Linas Kojala. D. Trumpo ir H. Clinton dvikovos laimėtojas gali paaiškėti jau šiąnakt

LRT.lt

Ką pasirinktumėte: populiariausios šalyje sporto šakos varžybas ar politikų diskusiją? JAV gyventojai turi aiškų atsakymą: didžioji dalis stebės pirmuosius iš trejų suplanuotų debatų tarp Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton, o ne tuo pat metu vyksiantį amerikietiškojo futbolo mačą. Iš viso debatus, kurie vyks jau naktį iš pirmadienio į antradienį Lietuvos laiku, žada įsijungti 74 proc. amerikiečių; tad vien JAV žiūrovų auditorija gali perkopti 100 milijonų.

Intrigą kursto ne tik rinkimų svarba, bet ir kandidatų kontrastai; tai bus dvikova tarp racionalaus intelekto ir impulsyvios emocijos, tarp patirties ir naujovių pažado, bei, žinoma, tarp vyro bei moters. To JAV prezidento rinkimų istorijoje dar nėra buvę.

Visgi tai nebus vien tik smagus spektaklis; daugelis sutinka, jog jie gali turėti įtaką ir galutiniam rezultatui, ypač paveikdami tuos rinkėjus, kurie dvejoja. Apklausos rodo, kad trečdaliui rinkėjų būtent debatai yra kriterijus, pagal kurį gali būti nuspręsta, už kurį kandidatą jie atiduos savo balsą.

Ir tuo nesunku įsitikinti žvelgiant į debatų istoriją, jau tapusią JAV rinkimų lobyno dalimi.

Pirmieji televiziniai kandidatų į prezidentus debatai įvyko lygiai prieš 56-erius metus, kuomet dėl posto varžėsi tuometinis Senatorius Johnas Kennedy ir viceprezidento pareigas ėjęs Richardas Nixonas. Šis įvykis tapo itin reikšmingu faktoriumi rinkimų procese: jei prieš diskusiją apklausose nedidelę persvarą turėjo R. Nixonas, tai po jų dar ryškiau sužibo būsimojo prezidento J. Kennedy žvaigždė. Debatuose jis išnaudojo savo charizmą: pasirodė vilkėdamas elegantišką juodą kostiumą, visą laiką išliko ramus bei paliko patikimo politiko įvaizdį; tuo metu R. Nixonas, nepaisant didžiulės patirties, gausiai prakaitavo, muistėsi bei atrodė blankiai. Vėliau paaiškėjo, kad prieš pat debatus jis susižeidė koją, ir skausmo nuslėpti nesugebėjo. Kartu tai atskleidė ir TV vaizdo galią: tie, kurie klausėsi debatų per radiją, įvertino debatus pasibaigus lygiosiomis; tuo metu žiūrėjusieji TV vienareikšmiškai laurus skyrė J. Kennedy.

Straipsnio tęsinį skaitykite lrt.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pikasas

Jei Lietuvoje koks V.Mazuronis ar P.Gražulis rungtyniautų kad ir su Dievo vietininku Žemėje, šiam daug šansų laimėti debatus nebūtų. Paneigti demagogiją yra kur kas sunkiau, negu kalbėti teisybę. H.Klinton tą supranta ir ruošiasi suvokdama savo atsakomybę. jos konkurentui Trumpui ruoštis nereikia. Tokiam V.Šustauskui irgi nereiktų žodžio kišenėje ieškoti. Beje, net respublikonai pradėjo masiškai šalintis savo iškelto kandidato. Nesunku atspėti, kokiam elektoratui kandidatas D.Trumpas skiria savo ekspromtinius pašmaikštavimus. Tad ir pamatysim šį rudenį , kokių Amerikos Valstijose yra daugiau.

Hilary

Brangus Lithuanijos peoplai.
Turiu prashyma- gal galetumete menesiui man paskolinti Pikasa?
Pas mus Amerikos Valstybese tokiu demagogu nera.
Pikasas tikrai uzknistu Trumpa debatuose.
Pikasas ten visus uztrumpintu savo paklodemis.
Paskolinkite, a?
Po rinkimu grazinsiu jusu nacionalini vertybe su gerais procentais!

Pikasas

Neparsiduodu niekam. D.Trumpo gal net V.P. Andriukaitis neperspjautų. Na, o kad Hilari savo konkurentui viešai proto įkrės, tai tuo neabejoju. Ir tai tikrai jokia demagogija…

URM

Gerbiama ponia, kandidate į JAV prezidentę Hilary Clinton, atsiliepdami į Jūsų prašymą paskolinti mėnesiui Lietuvos nacionalinę vertybę Pikasą, turime Jus apgailestaudami nuliūdinti, nes ponas Pikasas aktyviai yra įsijungęs į strateginį Lietuvos makaroninimo projektą „Demokratiniai rinkimai 2016”. Savo ruožtu galėtume pasiūlyti Jums puikų Pikaso vertą komentatorių Julių Purą, kuris ren kažkur JAV makaluojasi.

