Linas Karpavičius. Šiuolaikinio šou verslo spindesys ir skurdas

Incidentas su „Rammstein” nė kiek nenustebino. Šiandieninis šou verslas įmerkęs kojas (ir ne tik kojas) giliai giliai – narkotikuose, orgijose ir skandaluose ir visame tame, kas tai lydi. Užkrečiamos ligos, asmenybės susidvejinimas, įvairios priklausomybės.. Tiesiog toks yra užsakymas. Atlikėjai ne visada nori vaidinti tą vaidmenį, kurį jie vaidina, bet…..tokios kontrakto sąlygos. Užsakymo esmė tame, kad paskui juos sektų milijonai.

Gerai pamenu, kaip išsivadavo iš savo įrašų studijos George Michael. Iki to laiko buvęs visų moterų numylėtiniu (toks buvo kuriamas jo įvaizdis), staiga pavirto į vyrukų numylėtinį. Tuo nuvildamas daugumą savo gerbėjų. Beje, tai lėmė ir greitą jo karjeros pabaigą. Bet jo istorija tai tik stiebeliai, žiedeliai vėliau.

Kalbama, kad Lady Gaga, beje turinti labai gerą smuiko klasės muzikinį išsilavinimą, ima dažnas atostogas, tam, kad praeitų „dvasinės detoksikacijos” kursą nuo savo nemėgstamo ir jai primesto vulgaraus įvaizdžio.

O viskas prasidėjo nuo Elvio Preslio. Tai buvo skandalas, arba kaip parašytų Viktoras Suvorovas – Ledlaužis, muzikoje, kultūroje ir gyvenimo papročiuose. Elvis į sceną atnešė nepadorius judesius ir narkotikus. Pirmą kartą žmonijos istorijoje Elviui ir už jo stovinčiai vadybininkų komandai pavyko, įkalti pleištą tarp žmonių kartų. Tėvai nesuprato naujosios muzikos laužančios padorumo standartus ir žadinančios tam tikrus žmogaus instinktus. Didysis eksperimentas prasidėjo. Nuo šiol buvo galima jaunimą pakreipti norima linkme.

Toliau „The Beatles“. Atrodo kuo čia kalta ši ketveriukė iš Liverpulio? Juk tai romantikai, pacifistai dainavę apie meilę. Taip, „bitlams“ teko ne mažesnė užduotis nei Elviui ar kitiems. Kontraktas su „velniu“ šiai, be abejonės talentingai, ketveriukei atidarė „greitkelį“ į šlovės olimpą. „Bitlai“ pakeitė visą Vakarų civilizacijos kultūrinį kodą. Tiksliau, pakeitė šimtmečius formuotą vakariečio muzikinį skonį ir muzikos suvokimą. Paprastomis dainuškomis atvėrė kelią tolesnei masinei muzikinio skonio degradacijai. Kad tai suprastume turime žiūrėti chronologiškai. Juk po Elvio ir „bitlų“ sekė „The Rollig Stones“, „Sex pistols“, Ozzy Osborne…….ir kuo mes baigėme. Baigėme repu, hip hopu ir šurajevo stand upp‘ais. Kas toliau. Leiskite pafantazuoti – toliau scenoje grupė, kuri daužydama ir trindama pagalį į pagalį išgaudama tam tikrus garsus vieno akordo diapazone atlieka savo kūrybos dainą „Ei tu neraganėk, gerai“. Arena sausakimša ir ekstazėje.

Po anšlaginio koncerto kritikų liaupsės ir pagiriamieji ditirambai. Publika patenkinta ir net nesivargina suprasti kokį sunkią užduotį ką tik įvykdė pasaulio architektai nuvedę žmoniją nuo Debiusi, Vivaldžio, Mocarto ir Čaikovskio iki vieno akordo kompozicijos. Na gerai, gal dar ne iki vieno, na gal iki kokių dviejų ar trijų.

Taip, kad bitlai tik atidarė vartus, savotišką pandoros skrynią. Atlyginimas – neblėstanti šlovė ir autoriniai honorarai iki mirties. Sako, pirmasis „pabudo“ Džonas Lenonas. Bet vos tik „pabudo“, kaip buvo nušautas „atsitiktinio“ gerbėjo. Ringo Staras priėmė islamą. Viename iš savo interviu, paklaustas ar pakartotų „bitlo“ kelią jei tektų pradėti gyvenimą nuo pradžių, atsakė: – Jokiu būdu. Suprato kokią nedėkingą misiją prisiėmė ant savo sąžinės.

