Linas Karpavičius. Su kokiomis elektros kainomis gyvena mūsų kaimynai lenkai?

Panaršius internete pavyko rasti šį kainų žemėlapį. G11 tarifas, būtent šis tarifas taikomas gyventojams. Vidutinė elektros energijos kaina 2022-06-01 yra 0,66 zl.

Šios dienos zloto ir euro kursas yra 4,721. Turime 0,1398 € kainą už kwh. Atkreikime dėmesį, kad PVM namų ūkiams sumažintas iki 5%. Anksčiau buvo 23%.

Nors energiją tiekia 5 nepriklausomi tiekėjai, bet energijos kainos yra fiksuotos. Kiekvienoje iš 5 zonų jos skiriasi. Pigiausia šiuo metu pasirinkti ENEA tiekėją, kurio tarifu vartotojas per metus nesuvartojantis daugiau kaip 2800 kwh, moka (su visais perdavimo tarifais, galios mokesčiu ir tarpininko pelnu) 0,1495 € už kwh. arba 1977 zl per metus arba 165 zl per mėnesį, arba 35 € per mėnesį. 2800 kw x 0,1495 x 4,721=1977 zl. Brangiausias EON, už tą patį 2800 kwh vartotojas sumoka 2353 zl per metus, arba 41,50 € per mėnesį.

Toliau, gražiau. Suvartojantiems daugiau nei 2800 kwh per metus yra siūlomi du dviejų laiko zonų tarifai. G12 ir G12w.

G12 lentelė pridėta. kas krinta į akis, kad naktinis ir dieninis tarifai skiriasi DVIGUBAI. 0,76 zl ir 0,38 zl. Be to, lenkai dar turi galimybę tarp 13.00 iki 15.00 valandų, pasinaudoti naktiniu tarifu. Gražu. Negana to, kad Lenkijoje naktinis ir dieninis tarifai skiriasi DVIGUBAI, mes Lietuvoje naktiniu tarifu galime pasinaudoti tik 8 valandas per parą, o lenkai visas 10 valandų. Mus apiplėšia ir čia.

G12w tarifas. Viskas taip pat tik prisideda savaitgalis. Čia naktinis tarifas dar labiau apsimokantis ir dar daugiau skiriasi nuo dieninio. 0,81 zl ir 0,36 zl. 44% nuo dieninio tarifo.

O kaipgi reikalai su tuo kreivų veidrodžių karalystėje?

Pasitikrinu namų sąskaitą. Dieninis 0,2262, naktinis 0,1476. T.y 65% nuo dieninio tarifo. Man gėda prieš lenkus, kad mes taip apsileidome, ir toliau leidžiamės manipuliuojami. O kol mums migla pučia į akis, mes esame tiesiog apiplėšiami.

Dabar suprantu, kad lenkai turi vyriausybę, kuri rūpinasi savo šalies ateitimi ir savo šalies piliečiais.

Mūsų šalies „gauleiteriai” matomai turi kitą šeimininką. Todėl vykdo kitą planą, kurio Kreivys prie įjungtų kamerų negali pasakyti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
todėl ruskeliai nekenčia lenkų

ir rusų KGB nevaldo Lenkijos, o ypač energetikos (kaip Lietuvoje)
Pociūną per langą išmetė, kai pradėjo energetika domėtis.

stasys

Linai ..skiriasi ne tik šaliu didžiai bet ir pramonės jose skirtumais . Mūsų pramonė labiau paslaugų sektoriaus ir tas elektros poreikis auga ne pramonėje o vartotojiškoje visuomenėje. Tas kas ‘pramogauja’ visada daugiau moką , tokia rinkos logika . Nori pigios elektros reikia turėti konkurencija ..o jos nesukursi saulės ir vėjo figomis. Manau informacija naudinga žinojimui , bet lyginimui abejoju .