Hilary URMui

Sorry, mr. Puras mums netinka.
Nereikia nei puro, nei svaro nei pudo net for free.
Tokiu stupid pas mus yra ant kiekvienas street kampo pundukais po one USD.
Pashau ne sheip sau, o pagal 5-th OTAN straipsni.
Aljanso solidarumo vardan.
Jus mums Mr. Pikasas, mes jums marine forces brigada apsiginti nuo russian.
Tinka?
Getai, duosim two brigadas uz one Pikasas.
Apsigalvokite greitai.
Po musu rinkimu tas jusu lobis nebus vertas net 5 centu.

Pikasas

„Pashau ne sheip”, o tik galiu paaiškinti, kad „crazy” stilius mano „hobby”. Gaila, kad viešoje erdvėje jo negaliu naudoti. Karoče „don’t worry by happy”. Do you understand?

URM to Hilary

Gerbiama ponia Hilary, pagal 5th NATO straipsnį (nors ir ne URM kompetencijoj tą daryti)į pagalbą Jums pasiūlytume vieną patyrusią GRU žvalgybininę, kuri kaip sykis dabar UN buria į sąjūdį smurtą patyrusias pasaulio moteris prieš smurtą patyrusius pasaulio vyrus. O dėl brigadų tarkitės su ponu Oleku arba Juknevičiene, kurie dabar skaičiuoja šaukštus. Ar girdite, Hilari, kaip visa Lietuva sunerimus dainuoja: „Sugriauk visus tiltus, kelius išardyk,
Mum mūsų Pikasą, maldauju, palik.”

Pikasas

Man nėra jokia naujiena, kad D.Trumpo sirgaliai yra ir P.Gražulio bei V.Mazūronio talkininkai, Tai – ta pati publika. Naujas triukas – siūlymas tartis ir su J.Oleka, ir su R.Juknevičiene prajuokino. Čia sirgaliai vyriškos lyties, norintys daug kur moterims parodyti trijų pirštų kombinaciją. Jūs galite nesijaudinti dėl GRU žvalgybininkės. Nieko jums nebus, nes teismai vėlgi tų pačių rankose..

Pikasas

Tenka čia prieš vidurnaktį striksėjusius sirgalius nuliūdinti. Pateikiu vieną atsiliepimą, kuris apibendrina daugumos nuomone: „Mykolas Katkus: „man susidarė įspūdis, kad pirmą diskusijų raundą Hillary laimėjo taškais, antrą – taškais ir stipriu smūgiu į veidą, o trečiame pademonstravo esanti prezidentinio lygmens politikė, kai jos oponentui nepavyko to padaryti.“ >>>>> Vakar sakiau, kad „konkurentui viešai proto įkrės…” Taip ir atsitiko.

Pikasas

Dar viena žinutė D.Trumpo sirgaliams:
„CNN užsakymu atlikta apklausa rodo, kad 62 proc. debatus stebėjusių piliečių mano, kad debatus laimėjo H.Clinton. Tuo metu 27 proc. mano, kad geriau pasirodė D.Trumpas.”

grumstas

Pikasai, nelaikyk mus kviliais : CNN –tai Clinton naujienų portalas.

Buras... praeidamas...

🙂 Smagu cia …:)

Pikasas

Nieko kvailiais nelaikau. Čia susirinkę laaaabai protingi D.Trumpo gerbėjai. Hilari Clinton pradėjo gyvenimą nuo finansinio nulio, o D.Trumpui tėvas pačioje jaunystėje atseikėjo 16 milijonų verslo pradžiai. Dabar šis kandidatas nesumokėjęs federalinių mokesčių už paskutinius keturis metus. Virš tūkstančio jam dirbusių žmonių negavo teisėto užmokesčio. Dabar jis jau pradėjo kalbėti, kad labai myli juodaodžius piliečius. Tačiau apie B.Obamos pilietybę per eilę metų pričiulbėjo į valias. Hilary kalbą jis pertraukė daugybę kartų. Man būtų gaila Amerikos, jei rinkimai būtų palankūs šiam kandidatui. Kaip ten rinkimai bepasibaigtų, D.Trumpas jau savo kompanijos metu padarė didelę žalą ne tik respublikonų partijos, bet ir visos šalies prestižui.

Už Trumpą

Balsuosiu už Trumpą, o ne už Anūką, Butkevičių ir kitą šoblą. Tik už Trumpą. Taip ant biuletenio ir užrašysiu.