1968 metai laikomi seksualinės revoliucijos metais. Būtent Elvis ir „bitlai“ pravėrė duris į ją. Bet tikraisiais „revoliucijos“ šaukliais galima laikyti „The Rolling Stones“. Mikas Jageris – narkomanas, paleistuvis ir šiaip neadekvati asmenybė tapo milijonų numylėtiniu. Masei žmonių įdiegtas kodas, kad vartoti kvaišalus yra „kieta“. Tėvai nebeatpažįsta savo vaikų, nes jie kalba kita kalba.

Vieni prisiima rolę dėl pinigų, kitiems toks gyvenimo būdas patinka, treti prasigeria, nusinarkašina arba pasigauna naujas mirtinas ligas, kurias iššaukia besaikis seksualinis šėlsmas. Ir visa tai tam, kad nuslopinti asmenybės susidvejinimą ir pabėgti nuo savo sąžinės. Užsimiršti….

Ištisas mirusiųjų pasaulis. Šie žmonės neatlaikė kovos su savo sąžine. Žuvo bandydami ją nuslopinti.

Marilyn Monroe 36 metų, Brian Jones (The Rollig Stones) 27, Jimi Hendrix 27, Janis Joplin 27, Jim Morrison (The Doors) 27, Ron McKernan (The Grateful Dead) 27, Elvis Presley 42, Terry Kath (Chicago) 31, Achim Kirchhoff (Scorpions) 30, Harry Tain (Uriah Heep) 27, Sid Vicious (Sex Pistols) 21, Keith Moon (The Who) 32, Bon Scott (AC/DC) 33, Keith Godchaux (The Grateful Dead) 32, John Bonham (Led Zeppellen) 32, Bob Marley 40, James Honeyman-Scott (The Pretenders) 25, Peter Farndon (The Pretenders) 30, David Byron (Uriah Heep) 38, Ian Stewart (The Rolling Stones) 47, Richard Manuel (The Band) 42, Dann Reed 47, Tommy Ceifer (Krokus) 29, Andrew Gibb (Bee Gees) 30, Hillel Slovak (Red Hot Chili Peppers) 26, William Lyal (Bay Citty Rollers) 36, Brent Mydland (The Grateful Dead) 37, Tom Fogerty (Creedence Clearwater Revival) 48, Ray Stephens (Village People) 35, B.J. Wilson (Procol Harum) 43, Steve Clark (Def Leppard) 30, Ole Beich ( Guns N’ Roses) 36, Jacques Morali (Village People) 44, Freddie Mercury (Queen) 45, Ray Gillen (Black Sabbath), Kurt Cobain (Nirvana) 27, John Panozzo (Styx) 47, Glen Buxton (Alice Cooper) 49, Michael Hutchence (INXS) 37, Rob Pilatus (Milli Vanilli) 32, Benjamin Smoke (Smoke) 39, Bruce Fairbairn (Record producer for Van Halen, Bon Jovi, Aerosmith, AC/DC) 49 ir kiti.

Pateikiau tik žinomesnių ir jaunesnių atlikėjų ir grupių pavardes. Diagnozės panašios: savižudybės, raminamųjų arba narkotikų perdozavimas, alkoholizmas, hepatitas, diabetas, cirozė, vėžys, AIDS.

Nekrologai negailestingi: mirė perdozavęs narkotikų, padaugino migdomųjų, heroino, širdies priepuolis iššauktas per didelio cheminių ir natūralių preparatų naudojimo, paspringo vėmalais, savižudybė esant apsvaigus nuo didelio kiekio alkoholio, diabeto komplikacijos, kepenų cirozė, pneumonija sergant AIDS ir t.t ir pan.

Vaisingai besidarbuojančių ideologijos frontuose šou žvaigždžių sąrašas ilgas. Vien Madona ką reiškia. Dar 30 metų atgal ištarus žodį Madona, prieš žmogaus akis iškildavo Dievo Motinos paveikslas. Šiandien asociacija tik viena – su pigia kekše scenoje. Ir norite pasakyti, kad tai atsitiktinumas? Ne, tai dėsningumas.

