Liutauras Stoškus: „Dirbti šioje stebėtojų taryboje prasmės nebematau“

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Liutauras Stoškus savo Veidaknygėje pakomentavo šios dienos stebėtojų tarybos (ST) posėdžio peripetijas ir savo atsistatydinimo iš šios ST priežastis.

Vidas Urbonavicius nepaminėjo, kad šiandien stebėtojų taryba (ST) neigiamai įvertino tiek VVT valdybos, tiek VVT vadovo darbą. Gaila, kad stebėtojų tarybai neužteko laiko ir noro aiškiai valdybai surašyti, kur ji mato problemas. ST pirmininkas demonstratyviai išeidamas iš posėdžio ir tuo sugriaudamas kvorumą parodė ne tik ne pagarbą stebėtojų tarybos nariams, bet ir nepaliko valdybai galimybės sužinoti, kas turėtų būti keistina valdybos darbe, kad jos darbas būtų vertinamas pozityviai. Todėl aš asmeniškai nebematau daugiau prasmės ir galimybių konstruktyviam darbui tokioje ST, kuriai yra taip pirmininkaujama ir iš jos išeinu.

Kalbant apie problemas, kurias aš matau VVT valdybos darbe, viena pagrindinių priežasčių yra prastas komunikavimas apie valdyboje priimamus sprendimus ir įmonei keliamus uždavinius. Dokumentai, kurie buvo teikiami tarybos nariams, neretai buvo prastos kokybės, dažnai su klaidinga informacija. Dalis valdybos narių, tame tarpe ir jos pirmininkas, ignoravo ST siekus gauti daugiau informacijos apie priimamus sprendimus, nepasirodydavo bendruose ST ir valdybos posėdžiuose. Dažnai įmonės vadovas viešumoje teikė informaciją, kuri prasilenkė su valdybos teikiama informacija ir būdavo nebeaišku, ar tai bendra valdybos ir įmonės administracijos pozicija, ar asmeninė vadovo nuomonė. Buvo keista girdėti iš įmonės vadovo propaguojant elektrinius autobusus, kurie yra gerokai brangesni už troleibusus, nors vienas iš argumentų, kodėl šiame etape visiškai neatnaujinami troleibusai, buvo pateikiama jų didesnė nei autobusų kaina. Tiesa, dažnai dar gerokai ją užaukštinant.

Kita vertus, dėl komunikacinių dalykų neteisinga būtų kaltinti vien tik valdybą. Didele dalimi tai yra ir ST pirmininko atsakomybė.

Pirmininkas nedėjo jokių pastangų, kad į ST narių klausimus būtų atsakyta. ST nariams net nepavyko užsitikrinti, kad būtų jiems pateikiama informacija apie valdybos posėdžius, jų darbotvarkes ir priimtus sprendimus, nors aš pats asmeniškai dar pačioje ST darbo pradžioje to prašiau ir tai buvo pažadėta. Šiandien Linui Kvedaravičiui teko dar kartą tai priminti.

Daugiau informacijos rasite 15min.lt portalo publikacijoje „Sumaištis „Vilniaus viešajame transporte“: stebėtojų taryba nepatenkinta valdyba ir Arūnu Šikšta

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top