Liudvikas Jakimavičius. Išeiviai ir mes, arba Gyvenimas Vezuvijaus papėdėje (papildyta)

Susilaukiau švelnios kritikos dėl paskutinės savo pasisakymo (žr. žemiau) pastraipos: esą esu optimistas.

Suprantu, kad turėčiau ją plačiau išskleisti, kad būtų daugmaž aišku, ką norėjau pasakyti. Tai štai, kokias prielaidas turėjau galvoje.

Pastraipoje rašiau „priklausomai nuo susiklostysiančių aplinkybių“, ir į tas aplinkybes dedu vilties, kad situacija keisis ir gali apsiversti aukštyn kojom. Gal ir į gera. Galvoje turėjau daugybę mūsų laukiančių įvykių, kurių viešumoje politologai nekomentuoja ir neprognozuoja pagal tikimybių teoriją ir galimybes, bei įvykius, kurie gali ištikti EU kaip perkūnas iš giedro dangaus.

Dauguma viešojo gyvenimo komentatorių diskursą stengiasi susiaurinti iki parapijinio mūsų Prezidento rinkimų lygio, nematydami platesnių kontekstų. O įvykių bus.

Visų pirma, Brexitas, kuris arba su „no deal“, arba su „bad deal“, bet neišvengiamai ištiks ir eurozonoje gali kilti labai rimta finansų ir ekonomikos krizė. Junckeras šiandieninėje „atsisveikinimo“ kalboje tą grėsmę sąmoningai apeina, varydamas optinistinę-komunistinę propagandą kaip kokiais Brežnevo laikais. Netekus tokio donoro kaip DB, kuri įnešdavo į ES biudžetą kasmetinius, berods, dvidešimt milijardų eurų, nematyti būsimos ES biudžeto skylės gali tik aklas ar glušas, arba demagogas, kokiu ir laikau ES Komisijos viršininką.

Yra rimtas klausimas, ar ES išvis sugebės patvirtinti biudžeto projektą, kuriam jau dabar Italija mojuoja veto šoble.

Jei ES Komisija rimtai apsispręs bausti Lenkiją ir Vengriją pagal aktyvuotą 7-tą sutarties straipsnį, atimant iš jų balsavimo teisę, gali pakvipti šių šalių išstojimu iš ES Brexit pavyzdžiu. Ijunkime dar techtoninius transatlantinius lūžius ir sanykius su JAV. Taip kad politinė situacija ir Lietuvoje, ir Europoje būsimų rinkimų dieną gegužės mėnesį gali būti neatpažįstama.

Kaip suprantame, elitų projektai ir visuomenės nuomonė yra beveik nebesusisiekiantys indai – minties ir mentaliniai kaitos vektoriai krypsta į visiškai priešingas kryptis ir trajektorijas. Krizės atveju gali įvykti ir labai rimtų susidūrimų, net socialinių maištų.

Somnambuliškas visuomenės miego ciklas gali baigtis akimoju, kai kokiai nors rimtesnei socialinei grupei baigsis kantrybė.
Iš tokių prielaidų ir sakau savo numanymą, kad visas mums žiniasklaidos brukamas sąrašas kandidatų ir pretendentų gali būti nušluotas šiukšlynan iki formalios rinkimų kampanijos pradžios.

Nereikia užmiršti, kad sėdime Vezuvijaus papėdėje.

* * *

Bendrauju su daug išvažiavusių žmonių. Nebūčiau toks drąsus visiems priseginėti emigranto etiketę. Genys margas, o pasaulis dar margesnis, negali taikyti visiems tos pačios definicijos.

