Londono meras praneša, kad „žalojančių“ automobilių mokestis apims visą Londoną, nors tokiam žingsniui konsultacijose prieštaravo 80 procentų žmonių

Motorinių transporto priemonių vairuotojams Didžiojo Londono ribose smogs beveik 15 eurų per dieną dydžio mokestis.

Penktadienį kairiojo sparno meras Sadikas Chanas (Sadiq Khan) pranešė, kad žemos emisijos zoną centriniame Londone, kur motorinių transporto priemonių vairuotojai apmokestinami 12,5 svaro (14,56 euro) dienos mokesčiu, skiriamu labiausiai teršiančioms transporto priemonėms, numatyta išplėsti, kad ji apimtų visą Londoną.

Nuo kitų metų rugpjūčio 29 dienos itin žemos emisijos zona (ULEZ), šiuo metu apimantį Londono centrą, bus išplėsta iki Didžiojo Londono jurisdikcijos ribų, ir šis sprendimas padidins išlaidas šimtams tūkstančių atvykstančių į Londoną dirbti ar gyvenančių mieste, jei jie vairuoja reikalavimų neatitinkančius automobilius.

Chanas apibūdino sprendimą išplėsti zoną kaip „vieną iš sunkiausių sprendimų,“ jo priimtų einant mero pareigas, bet tvirtino, kad šis žingsnis leis dar 5 milijonams žmonių kvėpuoti švaresniu oru.

„ULEZ iki šiol buvo transformuojanti, mažinanti žalingos taršos lygį Centriniame Londone beveik per pusę,“ – sakė Chanas.

„Bet vis dar yra gerokai per daug nuodingos oro taršos, pastoviai gadinančios jaunųjų Londono gyventojų sveikatą ir lemiančios tūkstančius priešlaikinių mirčių kasmet, o daugiausia šių mirčių nutinka periferiniuose Londono rajonuose,“ – pridūrė jis.

Dėl zonos išplėtimo buvo nuspręsta nežiūrint didžiulio Londono gyventojų prieštaravimo. BBC pranešė, kad dėl išplėtimo plano vykdytos viešosios konsultacijos, apie kurias Chanas sakė, kad tai buvo nuoširdžios konsultacijos, turėsiančios įtakos jo sprendimui, parodė, kad 80 procentų žmonių minimoje zonoje planui prieštarauja.

Londono asamblėjos narė Ema Best (Emma Best) sakė, kad skelbimas atėjo po „fiktyvaus mero fiktyvių konsultacijų.“

Šis sprendimas reiškia, kad apie 200000 vairuotojų, vairuojančių neatitinkančias reikalavimų motorines transporto priemones, išskiriančias daugiau anglies junginių, bus apkrauti kasdieniniu 12,5 svaro mokesčiu už savo automobilio vairavimą Didžiojo Londono jurisdikcijos ribose.

Šis mokestis taikomas visas dienas, kasdien, išskyrus Kalėdų dieną, ir tiems, kurie turi reikalavimų neatitinkančius automobilius ir gyvena apimamoje zonoje, išimtys nebus taikomos.

Tuo pat metu Londono transporto įmonė (TfL) paskelbė, kad bauda už ULEZ mokesčio nesumokėjimą didės nuo 160 svarų (180 eurų) iki 180 svarų (209 eurų), ši suma mažinama per pusę, jei sumokama per 14 dienų.

Londono asamblėjos konservatorių grupė rašė Tviteryje: „Londono gyventojai susidurs su kasdienine 12,5 svaro pragyvenimo išlaidų rinkliava, jei vairuos reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę labai išplėstoje ULEZ zonoje. Nežiūrint to, kad dauguma Londono gyventojų tokiai schemai prieštarauja.“

Smulkaus verslo federacija (FSB) prieštaravo šiam sprendimui, tvirtindama, kad jis skaudžiai palies daugelį jos narių, tuo tarpu Britų vairuotojų Aljansas tvirtino, kad šis žingsnis buvo aiškiai sukurtas tam, kad papildytų Londono transporto įmonės iždą.

„Visas ULEZ išplėtimo pagrindimas visuomenės sveikatos motyvais neatitinka mokslinių tyrimų,“ – sakė Braenas Gregoris (Brian Gregory), aljanso strateginio planavimo direktorius.

„TfL turi milžinišką skylę savo biudžete, ir meras Chanas stengiasi užpildyti tą skylę bet kuriomis galimomis priemonėmis,“ – pridūrė jis.

Nikolas Laisas (Nicholas Lyes), kelių policijos ir transporto priemonių aptarnavimo kompanijos RAC vadovas sakė, kad ši naujiena bus „smūgis plaktuku nusivylusiems vairuotojams ir verslams, jau dabar kovojantiems su žudančiomis degalų kainomis.“

Šaltinis: Remix News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietinis nepaklusnumas

Štai prie ko veda švabistų kliedesiai!

Sveiki

O galėtų pradėti savo kliedesius įgyvenidnit nuo kokio nors gimtojo Karačio.

Ayn Rand

Mūsų šimašiai irgi tokius nurodymus gaus, tik laiko klausimas. Beje, Londone benzininiams automobiliams 2006 metias ir vėliau pagamintiems šis mokestis nebus netaikomas (kol kas). Dyzeliniams – panašiai, nors metai jau kiti, vėlesni.

Ayn Rand

*”nebus taikomas”, atsiprašau.

AP News

Kiniečiai nenori ,,tikėti mokslu” Savaitgalį visoje Kinijoje išaugo protestai prieš pandeminius uždarymus dėl mirtinų penktadienio gaisrų Urumči mieste, Sindziango provincijos šiaurės vakaruose. Dešimt gyventojų žuvo užsidegus uždarytam butui, o protestuotojai tvirtino, kad užrakinimo priemonės trukdė gelbėjimo darbams. Demonstracijos, kuriose dalyvavo šimtai, vyko mažiausiai aštuoniuose miestuose, įskaitant Pekiną ir Šanchajų, ir dešimtyse universitetų, kur susibūrimai, skirti gedėti gaisro aukų, virto protestais prieš Kinijos ribojančią koronaviruso politiką. Kai kurie protestuotojai netgi paragino prezidentą Xi Jinpingą atsistatydinti. Kinijos požiūris į „nulinį COVID“, kuris reikalauja griežtų užblokavimo atvejų, reaguojant į protrūkį, sukėlė socialinės izoliacijos ir ekonomikos sulėtėjimo laikotarpius. Oficialiai praneštų atvejų skaičius pasiekė visų laikų rekordą, beveik 40 000. Perversmas įvyko praėjus mėnesiui po to, kai 20-asis Nacionalinis kongresas pratęsė Xi Jinpingo valdymą į… Skaityti daugiau »

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top