Lietuvos ukrainiečiai kartu su bendraminčiais lietuviais surengė Ukrainos palaikymo akciją Vilniuje

Ukrainoje vykstant istoriniam sukrėtimui, gruodžio 8 d., sekmadienį, Lietuvos ukrainiečiai su bendraminčiais lietuviais surengė solidarumo akciją, sumanytą Vasilio Kapkano ir Juozo Valiušaičio.

Renginio dalyviai, nešdami Ukrainos ir Lietuvos vėliavas bei Juozo Valiušaičio darytas nuotraukas su Kijevo Nepriklausomybės Maidano vaizdais, perėjo įvairiomis Vilniaus vietomis, sustodami prie svarbesnių paminklų, papuošdami juos Ukrainos valstybinės vėliavos spalvų juostelėmis.

Pradėję nuo T. Ševčenkos paminklo, dalyviai tęsė akciją prie poeto atminimo lentos ant Vilniaus Universiteto sienos, kur sugiedojo Ukrainos himną.

Prie L. Stuokos-Gucevičiaus paminklo kilo nedidelė trintis su prisistačiusiais policininkais. Šie išreiškė susirūpinimą, kad praeiviai, einantys į Prezidentūroje vykstantį renginį, pamatę kitos valstybės vėliavos spalvas, gali labai sutrikti, nežinodami ką pagalvoti, ir nurodė pašalinti nuo paminklo praeivius galinčias sugluminti juosteles. Taiką mylintys ukrainiečiai paslaugiai jas nuėmė.

Mėlynai geltonomis juostelėmis buvo papuošti Gedimino, Mindaugo, V. Kudirkos ir Č. Sugiharos paminklai.

Filmo autorius – Vincas Kubilius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Stasys

Šaunuoliai! Šlovė Ukrainai! Šlovė didvyriškai ukrainiečių tautai! Šlovė tikrajai Ukrainos dukrai ir didvyrei Ruslanai!

Taigi

Silpnapročiai. Tokie glušiai 2003 m. ir išdavė nepriklausomą Lietuvos valstybę, savo balsavimu įstūmę į kitą imperiją.

Kritikas Pikčiurna

Gerb. Taigi, visų pirma ne įstūmė, bet bet įtraukė, melais, bambaliais ir milteliais… Tai 1940 m. mus įstūmė, NKVD-stų šautuvais ir Sovietų tankais, o traukė tik maža grupelė svajotojų apie socialinę lygybę, atmiešta apmokamų sovietų ir kitokių agentų. Antra, įtraukė ne į imperiją, bet į Suverenių Nepriklausomų valstybių sąjungą, ŽYDINTĮ, VAISINGĄ, MARGASPALVĮ SODĄ, kurį, kaip pasirodė, iš esmės prižiūri kairieji komisarai, kurie jį nori paversti imperija su dviem užtrauktukais – priekyje ir užpakalį. Sode kurį laiką gali būti miela, net jei jį prižiūri glušas ar niekšelis sodininkas. Ir ne Sodas kaltas, kad sodininkas prastas. Tai tik reiškia, kad VISIEMS KARTU SODININKĄ REIKIA KEISTI. Ukraina savo darbštumu, gyvybingumu bei karštu krauju šį sodą labai atgaivintų, suteiktų papildomų spalvų ir gal padėtų… Skaityti daugiau »

gal?

Gerai kad tokiu proto galiunu cia Lietuvoi nedaug.O gal valkiotis po mieta su Ukrainos veliava – verslas?

Seneliai Kedžiai pateko į avariją.

Ar tai atsitiktinums ar…valdžios veiksmai?Paskutiniai rimtesni liudininkai.Įvažiavo į juos sunkvežimis,-,ašo balsas.lt.

Seneliams

Neatsitiktinumas, o Dievo bausmė už tai, kad iš anūkės atėmė tėvo palikimą ir dar pasityčiojo numesdami apšiktus Kedžio triusikus, ar ne šis automobilis buvo Drąsiaus.

GINTAUTAS

PATS PARSIDAVELIS

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top