Linas Karpavičius. 2024 gegužės mėnesį Lietuva išsirinks monarchą

2024 gegužės mėnesį Lietuva išsirinks monarchą.

Taip, nesuklydote, būtent monarchą. Nuo tikro monarcho skirtumas tik toks, kad titulas nepaveldimas ir neturi tokios pompastikos ir gilių tradicijų.

Lietuvos piliečiai išsirinks naująjį valdovą, kuris reprezentuos, simbolizuos, vienys ir atstovaus Lietuvos valstybę. Ir nieko daugiau.

Skaitant socialiniuose tinkluose batalijas dėl naujojo Lietuvos Prezidento darosi neramu, kad tautiečiai nelabai supranta ką gali ir ko negali Lietuvos Prezidentas. Tipiškas tautietis karštligiškai ieško naujojo mesijaus ir gelbėtojo, kuris ateis ir geležine ranka įves tvarką, jam pačiam patogiai prie televizoriaus gurkšnojant alų.

NEĮMANOMA.

Prezidentas yra neįgalus pateisinti į jį sudedamus lūkesčius, nes konstitucija aiškiai apibrėžia jo atsakomybių ribas. Atmetus visus procedūrinius niuansus, Lietuvos Prezidentas ir jo rinkiminės apeigos atlieka daugiau tautos psichologo vaidmenį ir padeda tautiečiams išgyventi kitus penkerius metus viliantis, kad jau per kitus rinkimus kažką pakeisime.

Taip, asmenį pakeisime, bet ne daugiau. Naujas Prezidentas ir toliau tik reprezentuos, atstovaus, telks ir „ramins“ tautą. Ir tai yra gerai. Todėl nesuprantu vieno – kodėl žmonės į Prezidento rinkimus deda tiek daug vilčių. O apie tai toliau.

Temperatūra „virdulyje“ kaista ne juokais ir sistema nori rinkimų pagalba nuleisti garą, bet ne tik.

Šie rinkimai yra ypatingi, todėl manau pamatysime beprecedentį skaičių kandidatų. Tam yra ir objektyvių priežasčių. Vieną iš jų žino kiekviena sisteminė partija: jei nenori likti didžiosios politikos šalikelėje turi trūks plyš kelti kandidatą.

Prezidento rinkimai vieni iš tokių, kuriuose nesvarbu laimėti, bet būtina dalyvauti norint išlaikyti elektoratą parengties padėtyje.

„Valstiečiai“ jau turi, socialdemokratai manau neatsiliks, liberalai jau kruta. Didžiausia intriga pas konservatorius ir laisviečius. Juk neįmanoma neturėti savo kandidato, nes priešingu atveju galima užleisti „vietą po saule“ Europarlamento ir Seimo rinkimuose. Kitais metais susidėlioja tokia situacija, kad jau nuo gegužės mėnesio valstybė patenka į rinkiminį siautulį, kuris gali atnešti kai kam labai netikėtus rezultatus. Prezidento rinkimai vieni iš tokių, kuriuose nesvarbu laimėti, bet būtina dalyvauti norint išlaikyti elektoratą parengties padėtyje. Ypatingai jei tas elektoratas migruojantis ir persidengiantis. Pavyzdžiui tarp konservatorių ir liberalų, tarp liberalų ir laisviečių.

Todėl manau, kad kels savo kandidatus ir konservatoriai, ir laisviečiai, ir vardanlietuviečiai…..bus įdomu.

O kur dar nepartiniai kandidatai, kurių ilgą sąrašą pradeda pats jo Ekscelencija. Toliau eina I. Vėgėlė, E. Vaitkus, Celofanas, M. Varaška (Kazlų Rūdos meras). Neaišku kaip bus su D. Grybauskaitės apsisprendimu, nors pagal vangiai renkamus peticijos raginančios stoti į kovą parašus, manau ji nesiryš. Nors……

Patys aktyviausi dalyvių skaičiumi buvo 2002–2003 metų prezidento rinkimai (pirmas turas gruodžio mėn., antras turas sausio). Juose pareiškė norą kandidatuoti net 23 kandidatai. Registravosi 16, dalyvavo 10 kandidatų. Kaip žinia, laimėjo R. Paksas.

Spėju, kad per šiuos rinkimus rekordas bus sumuštas ir tam bus panaudotos visos priemonės. Ažiotažas ir politinė temperatūra turi pasiekti aukščiausią laipsnį, intriga suvešėti, o kandidatų margumynas turi atitikti net išrankiausio rinkėjo skonį. Pridėkime ir dar tą viltį, kuri yra kaip liga apėmusi daugumą tautiečių, ir šį kartą tikrai ji bus kažkieno motina. Net neabejoju.

