Liudvikas Jakimavičius. Ar „prinoko“ laikas impičmentui?

Ne pirmas kartas, kai prezidentė per šešerių metų prezidentavimo laiką savo viešais pasisakymais glumina visuomenę. Politikai, politologai ir žiniasklaida, regis, jau susitaikė su tokia mūsų valstybės pirmojo asmens stilistika ir dėl visiems nujaučiamų priežasčių linkę geriau patylėti negu išdrįsti ir prasižioti.

Gal ir galima būtų nurašyti stačiokiškai „stilistikai“ prezidentės viešąją raišką, aiškinant, kad ji skirta menkiau politikos reikaluose išprususiam adresatui, siekiant jo palankumo, bet valstybė susideda ne vien iš prezidentę mylinčių ir kol kas nesusipratusių ar piktavalių rinkėjų. Ne vienas prezidentės pasisakymas ir jų turinys signalizuoja, kad prezidentė nevengia peržengti Konstitucijos jai deleguojamų įgaliojimų zoną.

Kiekvienas viešai ištartas pirmojo valstybės asmens žodis turi ir visai kitą adresatą – tai institucijos, kurios gauna signalą veikti viena ar kita kryptimi, nelygu kaip tas žodis artikuliuojamas. Dar nesibaigė „Snoro“ banko bankroto istorija, atnešusi valstybei milijardinius nuostolius, istorija, kurioje prezidentūra griežė pirmuoju smuiku. Nesiliauja metų metus besitęsiantis prezidentės kišimasis į politinę valstybės sistemą (ypač artėjant rinkimams), reiškiant savo šališką nuomonę vienų ar kitų partijų ar asmenų adresu.

Atskira tema – juodieji sąrašai ir selektyvus slaptų pažymų naudojimas prieš asmenis, dirbančius valstybės tarnyboje ar siekiančius politinių pareigybių. Ultimatumai ir šantažas – vienas iš ryškiausių prezidentinės stilistikos bruožų. Gal ir gerai, kad visuomenei nelemta žinoti prezidentinės telefoninės raiškos, tvarkant ekonominius ir politinius valstybės reikalus. Galima tik įsivaizduoti, kaip toks žinojimas paveiktų ir taip jau prastą verslo požiūrį į Lietuvos investicinę aplinką.

Labai verta įdėmiau įsižiūrėti į šiomis dienomis prezidentės viešai išsakytą nuomonę per visuomeninio transliuotojo kanalą (o tai atsitinka ne taip jau dažnai) apie UAB „VP grupės“ reikalus ir pasvarstyti, ką galėtų reikšti kabinami tai verslo grupei epitetai.

Negirdėjusiems ir neskaičiusiems susipažinimui siūlau to interviu fragmentą:

„Matome, kad akcininkai, buvę kolegos, tarpusavyje aiškinasi santykius, bet mums, ko gero, tas aiškinimasis suteikia tam tikrų žinių. Manau, kad būtent VMI turi atkreipti papildomą dėmesį į tai, kas šiuo metu skelbiama viešoje erdvėje. Tai – mokesčių vengimo schemos, apie kurias kalba vienas iš vadovų.

Ši įmonių grupė nuo pat įsikūrimo buvo apgobta įtarimų šešėliu dėl įvairių mokesčių vengimo modelių taikymo. Netgi aš buvau su tuo susidūrusi, kai dirbau finansų ministre. Šių mechanizmų mastai, rodos, dabar yra dar labiau ištobulinti ir dar labiau naudojami. Tai, – be jokios abejonės, nesąžiningo ir negarbingo verslo pavyzdžiai.

Manau, kad, reputacija, kurią bendrovė turėjo nuo pat savo iškilimo ir įsikūrimo pradžios, deja, liko negraži. Dabar matome dar daugiau šešėlių, kurie iškilo virš šios grupės. Tai – iššūkis Vyriausybei, Finansų ministerijai ir, žinoma, mūsų VMI. Turime parodyti gebėjimą kovoti su tokiu nesąžiningu verslu. Realiai tai yra ir valstybės, ir mūsų žmonių apiplėšimas, nes mokesčių vengimas padaro didžiulę žalą valstybei ir jos gyventojams. To toleruoti tikrai negalima.“

Po šio pasisakymo kyla ne vienas klausimas.

Ar prezidentė neviršija savo įgaliojimų išsakydama savo epitetus vienos verslo grupės adresu. Ar nesikiša į konkurencinę verslo sąrangą?

