LRT Aktualijų studija. Ar pavyks įteisinti dvigubą pilietybę?

Seime vėl siūloma su prezidento rinkimais rengti ir referendumą dėl daugybinės pilietybės įteisinimo.

Prieš ketverius metus toks referendumas neįvyko.

Dabar siūloma, kad ribojimai būtų taikomi tik Lietuvai nedraugiškų valstybių pilietybę turintiems žmonėms.

Ar dėl dvigubos pilietybės pagaliau bus sutarta?

Ved. Jurga Tvaskienė

Garso įrašą klausykite ČIA

3 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Dronas

Nedraugiškom valstybėmis gali tapti, bet kuri valstybė. Ir kieno pusėje tada bus toks „pilietis”? Noras sėdėt and dviejų ar daugiau kėdžių, neturi nieko bendro nei su patriotizmu, nei su pareiga ir atsakomybe savo tėvynei bei visuomenei. Trumpai tariant, tai įstatymas, kuris bus naudingas šnipam-infiltrantam-diversantam, perėjūnam-klajūnam, kurie ateis, išmelž, pridergs ir išeis, pasiėme pelną ir palike mums nuostolius, gal keletui nesusipratelių kurie supratimo neturi apie tai kas yra valstybė ir kam ji reikalinga, tokie save vadina pasaulio žmonėmis, aš tokius vadinu savanoriškais benamiais valkatomis (beje, yra toks psichinis sutrikimas). Trumpai tariant įstatymas yra antivalstybinis ir antivisuomenins, naudingas tik visokiems kenkėjams, plevesoms, išdavikams ir infiltrantams, kurie ima visas privilegijas ir gėrybes, kurias suteikia pilietybė ir tos valstybės visuomenė, bet atlikt pareigos tikrai… Skaityti daugiau »

Ehrmantraut

pritariu, tik dar norėčiau pridurti, kad „naujosios skaitmeninės pasaulio tvarkos” kūrėjai siekia devalvuoti nacionalinės valstybės idėją, o visokie naudingi idiotai kaip Asanavičiūtė dar nuo savęs prideda su ta dviguba pilietybe.

nepavyks

kuo daugiau apribojimų – tuo didesni otkatai (kyšiai lietuviškai)

Dirbtinis inteligentas

Kvailas klausimas norint sudaryti avinams vaizdinį, kad bandoje klesti demokratija.

Prašalietis

Pseudo valstybinio, eurokolchozo užkaboriuose egzistuojančio darinio lansberginio durnių laivo dar neišsivaikščioję vadovaujantys ir eiliniai čiabuviai, nerasdami „svarstymui” rimtesnių dalykų, „studijuoja” jiems patiems psichoanalitinį, „labai reikšmingą patriotinį klausimą” – „Ar pavyks įteisinti dvigubą pilietybę?”. Vienas milijonas svetur gyvenimą susikūrusių lietuvių gerai žino, koks pasaulyje ir pačiame lansberginiame durnių laive yra lietuviškos pilietybės „vertingumas”…palyginus su taip vadinamų vakarų šalių „pilietybėmis”. Paskutiniu laiku vietiniams čiabuviams yra transliuojama būti pasiruošusiems kovose su Rusija, Kinija… mirti už „vakarietiškas vertybes”, JAV, vakarų šalių, Ukrainos „demokratijas”…, taip kad užsienio pilietybes turintys lietuviai „labai trokšta masiškai sugrįžti ir nedelsiant įsilieti” į kol kas neišsivaikščiojusių „ukrainietiškų lašinių patriotų gretas”.. Vadovaujantiems vietiniams „veikėjams”laikas būtų pabaigti juokinti vietinius runkelius su savo „dvigubomis pilietybėmis” arba „rusai ateina mūsų vėl okupuoti iš Kaliningrado,… Skaityti daugiau »

nepavyks

kažkas daugiau slypi po šiuo labai įtartinu reikalu, apie ką garsiai visai nekalbama. NEPAVYKS.

blue yellow zov MARINIE

…… kaip noriu pajausti vyro peni savyje….. ISPISKIT KAS NORS MANE,PRASAU…… xa xa xa…..

Žodžio laisvė

Nepraustaburni,išsiplauk žioptus.

blue yellow zov MARINIE

……. o tu nenori pajausti bibio savije, pyyyydare….. xa xa xa CIA BUVO NE MANO KOMENTAS,FUI DUUUURNIAI…..

blue yellow zov MARINIE

…na,kad pamegdziot mane,sis kvailelis tures gerokai pasimokyt gramatikos,ergo,vis kam nors busiu nuveikes gera darba…..

blue yellow zov MARINIE

…oho,kazkoks beprotis linksminasi kaip reikalas,naudodamas mano nicka,tiesiog idomu pamatuot jo fantazijos ir slykstaus vulgarumo gelmes…ale ot,visuomet randasi keistu zmogu….

blue yellow zov MARINIE

…ale ir is kur tas beprotis suzinojo mano slaptas svajones… xa xa xa juk AS ESU PYYYDARAS….

blue yellow zov MARINIE

…oho,smarkiai susitrenke vargsa galvele sis zmoga….nabagelis,ka jau cia…..