Bus pabandyta pažadinti ir tuos, kurie niekada nėra balsavę. Manau šiems Prezidento rinkimams tiktų šūkis – kiekvienam piliečiui po kandidatą. Tikslas vienas – pakelti ir atvesti į rinkimus rekordinį skaičių rinkėjų.

Fokusas yra ne į Prezidento rinkimus, fokusas į referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Tauta, besistumdanti prie rinkiminiė urnų ir naiviai besitikinti kažką pakeisti, bus apgauta eilinį kartą. Fokusas yra ne į Prezidento rinkimus, fokusas į referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Trūks plyš referendumas turi įvykti. Tokia yra iškelta užduotis sistemai ir tam ji persivers per galvą. Nenustebčiau, kad būtų dalinamas alus ir skalbimo milteliai, kaip referendume dėl stojimo į ES.

Sistema turi daugumą balsuojančių už, bet niekaip nesurenka 50 procentų +1 balsas nuo visų esančių rinkėjų sąrašuose, ko reikalauja šalies pagrindinis įstatymas – Konstitucija. Tam tikslui reikia užaktyvuoti ateiti į rinkimus kaip galima didesnį rinkėjų skaičių. Ažiotažas aplink šiuos Prezidento rinkimus tam puikiai pasitarnauja. O toliau tikimasi, kad propaganda ir techninis referendumo aptarnavimas atliks savo darbą. Tauta naiviai nesupranta kodėl dviguba pilietybė Lietuvai yra spąstai.

Todėl kviečiu nusiraminti, laimės gražiausias arba gražiausia. Kam mums negražus Karalius ar negraži Karalienė.

5 1 balsas
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ramiai gurkšnojame ir nieko nesitikime

kodėl mus taip įkyriai įtikinėja kad mes po rinkimų,ar tai prezidento ar tai Seimo,laukiame didelių permainų? Per 30 metų įsitikinome kad permainos savaime vyksta ir taip staigiai kad nespėjame iš paskos, o ne jų laukiame.

Ar čia visi totalūs idiotai?!

https://m.technologijos.lt/cat/1/article/S-139919#google_vignette

„Laukti negalima – reikia veikti.“ Neįtikėtina. Baltarusis perplaukė Nemuną, kad pabėgtų į Lietuvą (Video) – Mokslo ir technologijų pasaulis

,,Plaukti moku – turiu plaukimo lygį. Taigi aš plaukiau. Galvojau, kad pavyks greičiau, bet viską padaryti užtruko apie valandą. Srovė mane nešė į Lietuvos pusę. Lijo, bet jau kitoje pusėje pasijutau saugiai ir pradėjau ieškoti Lietuvos pasieniečių, kad galėčiau paprašyti prieglobsčio. Ėjau į vietinių gyventojų namus ir galiausiai susisiekiau su pasieniečiais. Taip prasidėjo mano gyvenimas tremtyje.“

Graudus anekdotas.
,,…kitoje pusėje pasijutau saugiai ir pradėjau ieškoti Lietuvos pasieniečių, kad galėčiau paprašyti prieglobsčio. Ėjau į vietinių gyventojų namus ir galiausiai susisiekiau su pasieniečiais.”

P.S. Ar čia visi totalūs idiotai?!

blue yellow zov marinie

…ko kimbi prie zmogaus,anas nesusiprotejo perplaukes,skambint tiesiai bybiotaitei ir sakyt…kur,kuuurwa,tavo pagranai,baigiu sustipt..arba aik nagui,plaukiu atgal.Atplauksiu rytoj,lygiai devinta,ziurek,kad pagranai butu darbe,o ne,tai atplauksiu su wagneriokais…

Dronas

Labai tikėtina, kad Baltarusijos KGB agentūra taip tikrina naujus parbėgelių patekimo kelius ir galimybes.

Lora

Kokie klausimai kyla: Mindaugas nebuvo pirmas! Lietuvių valstybės kilmės mįslė https://www.youtube.com/watch?v=xqVOF1iSRPk

blue yellow zov marinie

…referendumas tikrai neivyks,i prezikus siulyc arba Vegele,jei vadovautis protu,arba Celofanyju,jei vadovautis anarxijos ir visko neigimo,netikejimo niekuo desniu.Norint pasilinksmint,galima siulyt broilieeeeriu arba sikancia monke…tik reik ziuret,kad uz toki siulyma negautum i snuki..

blue yellow zov marinie

… p.s. balsuosiu uz geju.

blue yellow zov marinie

labas,lzedimitrijau,a da nepabodo..kai pats net savim negali but,tai bandai kitu pabut..xa xa xa,ot,menkuoneeeeelis.