Bet iš pokalbių ir nujautimo manau, kad į Lietuvą didžioji dauguma jų negrįš. Niekas nepasirašys geresnes gyvenimo sąlygas keisti į prastesnes, ypač laikais, kai vartojimo filosofija ir laisvos rinkos ekonomizmas įdiegtas į žmonių galvas kaip vienintelė ir neatšaukiama panacėja. Išeivių kompleksuoti išvedžiojimai yra labiau pasiteisinimai ir savęs guodimas, mažai ką bendra turintys su idėja atkurti gyvybingą, kūrybingą ir sveiką Lietuvos kūną.

Kad per tokį trumpą laiką netekome milijono žmonių yra tikra Lietuvos nelaimė. Skauda, kas be ko. Galima ieškoti kaltų. Jie visi kaip ant delno čia, Lietuvoje – pradedant nuo Prezidentės, kuri visas dvi kadencijas pataikavo Briuseliui ir kartu su konservatoriais vapaliojo apie globalią Lietuvą.

Skvernelis ne kitoks. To paties lizdo liberalas, sugalvojęs gana gudrų veikimo algoritmą, šlietis prie laiminčiųjų. Ir dabar, jei matys, kad konservatoriai įgauna populiarumo ir jėgos (kuo labai sunku patikėti), jis ims flirtuoti su jais, nes jokių vertybinių skrupulų šis personažas neturi ir niekados neturėjo. Jis yra tik statutinė funkcija – valstybės priemonė plėšti mokesčius ir gąsdinti naujais. Apgailėtinas politinis ekvilibristas.

Ir tokioje situacijoje visuomenei išmetamas visiškas politinis nulis Nausėda. Jis mažiau agresyvus, nesisvaido žaibais kaip Skvernelis, moterims dar ir gražus. Žiniasklaidos fabrikai duoda suprasti, kad prie Nausėdos bus kažkokie „minkštesni“ laikai, panašiai kaip prie Adamkaus, kai korupcija buvo, bet ne tokia didelė, kokia yra dabar. Tai labai apgaulingas feikinis įsivaizdavimas, sukurtas viešųjų ryšių kontorų už nežinia kieno ir kokius pinigus.

Man kužda nuojauta, kad mums kišamas dvigalvis, kai turėsime pasirinkti vieną iš to paties slibino galvų. Toks kišėjų nepralošiamas sumanymas gali ir nebepraeiti.

Valdžios ir partiniai scenarijai kuo toliau, tuo labiau tolsta nuo visuomenės lūkesčių, ir priklausomai nuo susiklostysiančių aplinkybių, visuomenės verdiktas gali būti toks, kokio mūsų valdžiai parsidavę politologai ir būrėjai iš kavos tirščių net nesapnavo

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
O kodėl

ne nuo AMBalo pradedi, ką? Ne nuo Kirkilo, ne nuo Ilgojo premjero, ne nuo „Šatrijos”? Ne nuo Juršės ir taip toliau?

okodėlui

O kodėl nuo priekabių pradedi? Ar labai pasikeistų autoriaus straipsnio esmė, jeigu jis tapetų rulone būtų surašęs visus iki vieno buvusius ir esamus komunistėlius? Vargu bau. Lygiai kaip vistiek rastum prie ko prikibti.
Tau vyruti ne tekstas tau autorius nepatinka. O tu- kam tu patinki?
Taisykles žinai- pradėsi loti ir pilti purvus, vėl būsi nukanalizuotas.
Prisiverk srebtuvę.

Tai čia

Jūs tas nukanalizatorius? Kad aš nepatinku – tai labai gerai. Kodėl aš turėčiau kam patikti? Gal galėtum paaiškinti nuo kada ir kur tie purvai prasideda, a?

Nukanalizatoriui

Įdomu, kas čia toks taip pasakė, kad „…pradedant nuo Prezidentės, kuri visas dvi kadencijas pataikavo Briuseliui ir kartu su konservatoriais vapaliojo apie globalią Lietuvą”? Gal reikėjo pasakyti ir kas tą prezidentę tokią mums suvairavo, ką? Kas ją paskyrė ES komisare, ar kartais ne AMBalas? Kokioje vyriausybėje buvo ministre, kai svetimų ir nepatikrintų, nelojalių į tokį postas niekas neskiria, ypač eks CK Pirmasis sekretorius? O kam žada pataikauti autorius? Žečpospolitai? Rusijai ar dar kažkam, ko mes nežinome?