Diedas

Durniau palygint negalima.
Lenkai patys gamina elektrą, turi jos užtektinai ir dar kelias anglimi kūrenamas elektrines užkoncervuotas rezerve.
O pas mus, vos prasidėjus karui, Lukašenka sustabdė Astravo „pigios” elektros,”taikaus” rusiško atomo elelektrinę ir paliko mus patamsį.
Na gerai, ne patamsį.
Bet su aukščiausiom kainom ir su galimybe lengvai nuversti valdžią
Prisiminkit kaip buvo su dujom.
Kol tiekė rusai, gazpromo klerkai koja atidarinėjo premjerų duris ir kainos buvo aukščiausiis Europoje.
Kol Lietuva neturės savo atominės, tol rusai su batka spardys mums subinę.
Astravo rūbilnikas-ginklas tolygus atominei bombai.

Diedai,'patamsy',

kodiel neismokai gramatikos..Paaiskink,kokia jau,pagal tavo sena ,pavargusia galva,ta ‘lengva galimybe’ pakeisti valdzia..,a,senoli,kas tau darosi,kodel pastaruoju metu taip nukalbi i sona..Paprasyk savo moteros,ka kokiu zoleliu su vodke sumaisytu,tipo,kaimisko nootropilo,gal galvele prasvieses..

Dronas

>Diedas
Lietuvos energetiniai pajėgumai, gerokai didesni nei poreikis Lietuvoje. Bet tie pajėgumai STOVI. Prieš rašydamas vistik pasidomėk KĄ rašai. Lieutva gali ir turi pajėgumus pasigaminti elektros DAUGIAU NEI REIKIA, bet negali to padaryti DĖL POLITINIŲ PRIEŽAŠČIŲ. Jokių techninių ir ekonominių priežasčių, kad negamint SAVO elektros energijos NĖRA. Visiškai NĖRA. Pajėgumai YRA, infrastruktūra YRA, bet elektrą perkam iš Nordpool, nes politinės valios gamint SAVO, NĖRA. Štai taip paprastai. Toliau gali pats pasidomėt be galo turininga tema.

Pociuna pro langa

isskraidino kanciervai,operacijai vadovavo siknius januska.Priezastis,amerikosu pinigu,skirtu bulbasu opozicijai,pavogimas.Vargsas Pociunas,garbingas ir doras zmogus.Kanciervams su tokiais nepakeliui.

Dronui ir Diedui

da pridesiu,kad siluminiu elektriniu agregatus skvernas,veliau pisas,supjauste i metalo looooma.O Kauno HES jau nori susprogdint,esa zuvys nepraplaukia nerst…..tota,Diedai,kokios baisybes dedas ant leeeetuvos,o tu….

sikneu januska

..cia tu man dislaika padejai,nepatinka teisybe,manei viskas koncy v vodu…Ateis da i tavo eile…

Dronas

…Pociuna pro langa…
O štai ir etatinis kremlinis kybys bandandis nusukti kalbą nuo pavojingos temos. Jau amerikonai atsirado ir kita. Ką, pirmas komentatorius per arti tiesos priartėjo ir atėjo „ukazas” kažką padaryti, kad nusukt nuo pavojingos temos? Labai gerai, faktas, kad tu čia iškart atbėgai terštis, tik sustiprina įtarimus. Ačiū tamstai, kad sustiprinai ir parėmei mūsųs įtarimus dėl Pociūno žūties. Jeigu tu čia teršiesi, vadinasi pirmo komentatoriaus versija, būtina išnagrinėti nuodugniau ir giliau. Ačių už tarnybą nepriklausomos Lietuvos respublikos interesams. ) Gali neatsakinėt ar bandyt kažką čia spyriotis, aš tave vistiek išpyzdavosiu ir padarysi tik blogiau. )

