Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Kiekvienas žmogus nuomonių panacėjos laikais gali turėti ir turi savo nuomonę visais klausimais ir nevaržomas gali ją reikšti net „kiečiausio lietuviško“ karantino metu.

Štai ir toks liberalių pažiūrų mano senų laikų prietėlius Kęstutis Girnius viešai Delfyje (ČIA) aiškina, kad nesilaiko jokių Verygos rekomendacijų, esą jos jį daro raupsuotouju ir varžo jo laisves, nes jis patenka į didžiausios rizikos grupę. Beje, ir aš tai piliečių grupei priklausau.

K. Girnius argumentuoja, kad ne Verygos reikalas, kaip jam spręsti dėl savo rizikų ir pavojaus gyvybei. Atrodytų, labai įtikinamas argumentas, kai laisvas žmogus gali rinktis net eutonazija, tačiau tai nėra adekvatūs dalykai. Tokių senienų kaip mes imuninė sistema yra dešimteriopai, jei ne šimteriopai silpnesnė nei šešiolikmečių, kurie gali persirgti Covidą net nepastebėję, bet kažkokią menką užkrato koncentraciją gali aplink save skleisti.

Visiškai kiti reikalai, jei virusą gautų K. Girnius ir nusičiaudėtų viešajame transporte, nors simptomų dar nebūtų pajutęs. Kai senelių globos namuose nusičiaudėja senolis, tai grabus veža štabeliais.

Tokie oportunistiniai politologo pareiškimai viešojoje erdvė rodo tik viena, kad jis taip ir netapo solidariu Lietuvos bendruomenės piliečiu. JK premjeras Borisas Džonsonas tokius taikliai pavadino terminu – „Kovidiotais“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kęstutis Girnius

iš esmės buvo ir lieka latentinis konformistas, kuriam teisinga tai, kas jam naudinga. Nesvarbu, ar kalbama apie kokią nors Garliavą, ar apie Verygos, o jei jau tiksliai, tai valstiečių taktiką stengiantis kaip nors suvaldyti tą nesuprastą iki galo koronavirusą. Galbūt Veryga ne visada absoliučiai teisus, ryžtingai siūlydamas ir įgyvendindamas piliečių laisves apribojančias priemones, bet niekas nenuneigs, kad dauguma atvejų jis vadovaujasi medicinos žiniomis ir sveiku protu. Vadinasi, Girnius prisipažįsta, kad sveiku protu jis tarsi niekada ir nesivadovauja. Kaip sakoma, jeigu jau žmogus gimė kvailas, tai šitai ilgam…

Medicinos žiniomis?

Medikai turėtų ne politikuoti, o gydyti žmones, nežinojai, komentatoriau? Ar yra vaistų nuo Koronės? Jei ne – tai ką jie veikia? Užkrėtinėja, izoliuoja ar lupa kaip policininkai, palaikydami elito karą prieš prastuomenę – prieš savo konkurentę. Rimti konkurentai visada galabijami.

baisu - Girnius Partijos neklauso !!

ir nei VMI, nei teisėsaugos ko gero nebijo.
—–
(lieka tik apšmeišit, suniekinti – ką partinė tiesos.lt ir daro)

stasys

Visiškos pievos Liudvikai , suprantu norą prižvejoti čia sau to oportunizmo pavyzdžiu , bet K.Girnius str. teisingai pažymį Lietuvoje peržengtos valdžiu pasidalinimo ribos ir pirma karta ,Lietuvai atgavus nepriklausomybę , valdantieji apribojo opozicijos darbą Seime dalyvaujant sprendimu priėmime . S.Skvernelis tikrai ne A.Smetoną .. nei savo požiūrių į tikrą tautinę valstybę nei tais sprendimais kurie būtini buvo ir reikalingi anos Lietuvos išgyvenimui, man tai tik ‚policijos saldafonas‘ kurio ambicijos truputi aukščiau vidutinio .Gal sakau čia bandymas kopijuoti Lenkijos vidaus problemas? bet kas tau prieš rinkimus apie tai ims kalbėti ? juk pavyzdžiu to kaip vien asmeniškai buvo atmetamos Prezidento teiktos KT teisėju kandidatūros jau realus faktas . Todėl kelti klausimą ar valstiečiai uzurpuoja Lietuvoje valdžia būtu laiku ir vietoje .… Skaityti daugiau »

