Liudvikas Jakimavičius. Balsavimo kortelė

Sakykit, kuo skiriasi Seimo narys, kuris dalyvauja svarstant klausimą, o balsuojant ištraukia savo balsavimo kortelę, nuo Seimo nario, kuris ilsisi kur nors Balyje, nedalyvauja svarstyme, bet balsavimo kortelė sudalyvauja? Šiaip jau nesiskiria niekuo, tik kad pastarajam gresia apkalta ir Konstitucinio Teismo verdiktas, esą šis sulaužė priesaiką, ir lauk iš Seimo.

O kaip yra su pirmaisiais. Destrukcija Seime, siekiant, kad balsavimai neįvyktų, ar nėra lygiai to paties lygmens Konstitucinės priesaikos sulaužymas, dar po to pikdžiugiškai rėkalojant per visus žiniasklaidos kanalus, koks neįgalus yra Seimas.

KONSTITUCINIS TEISMAS privalėtų svarstyti šią Statuto spragą ir imperatyviai nuspręsti, kad deputatui balsavimai yra ne selektyvūs, o PRIVALOMI.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ah1

o aš maniau kad išrinktieji balsuoja

stasys

įdomi pastaba . Verkia duonelė tinginio valgoma .. deja apie tai nieko nežino valstybės biudžetas . O va imkime ir padarykite kaip UK daroma.. alga mokama tik už tas valandas kai magnetine kortele perbraukiama ieinant ir išeinant pro Parlamento vartus . Dalyvavimas posėdžiuose visiems privalomas jei esi pastate ir tai neginčytina , .. o va ar balsuoti ? politikams turime palikti truputi daugiau erdvės manipuliacijoms ..priešingu atveju tai jau ne vidaus politiką o tas „ūkis” apie kuri visi daug šneka o realiai jo niekas taip ir nėra matęs .

Tarakonui

Stasy, geriau apie CO2 postringauk, o ne apie EUR.

Klausimas

Reikėtu tada atsakyt, kam reikalingi streikai?, jei visi avinai vienbalsiai dalyvaus, o jų dalyvavimas bus kaip pritarimas kokiai nors nesamonei, reikia kitų būdu, kad taip neatsitiktu, siūlyk autoriau.

Dzeikas

Konstruktyvus straipsnis siulantis tobulinti demokratini valdyma arba zmoniu atstovavima.
Manau reiktu paprastinti procedura paliekant deputatui vatytis 3 elgesio variantuose,- sako minimumas 2, o 3 visiskai pakanka, – uz, pries, susilaikau. „nedalyvavau balsavime” tokio but negali. Nedalyvavai – reiskia „pries”.
Priimant koki nors kontraversiska istatyma rinkejams nereiktu dulkint smegenu a le „mociutes ozka apsiversiavo, turejau skubiai vykti i teviske, todel inetu klausimu pozos isreikst negalejau. O butu parasyta drutai: toks tai balsavo pries.
Tu ne pries? tada turejai sudalyvaut ir balsuot uz arba isreikst susilaikyma.

***

burliokų seime „tvarka” kaip ruskių kariuomenėje-
„солдат спит, служба идёт”

Net

Ir kvailam aišku, tik ne konservatoriams ir likusiai opozicionierių gaujai.

Regbgd

Nuo šios kadencijos pirmos dienos, vyksta seimo destrukcija nieko nedirbant tyčiojantis ir visokiais vaikiškais kaprizais trukdant. Kas vadovauja tam, aiškinti nereikia. Tik rinkėjai gali atsijoti tokius veikėjus, kad nepatektų į seimą. O televizija ir radijas jau dirba ta linkme, kad tik tokie veikėjai sutūptų ant seimo laktų.

Rūta

Pilnai pritariu L.Jakimavičiui. Man toks Seimo narys panašus į mokinuką, pabėgusį nuo pamokų. Seimo narys bėga nuo atsakomybės. Tokie veikėjai neverti atlyginimo. Kortelės ištraukimas yra akivaizdi destrukcija, to neturėtų būti. Opozicija tai naudoja Seimo darbo sabotažui nuo pat pirmos dienos.

vil

Konservatoriams viskas galima…

stasys

Rūtai .. o kaip tada su rinkimais ..ar turi teisę pilietis nebalsuoti ? o gal tik pinigai ,tamstos nuomone, tuos Seimo narius įpareigoją dirbti , Seimas kaip demokratijos lopšys negali būti verčiamas UAB įstaiga .? Tai kad autorius bando čia visus sugraudenti , nereiškia jog jam yra leista nusispjauti į Lietuvos Konstitucijos cit ” Seimo narys už balsavimus ar kalbas Seime negali būti persekiojamas „..

