Linas Karpavičius. Po truputį žlunganti Lietuvos demokratija

Šlovė drakonui, maištininkas žuvo.

Šlovė diktatūrai, demokratija žūna.

Dar visai neseniai mes bodėjomės putiniška Rusija, jos diktatūra, antidemokratiška prigimtimi, spaudimu kitaip manantiems, išsityčiojimu iš demokratijos.

Tačiau žingsnis po žingsnio mes artėjame Rusijos link ir taip artėjame, kad atrodo lyg kažkokia nematoma ranka mus ruošia inkorporavimui į rusišką erdvę.

Per paskutinius 2 metus mes nuosekliai artėjome link azijietiško monstro ir tapome į jį panašūs kaip broliai dvyniai. Tas pats puolimas kitaip manančių, tas pats mobingas, tas pats stūmimas į visuomenės paraštes.

Neleistinų temų daugėja – daugėja temų apie kurias negalima, negražu, nepadoru kalbėti. Nors jos oficialiai nėra uždraudžiamos, bet diskutavimai tam tikrose temose tampa negero tono ženklu bei gali nulemti tam tikrą išstūmimą į visuomenės paraštes.

O geriausia tai pasiekti sukuriant tokią sistemą, kurioje kalbantis ne taip, kaip nori valdžia, arba ne taip, kaip tikimasi, negautų darbo ir prarastų lėšas pragyvenimui. Tai būtų ne tik priemonė sudrausminti kitaip kalbantį, bet ir aiškus signalas tiems, kurie dar turi savo nuomonę, bet nedrįsta jos reikšti. Taip kad pasilikite savo nuomonę sau, nes kitaip galite likti be darbo.

Būtent nuo to 2012 metais ir prasidėjo Putino autoritarizmas. Gal net kažkiek anksčiau. Bet būtent tais metais Putinas grįžo į prezidento postą po „rokiruotės“ su Medvedevu. Rusai taip priėmė kaip įžeidimą ir pasityčiojimą iš jų ir demokratijos. Jie išėjo į taip vadinamus Bolotnaja protestus. Daug jų pakliuvo į nesibaigiančių teismų maratoną, daug jų prarado darbus, daug jų jau sėdi kalėjimuose, ir Vakarų „demokratijoms“ į tai nusipjauti. O mūsų valdžiai tai tapo puikiu pavyzdžiu.

Bolotnaja, tai užribis Rusijoje. Pas mus užribis – nesutikti su dabartinės administracijos stumiamomis reformomis…

Skaitau straipsnį ir pats netikiu, kad tai gali nutikti 2022 metais demokratinėje Europos šalyje. Įsižnybu, gal sapnuoju.

Švietimo ministrė nesupranta „kaip skandalingai pagarsėjusi A. A. vėl priimta į mokyklą“. Aš, pavyzdžiui, nesuprantu, kaip ministrų pareigas gali eiti skandalingai pagarsėję ministrai, tokie kaip Šiugždinienė, Bilotaitė, Armonaitė, Landsbergis ir kiti…

„Skandalingai pagarsėjęs“ – tai toks terminas, kuris primena sovietinius nuvalkiotus „yra tokia nuomonė“ ir „darbo kolektyvams prašant“ arba „remiantis psichiatro išvadomis“. Tada taip pat represijų imdavosi prieš kitaip manančius pasiremdami tam tikromis išvadomis, kurios juridiškai nieko nereiškė. Teisinėje valstybėje, kiek suprantu, galioja teisės viršenybė, o ne kieno nors nuomonė.

„Tiesiog neturiu žodžių. Ji buvo kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu. Atsisakė skiepytis, nesutiko reguliariai testuotis nuo koronaviruso. Kažkada dažais apipylė Lukiškių aikštėje tuo metu buvusios ,Laisvės kalvos’ memorialo maketą. Turėjo ir daugiau reikalų su policija. Ir dabar ji vėl priimta mokyti vaikus. Nesuprantu tokio Vilniaus „Juventos“ gimanzijos direktorės poelgio“, – rašo ministrė.