Šiandieninė populiari grupė „Maneskin“. Žurnalai ima interviu ir visi rašo, jų foto ant kiekvieno stulpo, koncertai ir turnė suka ratus po pasaulį. Sutinku, kad talentingi jauni žmonės. Jie nesamdo nevykėlių. Kokį ideologinę užduotį vykdo ši grupė? Ji siunčia žinutę jaunajai kartai, kad lytis nieko nereiškia. O drabužiai tik tie, kurie suvienodina visus žmones nepriklausomai nuo lyties. Tai koks skirtumas su kuo miegoti, jei mes visi vienodi?

Tose nedaugelyje privačių „Maneskin“ grupės narių foto, kurios prasiskverbia į viešumą, jūs jų nepamatysite su tais „škurliukais“, kuriuos pagal kontrakto sąlygas jie privalo dėvėti scenoje. Tai tik tam, kad pakeistų jaunimo aprangos kodą ir formuotų naująjį žmogų pagal šeimininkų užsakymą.

Kai grupė sudaro kontraktą su „velniu“, lyg burtų lazdele pamojus jai atsiveria visos pasaulio scenos. Priešingu atveju kelias į šlovės olimpą gali būti sunkus ir nebūtinai sėkmingas. Kontraktas galėjo atitekti ir kitiems, nemažiau talentingiems, kurie dabar sąžiningai groja naktiniuose klubuose ar alaus baruose už maistą, arbatpinigius ir menkutį honorarą. Arba apšildo garsesnes grupes ir naiviai tikisi kažkada prasimušti.
Ir nereikia jokios prievartos. Pirmyn į gyvulių ūkį. Te atleidžia man nekalti gyvuliukai, žmogus puls žemiau nei gyvulys. Lašas po lašo, žingsnis po žingsnio žmogus, kuris anot vieno klasiko „skamba išdidžiai”, šiandien išgyvena vertybine, egzistencinę ir dvasinę krizę. Šou verslas šiame procese suvaidino didžiulį vaidmenį, gal net pagrindinį. Degradacija tęsiasi…….

O dar nepakalbėjau apie Holivudo madas ir papročius……….

Laukite tęsinio…

Foto: Maneskin, „žmonės” po koncerto. F. Merkurio spindesys ir pabaiga (foto montažas Fredis šlovės olimpe ir sergantis AIDS ligonis).

4.8 18 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paul Casimir

Na, kas ką klauso. Buvo ir Deep Purple, ir Led Zeppelin. Autorius girdi garsą, bet nesupranta iš kur jis sklinda. Siūlau sustoti ir pasigilinti, ir tik po to rašyti.

Vilniškis

Dauguma jų vargdieniai kaip asmenybės. Vakarėliai, vakarėliai, dūzgės.

Jules

Arba menas vargdieniams, tiesa, vilniški?

Paul Casimir

Kurpavičius visus ant vieno kurpaliaus bando užmaut. Nemoksliška (todėl neteisinga). Tikrovė parodo, kas yra tiesa. PS Pink Floyd dar (Sidas Barretas nelaimėlis, bet ne ant kurpaliaus Kurpavičiaus), Sisters of Mercy, ir t. t. Reiktų šviestis.

Vilniškis

Kieti garsiniai kūriniai pasitarnauja stiprinimui, juose įprastai yra bene mažiausiai nuoginimosi (nevisada, pvz., tie patys Måneskin), tačiau atlikėjai turi mąstyti, melstis, kad jie ir jų gerbėjai nebūtų pučiami iš nugaros. Gabieji tarybiniai atlikėjai bei jų klausytojai yra daug geresnis pavyzdys.

Nuogumas tai yra blogis iš esmės, o gaidų pasekmėmis atsakomybę priimti turi ir grojantieji. Pinigai gali būti ir juodi.

Vilniškis

Nors kraštiniu laikotarpiu ir tarybiniai dainininkai įsijautė į tariamą Adomo nuodėmės mintijimą. Pasižiūrėkite į atvirkščią pavyzdį, šviesius atlikėjus Ziemlyane “Trava u doma”. Tai ir kietasis garsinis kūrinys, ir jokios nešvankybės. Nustebote vakar gimę?

blue yellow zov marinie

…nu neee,jau riuzzkai nebesinori…anksciau daug kas patikdavo/..vot i vsio,cto astanytsa poslie mienja…/,ale daba apima kazkoks koktumo jausmelis,nors ir viesumoj Sevciukas driso apspjaut xuiliu,bet vis tik….ctoi to ne to…..aina anys sikt..