Rūta

Atsakau Stasiui:
Yra valstybių, kur balsavimas privalomas. Lietuvoje to nėra. Tačiau jei žmogelis nedalyvauja rinkimuose – toks jis ir pilietis… Jis tik žmogelis, gyvenantis LR teritorijoje. Dėl atlyginimo. Ne vien pinigai (nors jie tikrai nemaži) įpareigoja seimūną dirbti, o tautos mandatas, Seimo nario priesaika.

Baisu

kas darosi su priklausoma žiniasklaida.Vien LRT apie karbauskio gimtadienį šnekėjo apie 8 minutes.

>>>Baisu

Vakar pliekė amžinoji žinovė Urbonaitė dienos metu apie viską vėl ir vėl, kad nepamirštume… O fone puikavosi didžiulė Karbauskio foto. ŠLYKŠTU

O DELFIUOSE

Jau lanzbergiai trimituoja

seimėnams

seimo nario priesaika:

„Aš, (vardas, pavardė),
prisiekiu būti šuniškai ištikimas (-a) europos sąjungai ir NATO;
prisiekiu niekinti ir ignoruoti Lietuvos Konstituciją ir įstatymus,
parduoti jos žemę ir atimtus vaikus bet kam,kas daugiau sumokės;
prisiekiu visomis išgalėmis likviduoti Lietuvos nepriklausomybę,
sąžiningai vergauti Briuselio ir Vašingtono ponams, NATO karo nusikaltėliams, uoliai vykdyti Lietuvos žmonių genocidą pagal jų įsakymus.

Tepadeda man VELNIAS!”

(Prisiekti leidžiama ir be paskutinio sakinio)
.

Puiki p. Liudviko įžvalga

Tik reikia kuo greičiau ją įgyvendinti, gal galima tiesiog pakeisti Seimo statutą? Gal taip būtų greičiau?

-------

Luji šaunuolis! – seniai sakiau, kad jei patsd Seimo narys ištraukia kortelę ir tokiu būdu sabotruoja balsavimą… pabrėžiu: SABOTUOJA BALSAVIMĄ arba svarbaus įstatymo projektą ir t.t., už tokį NUSKALTIMĄ jam turi būti skelbiama apkalta be jokio Seimo baslavimo.
Seimo statutas turi numatyti atvejus, už kuriuos skelbiama express apkalta be balsavimo – Seimo nario kortelės ištraukimas ir nebalsavimas, esant Seimo posėdžių salėje, turi būti vienas iš tokių atvejų, lygiai kaip ir tai, kuomet Seimo narys medžioja kiškius, i jo kortelė balsuoja.
Seimo posėdžių nelankymas: praleidai tris posėdžius – lauk iš Seimo ir sekančioje Seimo kadencijoje Seiume nebūsi; po tokios pertraukos jau galima lesti vėl balotiruotis.

-------

prezidentūra turi rimtai užsiimti tokiais, kurie ištraukinėja korteles. Reikia paviešinti jų pavardes visur, kur tik įmanoma, ir vyti juos lauk iš Seimo.
Visiškai suprantama, kad Lietuvos sąjungininkai ir kaimynai neabejotinai žino, kas dedasi Seime – visai suprantama, kad į tokį ,,seimą”, kuriame yra šityaip darantys ,,seimo nariai”, rimtai žiūrėti negalima, kaip ir į visą valstybinį darinį.

Kis

sakote,ber niekas nepasako iki pabaigos?Kai seimo naris prisiekia ant konstitucijos padejes ranka,o ne kazka,jis privalo ten berods yra zodziai tautai ir Dievui tarnauti?Tad turi trys atvejus balsuoti uz,pries ir susilaikyti,o ne isvis nebalsuoti,juk jis irgi esas suvarzytas ta pacia konstitucija ir priesaika.Amerikoje ,berods priesaikos sulauzymas yra kur kas baisiau uz apkalta?Seimo nariui daug ,duota,bet reikia jam ne maziau ir grazinti.Jis tampa,ne zmogus Balyje,arba zmogus niekuo nera ipareigotas?

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top