Diedas

Lietuva energetinės nepriklausomybės neturi. Dronas rašo apie neišnaudotus pajėgumus, bet jie neišnaudoti todėl ir yra, kad toks buvo planas. Elektrėnuose buvo investuotas beveik milijardas mūsų pinigų. Valiooo. Sava elektra. Bet jos savikaina kūrenant pigiausiom dujų kainom buvo virš 1 lito. Neapsimoka. Tegul stovi kaip rezervinė, laukia blogų laikų. Tokie laikai atėjo. Bet dujos pabrango keleriopai. Vienžo Elektrėnai niekam nereikalingas nesurūdijęs metalo laužas už milijardą. Viniuje vietoj šiukšlėm kūrenamos elektrinės, kremliaus klapčiukai pastatė dujinę. Kur buvo projektai gaminant šilumą gamint ir elektrą, beveik visur žlugo, o kitur neveikia. Ir visur kur tik reikalai susiję su elektros ar šilumos gamyba , absoliučiai visur Lietuva kiša pinigus, bet pelnas yra tik ten kur pelną pasiima rusai, kitose vietose beviltiškai nuostolingi projektai. Už Astravo… Skaityti daugiau »

Elektros rinkos analitikas

Diedas iš esmės teisus. Valdiška energetika (ne tik elektros) mus tempia žemyn kaip girnapusė, ir ne, dujų terminalas savo dabartinėje išraiškoje nebuvo jokia sėkmė (aa Lubio galėjo sėkmingu būti). Kas sužlugdė Lubo terminalo idėją pačią? Prisiminkit. Jei dėl elektros – mes baigėmės kaip valstybė kai IAE uždarėm. Dar galėjom statyt savo, tačiau būtume turėję dujų terminalą x10. Nėra vilčių, kad kas pasikeis, vienintelė viltis, kad užsienyje kažkas atsitiks taip, jog atgaus sveiką protą kiti, ir tada mūsų idiotams nieko kito neliks tik daryt taip pat.

Diedas

Statant Astravo AE, Lietuvos Energetikos institutas kelis metus dirbo kurdamas projektus kaip ją prijungti prie Europos.
Už mūsų pinigus.
Iš Astravo iki Visagino buvo nutiestos naujos elektros linijos.
Už mūsų pinigus.
Visagine ir Utenoje buvo pastatytos dvi transformatorinės Astravo elektrai.
Už mūsų pinigus.
Kruonyje iš pagrindų suremontuota HAE, be kurios Astravas nuostolingas.
Už mūsų pinigus.
Kai veikia Astravas, rusai vėl peša iš mūsų pinigus.
Kai Astravas neveikia, ne tik kyla elektros kaina, bet kvepia jau nebe pinigais, o perversmu, ar bent jau kokiais nors priešlaikiniais rinkimais.
Gerai pabalsavot Visagino _ Astravo referendume.
A???
Dabar neverkit kad už elektrą ir visa kita brangiai mokat.
Bučiuot myžaluotus rusiškus kerzus brangiai kainuoja.

Drondalietas

egi,tamsta idioto esama.Svarstykit savo sapaliones su Diedoku,asei nebesikisiu…Ale ot kaip buna,pradzioj pasirodo,kad kokie tai normalus zmones kalbasi,prieini,blogo neitardamas…ybytvaimat,abu beprociai manijakai,vienas isvis agresyvus,ziu,da papjaus…,eikit jus po paraliais,susidek su tokiais,pats patapsi panasiu,fui,kakos.

habilitâs

Lenkijos vyriausybės sprendimai mūsų neišgelbės, man būtų daug įdomiau, jei kas išsiaiškintų ir paviešintų, kas priėmė sprendimą 27 % visuomeninio elektros energijos tiekėjo „Ignitis“ akcijų parduoti privatiems asmenims, ir kas konkrečiai yra tie „laimingieji“, kurie dalijasi dividendus nuo beprotiškai išaugusių elektros energijos kainų. Tada matysime kas yra D. Kreivio šeimininkas ir kam tarnauja dabartinė, taip vadinama, Lietuvos vyriausybė. Nemėgstu kartotis, deja, klausimai lieka neatsakyti. Skirtumą tarp elektros energijos kainų Švedijoje ir Lietuvoje dalijasi Švedijos ir Lietuvos operatoriai, per pirmą šių metų pusmetį Lietuvos operatorius „Litgridas“ gavo 128 mln. € „pelno“, per metus gaus ketvirtį milijardo €. https://youtu.be/Yms0h_nQPWk „97,5 proc. „Litgrid“ akcijų valdo UAB „EPSO-G“, kuri yra tiesiogiai kontroliuojama Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos“. „EPSO-G“ yra valstybės valdoma energijos perdavimo ir mainų… Skaityti daugiau »

baikite tikėtis

„mūsų durniai” yra jokie ne „mūsų” ir ne „durniai”. Šitos suktos bestijos turi sėdėti kalėjime po turtos konfiskacijos. Kol to nebus – pragaras tęsis.

