Linas Karpavičius. Tikiu televizoriumi ir tvariu mokslu

Jei aš pagaučiau auksinę žuvelę ir ji man suteiktų galimybę išpildyti bent vieną mano prašymą, aš ilgai negalvočiau. Aš paprašyčiau atimti iš žmonijos televizorių.

Man baisu įsivaizduoti kas būtų nutikę jei savo laiku J. Gebelsas (nacistinės Vokietijos propagandos ministras), savo dispozicijoje būtų turėjęs televiziją. Deja, bet šio laikmečio gebelsai ir gebelsės, ją turi.

Todėl įsiūlyti priimti net pačias beprotiškiausas idėjas žmonėms, yra įmanoma.

Žmogus gimsta kaip švarus popieriaus lapas. Popieriaus lapas įleidžiamas į spaustuvės matricą ir jau jis su tekstu. Jis jau nėra baltas ir švarus, ant jo matricos paliktas antspaudas. Lapą, vėl paversti švariu neįmanoma. Visą likusį gyvenimą lapas bus su tuo tekstu, kurį jam suteikė matrica. Taip, laikui bėgant tekstas gali išblukti, dalis tapti neįskaitoma, bet lapas nebebus švarus.

Tik gimęs žmogus patenka į panašios matricos rėmus. Nuo pat mažens, žmogus – tas švarus „popieriaus lapas“ yra tepliojamas besikeičiančių „tipografijų“ įvairiausių spalvų „dažais“. XX amžiuje nelaimėlis, jei nepateko po „spaustuvės volu“, turėjo galimybę susidurti bent su 4-5 matricomis. Ir kiekviena iš jų palikdavo savo pėdsaką.

Tačiau paskutinė „tipografija“ – liberalioji demokratija (kažkodėl ji man primena garsiąją socialistinę demokratiją), televizijos panaudojimo aukštumose pranoko visas iki tol buvusias „spaustuves“. Lėmė progresas, technologinis proveržis ir marketingas.

Jei ankstesnės TV įkyrėdavo kalbančiomis galvomis, nesibaigiančiomis nuobodžių CK plenumų transliacijomis ir „gulbių ežerais“, tai dabartinės, įvaldę skaitmenines technologijas, pateikia tokią pigių ir tuščių pramogų įvairovę, kad informacijos kokybei nereiklus pilietis gali visą parą nepaleisti pultelio iš rankų. Tik negalima pamiršti tarp tokių laidų įterpti žinių laidas, kurios visuomenėje formuotų bendrą naratyvą. Taip „žuvys“ suvaromos į „tinklus“.

Vis naujos porcijos dažų gula ant ankstesnės matricos ir pakartotas „tekstas“ primena ne ryškias raides, bet įkaitinta geležimi įspaustus ženklus. Tuos, kuriuos anksčiau įspausdavo arkliams ant minkštos vietos. Tokio „arklio“ jau niekas „nepavogs“.

Visi prisimename animacinį serialą „Mauglis“. Atvejai, kai vilkų gauja užaugina žmonių vaiką, nėra tokie jau reti. Bet jei filmuko pabaigoje Mauglis grįžta pas žmones, tai realybėje sugrįžti nebeįmanoma. Susiformavę įpročiai (matrica) gyvenant vilkų gaujoje, iš žmogaus sąmonės, yra nebeištrinami. Kiek tokį vaiką bandysi pripratinti prie peilio ir šakutės, viskas veltui. Pilnaverčio grįžimo atvejų nėra užfiksuota.

Gal kaip tik todėl valstybė nori perimti vaikų auklėjimą iš tėvų? Jūs tik daugiau dirbkite ir neturėkite laiko savo vaikams. Yra kas jais pasirūpins. Tik skirtumas, kad mylinčių tėvų suteikta „matrica“, vaikams padeda išlaikyti gyvenimo negandas ir nepalūžti gyvenimo vėtrose. Valstybė gi, visai nemylinti to vaiko, stengsis išugdyti tai ko reikia jai, bet ne šeimai. Paklusnų vergą, patrankų mėsą ar bevalį aukštesnės valios vykdytoją.