Reikia pripažinti,

kad visos dabartinės žmonių kartos ir populiacijos susidūrė su pačia mįslingiausia savo gyvenime pandemija. Čia daug kas neaišku. Iš kur kilo virusas, kokios jo išgyvenamumo ribos, kada baigsis ir ar baigsis? Tokių klausimų akivaizdoje būtinai atsiranda dar vienas: ar mūsų nekvailina, ar ta pandemija iš viso yra? Kiek ir kuo beabejotume, to koronaviruso banga su žiniasklaidos pagalba nusirito per visą pasaulį, atidengdama šimtus tūkstančių mirusiųjų kapų. Kaip atsakingiems medicinos žmonėms ir funkcionieriams tokiomis sąlygomis elgtis? Vaistų nėra, vienintelė pagalba – imuniteto stiprinimas, bendroji medicininė pagalba panaudojant tiek medikamentus, tiek naujausią medicinos techniką. Ir, žinoma, izoliacija, izoliacija, izoliacija. O ji susijusi su įvairiausiais praradimas – moraliniais, psichologiniais, materialiniais. Netgi jei nebijai mirties, rizikuoti tikriausiai vis tiek neverta. Naudingos tos kaukės ar… Skaityti daugiau »

Taikliai, Liudvikai

apibendrinot išsišokėlį…

Verygos

silpna vieta,kad jis silpnai sprendžia ar nesprendžia ligonių ,sergančių kitomis ligomis,gydymo.Ir jų miršta dešimt kartų daugiau nei covidų.Gal jis įtakojamas?

Girnius

ir yra tas, kuo Borisas Dzonsonas pavadino.Ir ne tik del koronos.

Koks

jums, proto bokstai, skirtumas.Ar yra pandemija, kas ja itakojo, kas paskleide virusa.Juk nepradest dabar su Girniumi tvirtinti, kad globos namuose senuoliai mirsta nuo trydos.O uzraso „menama” korona.Tokia nuomone panasi i tikslini kavilinima, arba jau nukavilinta.Esme tame, kad ta liga egzistuoja.Ir nuo jos mirsta dauguma senuoliai.

StasysG

Dėl politikos nežinau. Bet dėl medicinos tai amerikonas Girnius kaip kartais sakoma praleido progą patylėti.

Gerbiamasis Liudvikai,

lietuviškas žodelis „bet” lotyniškai tariamas ir rašomas „sed”. Kadaise valstybinį lotynų kalbos egzaminą esu išlaikęs pažymiu „lab.gerai”, tad pavadinimas man rėžia akį…

AAA

Kitas atvejis: kodėl turiu segėti apsaugos diržus automobilyje, juk tai mano sveikata ir gyvybė? Bet avarijos atveju mane turės gydyti, ir už dyką, vadinasi, tai ne tiktai mano asmeninis reikalas. Taip ir su Girniaus atveju. Kitas dalykas, jei baudžia be kaukės bėgiojantį vieną miške, tai jau – šizofrenija:(

stasys

tas pats vargu būrelis susirinko . Toliau laukiame turinčiu ka parašyti į tema .

Paulius

tiesą sakant tas Girniaus rašinėlis net nustebino – lyg iš 60jų būtų išlindęs ilgaplaukis paauglys su kliošais ir plakatu not war make love. kažkokia jaunatviška bravūra (vėl jaunystė grįžo?). na nesiklauso Verygos Girnius – nuėjo į kirpyklą. Lyg Veryga būtų kategoriškai Girniui draudęs eiti į kirpyklą ar žmoną vesti pamaklinėti pakrūmiais. Bet ėjo tai su kauke, kiek supratau 🙂 Baudos nenorėjo ar šiaip, „dėl viso pikto“? TAčiau bet kuriuo atveju dabar visa Lietuva sužinojo – jaunas maištininkas dvasia savąja Girnius, driokstelėjo saulės ir gėlių vaikais. Vaikiukai pirmyn nuo kompiuterių ir išmaniųjų paskui Kęstutį prie gėlių ir ilgakasių mergaičių mini sijonėliais ir vainikuotomis (ne koronomis) žiedais galvelėmis. (ach, o ką, aš ir mielai… :)) Ir štai čia staiga išlenda susiraukęs burbantis… Skaityti daugiau »

fake

Atsidariau nuoroda (ČIA) ir neradau nieko ka teigia autorius.