Julius

„idėja atkurti gyvybingą, kūrybingą ir sveiką Lietuvos kūną.” Pasirodo Lietuvos kūnas nesveikas. Taip ir yra. Melas ir propaganda. Iš pilietinės pusės žiūrint tai yra supuvęs organizmas. Ir toje šviesoje pas mane toks klausimas kodėl tiesos.lt tendencingai rašo apie Karbauski? Kodėl tiesos.lt talpina Urbšio, Maldeikenės ir to paties Karbauskio propagandas? Kur motyvai? Ar tai yra korupcija. Moralas ar nereiktu Jakimavičiui ir tiesos.lt redakcijai kūnu prieš sulaukianti emigrantų kurie turėtų pagydyti Lietuvą?

pas komuniagas tikrai negrįž

kas nori su psichiškai nesveikais stalino-putino pasekėjais komunistais bei kgbbistais bendrauti?
ypač kai kitose šalyse pamato krikščionišką tikra moralę bei santykius.

Anonimas

Kas tie mes? Autorius ir Tarabilda?

tikrai taip

Ponas Liudvikas Labai tiksliai, tiesiai šviesiai „nurengia” tiek S.Skvernelį, tiek G. Nausėdą. Iš Skvernelio nieko nesitikėjome nei prieš rinkimus, nes po jo komandos siautėjimo Garliavoje net nebuvo jokios vilties, kad bus kitoks. Naujas žvaigždukas – G. Nausėda tikrai taip – politinis Nulis. Šypsena graži, kostiumas dar gražesnis ir dar Mahlerį klauso…Ne kiekvienas profesionalus muzikantas šį kompozitorių mėgsta klausyti, o va, štai, šis ponas iš banko kelioms galvoms už mus visus aukščiau, nes tokią klasiką supranta. Tai kas, kad nelabai susigaudo politikos peripetijose, bet susirinks patarėjų būrį, kurie pašnibždės kada ką sakyti, ko nesakyti, o svarbiausia įsiklausys į Briuselio pulsą ir Lietuva su Nausėda tik pirmyn. Jau dabar, po susitikimo su juo, išėję bobutės yra sužavėtos – juk EKONOMISTAS. Nusipelnėme G.… Skaityti daugiau »

to Julius

Ką pats čia parašei ir yra pačio propaganda, tad kuo ji Jums bloga? Negi savo nuomonės ir minčių propagavimas yra blogis? O gal Blogio imperija, norinti tapti pasauline, ir jos sąjungininkės yra „Grynasis blogis”, o ne pačio ar autoriaus propaganda? Gal bloga yra ta propaganda, kurios dėka norima į prezidentus prastumti nepakaltinamus Vasaros 5 kandidatus? Pagarbiai, – J.Baugeureau.

to tikrai taip

Ne, Nausedux nėra nulis, o Kissinger’io žmogus kaip ir Putinas, kaip Macron’as Rotschild’o žmogus. Kadais Vagnorka bandė politiškai pasispardyti, bet gavo gerą niuksą nuo Madame Albright ir apsispakajino – užleido vietą Dviejų ponų tarnui, nežinot? Tad apsispakajinsite ir Jūs, kaip ir tos bobutės, po geros hipnozės dozės. Dezi propagandistai geba iš nulio padaryti prezidentą, gali neabejoti.

išeiviai - tai ne Mes !!

Mes – tai didžiojo Lenino anūkai !!
Vot !!

