Liudydamas teisme R.Požėla slėpė Garliavos šturmo aplinkybes

Liepos 25 dieną Kauno apylinkės teisme toliau buvo nagrinėjamos Garliavos įvykių dalyviams iškeltos administracinės bylos. Gynybos reikalavimu (traukiamiems atsakomybėn asmenims atstovavo teisininkė Kristina Apanavičiūtė) šaukiami liudyti pareigūnai, kurie galėtų paaiškinti Kėdainių teismo sprendimo vykdymo 2012 m. gegužės 17 d. teisėtumo pagrindus.

Vakar dienos posėdyje pradėjo liudyti Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla. Iš jo liudijimo paaiškėjo, jog jis negali pagrįsti priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos prie VRM dalyvavimo teisėtumo, nes LR CPK 764 str. 4 dalis, reglamentuojanti vaikų perdavimo procedūrą, gaisrininkų dalyvavimo nenumato.

Specialiojo policijos plano, pagal kurį tokių VRM struktūrų panaudojimas jau būtų laikomas teisėtu, buvimą R.Požėla neigė. Neigė ir VRM pulkų panaudojimą, kaip irtai, kad buvo veikiama tarsi nepaprastosios padėties sąlygomis – nors iš instruktažo matyti, jog veikiama ne LR CPK 764 str. 4 d. numatytose ribose.

Policijos departamento generalinio komisaro pavaduotojas paliudijo, kad nevyko ir joks vidinis patikrinimas, ir pasiūlė kreiptis į Imuniteto tarnybą patiems asmenims.

Galimai R.Požėla negali pats pradėti tyrimo, nes negali vertinti savo paties veiksmų.

Į šį posėdį šauktas liudytojas Kauno apskrities VPK Prevencijos skyriaus viršininkas Tauris Stauskis dėl atostogų neatvyko. Jį numatyta apklausti tada, kai bus grįžęs.

Kiti Garliavos įvykių dalyviams iškeltų administracinių bylų posėdžiai numatyti liepos 30 dieną.

Tiesos.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top