Kas įdomiausia, kad kaltinimus riaušių organizavimu ministrė traktuoja kaip kaltę, o atsisakymą skiepytis, kuris yra garantuotas kiekvienam laisvos šalies piliečiui, ji priskiria prie nusižengimų. Vadinasi visi, kurie nesiskiepijo, negali būti priimami į darbą? Ir tai ne kokios turgaus bobos (atsiprašau šių moterų) paistalai, o tai Lietuvos Respublikos Švietimo ministrės žodžiai.

Kažkas tikrai Marijos žemėje nebegerai.

Toliau ministrė dėsto, kad „mokytoja turėjo reikalų su policija ir pan.“ yra pagrindas nepriimti asmens į darbą. Ar „turėjimas reikalų“ su policija jau yra kažkokia kaltė? Jus sustabdė kelyje pareigūnai – vadinasi, jūs turite reikalų su policija. Jei pagal ministrę tai yra jūsų kaltė, tai noriu jai priminti, kad žmogaus kaltę Lietuvoje nustato teismas, o ne ministrai. Visi žinome, kaip galima padaryti, kad bet kuris pilietis turėtų reikalų su policija.

Su policija ir net prokuratūra turėjo reikalų net ne viena Seimo partija – ir nieko. Visi priimti į darbą Seime.

Tai bandymas mus įbauginti. Žingsnis po žingsnio grandinės bus veržiamos. Šioje diktatūroje jie pasitelkia bankų institucijas, bei išdarkytą D. Žalimo interpretacijomis teisinę šalies bazę.

Piliečių sekimas ir susidorojimui su kitaip manančiais bus kryptingas. Greitai pamatysime, kas yra kas. Kas yra ištikimas Vakarų demokratijai, o kas yra proputiniškos Rusijos tvarkos gerbėjas.

Tiek būsime laisvi, kiek bus laisvas ir apsaugotas silpniausias šalies pilietis. Paprastas dirbantysis, kuris turi nebijoti reikšti savo pozicijos, net jei ji kažkam ir nepatinka. Jei reiškiant poziciją yra nusikalsta prieš valstybę, tai turi nustatyti tik teismas, o ne ministrė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
kaip cia yr

..kad NS visu zodziai,kalbos teisingos,o parcijos darbeliai,priesingai.Kaip jie taip sugeba…

AAA

Bet šiandieną per atrodo LNK žinias pranešėja pasakė, kad ponia Astra yra nuteista už riaušes. Ar tikrai taip yra? O gal tai greičiau jau tampantis įprastu specialus šmeižtas?

ah1

skaitykit Platoną – demokratija užsibaigia žiauriausia vergija.

Al.

,,Kas yra ištikimas Vakarų demokratijai, o kas yra proputiniškos Rusijos tvarkos gerbėjas.” Sakyčiau ,,Kas yra ištikimas demokratijai, o kas – liberaliajai demokratijai, pereinančiai į komunofašizmą, kaip ir čekistinė Rusija”

geros ,teisingos mintys ,bet.....

toli nenuklystant griebkim jautį už ragų – ponia Astra PRIVALO rimtai pagalvoti apie kandidatavimą Vilniaus mero rinkimuose. Š.m. ji ,kaip neskaičiuosi , yra bene vienintelė reali politinės(ne pilietinės ,pabrėžiu) Lietuvos visuomenės atstovė tarp margos jau ryškėjančių „nusipelniusių” ,”žinomų” ,etc… (o praktiškai – eilinių partinių karjeristų ,dažnai besitikinčių visuomenės užmaršumo už jų netolimos praeities ,skant , „gerus darbus” vardan tos.. ). Vilnius pagaliau PRIVALO tapt tikra Lietuvos, lietuviškumo sostine po visų tų šimašinių …brrrr

Sveikinu

Geras straipsnis. Be Putino neapsėjo, kaip kažkada be nuorodų į XX-to partijos suvažiavimo nutarimus.