>Gerbiamasis Liudvikai, 8:28

priekaištaujate Liudvikui, kad „lietuviškas žodelis “bet” lotyniškai tariamas ir rašomas “sed”. Kadaise valstybinį lotynų kalbos egzaminą esu išlaikęs pažymiu “lab.gerai”, tad pavadinimas man rėžia akį…“.
Pas ką laikėte lotynų egzaminą, kad Jums lot. „sed“ yra „bet“, o ne „ir“?
Vis dėlto kažkaip gavote 5?
********************************************************************
Tiesa tik ta, kad Aristotelio mintis „Platonas – draugas,
bet tiesa – brangiau“ lotyniškai paprastai užrašoma
„Amicus Plato, sed magis amica veritas“.
Taigi Liudvikas perfrazuodamas Aristotelį ir pritaikęs jį Girniui išsireiškė taisyklingai: lot. „set“ ir yra „bet“.
********************************************************************
Nuo savęs, dėl pakankamų priemonių apsiginti nuo Kovido,
vėl rinkčiausi Aristotelį, jo „aukso vidurį“:
„Dorybė arba tiesa yra kažkur per vidurį, tarp dviejų kraštutinumų.“
– Tiesa yra viduryje (centre).

Mieli savamoksliai lotynistai,

Lotyniškai „sed” gali reikšti „o”, gali reikšti „bet”, tačiau jokiu būdu ne „ir”. Jungtukas „ir” lotyniškai „et”. Originalus lotyniškas posakis, kurį perfrazuoja Liudvikas, lietuviškai skamba „Draugas Platonas, bet didesnis draugas tiesa”. Galima pateikti ir kitą visuotinai žinomą lotynišką posakį „Non scholae, sed vitae doctimus” – ne mokyklai, o(bet) gyvenimui mokomės. Nežinau, ar aš vertas šiandien anų metų penketo, bet ką jau išmokau jaunystėje, pamiršiu tada, kai viskas miršta ir pamirštama…

>Mieli savamoksliai lotynistai,

https://www.online-latin-dictionary.com/latin-english-
Dėl lot. „sed“ tenka pripažinti, kad esate teisus – ne „ir“
(„visagalio“ Google vertėjas ir dar skirtingomis kalbomis! klaidina).
***********************************************************************
Tačiau dėl lot. „SET“, kurį pavartojo mūsų Liudvikas
ir dėl kurio ėmėtės komentavimo ir redagavimo, vis dėlto klystate?:
https://www.online-latin-dictionary.com/latin-english-dictionary.php?parola=set
https://www.latin-english.com/latin/set/
SET
conjunction

This word is an invariable part of speech:

1 (in negative sentences, to correct or limit a concept expressed previously) but, however, but rather.
2 (to reinforce the concept expressed previously) but, but also, also, for more.

stasys

Kol vyrai ginčijasi dėl esminiu str. problemų patikslinsiu Liudviko mintį ir ji nuraminsiu Kęstutis Girnius ignoruoja tik rizikos grupei skirtu A.Verygos instrukcijų . cit.“ Tačiau Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Kęstutis Girnius sako, kad ‘išskirtinai rizikos grupei‘ skirtų rekomendacijų nesilaiko ir nesiruošia to daryti.“ . O tai reiškia ..tiek to patys žinote ką tai reiškia . nuoroda str. : delfi.lt/news/daily/lithuania/ne-vienos-verygos-rekomendacijos-nesilaikantis-girnius-manau-kad-tai-yra-nesamone.d?id=84257107
p.s. prašome nesiblaškyti ir tęsti diskusija !

