Liudvikas Jakimavičius. Šimašiau… au… au… au… aūūū…

Vilniaus savivaldybė „rūpinasi“ kultūriniu miesto paveldu ir viešuoju interesu…

Laimei ar nelaimei prieš ketvirtį amžiaus apsigyvenau senamiesčio name, kuriame prieš du šimtu metų gyveno ir toks tūlas Adomas Mickevičius.

Literatų gatvėje tas namas su tvora stūkso. Įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą. Gatvelė reprezentatyviškiausia – su rašytojų galerija. Ja traukia pagrindinis turistų srautas nuo Pilies g. ligi Bernardinų ir šv. Onos ir atgal.

Bėda ta, kad gera vieta ilgai graži nebūna. Įsiveisė grafitininkai. Nuožmūs „rašytojai“ ant sienų. Ši galėtų varžytis su labiausiai „aprašytom“ pasaulio sostinių sienomis.

Kas daryt – namo gyventojai rašome gromatą Savivaldybei, kaip kokie Dono kazokai. Prašome, kad gintų miestiečių viešąjį interesą ir, jei jau nesugeba susitvarkyti su grafitininkais, kad malonėtų susitvarkyti su paliktu jų menu.

Gauname atsakymą:

Sveiki!

Vilniaus miesto savivaldybės elektroninės paslaugų teikimo sistemos (EPTS) automatinis pranešimas:

Informuojame, kad Jums parengtas atsakymas dėl užsakytos paslaugos Statinių priežiūra (Miesto problemos).
Paslaugos registracijos nr. E50-6246/17(3.2.48E-AP2).

Atsakymas: Informuojame, kad šiuo metu teisės aktai nenumato prievolės pastatų savininkams užtikrinti estetiškai tvarkingą fasadų išvaizdą, todėl Savivaldybė neturi teisinio pagrindo teikti įpareigojimus pastatų savininkams dėl grafičių valymo. Informuojame, kad Savivaldybė šiuo metu organizuoja grafičių nuvalymą tik nuo Savivaldybei priklausančių pastatų, bešeimininkių statinių bei tvarko viešąsias erdves. Daugiabučio namo Literatų g. 5 bendrojo naudojimo objektų valdytojas yra Vilniaus miesto daugiabučio gyvenamojo namo Literatų g. 5 savininkų bendrija „L5”. Pažymime, kad teisės aktų nustatyta tvarka daugiabučio namo Literatų g. 5 butų ir kitų patalpų savininkai turi priimti sprendimą ir gali patys valyti dažais ištepliotą fasadą. Papildomai informuojame, kad šiuo metu Savivaldybės Saugaus miesto departamentas vykdo centrinės reprezentacinės Vilniaus miesto dalies valymo nuo grafičiais apipieštų pastatų fasadų darbų pirkimus, tai pat yra sprendžiamas klausimas dėl priemonių įgyvendinimo kovai su grafičių piešėjais.

Ir ką pasakysit?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dzeikas

Tai cia dar svelniai atsake. galejo priminti, kad gyventojai, terliojamos nuosvybes seimininkai ne „gali”, o „privalo” salinti terliotoju sugadinta nuosavybe. TVirtinti nesiryztu, nes nezinau lietuvisku poistatyminiu aktu niuansu, bet panasu, kad rekia dziaugtis , kad vietoj atsakymo negavote baudos kvito uz isterliotos nuosavybes neprieziura ir grafiti nesalinima. Panasi teisine kolizija randasi ir JAV, ten bandoma kovoti su grafiti ne organizacinemis, o techninemis priemonemis. Pvz.,metro vagonai NYC pagaminti is dazus atstumiancios medziagos – nelimpa.Ypac ant langu. Bet terliotojai „issprende” sia problema. Eme ne dazus purksti, o graviruoti tuos langus uzrasais. Mano galva su privacios nuosavybes terliotojais problema turetu buti sprendziama nuosavybes nelieciamumo principo remuose. Patykojai su snaiperio sautuvu, tik eme terliotojas purksti dazus – iskart ir isegei kulka. Kur iseis –… Skaityti daugiau »

šimašius tik džiaugiasi

kaip gražiai tie mūsų komunistų vaikai paišo !!
talentas !!
—–
šimašius, pats būdamas nomenklatūrinių komunistų vaikas, džiaugiasi ir padarys viską, kad komunistų diegiama moralė laimėtų prieš krikščionišką !!

> simasius tik dziaugiasi

Jeigu neturi ka rasyt, tai geriau visai nerasyk, bus geriau…

Ne, au… au… au… aūūū...

O hav… hav… hav… aūūūūūūū… aūūūūūūū… Šitaip turėtų sureaguoti geriau.

Liudvikas J.

Fantastiškai modernus liberalų pasiekimas. Į visus klausimus atsako automatinis atsakiklis. Nereikės rinkti valdžios, galėsime rikltis iš pasiūlytų automatinių atsakiklių. O dėl savivaldybės, tai pasirodo ji ne miesto šeimininkė, o savo pastatų savininkė.

Gal šinšilas nori šnapso dėžės

prikimštos babkių?

geriau reikėjo nesikreipt

į tą triedaliuką.

Liberastai ateina

tik tam, kad tvarkyti savus asmeninius reikalus.

ot berazumiai,

nafig merui raštus siuntinėjat?
juk vis tiek atgal tik betreikšmius popiergalius gaunat.
o juk yra puikus ir efektyvus metodas:
siena, grafičio terlionė – imi dažų ir pieši, rašai … ant viršaus.
nu tai kame efektyvumas?
turinyje.
jeigu ant visų išterliotų sienų būtų ant viršaus parašyta :
„simadius byyyy..s, simasius pyradas, simasius dalbojobas, simasius šunkara,…”
garantuoju, jog per dieną visos apterliotos sienos būtų sutarkytos.
moralius moralius- kol tavo problema yra tavo problema, valdžia ignoruos.
paversk savo problemą problema valdžiai ir problemos neliks.

Nu tu čia

gerai prigalvojai. Reikės išbandyti.

Sta

Kas siejo velionį(?) ūsą ir Šimašių ?

pagiriotas ivanas

Jūs dar į sportloto kreipkitės, ar į Romos popiežių. Ponuliai mielieji, pirma išsiaiškinkit kas yra „savininkų bendrija”, o jau po to kvailais raštais miesto valdžią juokinkit. Mūsų name irgi yra bendrija, tik nėra durnių, kurie dėl pvz. nevalytos laiptinės kreiptųsi į Šimašių.
P.S. Ar bent suvokiate, kad tuo atveju, jei Šimašius lieptų komunalininkams sutvarkyti jūsų bendrijos namo fasadą, jam bet kuris prokuroras laisvai pritaikytų baudžiamojo kodekso straipsnį?…

Liudvikas

Na ne visai jau tokie berazumiai žmonės, kurie ima ir pasipiktina. Nuo šiandien ryto prie vartų pluša dažytojai su voleliais ir dideliais dažų kibirais.

stasys

..švariai nudažius galima padengti ir priemone leisiančia vėliau nuplauti sekanti be atsirandantį ‘meną’ ..

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top