Kai  žlunga

demokratija,žlunga ir valstybė.Dabar preventatyviai galima įvardinti žlungančios Lietuvos kaltininkus.Pirštais nerodant, galimai konservatoriai,krikščionys demokratai,socdemai ,kas dar?

Pasaulyje

įsigali fašistinė skaitmeninė diktatūra,be teisės rinktis.Vaikų selekcija prasideda jau mokykloje,-kai sunkiai susigaudantys matematikoje nurašomi į trečiarūšius…Nors Čerčilis ar Zelenskis gal nebuvo matematikos asai,greičiau menininkai,tačiau jie keičia pasaulį.Matematikė Šimonytė atrodo apgailėtinai,slapstosi ir delfis net jos nuotraukų nededa.Matematika tik priemonė,o ne tikslas.Painiava su prioritetais.

Net pati

pasižymėjusi A.Landsbergienė sakė,kad ateitis priklauso humanitarams.

> 2022-11-9 13:24

Nu a tu matai, koks tas milaičių Juliokas protingas!
Daba, ne Kapsukės docentai istorikai, su Bambaliausku pažangą darys, bet a tys, su skaitliukais, vadinasi, matematikos!

bjž

Demokratija? Kam demokratija? Nereikia būt naiviu. Demokratijos daugiau turi, tas kas stipresnis, turtingesnis, viršesnis. Todėl kalbos apie demokratiją visiems panašios į „jus nusipelnėte gyventi geriau”.ir skirtos naivuoliams ir propagandai. Amerika „demokratiškiausia” šalis pasaulyje ,nes ir stipriausia. O žemiausias darbininkas visur ir visada žino, kad jo nuomonė yra priskiriama prie taip vadinamos visuomenės nuomonės ,į kurią niekas nekreipia jokio dėmesio. Lietuvoje didėja socialinė atskirtis. Mažiau turtingi yra mažiau demokratiški todėl didėja ir demokratijos atskirtis.

to Pasaulyje

Pačio Čerčilis su Stalinu pragėrė Baltijos tautas ir atidavė jas Rusijai kaip jos amžinąjį paveldą – turtą.

 > 2022-11-9 14:18

tai o patys, Milaičiok, ką tum čiurčiulium, mes, ont sakant, lietvakai atidavėm? a?

to > 2022-11-9 14:18

O kas čia blogo, jei Čerčilio mama žydė iš Niujorko? Be Amerikos pagalbos Anglija nebūtų laimėjusi karo prieš vokiečius. Žydų indėlis į pergalę milžiniškas – į demokratijos išsaugojimą Vakarų pasaulyje. Blogai, kai mes buvome atiduoti Stalino Rusijai, kad ši mus pasiųstų Gulagan arba šaudytų už kampo. Aš visada linkiu atsikūrusiai biblijinei ir atominei Žydų valstybei Palestinoje klestėjimo ir nesikišu į jos reikalus, bet noriu, kad ir ji nesikištų į mūsų, bet harmoningai bendradarbiautų, prekiautų, draugautų abipusės naudos ir taikos pasaulyje labui – tik tiek. Tad jokio Čiurčiuliumo čia nėr – tik palinkėjimo sėkmės. Tad kame reikalas? Negi ir pats, kaip konservatoriai su vienpusiais laisvūnais, nori kriminalizuoti tiesos paieškas? Kam pačiam to reikia?

Dzeikas

„Suo grizta i savo vemalus”.
Lietuvoje buvo tik demokratijos imitavimas.
Matyt vierchai nusprende baigti sukti sharmanke, nes tauta paedusi, o kitko jai ir nereikia.
Juk koks megiamiausias lietuvio posakis?
– Tvarka turi buti!

Jokia

Pakso Tvarka nebepraeis – užbuksavo. Paksoidai su savo tvarkomis išsilakstė po įvairias partijas ir igničius.