Lietuvą pribaigs ne corona, o mūsų siauraprotystė

Ir Jakimavičiaus bukas aklumas bus priežastis NS ir demokratų kracho spalį, atsisakius (pagal jakimavičių silpnaprotiškus ,,patarimus” Radžvilui…) būti vienu kumščiu rinkimuose.L.M. iš esmės yra toks pat demokratų ir politinės tautos niokotojas,kaip ir jo kritikuojamas Girnius… DĖL PILIETINIŲ-PATRIOTINIŲ JĖGŲ SANTALKOS IR BENDRADARBIAVIMO LR SEIMO RINKIMUOSE 2020 m. balandžio 29 d., Kaunas Gerbiami Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovai, aktyvieji nariai, kreipiamės nuoširdžiai susirūpinę dėl Lietuvos valstybės ir mūsų žmonių, kaip politinės tautos, egzistencinio tęstinumo. Yra nemaža tikimybė, jog nei viena minėta politinė jėga būsimuose Seimo rinkimuose neperžengs 5 proc. barjero. Ne todėl, kad minėtos politinės jėgos neturėtų iškilių lyderių ir idėjų. Tiesiog stinga lėšų, užblokuotas priėjimas prie žiniasklaidos, o didelė dalis rinkėjų yra paveikti, netgi apkvailinti oligarchinės žiniasklaidos. Rezultatas,… Skaityti daugiau »

abc.

kad taip nesuprast Liudviko ironijos… esat beviltiški.

stasys

cit.”Ir Jakimavičiaus bukas aklumas bus priežastis NS ir demokratų kracho spalį, atsisakius (pagal jakimavičių silpnaprotiškus ,,patarimus’’ Radžvilui…) būti vienu kumščiu rinkimuose.L.M. iš esmės yra toks pat demokratų ir politinės tautos niokotojas,kaip ir jo kritikuojamas Girnius…” ..kolchoznikai visada buvo linkę sumesti drapanas į viena krūvą .. bet kad taip atkakliai užsiimtu politine kolektyvizacija retas reiškinys .

Negi NS

remia kolchoznikus? Jakimavičiau, kam numušinėji reitingus?

gaila KG

būtų iškentėjęs patylėti – būtų išmintingiau atrodęs. O dabar – kaip tas sugrįžtantis laive bedantis – apgailėtinai išrodo…

nepritariu

p. Girnius, tegu ir liberalas, yra vienas is nedaugelio viesu komentatoriu, kurie vertina ir gina laisve. labai gaila, kad siame portele vyrauja skvernelisku paziuru zmones

Kvapas

Jau nuo seno tas Girnius yra įtartinas, jis panašu yra pripildytas sovietų dvasios, ir gana dažnai tą dvasią skeidžia.

su kuo siūlot "vienytis" ?

pagrindinė ,epidemijos dar labiau išryškinta ,ES pabrėžta Lietuvos šiandienos problema yra didžiausias skurdas visoje ES. Todėl ir pagrindinė bėda,kad neturim nė vienos partijos ,kuri būtų ryžtingai nusiteikusi tą padėtį pakeist.Visi užsiima dešimtos eilės problemomis : vienijimu ,skaidymu ,spjaudymu /gaudymu (klientų balsavimui ).Pasibaisėtina padėtis .Net valstiečiai su savo super liberaliu Skverneliu pateikę šiokį tokį palengvinimą skurdžiausiems tos visos politinės savanaudžių kakafonijos fone atrodo kaip kokie gelbėtojai.

stasys

ko Jus ponia Česlova čia raudojate ? Kęstutis Grinius labai aiškiai savo str. paaiškinimo kokie Verygos apribojimai jo laikomi niekiniais , tai kas skirta rekomenduojama bendra tvarka visiems , viskas galioja ir manau žmogus ju laikosi .išimtys daromos tik tai „išskirtinai rizikingai žmoniu grupei (senjorams) ” .. žmogus veiklus neturi kada suptis virtuvėje ant taburetės .