Ar nesikartoja liūdna istorija su komercinių bankų sunaikinimu, dėl kurių Prezidentūra neprisiima atsakomybės už padarytus nuostolius valstybei, indėlininkams, sugriautoms valstybės institucijoms ir pareigūnams, kurie buvo „ne prie ko“?

Ar prezidentė prisiima atsakomybę už galimas viešai išsakytų žodžių pasekmes, jei „VP grupę“ ištiktų „Snoro“ likimas?

Jei pradėtų pildytis blogiausias scenarijus, ar jis negresia valstybei finansų ir ekonomikos bankrotu.

Kaip po tokių prezidentės pasisakymų galimi finansiniai ekonominiai sukrėtimai pasitarnautų V. Putino scenarijui žlugdyti valstybę visais įmanomais lygiais?

Ar ne laikas pradėti viešai kalbėti ir rengti apkaltą prezidentei?

Jei Seimas nesiima tokios iniciatyvos, ar ne laikas visuomenei imtis savos ir pradėti rinkti parašus tokį Seimą paleisti, nelaukiant rinkimų datos?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
114 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
???

Komentatoriams šokas ? Tyla eteryje…

reikia naujo kgbisto

polikarpovna per daug apsišvietė – kiaulysčių Lietuvai nelabai išeina.
yra pilna tų užsimaskavusių rusijos agentų – reikia naujo.

simonas

musu nuomone irgi , kad prezidente turinti buti visiems teisinga, nemateme tautos palaikymo, kai tautos referendumas del zemes tautai surinkus virs trieju simtu tukstanciu pilieciu parasu ir tautos atstovams prasant ir irodinejant, kad geriausia data butu buvus antrasis prezidento rinkimu turas.Deja referendumas buvo nukeltas i blogiausia laika. Manome , kad prezidente galejo palaikyti tautos referenduma ,kartu su antruoju prezidento rinkimo turu

vilte

Impicmentui ne tik kad „prinoko” laikas , bet seniai pernokes supuvo ir labai smirda…!

teko dirbti pas tuos "verslinykus"

tad puikiai zinau, kad prezidente sikart teisi. Negana to, kad Vilniaus prekybos” vyrukai prichvatizavo visus Lietuvos cukraus fabrikus (veliau juos pardave suomiams), Vilniaus Duona ir kt. obejektus, jie izuliai priverte darbuotojus stoti i Komanditines- ukines bendrijas (KUB-us) tik tam, kad galetu nebaudziami vogti darbuotoju pajamu mokesti. Gi patys darbuotojai paversti vergais, su profsajungu lyderiais ziauriai susidorota ismetant juos is darbo. O kur dar neigaliuju idarbinimo aferos?…

> 15:46

Manau, žmonėms jau pabodo šie tušti svaičiojimai, žinant mūsų visuomenę ir tai, kad vis vien niekas nepasikeis. Šios, tipo diskusijos, labiau primena vaikų žaidimą smėlio dėžėje – kas gražesnę pilį pastatys, ir kaip įmantriau sugebėsime ją sugriauti. O žinant, kad tie pilių statytojai, gali ir į kitą smėlio dėžę peršokti, nes šioji jau per ankšta, o pilys vis vien tokios pačios statomos, tai…..

to > 15:46

o kaip tamsta siūlai keisti mūsų visuomenę, kad padėtis vis dėlto keistųsi?
ir kad diskusijos būtų ne oro pilių statymas?

ooo

o kodėl impečmentą o ne apkaltą?

 labai drasus ir teisingas

str. Imichmentui laikas jau seniai pribrendes, bet Seimas nejudins ne pirsto – net isgarbintasis N.Puteikis sedes, kaip zuikis, ausis suglaudes. Taigi kas bus tas, paskui kuri eisime?!

labai drąsus avinas

man reikia būtinai paskui kažką eiti.
kad virvele parištą vestų.
pats neisiu, pats nemoku.
esu avinas.
b-e-eeeee!

petras

reikia eiti toliau ,kad mokesciu vengimas,sukcevimas butu prilygintas sunkem nusikaltimui ,be jokios senaties,pvz.,amerikos istatymai.O sitom 25 metus valdanciom ir prisisliejusioms partijoms visiskai nejauciu jokio palankumo ,ka jie dare 25 metus aiskiai matosi…

Klemensas

Teisingumas turi būti visiems vienodai, ar maximai,ar kitiems monopolistams, o ne selektyviai veikiantis.Po to,kai „Švyturio „darbuotojams buvo uždrausta streikuot, padėjau riebų kryžių ties grafa,kad valdžia rūpinasi eiliniais šalies dirbančiaisiais.