Zemlyane

Pizda v illuminatore, pizda v illuminatore!..

blue yellow zov marinie

..man biski geda prisipazint,bet dabar visai mielai paklausau…zalioj stoteeeleje….arba….uuuke juodas garvezys…..ir man patinka……DABA MANE VISI UZKAPOS,APSPJAUDYS IR APKAKOS………

Paul Casimir

Elektrėnų žyborei baigia užgesti jau valdiškoje acinaujinančio mėnuliaus energetikoje. Liks tik bielorusiška, kibirais.

ne show

o pramogų verslas, triukšmo verslas, tuštybės verslas, narkotikų verslas

Jules

Primityvaus porno šou verslo vaizdelis, anot mūsų ekonomikos vaduotojo Uspaspycho, tiesa? Kita vertus, dezi LRT turėtų skelbti ir pasaulio porno pramonės naujienas savo „Panoramoje” kasdien. Ten gi triūsia milijonai žmonių, o mokesčius ar moka, kaip runkeliokai ir kiti labai edukuoti-vakcinuoti zubrylos, ir pasikabinti blogiui, okupantams ir kolonistams, linkę mokslų primūnai? Porno industrija šou versle über alles! Na, ir dar plius tatu, žinoma. Smurtas prieš savo kūną, vadinasi, ir kitus žmones, ypač edukuotus-vakcinuotus, žodžiu, dezuotus.

blue yellow zov marinie

…neatsistebiu tavo manija…

Jules

Neatsistebi kuo? Kad tatuiruotės reiškia paklusnumą Bankui – banko viršenybę? Kad esi jo vergas, esi jo pavaldume tarnas, samdinys, ir pasirengęs bet kam, ką tik jis įsakys ar palieps? Taturiruotės yra smurtas prieš savo kūną, prieš savo šventovę. Jeigu galite smurtauti prieš save ir ant durniaus deginti savo antikūnus visą likusį gyvenimą, vadinasi, prieš kitus jums dar lengviau tai daryti. Zonos kultūra perkelta į civilinį gyvenimą, į šou bizniuką, skirtą prastuomenei valdyti, budulinti ir engti. Dabar vėl stebėsies dėl banko „Trockis“ ir jo „miravosios-globavosios“? Žodžiu, markūza (Marcuse – Frankfurto mokykla), ne daugiau.

Žiuželinis

Vien žo, skamarochai. Tokių buvo visada. Yra kas žiūri, bus kam ir pasirodyti.

Paul Casimir

Apibendrinti bandote kaip ir Kurpavičius, ir neteisingai. Spėju Jums irgi trūksta elementarių žinių apie roko epochą.

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Paul Casimir
Melo tėvas

Nevilties šauksmas agonijoje,kai prarastas gyvenimas.

Daina, https://youtu.be/lYAbzJNXiJY

taip

neppritariu narkotikams ir daug kam apie ką rašoma. bet šiaip  skystokas straipsnis, slystantis paviršiumi. nežinau iš kur kopijuotas, bet tai ir nesvarbu. apie pop muzika galėtumėte rasti žymiai daugiau ir geresnių straipsnių.

Skaitytojas

„ima dažnas atostogas, tam, kad praeitų „dvasinės detoksikacijos” kursą“

Visiškai rusiška sintaksė, tiesiog rusiškas sakinys, sudėstytas iš lietuviškų žodžių. Natūralia lietuvių kalba būtų maždaug „dažnai ima atostogų dvasinės detoksikacijos kursui“ ar panašiai.

blue yellow zov marinie

..na da karta pagalvok…

Hildegarda

Ta Gaga vykdo Banko Trockio-pasaulinė revoliucija misiją, pasakytų Jules.

Kalbainis

Nepamirškite kirčiuoti Gagà.

