1988 m., kol dar nebuvo jokio Sąjūdžio, LLL pirmoji viešai pasakė, kad Lietuva okupuota. Toks akibrokštas partinei ir kitai nomenklatūrai buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, kaip šlapia mazgote per kiaulės snukį. Ir kaip tik jie nekoneveikė tų buržuazinių nacionalistų, Amerikos pakalikų, tiesiog trynė į miltus, mėtė iš darbų dalyvavusius mitinge prie A. Mickevičiaus paminklo ar prijaučiančius. Jei ne „Perestrojka“, būtų cypėse supūdę. Buvo sudaryti sąrašai (beje, iki šiol nepaviešinti), ir visko galėjo nutikti iškart po Rugpjūčio pučo, jei kitaip būtų pasisukę nuo mūsų nepriklausantys įvykiai.
Dabar laikai lyg ir nebe okupaciniai, bet sąrašai (jau atnaujinti) vėl yra. Ir tuose sąrašuose ne kokie nors Subotinai ar Paleckiai. Globalizuojamoje Lietuvoje į personų non gratų sąrašus vėl patenka tos pačios patriotų pavardės – Nijolė Sadūnaitė, kunigas Robertas Grigas ir daug kitų patriotiškai šviesių žmonių. Tai gerbiamieji, atsakykit sau į klausimą, kas politinėje padangėje pasikeitė? Ar tai, kad atsirado globalizmo ideologija grįstos vagių partijos yra mūsų Nepriklausomybės ir demokratijos laimėjimas? Ar atgimstanti vienų pažiūrų diktatūra ir kitokios nuomonės cenzūra gali kokiais nors argumentais būti pateisinama?
Klausimai retoriniai, o atsakymai į juos turėtų būti labai praktiški. Visuomenės pasitikėjimas partijomis yra smukęs žemiau plintuso, bet valdžią sau rinksimės iš partinių sąrašų ar iš partijų remiamų kandidatų. Atrodytų, visuomenei ir toliau siūlomas absurdiškas priverstinis veiksmas – rinktis iš tų, kuriais visuomenė nepasitiki.
Istorinės dabarties aplinkybės tiesiog siūlo sprendimą – laikas kurti tokią partiją, kuria visuomenė pasitikėtų, ir pasitikėjimas partine sistema kaip mat atsistatytų. Po LRT regažo ir reportažo į vakarykstį mitingą prieš cenzūrą prie Konarskio rūmų, manau, kad atsakymas visiems turėtų būti aiškus.
Atėjo laikas pradėti veikti kietai politiniame lauke. Laikas kurti partiją, kol dešinės politinės nišos neuzurpavo neoliberal konservatoriai su savo demagogija ir isteriškom veidmainystėm.