O KAIP

tu ta pisa pasodinsi i kaliuze,jei jo nuverst neina..Pirmiau senoli reik pagaut.O anas spritnas,nesiduoda.

Dronas

>Diedas Tiesa, bet yra ir ne tik dujinės elektrinės. Lietuvoje yra ir mazutu kūrenamos. Ir esmė net ne techniniuose dalykuose, o pasakyme, kad kam mums elektrinė, elektros nusipirklim. Apie tai kalbėjo VISOS vyriausybės ir nesvarbu kokia vyriausybė bebūtu, bet visų jų darbas, privedė prie to ką turim. Jau nekalbant apie tai, kad elektros energijos kainų problema net ne Lietuvoje, o Briuselyje. Štai kas būna kada centras pradeda vadovauti „ukazais” iš viršaus. Gaunasi šūdas. Bet, nepaisant šito akivaizdaus fakto, visos valdžios ir toliau, dirba pagal centro ukazus. Tai yra, Lietuva iš esmės nevykdo savo energetikos politikos, tiesa sakant, savo politikos ji jau aplamai senokai nevykdo. Štai kur vvisa bėda. Galima reikalaut, taip, taip, ne prašyt nusižeminus, o reikalaut išimčių kaip tai… Skaityti daugiau »

Elektros rinkos analitikas - habilituotam

Neišskirstyto tinkamai monopolio listingavimo (t.y. privatizavimo) idėją prastūmė vietiniai „pažangūs” vadybinykai, neradę savęs privačiam versle; iš išorės visiems butkevičiams ir skverneliams tą pažangą stūmė tokie patys vadybininkai iš Centro (visokie EBRD, IMF ir WB, o kur dar ES direktoratai). Net kai pasikviesdavo iš formaliai ne valdiškų struktūrų vadybininkus, tai geriausiu atveju būdavo iš atitrūkusių nuo tikrovės korporacijų (žr Igničio valdybos keletą narių). Jokio skirtumo nebūtų buvę ir prie PIŠo ar Kubilo – tai tik etikečiu skirtumas, na ir savų perstumdymas vietoj ne savų – pvz., Misiūno patraukimas po rinkimų. Dabar naujas vajus tarp tų – vėjo parkai jūriniai, kurie galutinai nužudys mūsų ekonomiką. Mūsų problema – supuvęs elitas. Arba apskritai jo nebuvimas – esame butaforinė valstybė. Geriausia iliustracija to yra,… Skaityti daugiau »

Drondaliete nerastingas

..issitaisytum savo gramatines klaidas,ultrapadryjote nelaimingas.Tavo tekstely ju bene milijardas.Tavo lietuviu kalbos mokytoja nepatiketu savo akimis,matydama toki,atsiprasant,’raaasini’.Eik penkton klasen,’politikieriau’…Ar jau ‘laisvoj leeetuvoj’kiekvienas kvaiselis viesai gali rasineti kaip ant seiles uzeina.Uzsileisk tooooki,tai dar baznycioj ant altoriaus prisiks,ne prasciau uz kacapu kazoka andai..