Dar prieš šimtą metų vakarų pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje, vienas dirbantis šeimos galva galėjo išmaitinti visą savo nedirbančią ir gausią šeimyną. Moterims dirbti net nereikėjo. Ji rūpinosi šeima ir namais. Tačiau feminizmo vėjai „išlaisvino“ moterį, kaip mėgstama sakyti „nuo puodų“. Ir tai ką anksčiau galėdavo uždirbti vienas šeimos narys, dabar uždirba du. Vadinasi kažkas už tą patį ekvivalentą gali pasisamdyti jau du žmones. Vualia. Kongenialu sušuktų Ostapas Benderis. Taip buvo apiplėštos šeimos, už tą pačią pinigų sumą, atimant iš jų dvigubai daugiau energijos (O kur dar šeimos narių skaičiaus sumažėjimas). O labiausiai nukentėjo vaikai. Abiems tėvams kalant pinigą ir darant karjerą, jie pavirto į beglobius.

Pavargę nuo darbo rūpesčių tėvai bando atsipalaiduoti ir pabūti be vaikų. Vaikams pakiša PC, planšetes ir mobilius. O ten jau jų tyko sistema su savo matrica. Ir kai vaikai pasiekia paauglystės amžių, šeimoje (jei dar yra šeima, nes dalis nepakėlusi tokio tempo ir krūvio suyra anksčiau) įvyksta sprogimas. Taip sistema įkala pleištą į iš pažiūros darnią šeimą. Tėvai nebepažįsta savo vaikų. Pasigirsta – „mes tiek dėl jų stengėmės o jie taip mums atsidėkojo“ arba „kas su jais pasidarė? Jie buvo tokie geri vaikai, jiems nieko netrūko”.

Kada tėvai supras, kad didžiausias rūpinimasis savo vaikais yra bendravimas su jais? Bet nereikia nusiminti – juvenalinė justicija ateis į pagalbą. Ji tam ir buvo sukurta. Į pagalbą trupantiems šeimos ryšiams ateis dar daugiau institucijų, pradedant besirūpinančiomis įvairiomis neapykantos apraiškomis šeimose ir besiaiškinančiomis ar buvo tinkamai apiforminti sutikimai kiekvienam suartėjimui. Sveiki atvykę į matricą. Durys užsidaro, girdi troleibuso keleiviai. Kita stotelė „klimato kaita“.

Kiti sako, kad žmogus tai bio kompiuteris. Jis, be operacinės sistemos yra tik mėsos gabalas. Kaip ir personalinis kompiuteris (PC) be operacinės sistemos yra tik nepanaudojamo plastiko ir geležies krūva. Kokią operacinę sistemą instaliuosi, tokį žmogų ir turėsi: aktyvų socialistinio darbo spartuolį, Vladimiro Vladimirovičiaus gerbėją ar dėl klimato kaitos naktimis neužmiegantį atsakingą pilietį.

Beje, įtikinti žmogų, kad karvių bezdalai gali sunaikinti planetą, net ir turint televiziją, reikia turėti neeilinių gabumų. Jei prisikeltų koks Bismarkas, Linkolnas ar Pilsudskis – jie atsisakytų patikėti. Bet pasirodo, kad daug kartų pakartotas melas gali pavirsti tiesa, kuria tiki milijonai.

Arba, kad kirmėlės ir svirpliai yra geresnis maistas nei jautienos steikas, kiaulienos karbonadas arba viščiukas tabaka. Taip pat tikinčių milijonai. Ir jų nenuilstamai daugėja. Valio….plačiu žingsniu pirmyn į pergalingą rytojų.

