAT sprendimo motyvus, paieškos sistema paslaugiai pasiūlė pasiskaityti ir kiek daugiau nei prieš metus tos pačios BNS darbuotojos parengtą spaudos pranešimą pavadinimu „Teismas panaikino VRK sprendimą grąžinti Darbo partijai 220 tūkst. eurų“ , kur sakoma, kad „tas pats“ teismas neleido VRK grąžinti Darbo partijai net 9 kartus mažesnės sumos. Čia pat buvo galima prisiminti ir 2008 metų „to paties“ LVAT teismo sprendimą (skaityti ČIA). Tačiau tai ir viskas, nes užsukę į Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ir/ar Vyriausiosios rinkimų komisijos internetines svetaines paieškoti bent formalių atsakymų į klausimus, kurie kyla perskaičius abi BNS žinutes, gausite pavartyti tik tylą.

Atrodytų, ko čia stebėtis – per tris dešimtmečius esame matę visokiausių Lietuvos Temidės grimasų ir kontroversijų.
Betgi stebiesi – juk ne kiekvieną dieną matai, kaip, atrodytų, mušta korta tampa tūzų karaliumi, prieš pat rinkimus pamaloninamu kone 2 milijonų eurų dotacija (štai 2019 metais 10 partijų, nusipelniusių gyventi geriau, pasidalijo 6 milijonus eurų, šiemet, tikėtina, irgi bus panašiai – tuo įsitikinti galima ir ČIA)…

Akivaizdu: ir institucijos, ir pati tauta gyvena pagal liaudies išmintį: tyla – gera byla.
Kodėl, tai jau kitas klausimas. Matyt, itin nepadorus, nes iš visų jėgų nutylimas.

Betgi smalsu: kas ir vėl mums dėlioja tokį rinkimų pasjansą, kad prireikė net Darbo partijos, o tiksliau – …?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
o siaube

Nu bl…pravalas Lietuvoje! negaliu patiket…vagims dotacija?

pasirodo

vogti yra didelis privalumas

Ir vel

senuoles ir senuoliai buciuos „geradariui” rankute ir zeme, kuria jis vaiksciojo.Kaip gi nedekoti uz limonada, bulkutes, bananus.Ir rozinius pazadus.

Kis

kiek kartu galima jums kartoti,kad mus po senovei valdo KGB,juk mes juos sloviname,o Viciokas vienas is tu ,kuris pas Landzbergi koja duris atidaro.Darbo partija,tai Maskvos partija ir mes vel eisime ir balsuosime ?Na argi mes po to nesame vatnikais,runkeliais ,galiausiai idiotais,juk mus valdo statytas Maskvos elektro suvirintojas dujomis Viktoras Uspaskichas,pavartykite interneta rasite Op tv kauno miesto VMI virsininkes pokalbis del 270 milijonu.Kiek zinote tokiu suvirintoju,kaip Viciokas?

Laukia

nabagai naujos okupacijos, kad galėtų pasiteisinti ir naujai įsiteigti, kad paliktų pareigose, kad neliestų.

stasys

viskas teisingai ! Jei V.Uspackis kaltas dėl savo padarytu klaidu dovanojant savo pinigus partijai , dėl tos priežasties partija neturėtu būti skriaudžiama neišmokant jei paskirtus pinigus prieš dešimt metu . Skola ne rona mielieji ..dėkui dievui ans dar nepaprašė sumos su delspinigiais ir nuobaudomis , o jei dar antstolius butu pasamdęs ?… sumelė išaugtu dvygubai ..

Stasiui

,,.is kur toks prietranka esi?

ahh

kad išgelbėtų. Tik nežinia nuo ko.

darbo partija

juoda buhalterija varė,vadas i rusija pabėgo,atsivežė su antrankiais kaip nusikalteli ,bet pasirodo teisėjai apsijuokė nieko nepasodino turbūt visi praturtėjo iš šio pono kol tyrė bylas.Klounada o ne teismai ir visoms valdžioms teismu sistemos darbai net nekliuna, apsimeta visi kad viskas Ok.

valstybe valdo

banditai nekitaip,pavydžiu estams.

Leonas

Kaip gražiai pas mus viskas klostosi pagal „konstitucines dvasias”…

T0mas J.

Oficialus pavadinimas Darbo partija
Informacija apie juridinį asmenį:
Įmonės kodas 303189064
Įregistruotas 2013-11-15

Teismo sprendimas, pagal kurį ir išmokėta pinigai Darbo partijai už rezultatus rinkimuose IKI 2007 m., kai šis juridinis asmuo dar neegzistavo:
https://www.infolex.lt/tp/1716797

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2019 m. balandžio 17 d.sprendimas administracinėje byloje Nr. eR-2-442/2019 Administracinė jurisprudencija. 2019, 37, p. 300-316
Kategorija: 5.6. Politinės partijos; 5.7. Kiti su rinkimais, referendumais ir politinių partijų veikla susiję klausimai

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top