$+$

Kad kagėbistinio-pedofilinio konglomerato žydra svajonė finišo tiesiojoje matyti S. Skvernelį ir G. Nausėdą, tai sena naujiena, išlindusi, kaip yla iš maišo, po to, kai bankininkas „iškopė” į reitingų čempionus. Reitingų, apie kuriuos provincijoje mažai kas žino. Manau, kad kūkarikuotojų reakcija, išsakyta vakar per Lietuvos radiją, yra neatsitiktinė, atseit, G. Nausėda populiarus miestuose, o ne provincijoje. Prieš kelias dienas juokavau komentare, kur tas G. Nausėda galėtų būti populiarus? Gal Kaune?! Juk V. Matijošaičio Kaune niekas nežino, argi jis ten galėtų konkuruoti su bankininku?! ⤵ Vilniuje, ko gero, ir A. Maldeikienė populiaresnė už G. Nausėdą. Tai kiek tų miestų lieka, kur N.G. populiariausias?! Akivaizdu, kad vyksta masinis smegenų plovimas, presinguojant visomis įmanomomis priemonėmis: televizija, radiju, internetu, laikraščiais. Ir tikslas kaip ant delno… Skaityti daugiau »

Jules

Jei prezidentė AMBalo įpėdinė, o Juozaitis AMBalo patarėjas – tai kaži ką tai galėtų reikšti, a? Gal visišką tariamai patriotinių jėgų kompromitaciją, ką? Su kuo ir prieš ką kariavo Europoje legendinis amerikiečių generolas George Patton ir kas susprogdino ir dėl ko, gal yra žinančių ir čia? Su kuo ir prieš ką veikia pseudo tautininkai, ką? Beje, gerb. Autoriau – oponente, negi norėjai, kad vietoje Prezidentės Dalios būtų Raudonasis prokuroras? Nesi gavęs į liūlę Vilniuje, begindamas Lietuvių kalbą ir mūsų garbę Vilniaus trolikuose kaip ir Kubilius su Jurgiu? Nesi susirėmęs su okupantais milicininkais Vilniaus skersgatviuose nakčia studijų metais? Norėtume aiškaus ir nedviprasmiško Jūsų atsakymo, ačiū avansu!

čiombė.

suintrigavo pabaiga-net nesapnavo. man patiktų tragikomedija,farsas ar kažkas panašaus.

Manau,

kad Nausedux ne „Žmogus iš gatvės”, o Banko žmogus kaip ir Macron’as, kuris reiškia „Больше”, nuo žodžio bolševikas(internacis). Na, o dėl Maldeikienės ir jos maskoliškų MGU disertacijų įslaptinimo, tai žirmūniečiai užtraukė gėdą Vilniaus lietuviams, tiesa? Iš gatvės esame mes, kaip ir anais gerais LTSR akademiko Vilks laikais, vėliau tapusio Vagnorkos, berods, Prichvatizacijos komisijos pirminyku? Jei suklydau, pataisykite?

gerb. Liudvikui...

Taikliai Liudvikai taikliai, kaip pirštu į akį, tik va…, paskutinėj pastraipoj kiek per daug to naivaus lietuviško optimizmo, kad ateis kažkas dar net valdžios nesusapnuotas personažas ir viską apvers aukštyn kojom…, bijau, kad „ateis” tik sapne ir tik pirmą naktį po rinkimų… 🙂

Niekas iš niekus neateis ir ateiti negali. Savo bėdas vienaip ar kitaip teks spręsti patiems, arba, toliau jas didinti ir su jomis vargti.

O šiaip: ačiū.

