Lietuvos Tvin Pykso taisyklė: „smegenų sutrenkimą turi priimti kaip vyras“

Valdančios Socialdemokratų partijos vicepirmininkas, Druskininkų meras Ričardas Malinauskas žiniasklaidai atskleidžia nerašytą jo valdomo Lietuvos provincijos miestelio taisyklę. Anot jo, gatvėje dėl valdžios kritikos užpultas ir smegenų sutrenkimą patyręs politinis oponentas neturėtų nei verkšlendamas į policiją kreiptis, nei žiniasklaidai skųstis. Užpuolimus ir smegenų sutrenkimus merą kritikuojantys politikai lietuviškame Tvin Pykse privalą „priimti kaip vyrai“. Tokia miestelio kasdienybė: joje smegenų patrankymai tik menka profilaktinė politinės kovos priemonė. „Jeigu jis būtų muštas – būtų muštas“,– autoritetingai paaiškina spaudai meras R. Malinauskas.

Siūlome skaitytojams naujienų portalo Alfa.lt paskelbtą reportažą iš Druskininkų politinio-kriminalinio gyvenimo.

* * *

Druskininkų politikai: muilo opera su kriminalo prieskoniu

Kęstutis Neverauskas | Alfa.lt

Druskininkų savivaldybės tarybos narys Donatas Mizaras, penktadienį gavęs anoniminį laišką, kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydamas ištirti informaciją dėl galimai daromo spaudimo ikiteisminiam tyrimui, kuris pradėtas dėl prieš pusantros savaitės kilusio incidento tarp tarybos opozicijos nario ir kurorto verslininko.

Išplatintame pranešime teigiama, kad tuo galimai suinteresuotas kurorto meras Ričardas Malinauskas. Meras tokią informaciją neigia ir tvirtina, jog tai tik opozicijos atstovų bandymas pasidaryti politinę reklamą.

Įtaria darant įtaką tyrimui

Birželio 29 dienos paryčiais Druskininkuose sumuštas miesto savivaldybės tarybos narys liberalcentristas Karolis Kaklys teigia, esą prieš jį dėl politinių pažiūrų smurtavo kurorto verslininkas Vitoldas Jankauskas.

„Druskininkų savivaldybės tarybos narys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas D. Mizaras kreipėsi į STT, Generalinę prokuratūrą, Policijos departamentą ir Vidaus reikalų ministeriją prašydamas ištirti gautą informaciją dėl galimai daromo spaudimo ikiteisminiam tyrimui, dėl smurto prieš Druskininkų savivaldybės tarybos narį Karolį Kaklį, nurodžiusį, kad jį dėl politinių pažiūrų sumušė Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko brolis V. Jankauskas, kurie yra to paties tėvo, tačiau skirtingų motinų vaikai“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigė D. Mizaras.

Jis teigė, jog liepos 5 dieną gautame anoniminiame laiške teigiama, kad ikiteisminiam tyrimui dėl kurorto politiko K. Kaklio sumušimo spaudimą galimai daro Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Alvydas Jurgelevičius.

Netiesiogiai kaltina merą

Pasak D. Mizaro, buvęs ilgametis Druskininkų policijos komisariato viršininkas yra Druskininkų mero R. Malinausko pavaldinės – Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės vyras ir artimas R.Malinausko aplinkos žmogus.

„Laiške informuojama, kad V. Jankausko atžvilgiu Druskininkų policijos komisariate neva ir anksčiau buvo pradėti keli ikiteisminiai tyrimai, tačiau jų baigčiai, V. Jankausko atžvilgiu priimant palankius sprendimus, galimai darė įtaką buvęs tuometinis Druskininkų PK viršininkas A. Jurgelevičius, ką tik tapęs Alytaus apskrities VPK viršininko pavaduotoju“, – pranešime teigė D. Mizaras.
Pasak jo, anoniminiame laiške rašoma, jog A. Jurgelevičius domėjosi vykdomu tyrimu.

„Ir dabar, liepos pradžioje, atvykęs į Druskininkų policijos komisariatą, A. Jurgelevičius neva aktyviai domėjosi ikiteisminiu tyrimu dėl sumušto K. Kaklio, savo pavaldiniams esą leidęs tiesiogiai suprasti, kad būtų priimtas palankus sprendimas V. Jankauskui, – pasakojo D. Mizaras. – Įėjęs į savo buvusį tarnybinį kabinetą, kurio raktų iki šiol niekam nėra grąžinęs, A.Jurgelevičius esą išsikvietė bylą tiriančią tyrėją, domėjosi šios bylos eiga, klausė, ar nėra byloje filmuotos medžiagos bei pačiai tyrėjai nurodė skubiai sužinoti, ar apskritai tokia medžiaga egzistuoja.“

Įtarimus kategoriškai neigia

Susisiekus su A. Jurgelevičiumi, jis plačiai nekomentavo situacijos, bet paneigė darantis kam nors įtaką dėl ikiteisminio tyrimo. „Tikrai jokių komentarų nebus. Kadangi niekam jokių įtakų nedarau, tai ir jokių komentarų negali būti“, – sakė jis.