Maxima parėmė autorių ir tiesos.lt?

Keistos melodijos iš ”teisingujų” pasklido. Kaip čia išeina? Maxima nemoka mokesčių, už tai ją teisingai sukritikavo Prezidentė, o jai iškart impyčmentą Skaruotasis už Mokesčių inspekcijos drąsinimą? Gal tiesos.lt rentą iš Maximos pradėjo gauti, o Dočio Skarelė algą iš jų užsidirbo?

Violetiniai

pries savo ,,stoga,, Grybauskaite? o maximos mergaite tipo imituoja inciatyva d

To violetiniai

Nemanau. Greičiausiai L.Jakimavičius na starosti liet prinoko pagaliau paremti oligarkus. Liūdna beja dėl to.

to "parėmė", "violetiniai", "to violetiniai"

nespręskite pagal save

Riteriškai užstojo «silpniausią» :)

Liudvikėlis norėjo savo priešei prezidentei šlaunis padilgėlint, tipo jo priešės priešas VP MARKET yra jo draugas, bet per skubėjimą pats sau paslėpsnius išsidilgijo, nes pats tapo VP MARKET gynėju 🙂

to "riteriškai"

senelė pasakojo, kad kai atvažiavo jų vežti į Sibirą, kaimynai susivedė į namus šunis ir išsijungė šviesas – mažu ta bėda aplenks nors juos.
Tie patys, kurie vėliau išsinešiojo jų gyvenimą taip, kad neliko nė namo. Po dešimt metų grįžę šeima su penkiais vaikais – vyriausias jau buvo vedęs, turėjo metukų dukrą, apsigyveno moliniame vištinyke.
taigi išvežė tyliai, be triukšmo, niekas nepastebėjo, visuotiniu pritarimu: geriau jau jį, o ne mane…
Jei neskiriate, kada ginamas principas, o kada – konkretus oligarchas, vargas jums, neva antisisteminiai, – tapę sistemos dalimi, spėju, „vežtumėte” visus jums neįtikusius.

« to "riteriškai"

Supratome, viską supratome: straipsnio autorius gina Vilniaus prekybos akcininkų tradicinę ir ilgametę teisę nemokėti mokesčių.

Jakimavičiui

Visuomenė Prezidentę išrinko du kartus ir ja nesiskundžia. Skundžiasi tik nedidelė visuomenės dalis – kremliniai vatnikai, nes Prezidentė nepatinka jų fiureriui Maskvoje.

TO to "riteriškai"

oi kaip vežtų…
Ir irgi pageidautų, kad viskas būtų „tyliai, be triukšmo”.
Keliese sušokę bandytų užčiaupti burną ar šauktų „pats kaltas”

xxxxx

Prinoko ,tik izengus I Muraujovke,tada dar maste galvomis dabar si-nomis…….

....

Jeigu butu laisva ziniasklaida Tautos rankose,tai butu neizengusi ir nieks tokio briedo butu negirdeja,jie okupave Tautos ziniu informacija ir deka to,jie yra ten,kur yra ir plius fiinansus,jie be sito butu niekas ir nieks apie m-sla butu negirdeja………………

Nejuokinkit!

Po Venckienes kuri uzciuope kriminalyzuota politika ir teisesauga puolate gerb.Prezidente!A-ne???O tai rodo jog Lietuva kfrimynalyzuota teismine valstybe.Visi kurie tik pabando kriminalyzuota polirika ir teisesauga sutramdyti yra klaidinami,persekiojami ir suorganyzuojamos apkaltos ir pradedami tasyti po teismus!!!Tauta ta mato ,supranta,STEBI!!!!!!!!

Viskas atvirksciai

KGB seiminkauja Lietuvoje,klaidina Prezidente o kalta Prezidente?KGB metodai nesikeicia per AMZIUS!

gudi giria

Gerai turint neispasakyta uznugary,tai galima su kariuomene padaryti toke tvarka,kad Lietuvoje pradetu geles zydeti,bet ne viskas naikinama baisiausiu pagreiciu,dar nedaeina -ku-ku,ant kapu geles irgi zydi.

kuolas.

reikėtu karinio perversmo.tik nėr kam.

nabagė ta polikarpovna

nei vaikų, nei vyro
artimos draugės palaimos neatneša
o dar reikia komandas savų šeimininkų vykdyti – nes kitaip bus trumpas gyvenimas