Liudvikas  komentatoriui dėl paskutinės pastraipos

Pastraipoje rašiau „priklausomai dėl susiklostysiančių aplinkybių”, ir į tas aplinkybes dedu vilties. Galvoje turėjau daugybę mūsų laukiančių įvykių, kurių viešumoje politologai nekomentuoja ir neprognozuoja pagal tikimybių teoriją ir galimybes, bei įvykius, kurie gali ištikti Eu kaip perkūnas iš giedro dangaus. Visų pirma Brexitas, kuris arba su „no deal” arba su „bad deal”, bet neišvengiamai ištiks ir eurozonoje gali kilti labai rimta finansų ir ekonomikos krizė. Junckeras šiandieninėje kalboje tą grėsmę sąmoningai apeina, varydamas optinistinę – komunistinę propagandą kaip kokiais Brežnevo laikais. Netekus tokio donoro kaip DB, kuri įnešdavo į ES biudžetą kasmetinius berods dvidešimt milijardų eurų, nematyti biudžeto skylės gali tik aklas ar glušas, arba demagogas. Klausimas ae ES išvis sugebės patvirtinti biudžeto projektą, kuriam jau dabar Italija mojuoja veto… Skaityti daugiau »

viskas bus gerai ir ramu

aktyviausi, darbščiausi, protingiausi emigravo
jie yra jie, mes esame mes: kas liko gyventi prisitaikę prie pedofilų, komunistų – mes net negalvojam apie jokius maištus, nes žinome ką reiškia skvernelis su 240 policininkų.
—-
mūsų vadai užveš dar daug rusakalbių – bet mes rusiškai mokame ir mokame būti nuolankūs.

Viskui bus gerai

Visišai nebūtinai. Išvažiavo ne tik paties minimi darbščiausi ir protingiausi. Paskui juos patraukė ir lengvesnio kąsnio mėgėjai bei kriminalas.
Užvežti ruskiai – pigi darbo jėga, bet pilietybės jiems nematyt, ir politiniame procese, vargu, ar jie dalyvaus. Nebent būtų užvežtas žaliųjų žmogeliukų kontingentas. VSD tą procesą privalo stebėti, arba tegu eina šunims šėko pjauti.

aha, gera būti aklam

ir nematyti kaip migracijos departamentas už otkatus dalina pilietybes.
ir nematyti kaip iškrypėlė rusų šnipė tapo prezidentė
ir nematyti kaip korumpuotas kgbistas tapo premjeru
ir nematyti kaip prokuratūrą, TM bei VRM valdo kgbistai
ir nematyti kaip kgbistai remiami VSD – nes kitaip nesijaustų šeimininkais.

Dar kart gerb. Liudvikui

tamstos skaičiavimai, kad ES galimi įvairūs ir rimti sukrėtimai ir pokyčiai -visai vietoje. ES išties dabar stovi netvirtai. Nors iš čia to silpnumo nepervertinčiau prisimindamas paliegusią Žečpospolitą, kuri viena koja grabe sėkmingai prastovėjo veik šimtmetį. Sergančios struktūros kartais gyvybingos, Jokiu būdu nesureikšminčiau Lenkijos Vengrijos dueto – be jų ES gyveno ir dar kart gali puikiai gyventi. Tik klausimas, ar be ES patemps [atys lenkai su vengrais? Kita vertus, pilnai galimi tam tikri poliitniai stebuklai Europoje. Bet kas iš to? Kas iš to kad buvo Anglų pra,omomis pervers,as ar Prancūzų Didžioji revoliucija – kiek Žečpospolita iš jų pasimokė? Bet juk mes kalbame net ne apie Žečpospolitą, o tik apie Lietuvą…., kur politiniai stebuklai vyksta tik tada kai kas nors ateina su… Skaityti daugiau »

Liudvikas dar kartui

Viską, mano galva, labai teisingai dėstote. Matyt turime tokią likiminę karmą – prarasti savo valstytbingumą, atgauti ir vėl prarasti. Po to jau laukti istorinės progos, kada vėl atsiras galimybė atgauti. Tokia šviečiasi perspektyva. Problema tik ta, kad kai ta Nepriklausomybė nelyg obuolys kris nuo obels į ranką, neatsiras kas jį gaudo ir pagauna.