Nukentėjo dėl kritikos?

Savivaldybės tarybos narys K. Kaklys teigia nukentėjęs dėl politinių pažiūrų – publikacijų žiniasklaidoje, kuriomis kritikavo R. Malinauską.

„Pamačiau manęs link einantį būrelį vyrų. Iš pažiūros jie atrodė neblaivūs. Vienas iš jų – V. Jankauskas – elgėsi itin agresyviai. Vieša paslaptis Druskininkuose, kad jis yra netikras mero Ričardo Malinausko brolis. Jis pradėjo mane įžeidinėti, priekaištauti dėl mano politinės veiklos. Esą, kas aš įsivaizduoju esąs, kad galiu sau viešai kritikuoti Druskininkų valdžią. Spjovė į veidą, pasipylė smūgiai, – pasakojo K. Kaklys. – Tokiu būdu man buvo pademonstruota, kad neturėčiau knistis po savivaldybės vykdomus sandorius, kurių nauda yra daugiau nei abejotina.“

Įvykio metu K. Kaklys neteko ir iš jo atimto telefono „Nokia C3“. Jam medikai nustatė galvos smegenų sutrenkimą.

K. Kaklys naujienų portalui Alfa.lt plačiau incidento nekomentavo, teigdamas, jog to negali daryti, nes vyksta ikiteisminis tyrimas. Jis tepasakė, jog V. Jankauskas kol kas yra pripažinęs tik tai, jog apsižodžiavo su jaunuoju kurorto politiku.

V. Jankauskas, pirmadienį susisiekus su juo telefonu, teigė esantis Lenkijoje ir, kol negrįš į Druskininkus, situacijos taip pat nekomentuosiantis.

Giminystės ryšio nepatvirtino

Druskininkų meras R. Malinauskas, išgirdęs apie K. Kaklį ir D. Mizarą, atrodo, nė kiek nenustebo. Anot jo, šie tarybos opozicijos nariai ne pirmą kartą bando jį kaltinti įvairiais dalykais. Meras nepatvirtino, jog V. Jankauskas yra jo brolis.

„Donatas Mizaras yra toks veikėjas, apie kurį aš nenoriu kalbėti, nes apie jį negaliu nieko gero pasakyti. Ponas Donatas Mizaras tegul rūpinasi savo visais reikalais ir man nebrėžia nei giminystės medžių, nei šaknų, nei dar kažkokių kitokių dalykų, – sakė jis. – Jeigu jis būtų mano brolis, tai būtų, turbūt, Malinauskas. O, jeigu ne visai, matyt, brolis – matyt ir pavardė ne visai tokia. Donatui Mizarui reikėtų dažniau persižegnoti – gal rečiau vaidentųsi.“

Paprašius patikslinti, ar vis dėlto jį su V. Jankausku sieja koks nors giminystės ryšys, R. Malinauskas atsakė: „Nei su ta pačia miegam, nei pas tą pačią einam“.

Meras: tai tik bandymas darytis politinę reklamą

R. Malinausko teigimu, istorija apie anoniminį laišką tėra dviejų tarybos opozicijos atstovų bandymas pasidaryti politinę reklamą. „Mano manymu, jie yra mažų mažiausiai nevykėliai – tiek Mizaras, tiek Kaklys. Ir pagal savo lygį jie veikia – rašo skundus. Anoniminius, neanoniminius. Taigi mes dabar nieko beveik daugiau neveikiam, tik atrašinėjam į jų skundus, kurie užvertė jau visą Lietuvą“, – kalbėjo jis.

Meras, komentuodamas situaciją, sakė neabejojantis, kad anoniminis laiškas parašytas minėtų politikų aplinkos žmonių. „Nėra kada dirbti. Patys nieko rimto neveikia gyvenime – sėdi, rašo skundus nuo ryto iki vakaro. Žinau aš, kas rašo jiems, kas jiems patarinėja. Tai labiau negu juokinga, – sakė R. Malinauskas, – Negavo jis jokio anoniminio skundo. Patys susėdo ir parašė.“

Druskininkų savivaldybės vadovas stebėjosi tuo, kad dėl K. Kaklio kilo toks incidentas. „Naktį „prisicirkino“ ir vietoj to, kad priimtų kaip vyras, parašė pareiškimą. Iš jo žodžių, kiek girdėjau, nustatė smegenų sutrenkimą. Jeigu jis būtų muštas – būtų muštas. Apie tokius neturiu net ką kalbėti“, – teigė meras.

Alfa.lt

* * *

Siūlome Druskininkų miesto tarybos nario Karolio Kaklio publikaciją apie Druskininkų miesto valdžios ypatumus:

Karolis Kaklys. Druskininkai – unikalus pavyzdys, kaip galima sutelkti valdžią vienose rankose

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top