Prašalietis

Linas Karpavičius. „Po truputį žlunganti Lietuvos demokratija..žingsnis po žingsnio mes artėjame Rusijos link …Per paskutinius 2 metus mes nuosekliai artėjome link azijietiško monstro ir tapome į jį panašūs kaip broliai dvyniai…Skaitau straipsnį ir pats netikiu, kad tai gali nutikti 2022 metais demokratinėje Europos šalyje. Įsižnybu, gal sapnuoju….” Karpavičių Linukas rašinėdamas apie lansberginiame durnių laive 1990 metais „demokratijos atsiradimą”, jos buvimą bei šiandieninį žlugimą” tikrai nebaigia sapnuoti… Vyresnės kartos žmonės, kurie ne vieną dešimtmetį gyveno „azijietiško mosnstro sudėtyje” patys matė iš kokių veikėjų Gorbačiobvinės perestroijkos laikais atsirado „tautiniai veikėjai ir patriotai”, jie žino, kad „azijietiško mosntro” kolaborantai niekur neišėjo, o persidažė įvairiomis „politinėmis” spalvomis ir prisiekė naujam šeiminkui. Kad atrodytų viskas „demokratiškiau” ir nebūtų gadinams „tautinio patriotiškumo” vaizdas ir kad nebūtų… Skaityti daugiau »

stasys

autoriaus reiktu paklausti o Jis norėtu į mokyklas įdarbinti LGBT ‘karštus’ piliečius ? Kuo jie skiriasį savo teisėmis nuo A.A. ponios , juk politinės pažiūros šiandiena apima tos visuomenės asmeninio gyvenimo užkuliusius..Kas gali garantuoti jog profesinė etika tokiu žmonių nebus padėta į stalčių ir pav. ši A.A. mokytoja neims mokyti tamstos vaiku kaip ne pagal paskirti naudoti guašą .. Man A.A. visada atrodė kaip neadekvati savo veiksmams asmenybė , na švelniai tariant truputi pričiuožusi .. ir mokytojo profesija galinti įsivaizduoti truputi plačiau nei galima būtu leisti ..Kodėl ja atgal priėmė ? kaip suprantu nebuvo tinkamo pagrindo ja atleisti .. todėl ir grąžino . Kur čia demokratijos pabaiga ? gal tame kad švietimo ministrė pasirodo irgi turi savo nuomone ? o… Skaityti daugiau »

................

Taikliai, ačiū.

Dzeikas

Straipsniokas ivardyja isorinius, valdzios istatymais ir jos pareigunu poelgiais demokratijos smaugimo pozymius. As pateiksiu GILUMINI demokratijos dusimo priezasti. Vel gi, gyvais, realybeje ivykusiais faktais, kuriu liudininkas ir dalyvis buvau: JAV.Vaziuoju sunkvezimiu Niujorko Harleme pro kazkokiussandelius , kiemus.ziurineju i sonus, ieskau kliento adreso numerio.Staiga mane is desines lenkia nutriuses Linkolnas, uzkabina sparnu sunkvezimio buferi, sustoja. Islipa negras, rodo i sparna.Uzkabinai mane, mokek.Issizioju nuo tokio izulumo, bet nespeju atsakyti.Prieina kiti 2 negrai(as baltasis,nezinantiems).Avarijos sukelejes tu, mes liudininkai ir viska mateme, sako jie GENTAINIUI. Tas pabrunka uodega ir dingsta.Spaudziu ranka negrams ir toliau dirbu. Vel JAV, vaziuoju 35 tonu 3 asiu sunkvezimiu paskui krovinini mikroautobusa.Priesais sankryza.Staiga priespriesiais vaziaves kitas mikriukas suka kairen, pirmasis mikriukas stabdo, nespeja – bumm! Sparnas, radiatorius, kose.Remontas kokiem $3-4K.Vos… Skaityti daugiau »

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top