Liutauras Stoškus. Kūrybinė klasė pagal socialdemokratą Gintautą Palucką

Negaliu nepasidalinti vakar netikėtai į akis pakliuvusiu mano mielo kolegos, vicemero Gintauto Palucko tekstu, kuriame jis lengvu mostu nusikrato to, kas ir taip jau seniai nelipo ir menkai derėjo prie gerai pasiūtų prabangių socialdemokratiškų kostiumų.

Nesunku nuspėti, kad šio teksto atsiradimą paskatino neseniai profsąjungų organizuotas per Vilnių nuvilnijęs mitingas dėl darbo kodekso pakeitimų. Socialdemokratams, kurie nuo seno laikomi dirbančiųjų gynėjais, tenka aiškintis, kaip čia yra, kad tie, kuriems lyg ir atstovauji, eina su plakatais prieš. „Dirbančiųjų interesai darosi nevienalyčiai“, – teigia Gintautas. Todėl natūralu, kad socialdemokratams tenka rinktis, kuri „lytis“ jiems artimesnė. Ne, tikrai ne „naikinančių nuosavybę“ interesus gins jaunoji socialdemokratų karta. Ji kartu su… kūrybine klase.

Bet, rašantys knygas ir kuriantys muziką, neskubėkite džiaugtis. Jeigu jūsų knygų niekas neskaito, o muzikos nesiklauso, nemanykite, kad esate tos kūrybinės klasės atstovas. Jūs esate lūzerių klasės atstovas. Nes kūrybinę klasę sudaro tie, kurie sugebėjo konkuruoti ir tapo geresni nei kiti. Kūrybingi žmonės, kūrybinės klasės atstovai – tai tie, kurie dirba ir uždirba ir „mieliau pinigus leidžia vartojimui – pasaulio pažinimui, mokslams, vyno ir šampano aukcionuose, madingiems renginiams ir maitinimo įstaigoms“, – apibrėžia Paluckas.

Štai tas sluoksnis ir būtų artimiausias šiandieniniams socialdemokratams. Todėl ne darbo vietų kūrimas, kuo, beje, taip dabar susirūpinusi Europa, yra svarbu, o lankstūs darbo santykiai, kurie padėtų „darbuotojui įrodyti savo sugebėjimus darbdaviui“. Nes darbdavys turi turėti galimybę iš „potencialiai įdomių darbuotojų išsirinkti geriausius“. Todėl jei jūs nesate geriausias – socialdemokratų partija ne su jumis.

Ir nors kūrybinei klasei progresiniai mokesčiai yra priimtini, tačiau ji juos visada vertins kaip neteisingus, kaip „bausmę už tai, kad jis mokėsi ir stengėsi būti geresniu“. Taip teigia socialdemokratų lyderis Vilniaus mieste.

Pasiskaitykit. Labai įdomu.

Šaltinis: delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top