Dezinfekcija

Baik čia su savim kalbėtis. Geriausia, dinkit iš šio portalo „abu”.

blue yellow zov MARINIE

..ziuriu,durniu daugeja,viens traukia kita,pamatysim,kiek Tiesose yra nesveiku pilieciu,net savotiskai idomu….

Chloras

Durnius, šioje svetainėje, esi tik tu – geltonas šūdas.
Nedezinfikuotas.

blue yellow zov MARINIE

…tai kad tu net vieno vienintelio sakinio be gramatiniu klaidu nesurezgi,varguoli ‘nedezinfikuotas’….Dezinfekuokis smegenis,klaikale nelaimingas,xa xa xa…

Žodžio laisvė

Pilietybė ne pigi prekė .Jos nevalia dalinti bet kam. Nepamirškite kaip čiuožimo šokėja negarbingai pasielgė su Lietuvos pilietybe.Tai buvo šlykštus spjūvis tiesiai lietuviams į veidą ,sunkiai iškovojusiems nepriklausomybę,kai valkatėlė mergšė priėmė kitos valstybės pilietybę,atrodo,Rusijos.

ES gyventojas

Lietuvių ir taip kas metais mažėja.Reikia duoti lietuvišką pasą jei žmonės tik jo prašo ir dar padėkoti,kad sutinka būti Lietuvos piliečiu.

Skaitytojas

Sakoma, kad narystė Europos sąjungoje Lietuvai naudinga. Galbūt. Bet visą laiką man kelia įtarimą tai, kad didžiausi euroentuziastai paprastai būna ir Lietuvos niekintojai. Praktiškai visada.

Ayn Rand

Kai sovietai okupavo 1940’aisiais, dauguma aiškiai suprato ir todėl dar pusšimtį metų visai sėkmingai priešinomės ir laikėmės. 2004 gi buvo sužaista partija jau pasimokant iš istorijos, ir kaimenė neįgavo imuniteto – jauką prarijo lengvai, patepus skalbimo miltukais ir užpylus euro alaus bambaliu.

Tomas █ Jakutis

Girdėjau šimtus žmonių UŽ antrą pilietybę, referendumą, bet niekas iš jų nesakė: man, MAN reikia dviejų pilietybių!
Stebina neatitikimas tarp mažo poreikio ir milžiniškų pastangų šiam poreikiui įgyvendinti. Gal kažkas slapta finansuoja tas pastangas?! Pvz., anūkai žmonių, kurių prieš karą Lietuvoje turėtas brangus nekilnojamas turtas išlikęs iki šiolei ir tapęs dar brangesniu? Tie anūkai ne Lietuvoje gyvena, LT pilietybės neturi, bet.. norėtų atgauti senelių turtą.

Skaitytojas

Bijau, kad anūkai yra tik antraeilis faktorius, o labiausiai finansuoja tie, kas nori tautinių valstybių išnykimo. Kai daug pilietybių, tai nebėra pilietybės, tada nebėra valstybių ir sienų, tada nusavinami butai ir juose apgyvendinami „pabėgėliai“ ir taip toliau. Kaip rašė viena poetė, „Marksas tebus už vadovą“.

iš Vilniaus

Rašė tai ne „poetė”, o Julius Janonis, vargšas idealistiškas bernelis iš pačio skurdžiausio tų laikų sluoksnio. bet nesvarbu. Šiaip tai visiškai su Jumis sutinku.

Skaitytojas

Še tai tau, o maniau, kad poetė. Na, ačiū už patikslinimą 🙂

Pilietinis nepaklusnumas

Raginu visus dar sveiko pro9to nepraradusius lietuvius BALSUOTI PRIEŠ šitą Lietuvos pilietybės sunaikinimo „referendumą”. Jiems NEPAVYKS surinkti 50 proc.+1 balso NUO VISŲ SĄRAŠINIŲ rinkėjų. Taigi drąsiai eikime ir balsuokime PRIEŠ.

ons oponentas

Sinica pasirodė nykiai (sistemiškaI) pilstydamas iš tuščio į kiaurą ir nekalbėdamas principingai, atvirai ir vertybiškai…

stasys

Diskusijos senos , kaip ir seniau vėl bandoma apeiti gulinti grėblį ,sena, ant kelio . Kriterijus suteikiantis teisę antrai pilietybei ‘draugiškos (demokratiškos) ir nedraugiškos šalys’ neatlaiko ir paprastos kritikos . V. Sinica čia visiškai teisus . Sukūrus ‘draugiškos-demokratiškos’ visuomenės įvaizdį Lietuvoje mes pamintume esminius Lietuvos Konstitucijos principus . Lietuvos pilietybė negali tapti politiniu mainu subjektu . Kaip man tai ta idėja su referendumu bus palaidota dar iki debatų Seimo salėje . Ta emigracijos problema būtų ne tokia skaudį jei Lietuvos Seimūnai , rastų ryžto pripažinti jog to emigracijos proceso jie negali kontroliuoti ir valdyti , bet gali sušvelninti pasekmes , pav. praradusiems pilietybę dėl natūralizacijos procesu svetimoje šalyje įvedant ir ‘savotiška lietuvio kortele’ leidžiančia dar kuri laika pasinaudoti buvusios pilietybės… Skaityti daugiau »

28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top