Linas Karpavičius. „Pfizer“ korporacijos nusikaltimai

2012 m. Vertybinių popierių ir biržos komisija apkaltino Pfizer Inc. pažeidus Užsienio korupcinės veiklos įstatymą (FCPA – WIKI), kai jos dukterinės įmonės papirko gydytojus ir kitus vyriausybių sveikatos priežiūros specialistus.

1996 m. Pfizer klinikiniuose tyrimuose paskyrė eksperimentinį vaistą 200 vaikų Nigerijoje, nepranešusi tėvams, kad jų vaikai yra tiriami. 11 vaikų mirė, o daugelis kitų patyrė šalutinį poveikį.

2002 m. „Pfizer“ sutiko sumokėti 49 mln. USD, kad išspręstų kaltinimus, kad farmacijos įmonė apgavo federalinę vyriausybę ir 40 valstijų, per brangiai įkainodama savo cholesterino preparatą „Lipitor“.

2004 m. „Pfizer“ sutiko prisipažinti kalta dėl dviejų nusikaltimų ir sumokėjo 430 mln. USD. baudų, siekdana sureguliuoti kaltinimus, kad ji neteisėtu būdu skatino Neurontin naudojimą.

2008 m.: „Ekspertai padarė išvadą, kad „Pfizer“ manipuliuoja moksliniais tyrimais, vilkindama neigiamų tyrimų paskelbimą, iškraipydama neigiamus duomenis, ir kontroliuodama klinikinių tyrimų duomenų srautą, kad juos būtų galima pateikti pozityviau.

2009 m. Pfizer sumokėjo 750 milijonų dolerių, kad išspręstų 35 000 skundų, kai jos vaistas Rezulin sukėlė 63 mirtis ir tūkstančius atvejų kepenų nepakankamumo. Dėl to vaistas Rezulin buvo visiškai išimtas iš vartojimo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top