Dar kartas Liudvikui...

taip…, gaudytojas būtinas… Labanakt;)

Jules

Keista, bet atgauti valstybingumą mums padeda kiti arba ją tiesiog pasiūlo svetimi, o prarandame mes patys, besipjaudami tarpusavyje dėl niekų, dėl turtų ir meilužių. Jei pamišusių lenkų pulkininkų chuntos ultimatumo anuomet būtume nepriėmę – pasaulio reikalai būtų pakrypę visai kita vaga ir daug kam Banke būtų sumaišytos kortos kiek kitaip, nei buvo iš anksto suplanuota. Tiesa, lenkai patys buvo apgauti irgi, gauta Karo garantija jai net neprašant, paversta karo provokatore, bet gal tai buvo atpildas už savo imperinius nusikaltimus lietuvių, gudų ir ukrainiečių atžvilgiu? Lenkams buvo veidmainingai pažadėta jos nepriklausomybės garantija, apsauga, bet kai Viniuko sugėrovas dėdė Džo ją užpuolė – jos anglai ir Co negynė, išdavė, bet dar ir atidavė ją jam po karo, jau nekalbant apie Baltijos šalis.… Skaityti daugiau »

Julius į 7 51

Man tik klausimas neduoda ramybės. Kur motyvai pas tiesos.lt talpinti Urbšio, Maldeikenės, Karbauskio propagandas. Kadangi atsakymo nėra tai aš itariu korupcija.

Juliau Purai

O man tai neduoda ramybės klausimas: kiek metų tu čia jodinėji ant grumsto ir taip tai darai nesėkmingai, kad nori nenori prafedi galvoti, jog čia tai kopųstų

Juliau Purai

oi, iš kopūstų ir pats jau kiaurai jaisprasmirdes

Pone Liudvikai,

leiskite mums, prastuoliams be išsilavinimo, Jūsų paklausti: jūs asmeniškai už Vasaros 5 nepakaltinamus kandidatus į kandidatus į LR Prezidentus ar prieš? Ačiū avansu ir perskaityk pagaliau, pone Liudvikai, „Advance to Barbarism”(pasaulio kelias nuo Anglijos agentėlio Sarajeve iki Hirosimos ir mūsiškio AMBalo bei Rosatom’o su dezi MG Baltic melo propagandos smogikėmis) su ambaliukais.

Misteris

Niekada nežinai kas laukia už KAMPO…
Gal ateis tokia SŪDNA diena,kai LIETUVIAI bėgs iš SVETIMŲ TĖVYNIŲ neatsisukdami,taip,kaip bėgo ŽYDAI į PALESTINĄ ir vėliau nen įkūrė Izraelį?
Ar iki tos dienos X Lietuva kaip valstybė dar gyvuos?
Štai kur klausimas.
Jei ne,tai beliks BRIST į JŪRĄ ir bandyt „ĮKVĖPT” į plaučius kuo didesnį GURKŠNĮ vandens.
Žiauru?
Mokykitės istorijos.

Geras

straipsnis, taikliai ivardintos kandidatu gerybes ir ipatybes.Labai norietusi, kad paskutinis sakinukas taptu ne svajone, o realybe.

Jules

Ponui Liudvikui irgi patarimas pradėti sakyti Tiesą ir gėdinti Biesą(Velnią: „dites la vérité et vous humilierez le diable“ būtų pranc.), nes juk puikiai žinai, kad kiekviena partija savo gretose turi atsargoje po keletą kietų psichikos ligonių oponentų ir kritikų nusodinimui partijų viduje, kuriuos partijų viršūnėlės, ypač med.daktarai, juos gerai žino ir tobulai panaudoja konkurentų partijoje sudrapalinimui, nes jie jų paleisti prieš oponentą eina kaip tankai ir niekaip negali jų sustabdyti, nes nepakaltinami, jeigu kas, o pats, jiems pasipriešinęs, sėsi akimirksniu į cypę pagal visus pseudo oligarchinės demokratijos įstatymų punktus ir nerašytus principus.

