Linas Balsys: Pasitraukiau iš prezidentūros dėl intrigų, kiršinimo ir telefoninės teisės

LNK televizijos 2014 m. gegužės 14 d. laidoje „Diagnozė valdžia“ kandidatė į Prezidentus Dalia Grybauskaitė, laidos vedėjos R. Tapinienės paprašyta pakomentuoti faktus, jog Prezidentūrą palieka artimiausi bendražygiai, kaip, pavyzdžiui, L. Balsys, D. Grybauskaitė pareiškė:

„37:25 KL: Kodėl jus paliko artimiausi bendražygiai, kalbu, pavyzdžiui, apie poną Balsį?

37:29 DG: Jis atidirbo du metus, mes buvome sutarę, kad jis išeina, neva, savo noru, ir kad mes nekomentuojame tų priežasčių.

37:40 KL: Bet jis komentuoja ir dar netgi knygą žada rašyti…

37:42 DG: Aš laikausi savo žodžio.“

Prezidentė laikosi žodžio, kurio… niekada nedavė!

Tiesa ta, jog 2011 metais tarp manęs ir tuometinės Prezidentės D. Grybauskaitės nebuvo ir negalėjo būti jokių susitarimų, esą aš turėčiau trauktis iš pareigų ir įsipareigoti nekomentuoti pasitraukimo priežasčių. Laidoje D. Grybauskaitės pasakytas teiginys yra paprasčiausias tikrovės neatitinkančių melagingų faktų skleidimas.

Gal ne visi skaitytojai, ypač jaunoji karta, supranta Daukanto rūmų užkulisius. Jie paprasti.

Savo teiginyje Prezidentė lyg ir leidžia suprasti, jog buvau paprašytas išeiti, o kad nekiltų kokių skandalų, esą buvome sutarę jog išeinu „neva, savo noru“ ir laikau liežuvį už dantų. Tie, kas dar atsimena sovietinius laikus, iškart supras, jog tai – sovietinės partinės nomenklatūros metodai, kuriuos, deja, Prezidentė sėkmingai taiko ir šiandien. Jei tikrai būtų buvę šitaip, mano pareiškimas išeiti iš darbo būtų buvęs tiesiog prašymas atleisti „šalių sutarimu“, o man išmokėta solidi kompensacija arba surasta kokia nors kita šilta vietelė valstybės tarnyboje. Bet mano atvejis kitoks, nes man tokie metodai bjaurūs.

Apsisprendžiau pasitraukti, negalėdamas taikstytis su intrigomis, kiršinimu ir telefonine teise, kuriuos vėliau viešai patvirtino tiek Seimo Pirmininkės I. Degutienės liudijimai, tiek garsiosios „Gailiaus-Giržado“ VSD pažymų nutekinimo istorijos.

Savo, kaip vyriausiojo patarėjo, spaudos tarnybos vadovo ir atstovo spaudai, atsistatydinimo pareiškimą įteikiau tuometei Prezidentei D. Grybauskaitei per oficialų vyriausiųjų patarėjų ir Prezidentės darbinį pasitarimą 2011 m. birželio 3 dienos rytą, dalyvaujant ne tik vyriausiesiems patarėjams, bet ir asmeninėms Prezidentės sekretorėms, kurios protokolavo susirinkimą. Įteikdamas atsistatydinimo pareiškimą, oficialaus darbo pasitarimo metu, protokoluojant ir girdint daugeliui liudininkų, pareiškiau: „Negaliu kalbėti jūsų vardu, nes nebetikiu tuo, ką darote.“

Pareiškime aiškiai nurodžiau ir politines bei asmenines pasitraukimo priežastis. Pagalvokite patys, ar taip elgtųsi patarėjas, turėdamas susitarimą su Prezidente? Ar Prezidentė, kuri „laikosi žodžio“, tokį pareiškimą pasirašytų?

Bet… ji pasirašė tą pačią valandą, kai pateikiau, visiems matant. Tuo patvirtindama, jog nėra jokio susitarimo ir pritardama mano atsistatydinimo motyvams. Tiems, kas netiki, pareiškimas turėtų būti prieinamas žiniasklaidai ir visuomenei Prezidentūros kanceliarijos archyve. Padėjau pareiškimą ant stalo ir išėjau. Daugiau jokių asmeninių kontaktų nuo to laiko su Prezidente neturėjau, vadinasi, nebuvo ir jokių progų ką nors susitarti. Įdomu ir tai, jog oficialus Prezidento dekretas dėl mano atleidimo pasirodė tik birželio 7 dieną, kitą dieną po to, kai žiniasklaida pasigedo, kur aš dingau, ir buvo paviešintas mano atsistatydinimo faktas ir politinės bei asmeninės atsistatydinimo priežastys. Jei, kaip teigia Prezidentė D. Grybauskaitė, „buvome sutarę“, kodėl reikėjo beveik savaitę laukti su dekretu? Gal tikėtasi, jog apsigalvosiu?