Pažįstamai, gyvenančiai Vokietijoje, atsirado problemų su kasa. Gydytojų verdiktas negailestingas – kaltas pienas ir mėsa. Vaikutis sunkiai miega – tai nuo mėsos ir pieno. Net ir „nepriklausomi“ blogeriai, youtuberiai ir šiaip savo nuomonę dėstantys mitybos specialistai, bendru choru prakeikia ir mėsą, ir pieną.

Jų paklausius supratau vieną – tai, kad likau gyvas po „sunkios“ vaikystės, prilygsta stebuklui.

Žmonių įpročiams pakeisti, bus panaudotas visas propagandos resursas. Įsijungs roko ir kino žvaigždės, įvairūs nuomonės formuotojai, sportininkai ir šiaip visiems žinomi „padorūs“ piliečiai. Kalama bus nuosekliai ir negailint resursų.

„Pažangūs“ ekspertai, specialistai ir duomenų mokslininkai jau siūlo, panašiai kaip ir cigaretes, pieno ir mėsos gaminius papuošti įspėjančiais užrašais – „ar tau ne gėda?“, „esi planetos žudikas“ ir panašiai.

Atpratinus žmones nuo mėsos ir pieno galima nesustoto ties pasiektu rezultatu ir kelti kartelę aukščiau. Manau, kad tokie pasiekimai gali kai ką įkvėpti naujiems iššūkiams. Siūlyčiau tada paskelbti naują šūkį, kad valgyti kirmėlytes yra nežmoniška. Žmonės privalo pereiti prie savo ekskrementų naudojimo. Tokiu būdu būtų įgyvendinta sena žmonijos svajonė tapti nepriklausomu ir autonomišku. Uždara maisto grandinė puikiai apsaugotų planetą nuo klimato kaitos ir padarytų žmogų visiškai laisvu. Ir badas būtų nugalėtas. Čia kaip papildomas motyvacinis bonusas.

Paklausite kam visa tai? Tam, kad atėjo laikas eiliniam „grietinėlės‘ nugriebimui nuo žmonijos stalo. Tai leis atpiginti žmonių populiacijos išlaikymą ir padidinti pasaulio galingųjų pelnus. Kitaip sakant, jei anksčiu žmones reikėjo maitinti jautienos steikais, tai dabar užteks ir svirplio miltų batonėlio.

Apie homoseksualių santykių normalizavimą nebesiplėsiu. Jei galima žmoniją įtikinti, kad sutrikimas yra norma, vadinasi bet kuo įtikinti galima.

O kaip su besimptomiu kovidu? Net medicinos mokslų daktarai pritariamai linkčiojo, kad liga gali būti be sipmtomų.

Užbaigsiu dviem žiniomis. Viena bloga, kita gera.

Bloga žinia ta, kad žmonija per mums žinomą jos istorinį laikotarpį, dar niekada taip arti nebuvo priartėjusi prie didžiausios savo istorijoje vergijos slenksčio.

Antra žinia gera – kad žmonija dar niekada nebuvo taip arti paslapties įminimo. Kas mes? Kur mes? Kas jie?

P.S. Alegorijų, hiperbolių ir Ezopo kalbos tik daugės. Išmokime skaityti tarp eilučių, ieškokime užuominų, praeikime siaurais skustuvo ašmenimis ir likime sveiki.

4.7 15 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
42 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
IP 88.118.83.153

Karvės ir jaučiai virškindami žolę atrajoja ir išskiria metano dujas, liaudiškai tarinat, riaugėja, o ne bezda. Metano dujos yra 20 kartų pavojingesnės už anglies dioksidą, kuris susidaro kvėpuojant, pūvant ar degant kurui.
Prieš „bezdant“ tokius „perlus“ viešojoje erdnėje, vertėtų paskaityti laikraščius. Retkarčiais.

Paul Casimir

CO2 pavojingas??? Jūs net nebaigėt pagrindinės mokyklos. Apie metano koncentraciją atmosferoje bei jo ciklą net nebesiūlau domėtis.