Dzeikas

Kai kazkas diskutuoja terminais „mus atiduos”, o dauguma tokias kalbas priima kaip kazka normalaus, atatinkancio relijas ir realybe…tai, kad jus jau atiduoti.Na kiek kainuoja pora milijonu cholopu didmenine kaina?Va tiek ir kainuoja Lietuva. Kodel apie suomius taip nekalba, ir kas buvo kai „atidave” Suomija? Kaip tai paimt nepavyko, bulve per karsta pasirode, rankos nenulaike. Ponai, luzeriai esat naudojantys leksikona „mus atidave/atiduoda/atiduos” ir luzeriai esate kurie klausotes luzerisku kalbu. Alegorsikai vyraujantis lietuvio tipas tai rusu lagerio ar kalejimo kameros „gaidys” kuris tariasi su kitais savo kastos kolegomis kaip be skausmo auksine karunele is burnos isimti, nes „vierchai” zaidzia kortomis uzstate jo karunele.Jusu diskusijos lygio: gerai jei laimes „vierchas” A, nes jis leis uz normalia kaina issipirkt, arba atdirbt. O stai „vierchas”… Skaityti daugiau »

Džeikuti,

gražuti, suomių neįveikė, kad iki 44 metų Vokietija neleido, o vėliau dovanojo už tai, kad atsuko ginklą prieš vokiečius, pieš tuos, kurie neleido paimt iki 1944 metų, ir taip pasitarnavo dėdei Džo, nežinai, Žečpospolitos gerbėjau ir išeivi iš jos? Na, ir dar ten liko dėl to keletą priežasčių, kurių neleidžia vardint BK straipsniai, nes tiesa yra nusikalstamo pobūdžio su didele „Anti” dedamąja.

Dzeikas

Dzeikuti’ui: tamstos poziuris idomus kaip etaloninis, chrestomatinis cholopo mentaliteto pavyzdys. Panagrinekime, kad suprasti kas yra cholopo mastymas ir patiems taip nesielgti. Suomijos akistata su TSRS siuo atveju neesmine ir nera diskusijos objektas. Ir taip, cholopo kertinis argumentas „suomių neįveikė, kad iki 44 metų Vokietija neleido”. T.y. suprask, kai 1939m gruodzio 2 d. Raudonoji armija visu pasieniu, kur tik keliai buvo, puole, kelia pastojo jai ne suomiai, o Vokietija. O suomiai , cia kaip ir „ne prie ko”. Vokieciai dar iki oficialaus karo su Sovietija Karelijos sasmaukoje isgulde 1/4 milijono raudonarmieciu, o suomiai kamputyj nervingai rukydami stebejo „vierchu” pasistumdymus. Na galiu paguosti patriotus.Visdelto baudziaunyko mentalitetas matyt negali iki galo uzvaldyti zmogaus prigimties, TODEL iesko pasiteisinimo savo bailumui ir guminiam stuburui.Siame fone… Skaityti daugiau »

Pone Džeikai,

o kas neigia, kad suomiai įnirtingai nesigynė? Kad nepasidavė – tai net Stalinas įvertino, bet to nepakako iki 1944 metų. Nevertinami tie, kurie kaip bailiai pasiduoda, pavyzdžiui, priėmė lenkų pulkininkų ultimatumą Kaune. Man nei šilta, nei šalta, jei aš baudžiauninkų palikuonis, svarbu, kad jūs iš bajorų – esat aristokratas ir mus nuolat pagėdinat, primenate mūsų kilmę, ačiū. Suomiai šaunuoliai dar ir už tai, kad išsaugojo Čerčilio-Stalino paktą ateities kartoms, kurio kaip velnias kryžiaus bijo VU docentai, o gal ir pats, kas patį čia besupaisys. Mums nesuprantami kilmingųjų mąstymo ir pasaulio pažinimo keliai ir vingiai.

35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top