Paul Casimir

„Detoksikacija” yra išsivalymas, ir „kursas” yra užsiėmimas. Labas, durniau (C)

Skaitytojas

„Tai buvo skandalas, arba kaip parašytų Viktoras Suvorovas – Ledlaužis, muzikoje, kultūroje ir gyvenimo papročiuose.“

Pusė sakinio rusiška, kita pusė tiesiog nesuprantama. Suvorovas ne „parašytų“, o „būtų parašęs“. Rusiškai (stulbinančio primityvumo kalba) tariamoji nuosaka neturi laikų; visada būtų vienodai „napisal by“. Lietuvių kalboje „parašytų“ dabar arba ateityje, o praeityje, kurios pakeisti nebeįmanoma, „būtų parašęs“. Taigi, apie kokį nors dabartinį skandalą kas nors „parašytų“. O apie 1960-uosius metus „būtų parašęs“.

Sakinio tęsinys po brūkšnio yra tiesiog nesuprantamas. Suvorovas būtų parašęs, kad tai buvo ledlaužis? Ar jo slapyvardis buvo Suvorovas-Ledlaužis, panašiai kaip Muravjovas-Korikas? Kažkokia rusiška suirutė rašiusiojo galvoje.

blue yellow zov marinie

..tamistos lietuviu kalbos suvokimas yra sxizmatiko dejooone….arba buhalterio svajoooone..

Skaitytojas

„treti prasigeria, nusinarkašina arba pasigauna naujas mirtinas ligas, kurias iššaukia besaikis seksualinis šėlsmas. Ir visa tai tam, kad nuslopinti“

Rupūs miltai, rusicizmų tvaikas toks tirštas, kad nors kirvį kabink. Brr.

blue yellow zov marinie

…is rupiu miltu gera ruginuke iseina..

Prašalietis

Linas Karpavičius savo „Šiuolaikinio šou verslo spindesys ir skurdas”… nei iš nei iš to pradėjo ” nepatriotiškai ” pasakoti, kad kapitalistiniai „demokratiniaim vertybes puoselėjantys” vakarai, pasirodo,su savo menais yra visai „supuvę”. Jei supuvę JAV ir vakarų „menai”, tai visiškai nupuvus turi būti ir ir visų vakaarų moralė… Menai visais laikais buvo moralės išraiška… Kažkaip „nejauku” girdėti, tarybiniais laikais transliuotus „melus” apie supuvusią JAV ir vakarų kapitalistinę sistemą, kuri šiais laikais viso pasaulio aborigenams rodo evoliucijos ir progreso „stebūklus”, visiems pasakė, kad gali žmogus turėti bene 76 lyti, individo lytis yra tokia,kokios užsimano „išsivystęs” individas.. Kaip ir „menas” turi būti visų laikomas „menu”, kokio užsimano „meniniku save laikantis’ individas… Durnių namų palatoje, kas užsivelka baltą chalatą, tas ir būna psichiatru, kas… Skaityti daugiau »

Apgailėtina

Straipsniukas ne tavo lygiui,tai pirma. Antra : ukrainiečiai šiandien yra tiesiog topinė TAUTA , pademonstravusi brutaliausią kolonijinį karą XXI amžiuje Europos centre paskelbusiam neužaugai huilo ,kad ne jo nosiai sunaikint DIDVYRIŠKĄ TAUTĄ. GARBĖ UKRAINAI

Prarastos sielos

Elvis Preslis buvo tikintis į Dievą
,skaitydavo Bibliją.Bet matyt taip jau yra,kad negali sėdėti ant dviejų kėdžių,turi pasirinkti .. ar šio praeinančio nupuolusio pasaulio spindesys ar Jėzaus žodžiai” Kokia gi žmogui nauda, jeigu jis laimėtų visą pasaulį, o pakenktų savo sielai? Arba kuo žmogus galėtų išsipirkti savo sielą?

Paul Casimir

Būti genijumi kainuoja. Genijai sumoka tą kainą už savo savi-išraišką. Laimime mes, ne genijai. Po to ant tų pačių genijų pečių atsiranda nauji genijai, kurie pasiaukoja dėl mūsų, ne genijų, vėl. Ratas aukštyn.

Paskutinį kartą redagavo 3 mėnesių prieš Paul Casimir
Džonas Leninas

Paskambinkit alionai makejevai, gal leis su ramštainu permiegot.

Estrados orbitoje

Gerai čia pavarė,kaip tikras Kazimieras Šiaulys, LOS Centras žiburys.

33
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top