S. Daukanto aikštėje protestuojantiems žmonėms vos ne kiekvieną dieną tekdavo bendrauti su užsieniečiais, kurie susidomėdavo čia esančiais plakatais, vėliavomis, ant šaligatvio plytelių kreida parašytu žodžiu. Neretai užsimegzdavo labai įdomūs pokalbiai. Vieną vakarą prie mūsų priėjo ispanė – anglų kalbos mokytoja iš Madrido Lourdes Alfonso Velasco, jos pasakojimas apie patirtį Nepale ir darbą organizacijoje „Maiti Nepal“ buvo toks jaudinamas, kad paprašėme visa tai papasakoti prieš videokamerą.
Lourdes sutiko, ir po valandos šalia S. Daukanto aikštės esančioje kavinėje „Klaipėda“ gimė šis interviu.
Organizacija „Maiti Nepal“
Organizacija „Maiti Nepal“ įkurta 1993 metais, jos tikslas – apsaugoti Nepalo mergaites ir moteris nuo tokių nusikaltimų kaip smurtas namuose, prekyba žmonėmis, vaikų prostitucija, nelegalus vaikų darbas, taip pat kitų išnaudojimo bei kankinimo formų. Organizaciją įkūrė grupė neabejingų šioms socialinėms problemoms žmonių, kurių daugumą sudaro mokytojai, žurnalistai, socialiniai darbuotojai. Pagrindinė organizacijos veikla yra prekybos žmonėmis prevencija, prekybos žmonėmis aukų vadavimas ir reabilitacija.
Žodis „Maiti“ neturi tikslaus vertimo, jis reiškia merginos gimtuosius namus, kuriuose ji užaugo, šie namai vadinami „maiti“ ir apdainuojami dainose, jose kalbama apie sunkią dalią ištekėjusios moters, kuri priklauso vyrui ir yra praradusi visas teises į šiuos namus, o savo šeimos jau laikoma svetima. „Maiti Nepal“ yra visų, nesvarbu – ištekėjusių ar ne, merginų namai. Organizacijos įkūrėja ir vadovė Anuradha Koirala yra buvusi anglų kalbos mokytoja. Pradėti šią veiklą ją įkvėpė Motinos Teresės pavyzdys.
2010 metais Anuradha Koirala CNN buvo išrinkta metų didvyre.
Interviu pagal Aušros Gabalytės filmuotą medžiagą parengė Milda Mažėtytė.