Lietuvos universitetų rektoriai: mūsų universitetai galėtų priimti 185 pabėgėlius

BNS

Lietuvos universitetai galėtų priimti 185 pabėgėlius, pusė šių vietų numatyta socialiniams mokslams.

Pasak Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidento Alfonso Daniūno, galimus skaičius labai sunku prognozuoti nežinant, kiek gali atsirasti norinčių studijuoti pabėgėlių ir kokių sričių studijas jie būtų linkę rinktis.

„Sąlygos priėmimo bus kaip ir visiems studentams – nebus jokių išlygų, jokių išimčių. […] Priimame tuos, kuriuos galime, o kiek jų tokių bus, – mes nežinome. Bet didesnio skaičiaus mes tikrai neplanuotume priimti“, – BNS sakė A.Daniūnas.

Jo pateiktais skaičiais, Lietuvos universitetai socialinių mokslų studijuoti galėtų priimti 93 pabėgėlius, biomedicinos mokslus rinktis galėtų 31, technologijos mokslus – 27. Humanitarinius mokslus studijuoti Lietuvos universitetuose nemokamai galėtų 13, o menus – 14 pabėgėlių. Fizinių mokslų studijų kryptis rinktis galėtų vos 7 pabėgėliai. Visos šios studijos vyktų anglų kalba.

Kiek asmenų priimtų kuri aukštoji mokykla, A.Daniūnas nedetalizavo.

Į Lietuvos aukštąsias mokyklas 2016 metais nemokamai bus priimami savo šalyje studijas nutraukę asmenys arba pageidaujantys studijuoti jaunuoliai.

Pabėgėliai bus priimami tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir užsienio studentai. Gyvenamąją vietą į universitetus priimti pabėgėliai turės užsitikrinti patys, šių išlaidų universitetai finansuoti neplanuoja.

Pasak A.Daniūno, Lietuva nėra vienintelė šalis, kurios universitetai priėmė tokį sprendimą – padėti pabėgėliams siekti aukštojo mokslo planuoja ir kitos Europos aukštosios mokyklos.

Europai susidūrus su pabėgėlių antplūdžiu, Lietuva įsipareigojo per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

BNS

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top