LRT apšmeižė referendumo parašų rinkėjus

ekspertai.eu

Referendumo iniciatyvos juodinimas ir šmeižtai, kuriais užsiėmė dalis politikų bei dalis žiniasklaidos, pasisakantys prieš Konstitucijoje įtvirtintos Tautos teisės spręsti valstybės valdymo klausimus realizavimą, jau seniai neturėtų stebinti.

Ir vis dėlto melas, praėjusį šeštadienį paskelbtas valstybinio transliuotojo laidoje „Panorama”, yra šio žanro grynuolis. Reportaže apie Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą dėl iniciatyvnės grupės surinktų parašų LRT žurnalistai be skrupulų pamelavo, neva 16 tūkstančių parašų netinkamais pripažinti todėl, kad yra suklastoti.

„Daugiausia – 16 tūkstančių – parašų atmesta dėl suklastotos rašysenos”, – pasakojo LRT žurnalistė:

Priešingai, nei teigiama šiame LRT reportaže, VRK ir jai talkinę ekspertai nenustatė klastojimo atvejų, ir pažymėjo, kad parašai, lyginant su kitais atvejais, yra surinkti tvarkingai.

Kad jokių kriminalų nėra nustatyta, VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas viešai transliuotame posėdyje pabrėžė net kelis kartus.

Pavyzdžiui, čia jis sako, kad „ypatingų neleistinumų mes nesam nustatę, tas irgi labai malonu”:

O štai čia Z. Vaigauskas sako, kad parašus tikrinę rašysenos ekspertai „nenustatė kokio nors piktavališkumo ar bandymo kažką ne taip padaryti”:

Kadangi meluoti yra labai nedora, o dar šleikščiau, kai tai daroma už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikomo transliuotojo eteryje, ekspertai.eu kreipėsi į LRT tarybos pirmininką, buvusį Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktorių dr. Žygintą Pečiulį (LRT tinklalapyje lrt.lt jis vis dar vadinamas šio instituto direktoriumi) šiuo trumpu laišku:

Gerb. Ž. Pečiuli,

prašytume Jus, kaip LRT tarybos vadovą ir asmenį, dažnai pasisakantį apie žiniasklaidos problemas, asmeniškai pasirūpinti, kad būtų paneigtas melas, gruodžio 14 d. paskelbtas LTV laidoje „Panorama” transliuotame reportaže apie Vyriausiosios komisijos sprendimą dėl referendumo iniciatyvinės grupės surinktų parašų. Šiame reportaže melagingai teigiama, neva 16 tūkstančių parašų atmesti nustačius klastojimus, nors jokių klastojimų nustatyta nebuvo, ir atvirkščiai – tą dieną vykusiame viešame posėdyje VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas kelis kartus pabrėžė, kad piktavališkumo nenustatyta. Prašytume pasirūpinti, kad melas būtų paneigtas, kaip ir buvo paskelbtas, LTV laidoje „Panorama”, ir būsime dėkingi už informaciją, kada laukti šio paneigimo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Atminkit

Gerbiamieji komentatoriai palakantys konservliberalizmą. Yra įvairių būdų valdyti žmones. Ir vienas iš jų tai DELFI ir kita žiniasklaida „Panorama“, ‚lrytas.lt“ ‚Info TV“ jau ir parsidavėlė BTV, tai labai galingas ir patogus ginklas kontroliuoti mases ir primesti savo idėjas ir jų interesus. Per kurias ir stengiasi tokie kaip šimašiai, konservatoriai ir liberastai, kurie visokiais būdais formuoja visuomenės požiūrį, aukština konservatizmą ir liberalizmą, kitaip sakant, veda totalią žmonijos apgaulę. Tam net buvo sukurtas laisvosios rinkos institutas, kuris sukišo į ministrų postus tokius kaip šimašius, masiulis, steponavičius ir kiti, kurie užėmė jeigu ne ministro postą tai seime įvairius ne mažiau reikalingus žmonių apgaulei postus. Taigi, kontrolė per visuomenės informavimo priemones, tai yra pažangių masinio naikinimo ginklų kontrolė, o tas ginklas yra informacinis, nes… Skaityti daugiau »