Debatai
Tarabilda

Mačiau. Ir pasakysiu atvirai, kaip man dabar atrodo. Trumpas tikrai idiotas, o Clinton – gudri slapukė ir melagė – nė kiek ne mažiau piaro produktas nei idiotas.

Pikc

Įdomu stebėti, kaip mūsų masinės dezinformacijos priemonės taip aktyviai įsitraukė į propagandinę kampaniją neobolševikų kandidatės pusėje – galima pagalvoti, kad JAV prezidento rinkimai vyks pas mus. 🙂
P.S. Matyti, kaip libkonų apologetai aršiai stoja už neomarksistus – dar įdomiau. 🙂

Al.

Klintonienė su Obama stumia visą šitą bolševikinę sodomiją per Jungtines tautas ir jų turčių fondus. Ir griauna kariniu vėzdu ir taip jų diktatorių nualintas musulmonų šalis. Panašu, vien tam,kad panaudotų visą tą gaivalą savo socialinės inžinerijos projektui. Ar Trumpas idiotas, ar ne, jis dabar turi šiokią tokią progą pristabdyti pasaulinį bolševizmą. Bet žmones apgauna įspūdžiu – įtikinamai šneka,šypsosi,kad ir kuo kaltinsi, vaizduoja,kad laimi. Trumpas tiesiog perduoda antikomunistinės, tradicionalistinės visuomenės požiūrį. Gerai ar blogai perduoda, bet dabar daugiau nėra kam. O pas mus net tokių debatų nėra. Mūsų klintonienės kalbasi pačios su savim.

Jules

Clinton’ai ir Kennedy – nesulyginamos asmenybės ir politikai. Kenedis su raketų tėvu, garsiausiu XX amžiaus inžinieriumi- mokslininku, Wernher von Braun’u, pasiekė JAV viršūnę – išlaipino astronautus Mėnulyje ir sudaužė Sovietijos ekonomiką, kurią galutinai pribaigė Ronis. O dabar ritamasi vis žemyn ir žemyn, ypač su Arabu pavasariumi, kai sugalvota tokiu būdu pribaigti Europą, ypač susivienijusią Vokietiją, prieš kurios susivienijimą taip įnirtingai priešinosi Anglija ir geležinė baronienė. Ta baronienė taip pat spaudė Gorbį, kad šis neleistų Baltijos šalims atsikurti, o gavo aukštą Lietuvos apdovanojimą už šitą rezistą. Neišgėręs Lietuvos elito negali suprasti, ypač jei nemėgsti labai brangios vodkės – Vodka Kremlin Gold, ane, Jurgi?

s.m.

kaip smagu, kai net Amerikė iš runkelistano išmoko „rinktis blogybę mažesnę”…

sitas str. -

kopija is JAV spaudos. Ka tik praskambejo per abc7 kanala ir kt.ta pati tema. Va, ir Kojala jau cia!

Life Site News1

The uncomfortable truth about Christian support for Trump donald trump , hillary clinton Sept. 28, 2016 (LifeSiteNews) – For eight long years, traditional Christians have fought with the Obama Administration as he tried to force Christian business-owners to pay for birth control and abortifacients, decreed that all schools had to bend to the knee to the brand-new transgender ideology or lose their funding, and began speaking of “freedom of worship” rather than “religious liberty.” For four long years, Christians waited for the opportunity to nominate someone who would defend their interests in Washington, D.C. And then, it all came crashing down with the nomination of the once and future New York liberal Donald J. Trump, one of the Sexual Revolution’s… Skaityti daugiau »

Life Site News2

What the progressive and left-leaning columnists and punditry cannot understand is that for many Christians, deciding to vote for (not support) Donald Trump over Hillary Clinton isn’t a reflection on Trump’s suitability for the presidency nor his trustworthiness nor his social conservative credentials. Neither candidate is suitable for the presidency, neither is trustworthy, and Trump doesn’t have any social conservative credentials. Voting for Trump is not a reflection on Trump, it is a reflection on just how bad Hillary Clinton is, and just how scared many, many Christians are of another near-decade of secular progressive rule. Follow Jonathon van Maren on Facebook Trump has, of course, allowed the punditry to ignore Hillary Clinton’s career conveyer belt of corruption because they… Skaityti daugiau »

Life Site News3

That’s why many Christians are voting for Donald Trump. Not because of what he will do, but because of what he won’t do. Trump probably adopted the pro-life position out of sheer political convenience, and in all probability he doesn’t care about the issue in the slightest. But Hillary does care about the issue—she passionately wants to attack pro-life laws with all the power the presidency would afford her, and enshrine the right of Planned Parenthood’s butchers to receive funding directly from the wallets of the taxpayers. Trump may not do anything for the pro-life movement. But he certainly won’t make things worse, as Hillary promises to do nearly daily. And who knows? Trump adopted his pro-life position out of… Skaityti daugiau »

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top