Diedas

Vienintelis teisingas kelias Lietuvai įveikti vietinius ir rusų oligarchus, būtų privati elektra. Kad kiekvienas, kaip pasikūrena pečių per šalčius, taip savo trobai pasigamintų elektrą. Be jokių valdiškų laidų. Tik yra dvi problemos. Dar negirdėjau apie tokias nebrangias technologijas. Ir brudai nė už ką nedaleis. Turiu gyvą pavyzdį, kai pažįstamas verslininkas savo firmoj pasistatė kinietišką vėjo malūnėlį su pusmetrio sparnais, gaminantį elektrą kelioms lempoms kieme. Kai apie tai sužinojo valdžia, kai suuodė kad su nuosava elektra iš rusų atėmė kelis rublius, buvo užsiundytos visos baudžiančios tarnybos kokių tik yra mieste. Nuo mokesčių inspekcijos, gaisrininkų iki žiurkiagaudžių veterinorių. Tai buvo didžiausia jo gyvenimo klaida ir pamoka kad iš rusų oligarchų pinigų vogt nevalia. Teko visoms tarnyboms mokėti baudas ir malūnėlį gėdingai nugriaut.… Skaityti daugiau »

Matai,Diedokai

..kai nori,gali rasyt beveik be klaidu,gal tik koki desetka padarei,bet pasakojimas isejo visai sklandus,ne toks,kaip psichopato drondalieto..

stasys

Diedukas aiškiai suktines patraukė, rašo vėjus apie Batkos Astrava ir nesimato kada jo galvelė pradės dirbti .

STASIUI

..na,kiek pafantazavo zmogus,kiekvienas pagal savo galvele pavarineja pamastymu.Ale nors nepiktybinis,nebeprotis..Nepalyginsi su drondaklietu,vos nepapjove vidury baltos dienos,kad ji kur griausmas..

Dronas

>Diedas
Dabar net namo nepastatysi be įvado. Nors atrodytu kieno koks reikalas, nenoriu ir gyvenu, kad ir prie balanos, bet ne, į kolūkį ir baigta. O savo pagamint ir pardavinėt, irgi neduoda leidimų.

Na,viens durnius

yra pasivadines geltonu povandeniniu laivu.Kitas,ismintim irgi bando nenusileist,pasivadino dronu.Kazkaip beprocius traukia gamtos stichijos,viena,vanduo,kita,oras..Kazi,tai pagydoma ar ne visai…

..jei durnaklietas

imtu nama sviest balanom,namas suplesketu ant rytojaus…Duok durniui degtukus,vsio,…v derievnie nikto nie zyviot…O KAIMAS TURETU VADINTIS UZPALIAI..

Dronas

Koks ažiotažas tarp kremliaus kirmelių. Tai man suteikia didelį pasitenkinimą, na žinai, kada padarai darbą gerai, padedi įrankius, žiūri į tai kas gavosi ir supranti, kad viskas taip kaip turi būti, savo vietoje, teisingai, tvirtai. Labai malonu. O kada kremlinės lervos raičiojasi ir lieja skrandžio turinį, tai tarsi ovacijos. Diena praėjo ne veltui. 🙂

..kai durnaklietas

suskelia eilini brieda ir pats sau iskart paspaudzia patiktuka,reiskia,kad esas bais patenkintas savo durnumu ir ramiai galis eit migin.Da degancia balana pasikisa po kaldra,kad elektros pataupyt,kas,kad zmonai plaukus padegs,padumajies,ataugs gi..

..kai durnaklietas

..imtu gamint elektra ‘sobstviennogo razlyva’,apylinkes gyventojams butu baisiau uz laukiniu ordu antpuoli.Nukrestu visus,didelius ir mazus…Be jokio ispejimo ir pasigailejimo.

...o tu,Diedai,

da stebiesi,kad kaimynui neleido su kitaisku malunu gamintis elektros.Gal jis ne kaip durnaklietas,ale,ka gali zinot…

..kai Uzpaliu miestelio gyventojus

imdavo kratyt,o is krumu trankydavosi zaibai ir balta ugnis,visi zinodavo…..drondalietas isradineja elektra..Tuomet mamos rupestingai apmaudavo vaikams gumines pirstines,kaliosus,ivyniodavo i celofana ir baimingai persizegnodavo..

Klaidos atitaisymas:(

Mūsų šalies “gauleiteriai” AKIVAIZDŽIAI turi kitą šeimininką

32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top