Petras

Šalis praskolinta, išvogta, žmonės išvaryti vergauti į metropoliją. Liko išmarinti senelius, pederastams atiduoti vaikus ir žemę išparduoti, kad ir gyventi lietuviui neliktų kur.
LRT, su elektra trenktu skydininku priešaky, perėmė pačiuos bjauriausius
LTSR televizijos bruožus, net ir kai kuriuos tarybinius propogandistus reanimavo. Ko iš tokio gyvatyno belaukti?

cha cha

:)) :)) JUOKIASI PUODAS, KAD KATILAS JUODAS:)

parodykit bent vieną nemeluojantį „ekspertų” straipsnį.

ekspertai šio koment. nepraleido:

kodėl? KAM NAUDINGA TOKIA EKSPERTŲ „TIESA”? Štai keletas antrasčių iš jų antilietuviškos propagandos: “VSD ir prezidentės atakos prieš Lietuvą”, Z. Vaišvila: „Lietuva – valstybė, valdoma jėga ir baime“, Vytautas Rubavičius
“Lietuvos vedlių dviveidiškumas “,  
”D. Grybauskaitės „skiepų” bylos laidotuvės – pernelyg ankstyvas”…”Socialdemokratų kapituliacija”. Darius Kuolys: „Lietuva verčiama mažąja Rusija”…”Kaip niekada vieningi: didžioji konservatorių kova ir konvulsijos”…Paulauskas apie D. Ulbinaitę: „Nepavykęs savireklamos triukas turi būti sprendžiamas teisiniu keliu“…„Stabdykime šliaužiantį valstybės perversmą“. Vytautas Sinica. „Valstybė žino geriau – tėvai vaikų nebeauklės”…Vytautas Rubavičius: „politinės realybės šou – dviejų moterų „plėšoma“ Lietuva” …”Lietuvoje klesti sąmokslo teorijos.” „Mums gresia radikalizuojantys tinklai”…Ainė Ramonaitė. „Valstybinis „teisingumas“ Lietuvoje neturi nieko bendro su morale ir su sveiku protu“…Svajoja gyventi kaip Švedijoje, bet viską daro, kad to nebūtų”.”Sisteminių žurnalistų bendrija daro… Skaityti daugiau »

taigi

mums beliko vienintelė bent kiek objektyvesnė Nacionalinė televizija, bet, pasirodo, brudai, jau ir į ją nusitaikė.

Duokit į

teismą.

delfi neprisiverčiu atsiversti

Tiesos.lt portalą labai sunku atsiversti,perjungti ar reitinguoti mintis.Gal blokuoja?

Stasys

Ekspertai kažkam užmynė ant skaudančio mazolio ar dar ant ko nors, na, štai jie ir putojasi. Ekspertams pagarba!

To      2013-12-16 22:28

Gerai padarė, kad nepraleido. Tokio briedo net skaityti nesinori.
Skydininko ŽINIŲ PER LRT MES JAU SOTŪS IKI KAKLO. Demokratija matai Lietuvoje: kas ką nori, tas tą žiūri ir skaito ką nori. Ar aišku?
Pagarba ekspertams.

Rūta

Svarbiausia būti nepakantiems melui. Žiniasklaida ir taip užliūliavusi žmones,kad nebeskiria tiesaos nuo melo.

Asta

Tiesą sakant, jei mūsų nuomonė (ir parašai) valdžiai nė motais, tai gal ir nedalyvaukime tuose rinkiminiuose farsuose iš viso. Jei taip niekas neitume, kažin ar beįvyktų rinkimai į europarlamentą, ar būtų išrinktas prezidentas. Priimti sprendimą nedalyvauti „rinkmuose” yra kur kas lengviau, nei rinkti parašus už tai, kad būtume išgirsti…

"Vargas veidmainiams"

„Vargas jums veidmainiai Rašto aiškintojai ir fariziejai.Jūs užrakinate žmonėms dangaus karalystę ir nei patys neinate,nei trokštančių į ją patekti neleidžiate…Vargas jums veidmainiai…Jūs valote taurės bei dubens išorę,o viduje pilni gobšumo ir nesivaldymo.Aklasai fariziejau,pirmiau išvalyk taurės vidų,tai bus tikrai švari ir išorė”.(Mt 23,26)

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top