Šiaip

Supratau. Į tą plataus pasirinkimo švediško stalo vakarėlį geriau neeiti. Mat ten kiekvieną atėjusįjį vaišins keistai „Referendumu” pavadintu aperityvu. Pasak autoriaus, aperityvas užtaisytas durninančiomis žolelėmis. 🙂
Tikrai, rinkiminį siautulį galima išlieti ir antrąjame ture. Tuo pačiu pasižiūrėsiu, ar nėra grubios klaidos – rinkėjų sąrašuose neturi būti žymės, jog aš balsavau pirmame ture! 🙂

Paul Casimir

Galima nedalyvauti referendume, tik rinkimuose. Atskiri biuleteniai ir parašai juos atsiimant.

Šiaip

Truputį painu. Rinkėjus pirmiausia skaičiuoja kompiuteris prie įėjimo. Atėjus 50 proc. sąrašinio skaičiaus ir vienam rinkėjui, bus viešai paskelbta: Referendumas įvyko!!!
O vėliau nebebus kur trauktis: pamačius atėjusių sk. vieną, rinkimų biuletenių sk. kitą ir referendumo biul. – dar kitokį, nuspręs, jog ką atėjusiam žmogui veikti, jei ne balsuoti? Ir nesutapimai bus ištaisyti „kaip turi būti”, tiesa? 🙂

Tomas Jakutis

„Naujas Prezidentas ir toliau tik reprezentuos, atstovaus, telks ir „ramins“ tautą.”
(autorius)

Nesutinku. Prezidento vaidmuo labai svarbus: jis parenka vadovus visiems teismams (o jų Lietuvoje daugybė), prokuratūrai, VSD, FNTT, STT; dalyvauja formuojant vyriausybę.
Kadangi prezidentas, bent jau iškart po rinkimų, turi tautoje didelį AUTORITETĄ (juo pasitiki daugiau kaip 50% aktyvių rinkėjų) – jis gali inicijuoti referendumo idėją, raginti ir agituoti tautą rinkti parašus referendumui.
Dabartinis prezidentas antrame ture gavo 881 tūkstantį balsų – tai didelė galia. Kaip ją prezidentas išnaudoja – čia jau atskira tema.

Dzeikas
Tuštukė

Taip ir knieti nebeateiti. O gal pabandome kitaip. Tik durnas lipa ant to paties grėblio 8 kartus. Tie, kurie ateis, rinksis šeimininko pabarstukus.

Paul Casimir

Vėgėlė statytinis?

Tuštukė

O kas galėtų paneigti. Jau matėme tokių. Galite bandyti 9 kartą. Stebuklų nebūna. Net JAV susireguliuoja, kam galima kandidatuoti, o kam ne. Trampas pripažintas kaltu finansinėmis machinacijomis ir kandidatuoti negalės. O va Vėgelė čia galės.

Paul Casimir

Baikit vartoti, kenkia juk. Sportuokit – atgaivins.

Al.

Gal gali pateikti nuorodą kur Trampas pripažintas kaltu ir kandidatuoti negalės?

ons oponentas

NS kontroliuojamo portalo pateikiami tekstai matomai rodo, kad NS savo kandidato neturės. Antra, kad jiems dzin, kas ir kokias vertybes gins Daukanto a. rūme,nes tas postas , neva, bereikšmis…(tai siauraprotiškas ir bukas požiūris , be abejo…O gal veidmainiškas?)Trečia, jie nerodo jokių palankumo ženklų gana padoraus, moralinį -vertybinį stuburą turinčio asmens -I. V.- atžvilgiu,palyginus su aiškiai ONS režimui savais arba priimtinais kandidatais… Panašių, NS taktiką kritiškai vertinančių laiškų , nesiunčiu NS veikėjams Budnikui, Stankūnui ir Ko, nes , šie ,,tikri demokratai” 🙂 paprašė ir pagrasino teisinėmis pasekmėmis, kad savo minčių jiems nesiuntinėčiau…Nors Budnikas man siuntinėja…Yra ten ir asmenų,kurie pakančiai ,arba dantis sukandę, 🙂 priima mano laiškučius.Tai gana demokratiška laikysena.  Galima liūdnai spėti, kad Radžvilo indoktrinuojamas,neva ONS oponuojantis, partinis darinys prez. rinkimuose savo keista… Skaityti daugiau »

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top