IP 88.118.83.153

anglies dioksidas – Visuotinė lietuvių enciklopedija (vle.lt)

angliẽs dioksidasangliẽs dvideginisangliãrūgštė, CO2, bespalvės, nedegios, silpnai rūgščios, sunkesnės už orą dujos.
Anglies dioksidas susidaro oksiduojantis organinėms medžiagoms (pūvant augalų ir gyvūnų liekanoms), deginant kurą, dalyvauja gamtoje vykstančioje anglies apytakoje. Anglies dioksido kiekio didėjimas atmosferoje sukelia šiltnamio efektą…
Jei ore yra daugiau kaip 20 % anglies dioksido, apsinuodijus mirštama.

P. S.
Ačiū, kad nieko nesiūlai, iš ubago nieko nepageidauju.

Al.

Bet kadangi ore anglies dvideginio yra 0,034 – 0,039 %, ir šis santykis yra toks pat visam pasauly iki 80 km aukščio, tai kas turi atsitikti, kad anglies dvideginio dalis padidėtų iki 20 % ? Ypač turint omeny, kad augalai šviesos pagalba iš anglies dioksido gamina angliavandenius ir deguonį: 6CO2 + 6H2O –> C6H12O6 + 6O2. Tai vadinam fotosinteze. Angliavandenius ir deguonį vartoja gyvūnai. Mes. Ir visa tai yra pati save reguliuojanti mitybos grandinė. Tą nuostabus pasaulis, kurį turim, yra sukurtas su pūvančiais augalais ir bezdančiais gyvūnais. Jie yra viso to grožio dalis.

Paul Casimir

Paleologijos požiūriu dabartinis CO2 lygis yra istoriškai ir pavojingai žemas. Jei link 0,015, išnykimas beveik visos gyvybės, na, liktų mikrobų vulkaninėj aplinkoj ir kur tai. Belieka tikėtis, kad anglies ciklas pas mus dar veiks milijardus metų, ir ne CO2 perteklius yra grėsmė. Būtų gerai 3-4 kartus daugiau, link 1500 ppm. O visi šitie idiotai kovojantys „prieš klimatą” tokie ir yra – idiotai, tikintys Moxxxlu.

blue yellow zov marinie

kuo deta cia paleologija,kazi….kad moksliskiau skambetu…,ar ka….ten apie kulturines vertybes,cia,apie bezdalus…..skirtuma biski jauti….ar nelabai…

Paul Casimir

„Labas, durniau!” (C) Anoniminis Tiesos.lt komentatorius

blue yellow zov marinie

…ponai artojai bajorai…..salciau,kas cia,xemiku suvaziavimas..ar ka….geriau sakykit,….esit savo sudus…ar nenoooorit….

blue yellow zov marinie

…reiskia…..norit ir esit…..Taip ir maniau…Jau turim 3 sudaedzius/aisku,tai kacapniaaaaa,koprofilai/.

blue yellow zov marinie

..cia yr megejas siulyt ciepciu prisikt..

Pilietinis nepaklusnumas

Puikus tekstas. Visiškai sutinku su Autorium. TV yra baisiau už alkoholizmą ir narkotikus. Štai kodėl mano namuose jo nėra jau 10 metų.

Iščiulptos smegenys

Budavo anksčiau ant televizorius padėta antena lyg ragai ir dar laidas lyg uodega tysodavo.Šiuo laiku dar labiau visi sulindo į tamsaus veido,ekrano elektrines,magnetines gelmes per telefonus ir kompiuterius.Įkiši,kokį telefono pakrovėją į sienos kištukinį lizdą sienoje ir žiūri į tą mažą,kabantį gyvačiuką ,kaip jis maitinasi elektra iš lizdo.Jie dar maži,bet kai paaugs,oi kas bus žmonijai..