O gal Prezidentė tiesiog supainiojo mane su kitais jos vyriausiaisiais patarėjais, kurie iš tikrųjų pasitraukė tyliai ir toliau tyli, nes bijo dėl savo karjerų ir šeimų?

Raginu visus Lietuvos piliečius, kuriems brangi Lietuvos reputacija, o tiesos sakymas yra nepajudinama vertybė, nebalsuoti antrajame rinkimų ture už meluojančius ir neraustančius kandidatus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
jooo

Melo kojos trumpos.Balsuosiu uz Balcyti.

brr

vėl pasmirdo apgliaumijusiu, pažaliavusiu raudonuoju balsiu. Balsy, tu jau seniai visiems įkyrėjai, uždarbiaudamas lojimu prieš buvusią darbdavę. Atsiiminėji paskutinius judo grašius? Bet Tauta judošių nevirškina, todėl pamažu slenki į šiukšlyną.

KANTRYBĖS IR IŠTVERMĖS

ponui Balsiui.Neduok Dieve turėti reikalų su sovietine dvasia.Visas savo problemas krauna kitiems.

Patarle

prezidente melo kojos trumpos

Joooo

nesuprantu, kodel nepatinka tiesa, kuria issako L. Balsys? Juk savaime suprantama, kad padoriam zmogui ten dirbti neimanoma…….

Tadas

Manau meluoja mulkis,greičiausiai pasitraukė todėl,kad ruskeliui reikėjo ir pozicijoą ir opoziciją kontroliuot.

Saunuolis Balsys

Balsuosiu uz Balcyti

tad uz ka balsuoti?

bet juk neturime pasirinkimo! Abu kandidatai- buve komunistines sistemos herojai. Balcytis gal ir maziau meluojantis, bet uz jo peciu visa vagiu socialdemokratu sutve. O konservai irgi ne ka geresni.

L. Bebalsis

Man patinka buti demesio centre. Todel pastoviai rasau tai ko negalima patikrinti. Tikekit manimi, nes as visur dirbu seimynines rangos principu. Be zmonos niekur anei kojos.Todel zmona gali paliudyti. As saziningas, nemelagis ir zalias. O visi kiti raudoni. Ir as nenusiraminsiu….nes labai jau geras darbas buvo…o pavare kaip ciucki. Ux….nekenciu….au au . Va tokia mano nuomone ir savijauta 🙁

P.S.
Pasisakyme neieskokit jokiu paraleliu. Bet koks sutapimas…tera atsiktiktinis sutapimas.

D.Grybauskaitei

„Aklasai fariziejau.Pirmiau išvalyk taurės vidų,tai bus tikrai švari ir išorė…jūs iš paviršiaus atrodote žmonėms teisūs,o viduje esate pilni veidmainystės ir nedorumo…
Vargas jums veidmainiai,jūs statote pranašams(partizanams,disidentams,tremtiniams…) antkapius,puošiate teisiųjų paminklus ir sakote:”Jei būtume gyvenę savo protėvių dienomis,nebūtume kartu su jais susitepę pranašų krauju.Taigi jūs patys prieš save liudijate,jog esate pranašų žudytojų vaikai.Pripildykite gi savo tėvų saiką”.(Mt 23,26).Ir apie tuos,kurie slepia savo biografijas,parašyta Evangelijose.Jei norite atpirkti tėvų nuodėmes,būtų gražu pasielgti garbingai ir pasitraukti,o ne tęsti melo erą.

To brr

Štai ir išlindo yla iš maišo ir parodė kokia ji surūdijusį ir niekam netinkanti.
Tokiai ylai ir prilygsti savo kultūra ir etika, o svarbiausia tokie ir remia tokią. Nekalbėk už visą tautą , nes rinkimai parodė kas yra kas ir dar juk nesibaigė?

Ji,tikriausiai,

įtikėjusi,kad mus,tamsuolius,nuves į šviesią Europą.Arba tiesiog mazgotė,kuria naudojasi konservatoriai ir visi kgbistai.Tu man,aš tau.

hmm

niekur nedingt nuo TIESOS- balsys daugumai kelia šleikštulį, ypač tiems, kurie jaučiasi apsikvailinę, kad kažkokiu momentu juo pasitikėjo, apakinti melagingos „autoritetingo” asmens aureolės, kurią jis prisikabino, besišildydamas Grybauskaitės spinduliuose ( kaip gyvatė užantyje).

Nuo Sąjūdžio

laikų Balsys kelia pagarbą.Labai kompetetingai dirbo kaip žurnalistas Strasbūre.

IR BE BALSIO

aišku, kad dvaras pilnas intrigų .Iš jo sklinda melas ir baimės tvaikas.

Anikė

Kerštinga ponia daug ką sunaikino,dabar atkeršijo „Respublikai”už praeities paviešinimą ir bankų aferas.Šiandieninis jos įvaizdis-gerutė,švarutė,skaistutė
su baltomis pirštinėmis,kad nesusiteptų purvinais mūsų pinigais.

man ji

atgrasi.

Nuomonė

balsys – žaliai raudona gyvatė Lietuvos užantyje.

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top