Linas Bitvinskas. Atsakymas vedantiems į globalų pasaulį

Veidaknygė

Prašyčiau manęs nevesti, nes aš ten jau buvau.

Buvau, kur galėjau vykti bet kur į atvirą pasaulį iki pat Japonijos – tik į rytus.

Nepasakokit man apie progresą, pasikeitimus visuomenėje ir naują supratimą, nes tokius pliurpalus jau girdėjau. Jau gelbėjau pasaulį nuo užterštumo, rinkau makulatūrą ir metalo laužą.

Buvau, kur lietuvių kalba buvo laikoma neperspektyvia, pagal planą buvo numatoma kad 11-12 klasėse bus dėstoma internacionaline rusų kalba. Progresyvūs tėvai iškart vaikus į rusų mokyklas vesdavo. Tai suprantu dabartinių tėvų pasididžiavimą, kai jų vaikai angliškai mokosi.

Mačiau veikėjus, kurie būdami lietuviais, aiškino, kad ilgainiui Lietuva išnyks, susiliejusi su broliškomis tautomis. Maniau išmirė, bet dabar vėl nauja tokių generacija atsirado.

Jūsų tėvai ir seneliai mane mokė apie globalizmą, ką reiškia būti piliečiu, sėdėjo cenzūruodami, svarstė, stebėjo, kad teisingai elgčiausi.

Tiesa, progresyvia rusų kalba nedainuodavom. Už tai galėjai sulaukti pašaipos ar elementariai į snukį gauti.

Taip ir tada mes kovojom. Mes intensyviai gynėm juodaodžius nuo išnaudotojų, arabus nuo Izraelio ir viso pasaulio darbininkus.

Tada tikėjimas Dievu irgi buvo tamsa ir prietarai, visuomenės vystymosi stabdys, o šeima – netikusi vieta ugdyti naująjį žmogų.

Tada irgi buvo draudžiamų klausyti grupių ir dainininkų.

Buvo daug skundikų.

Tada irgi buvo draudžiamų knygų ir netinkamų autorių.

Labai tikino, kad reikia tikėti mokslu.

Tada irgi netikėjome tuo, ką rodo televizija ir rašo spauda.

Nesvarbu, kad baldai buvo pagal talonus, tačiau kaip mes palaikėm Salvadorą, Kubą ir Afganistaną. Mes atsisakėm savo interesų, kad tik tos šalys būtų laisvos.

Tada irgi atiminėdavo pilietybes ir būdavo viešų visuomenės teismų. Buvo daug visuomenės ir valstybės priešų. Net špionų, kuriuos demaskuodavo budri jaunųjų valstybės statytojų akis.

Tada irgi sočiai ir aprūpintai gyveno tik tie, kurie visaip demonstravo ištikimybę partiniams idealams. Jūsų tėvai ir seneliai tai pastebėdavo.
Jei norit kur nors mane vesti, sugalvokit ką nors naujo, nes aš visa tai mačiau, ir man tas komunizmas, ar jis rusiškai dėstomas ar angliškai, smirda vienodai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
hmmmmm

pasigoglinkit str. „Per anksti šokti ant komunizmo kapo“

o juk netiesą rašai

” šeima – netikusi vieta ugdyti naująjį žmogų „(TSRS laikais) .Tais „dviprasmiškais” laikais bene svarbiausias rodiklis buvo gimstamumo rodiklis ,ir jis tikrai buvo žymiai geresnis nei dabatiniaisi fasadinės demokratijos … , kartu ir už tvirtą šeimą (už paleistuvystes – buvo įvairių nuobaudų:ir viešo gėdinimo ,o ir geras pareigas buvo imanoma prarasti).

Fantastiskas esse

..pasigedau ‘laisveeee andzelai devis,slovingojo liuiso korvalano ir salvadoro aljendes.Su ju kova mes keldavomes ir guldavom.Labai jaudindavo,kad Amerikoj negrams neleisdavo prakeikti baltieji pasedet ant suoliuko.

Subjektyvi nuomone

As irgi gyvenau tais laikais ir pritariu 100% autoriui, bet pritariu ir komentatoriui „o juk netiesa rasai”.Ir toki straipsni tikrai nespausdins „teisinga” ziniasklaida.Gal dar surizikuotu „nelabai teisinga” „Respublika”.Mes, gyvene anais laikais, galim palyginti naujausius laikus.Dabar baisiau, bent jau man taip atrodo.Ne gulagu, intu prasme, bet jaunimo globalizmo nuauklejimo prasme.Baisu, kur mes ritames.

Subjektyviai nuomonei

Tai būtent, aš irgi gyvenau tais laikais, ir didelė dalis mano aplinkos. Bėda ta, kad toji karta po truputį traukiasi. Neilgai trukus ir visai užtils, pasitrauks, liudininkų neliks. O tada auksinis edukuotas jaunimėlis galės daryti ką tik nori ir perrašinėti istoriją į kairę ir dešinę, priklausomai nuo nuotaikos (gal nuo surūkytų suktinių kiekių). Laisvė! („norintiems džiaugtis”, kaip skelbė savo priešrinkiminiuose plakatuose armonaitės šutvė).

Oko'dėl

O kodėl,o kodėl reikia mirt,nors neteko dar beveik gyvent….Ištrauka iš dainos žodžių.Tiesiog-žemės mamytės išsigandę dėl savo vaikučių žalojimo panorės ,kad žemelė geriau apsiverstų.Ir vieni liks viršuje,kiti apačioje..juokauju.Bet globalios jėgos pakreipia civilizacijas sava linkme,kai ateina laikas.Taip,kad nepergyvenkim,pasamoningai didelė žmonijos dalis jau laukia kažin ko,už politikų ir piniguočių teatro sienų.

Ar teisingai

suprantu autorių?
Lietuviams vis tenka gyventi kaip baudžiauninkams (prie baudžiavos, po to švedų monopolijų ir Rusijos ambasados išlaikomoje (Smetonos) Lietuvoje, tuomet komunistineje TSRS, tuomet socialistinėje ES…
Bet ji vis nenori, bet taip susiklosto, ar ne? Kažkaip visi pasaulyje gauna kaip nusipelno, o lietuviams vieninteliams likimas vis neatseikeja jų (įsivaizduojamu) maldų, noru ir svajonių 🙂
Logika lyg rodytu priešingai…

Homo Ludens

Ir tada, kai norėjosi daugiau laisvės ir tiesos, kaip ir dabar, žiūrėjome Lenkijos TV.

Dzeikas

Del lietuviu nesiveisimo, azsakymas pavirsiuje: zmogus netikras del savo ateities. Amerikoje tikras? Ne, netikras.Nera darbo – gali but super darbuotuojas, jei pajamu nera – atlyginimo moket ner is ko. Taciau amerikonai veisiasi. Kodel? Todel, kad yra k o n k u r e n c i ja. Ne paslaptis valdzia tuo rupinasi. O ka tai reiskia? O ta, kad jeigu tu geras savo srities meistras be pajamu neliksi – viena ranka ieskodamas per savaite rasi kita darba. T.y. sunkmeciu dusta ne darbstieji ir saziningi – o tinginiai ir subinlaiziai. O su lietuviska tvarka, padarys jums valdzia minimuma 5000 eu/men, visvien nesiveisite.O tik uoliau darbdaviams subines laizysite ir bijosite apsijuokt pries kaimynus, kad juodus ikrus tik per sventes edate.Todrl vaiku neauginsite,… Skaityti daugiau »

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top