Kis

kaip pamego lankytis „neklystantis”?Reikalai ne blogi,bet matomai labai blogi,nes tiek kosmarinti pries kazkur busimus rinkimus,tai jau brolyciai nepilnavertiskumo jausmas.Cia zmones desto savas nuomones,kurios jiems atrodo tinkamos,o kada atvarytas Girnius ir pamegdziojo delfio leksikona,buvau nustebusi,juk tai tas zmogus ,kuris kalbejo ;”Amerikos balsas is Vasingtono”ir as klausiaus,bei aklai tikejau.Kada zmogus kalba ne savo balsu,(tampa sudu)atsiprasau,tai svelniausias jam skirtas epitetas.Mane viena st4ebina,kiek daug zmoniu paversta idiotais,kurie dirba tik is meterialiniu paskatu,o kur sazine ,morale,negi per laisve metus KGB padare,kas nebuvo padaryta per 50 metu okupacijos.Landzbergis tikraoi uzsidirbo zvaigzde,net Snieckus nagavo su 6 ar 8 Lenino ordinais?Rezultai,tiesiog pribloskiantis.

Kis

Ziuriu,kad „Staska” dirba etatiniu komentatoriu?Ir kas alga is moka,o gal tai paciausias,nes mintis kaip dvyniu?

Kisa,

Landsbergis seniai ne valdžioje, o kai buvo – premjere buvo „Šatrija”, o jos pavaduotoju ir vicepremjeru LK(bolševikų)P CK Fiureris. Į juos ir kreipkis, o ne į Landsbergį, supratai? Karbowskis irgi jos pavaduotoju buvo, pamiršai?

Nuvyle

p.K.Girnius,iki siol kele pagarba del savo rimtu izvalgu,dalykiskumo ir drasos,taciau si karta jis pasirode kaip isizeides senolis.Galima suprasti,kad draudziant zmonems virs 60 m daugiau nei kitiems,galima jaustis pazenklintuoju,taciau svarbiausia net ne tai,o tai,kad saugotis viruso butina,kiekvienam turetu buti aisku,visu pirma savo ir kitu labui.
Keistai nuskamba brandaus zmogaus nesilaikymas karantino reikalavimu,ir kalbejimais apie tai spaudoje.Kitoje salyje uz nesilaikyma nubaustu,o jis dar tuo giriasi spaudoj.Nesolidu.
O,kad pasiilgo vaiku,seimos,anuku,tai zmoguska,visi pasiilgom,bet irgi ju ir musu labui,tokia bjauri situacija. Linkiu p.Girniui ir visiems ,ja pergyventi be komplikaciju,be netekciu ir issaugojus vilti ,megautis gyvenimu pagal realias galimybes.Jos,matyt nebebus ,kokiu noretusi.Sekmes

Jakimavičiaus vidinis vergas

Nugalėjo Jakimavičiaus demokratą, ir tai yra daug blogiau, negu būti nepelnytai pavadintu idiotu. Jakimavičius save nurašė, ačiū už atvirumą. Garbinate korono diktatūrą, todėl esate neobolševikinėje rizikos grupėje, dėl ko jau niekad nebegalėsite pozicionuoti kaip demokratas, nes, skirtingai negu Girnius, neišlaikėte šio koronaegzamino p. Liudvikai.

Al.

Jei rekomendacijos būtų Anūko liberalų, gal KG jų laikytųsi? Gal jį tiesiog erzina, kad ne tie jam įsakinėja? Ir įdomu, kad daugelį tų, kuriuos erzina Veryga, Skverneliu yra patenkinti. Kas čia per slėpinys ? O ar tos rekomendacijos, tie suvaržymai turi prasmę gal pamatysim vėliau – palyginę mūsų ir kitų šalių nuostolius. Bet tam reikia tikrų skaičių apie visas ligas ir mirtis kelių metų kas mėnesį.

Trabantas Alui

Statistika yra, nepatingėk pasikuisti. Ypač ji įtaigi Italijos, Ispanijos, Belgijos, Prancūzijos ir, aišku, Švedijos mirtingumo skaičiuose, lyginant kelių pastarųjų metų mirtingumo rodiklius per tuos pačius praėjusių ir šių metų mėnesius. Bendrieji mirčių skaičiai nuo somatinių ligų yra panašūs, bet prie jų prisideda labai išraiškingas dėmuo – Covido aukos.

35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top