Liudvikai, organizuokite judėjimą

VP grupei ir ”konkurencinei verslo sąrangai” nuo mokesčių ir nuo prezidentės ginti. Organizuokite piketus priešais Mokesčių inspekciją ir Daukanto aikštėje, rašykite kreidutėmis ant grindinio ”šalin rankas nuo Numavičių ir Staškevičių šeimų”, ”mokesčiams ne, stambiam verslui lengvatas” ir panašiai. Surenkite mitingus prie seimo, reikalaukite prezidentės atstatydinimo už tokius ekonominės tiesos siekiančių VP grupes šeimų persekiojimus.

to Liudvikai

„šmaikštu” – tiek prirašyti, o rezultatas: pššš

jakimavičau

perkaito tavo marazmiška galvelė su smekalkėle kartu jau galutinai, geriau būtum patylėjęs ir pliurpalo niekingo neskleidęs ir NEPELNYTAI neteršęs gerb, prezidentės vardo, mano manymu prezidentė ABSOLIUČIAI TEISI

Pastebėjimas

Jau seniai pribrendę, ypač už tarnavimą Vakarams kenkiant Lietuvai, lindimą į Ukrainą, bet,žinoma, ne beretiniams tai suprasti. Tik kas inicijuos, todėl nėra prasmės apie tai kalbėti.

ruta

Aciu Gerb.Liudvikui , taip , labai svarbu , jeigu pretenduoji i demokratines valstybes varda, ginti teisingumo PRINCIPA .Nesvarbu kas tu ,ar milijarderius , ‘zvaigzde’, politikas ,ar eilinis zmogus .Kol niekas neirodita ,galioja nekaltumo prezumpcija .Ir joks politikas, tuo labiau prezidentas neturi teises viesai skleisti populizma ir demagogija .Grybauskaite budama finansu ministsre turejo visus svertus uzkirsti kelia tiek Uspaskicho ‘Ingilai’ / nesumokejo 280 milijonu mok./, tiek Maximiniams /70 milijonu mok./.. Ta reikala tyres V. Matuliavicius prarado darba , zlugo jo sekminga zurnalisto karjera , o finansu inspekcijos virsininke , kuri prisidejo prie jo tiriamos zurnalistikos buvo atleita is darbo .. Stebina ta, politiku, izuli dviveidyste – kai tupi poste , jokiu kompetetingu, naudingu sprendimu , kai tik pasitraukia , pradeda uzsiimti… Skaityti daugiau »

gal nereikia kištis į kitos tautos reikalus

kokios tautybės Prezidentė ir gerb.Maximos akcininkai – visi tą žino.
tai tos tautos reikalas pasidalinti pinigus, gautus iš lietuvių.

jergau

valdžia myža ant galvų ir sako, jog lietus lyja, o mes linksim galvom ir sakom, kad tikim.

susivienykite  -

prof. P.Gylys, Z.Vaisvila, E.Klumbys, Baldisius, A.Nakas, St. Jakeliunas,Paulius Stonis, Vyt. Sinica, A. Svarplys, K.Braziulis, Linas Medelis, D.Stancikas, tiesos.lt redaktoriai ir dar daugelis kitu, kuriu cia nepaminejau – bendraminciai. Susivienije taptumete didele jega. Zinoma, jei nugalesite savaji ,,as, as, as!” Esate Lietuvos inteligentijos elitine dalis, kuri ne verkslena ar bamba,-jus rasote, pasisakote atvirai. Skaitome, dziaugiames, kad esate. Susivienykite, susimazinkite – didybe trukdo! Veikite kartu – dar gali pasimatyti sviesa sioje tamsos karalijoje.p.Urbsys tiktu i draugija, jei viesai paaiskintu kodel jam pakako 12 sek. vaizdo iraso balsavime uz Venckienes suemima.

kiaušagalvis

kiaušagalvis taip ir liko nesupratęs, jog Jakimavičius negina maksiminių, bet parodo daukanto aikštės nekompetenciją – arba stiliaus panašumą su putkinu (atmenat, kaip pats vienas nusprendė, jog vagis turi sėdėti kalėjime). Pasibaisėjau tokiu atviru vienašališku daukantynės ,,teismu” – jei teisėjai nebe(k)iaušiai turėtų stabdyti tokius karp-vnos viražus. Net jei teismai ir rastų ko prikibti prie maksiminių krautuvninkų, tai apskundus Strasbūre bylą prakištų, nes daukantynė nubėgo pirma traukinio…

joana

ir mes apie pona Urbsi taip pat galvojame , ir apie kitus , kuriems gerb. P Gylys nepadave rankos ,kuriems uzteko 12 stebuklingu sekundziu