Jules

Runkelių medžiotojau, pačiam nebaisu, kad savo laiku J. Gebelsas (nacistinės Vokietijos propagandos ministras) neturėjo savo dispozicijoje televizoriaus. Televizorių turėjo, bet jis neturėjo internacio Edward Bernays šalia savęs po ranka, todėl ir pralaimėjo. Gal, kapsukieti, eik pamiegot, nebezubryk mintinai Kapsukės dezi propagandos meno prapiesorių sukurptą išgalvotą istoriją prastuomenei. Iš pačio po šio straipsnelio jau ir Balbieriškis su Pilviškėmis pradės negražiai juoktis, patikėk. Bernays su prezidentu po ranka turėjo geresnį, pavyzdžiui, Kaufmano veikaliuką, kad Vokietija privalo žūti (Germany must perish). Dabar daug panašių irgi priviso, kad lietuviai turi irgi išnykti, išgaruoti kaip dūmas, anot Maironio.

blue yellow zov marinie

…..ctoi to nie to glagolis,Juliau….,nie to…

Jules

Glagoliau, nagi patikslink, kas čia ne taip apie Pasaulio dezi propagandos tėvą E.Bernays? Susieškok jo intervių intike arba arte.tv/fr, kur jis aiškiai pasaulio runkeliams sako, kad be melo nėr dimokratijos, ar supratai? Autorius irgi be deziuko, na, niekaip negali – nė krust! O apie Pasaulio raketų tėvą ką nors žinai, apie garsiausią XX amžiaus inžinierių, mokslininką ir Vokietijos Nacional socialistų darbininkų partijos politikos veikėją Wernher von Braun’ą, išlaipinusį amerikonus Mėnulyje? Vėliau tapusi net USA garbės piliečiu ir paminklas jam, oho, koks pastatytas. Gal žinai kur? Ar tik Gebelsą kartu su autoriumi, su Kapsuke teišmanai, ką? Negi kartu su autoriumi esi dvejopų standartų maniakeris ir maustyt nori prasčiokėlius, ypač edukuotus-diplomuotus? Apie garsiausius internacius ką nors žinai? Na tuos, kurie nepripažįsta tautų,… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

..tavo litaniju klausaus jau pora metu,tai net gincytis tingiu…malonek pranest,kur siame str.yra nors lasas dezi….a,uzkeiktasis kapsuke…….nors lasa man parodyk,nelaimingasis…

Jules

Dezi, pone Mėlynai Geltonasai, yra Bernays pakeitimas Gebelsu. Vagnorkos Urdžia arba runkeliškai Maxima irgi šiandien duoda 50 procentų nuolaidą, tad bėk pirkti Gebelsiuką papigiai pagal visus Bernays runkelių valdymo triukus.

blue yellow zov marinie

….ikalbejai,lekiu…

blue yellow zov marinie

…arba labai juokinga,arba nesusvietnai klaiku/Munko Sauksmas/…man tai juokinga,nes durniai visad prieina liepto gala…cia tas pats,ka balsuot uz lansbergistus…

blue yellow zov marinie

..nu va,jau turim tris/cielyx tri stuka….reik rodyt ant pirstu..durininkas Preobrazienskiui/..gavnajiedus kacaaapus.Galejo Munkas nupiest paveiksla….Palaima….isivaizduoju durna extazej riuzzka morda,svytincia durnumu ir idiotizmu….

blue yellow zov marinie

…nu nepatinka idiotams,ka daba padarysi….

o kas verčia

žiūrėti tv? Žiūri ir tiki bukiausi. Bet jie taip ar taip buki, žiūri ar nežiūri.

Jules

Ką čia kalbi? Žiūri labiausiai išsilavinę – mokslo pirmūnai ir hipnotizuojasi.

blue yellow zov marinie

..net neziuredamas,uzsiburei kapsuke…ir niekaip is to uzburto rato neiseini…klaidus,matyt….cia kaip …Baube…..studenta puola velniai…otkroitie mnie vieky…….

Klausimėlis

Liaudiesmenas.livejournal.com
2020 birželio 5 yra vaizdo gabalas apie skiepus. Autoriai rekomenduoja atsisiūsti į kompus ir išsisaugoti, bet siusti neleidžia. Gal kas galit patarti.