KGB

Turi savus seime,prokuraturoje,teismuose,bet Prezidente ne JU!O gerbiama Prezidente dar ilgokai turi sedeti savi poste.Todel KGB ja klaidina,priesina su Tauta ir diena nakti suka galvas kaip ja nuimti.Jeigu po nauju seimo rinkimu KGB pralaimes?Ir naujos jegos pritars prezidentei kovoti su valstybine korupcija politikais ir teismais?KGB bus BLOGAI!Todel kol ju visur pilna uzsislaptino 75m. ir vykdi arsu puolima pries Prezidente.Runkeliai mastykite savi galvom o ne KGB rasliavom!

Beta to  10:05

„prezidentė ABSOLIUČIAI TEISI”. Tai žinom žinom, pati mums pranešė, kad ji niekuomet neklysta. Neklydo ir tuomet kai būdama finansų ministre tiems patiems VP padovanojo 76 milijonus mokestinių litų, neklydo kai palaimino LEO likvidavimo schemą, kur VP atiteko arti 800 milijonų iš mokesčių mokėtojų sunešto biudžeto. Neklydo kai šešis prezidentavimo metus nematė kad VP ir kiti stambūs verslininkai mokesčius slepia, neklysta kai nemato, kad tuos kuriuos teikiasi sumokėti yra juokingai maži- tik 15 proc pajamų mokestis. Visa kita- dividendai, nekilnojamas turtas, prabangos turtas neapmokestinti. Pagaliau niekas net nežino kiek jo yra nes visuomet teisi prezidentė vėl nemato, jog Lietuvoje nėra visuotino pajamų ir turto deklaravimo įstatymo. Teisi mėtydama iššūkius „Vyriausybei, Finansų ministerijai ir, žinoma, mūsų VMI”, kaip teisi buvo sunaikinusi bandžiusią… Skaityti daugiau »

jo..

Prezidente kisasi jos niekas neklauso,Prezidente klaidinama taip jog veliau gsletu ja pacia apkaltinti.Jus cia rasantys protingi,bet yra protingesniu kurie supranta kas is tiesu Lietuvoje vyksta!

tvarka nesikeicia

1 sunazlugdyti Venckiene 2 Nuimti Vali 3 Supriesinti Tauta su Prezidente ir per sukurus apkalta ja nuimti!Ir zemes Lietuvoj KGB zalius..
KGB zalius zemej Lietuvos!

Runkeliams ir reikia KGB zalumos

Durnius ir baznycioj musa!

Jau

seniai prinokęs ir pernokęs

Pastebėimas to susivienykite -

Iš jūsų išvardintų tik už du balsuočiau: Vaišvilą ir Urbšį. Kiti arba nepatikimi, arba neturi kompetencijos arba kitos priežastys.

Pastebėjimas to susivienykite -

Urbšiui pakako, nes yra sąžiningas žmogus ir tiesa jam svarbiau už viską.

stasys

Kažkaip sunku pritarti Liudvikui,. Na jei bučiau tas apuokas kuriam netikėtai išpuolė laimė iškristi iš medžio ir dobriai susitrenkus galva prarasti atmintį , tai gal ir imčiau rimtai vertinti tas Liudviko abejones . Bet taip kaip su atminti viskas gerai ..ir ja nesiskundžiu ..tenka užduoti kita klausima apart Liudviko ..o kas Lietuvoje turi teisė aplamai kalbėti ? ar tik tokie kaip autorius ..? Kaip man tai ne , kol visuomenė bus maitinama tokiais stereotipais ..mes valdžioje negalėsite turėti nieko kito tik geriausiu atvejų tuos Valatkos „trejetukininkus“ su gilia provincialia vidutinybe ir Seimu kuriam tenka ne valstybės klausimų sprendimas, o teisė mokyti tuos kurie tik per klaida gautu rimtas pareigas privačiame versle .. Mielieji reikia tik džiaugtis kad turime tokia Prezidente… Skaityti daugiau »

stasiui

Nesuprantu kodėl konservatorių garbintojai beveik visi beraščiai, o galimai ir bemoksliai 🙂
Nieko asmeniško, tik išvados.

kazkam Urbsys saziningas,

o man, nors su daugeliu jo keliamu minciu sutinku, taigi man, jo balsavimas uz Venckienes suemima, tik parode, kad jis tarnauja taip pat. Tik dabar klausimas – kuriam klanui ar gaujai?

pritariu

betai ir rutai

114
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top