S400

Tai Nausėdienės vaginos Diametras.

blue yellow zov marinie

..nea,tai tavo isdraskytos siknos diametras kilometrais…

Tiesmukai

,,Gerbiami proktologai ir ginekologai”.
Siūlyčiau susitelkti į nūdienos aktualijas.

Kavarsko vaistininko padėjėjas (biochemikas)

Jei ginekologai, tai ir urologai? Nes proktologai universalūs.

blue yellow zov marinie

…jooooo,disputas pasisuko kiek nelaukta kryptim….mano kuklia nuomone,proktologas kiek skiriasi nuo ginekologo,bet klaust reiktu Abraicio,jis tiksliai pasakytu…..

Kavarsko vaistininkas (patologoanatomas)

Jums pas paSubinę (arba daug geriau – prof. A. Jokubaitį) reikėtų teksto suvokimo paskaitą išklausyt.

blue yellow zov marinie

…kuria kryptim ait,manau,nurodyt nebereik….ja zinot mintinai,is praktikos….

Jules

Mokslo pirmūnus visada galima įtikinti, kad antivisuomenė yra norma. Kad anti-Lietuva yra norma, vadinasi, bet kuo galima įtikinti zubrylas, vakcinuotus-edukuotus. Juk jei nesutiksi su sviapgaule – nei Kapsukės, nei VDU nebaigsi. Jei neužsibursi – mažai ką pasieksi, ypač be KGB rekomendacijos. Jokios karjeros nepadarysi ir prezidentu netapsi.

blue yellow zov marinie

…tuei apkrestas …sviapgaule….ir nieks jau taves nebeitikins priesingai.Tik tau liga kartais paumeja,kartais paleidzia….Tu sunkiai sergi,zmogau.

Jules

Mane gali įtikinti tiktai faktai, logiški argumentai – karų planavimas, realizavimas ir dokumentai, ar dabar supratai? Tiesos atskleidimas ir prastuomenei – edukuotiems-vakcinuotiems. Skaityk paskutines Kenedžio naujienas – daugiau žinosi, mažiau ant manęs pyksi ir mažiau Kapsuke tikėsi.

Nu

tai aišku, kad tas bule marina iš kapsukes.

blue yellow zov marinie

..nravytsa,nienravitsa,spi maja kacapskaja krasnavitsa…aiskooooreu…

blue yellow zov marinie

..nu daba,atrodo,jau supratau…

Peremoga

Gegužės 10 d. ZSU armijos vyr. vadas Valerij Zalužnyj nepasirodė net nuotoliniu ryšiu NATO genštabo pasitarime. Gegužės 7 ir 8 dieną rusai surengė grandiozinę ataką į ZSU/NATO karinę infrastruktūrą, tame tarpe ir į vadavietę. Manoma, kad vyr. vadas Valerij Zalužnyj ir generolas-pulkininkas Aleksandr Syrskij per ataką buvo nukauti.

V.TOMKUS

Įdomios mintys: juridinis darinys – komercinė įmonė „Lietuvos Respublikos vyriausybė“, kodas – 111105555, įregistruota JAV 1997 metais, kuri vėliau buvo pervadinta į „Lietuvos Respublikos vyriausybės kanceliariją“ yra tarptautiniame įmonių registre „Dun and Bradstreet“ ir traktuojama kaip pelno siekianti organizacija (angliškai – Company, vokiškai – firma), tuo pačiu kodu įregistruota ir Valstybės Įmonės „Registrų Centre“ siekiant sumėtyti pėdsakus, – pagal savo statusą yra juridinis asmuo, o tai visiškai neatitinka Valstybės institucijai Konstitucijoje keliamų reikalavimų ir rodo jos neteisėtą, kaip užsienio valstybės įkurto agento, veiklą Lietuvos valstybės teritorijoje.

Tvartelio utėlės

Kam tarnaujat ???

42
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top