LRT: Lietuva kalba. Ką daryti su tūkstančiais Lietuvoje esančių migrantų – integruoti ar išsiųsti? V. Sinicos atsakymas, kurio jis nespėjo pagarsinti

Jūsų dėmesiui siūlome Vytauto Sinicos pastebėjimus, kuriais jis pasidalijo savo „Facebook“ paskyroje pristatydamas LRT laidą „Lietuva kalba“ ir joje išdėstytą savo poziciją.

Po pertraukėlės grįžtu į facebook ir kitokį politinį gyvenimą. Vakar dalyvavau naujoje LRT laidoje „Lietuva kalba“, kurioje gyniau poziciją, kad 4000 Lietuvoje esančių migrantų turi būti išsiųsti iš Lietuvos, o ne bandomi čia integruoti.

Tam bent kelios priežastys:
1) iš neteisės negimsta teisė – kas nepasitvirtins esą pabėgėliai, tas Lietuvoje nelegaliai ir negali būti tiesiog „legalizuotas“;

2) Lietuva turi siųsti žinią, jog nelegali migracija į Lietuvą neapsimoka, kad čia likti ir gyventi ES nepavyks ir neverta bandyti;

3) jei Lietuvai ir reikia užsieniečių darbuotojų, turime patys atsirinkti tai, ko reikia darbo rinkai, o ne tiesiog bandyti įdarbinti tuos, kas atėjo (80 proc. išmetę pasus, 95 proc. nemokantys angliškai);

4) Lietuvos visuomenė kategoriškai to nenori (pagal šios vasaros Vilmorus, integracijai pritaria vos 3 proc.);

5) nenori to ir nelegalūs imigrantai, svajojantys apie turtingesnes šalis, o norą gyventi Lietuvoje skelbiantys tik tam, kad turėtų šansą gauti pabėgėlio statusą.

Visus, kas nėra tikri pabėgėliai, reikia išsiųsti, jie ir patys negali ir neturi gyventi tokiomis sąlygomis. Bet išvykti nenori, ir ES šalių patirtis rodo, kad dauguma taip ir neišvyks, jų kilmės šalys jų nepriims.

Tad ką daryti?

Laidoje nebespėjau gauti paskutinio žodžio ir to pasiūlyti.

O daryti reikia taip, kaip darė Italija ir dabar (panašiai) imasi daryti Danija. Siųsti nelegalus, kurių nepavyksta deportuoti namo, į bet kurias saugias (!) ir sutinkančias priimti nelegalus už išmoką šalis. Nėra abejonių, kad kituose žemynuose tokių atsiras, tereikia ieškoti, o galimas išlaidas lyginti su nelegalų gyvenimo Lietuvoje išlaidomis.

Tarptautinė teisė nenumato nieko, kas draustų tokį kelią, priešingai, dėl naujų nelegalios migracijos tendencijų šalys bus priverstos eiti šiuo keliu. Būkime vieni pirmųjų.

Dalinuosi visos laidos įrašo nuoroda (ČIA).
Žmonės sako, kad buvo visiškai nepanašu į praėjusios savaitės laidą.
Ačiū labai Rasa Tapinienė už kvietimą ir objektyvų moderavimą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žiūrėjau...

Tai kad ponuli, nieko nepasakei apie globalistinę šio marazmo prigimtį.

Stasys

Geriau sinica rankoj, negi diatlas išangėj…

amam

Tamsta Sinica,o i mitinga ar eisite,leiskit pasiteiraut.Tas kalbas ten ir sakykit,o ne parsidaveliu lrt.

Al.

Sinica teisus. Tik kokia čia kalba ,,Ačiū labai Rasa Tapinienė už kvietimą ir objektyvų moderavimą.”? Ar lietuviška gramatika nebemadinga ?

Dzeikas

Jeigu zmogus neatatinka pabegelio kriteriju, o butent atvyko be dokumentu, atsisako melo detektoriumi tikrintis, gliausiai apklausa melo detektoriumi parode,kad zmogas ne pabegelis, o „atbegelis” – tai sodinti i darbo lageri ir jis ten sedes tol, kol neatsiras salis kuri noretu ji pasiimti. Stai tokia zinia „urbis et orbis” turi buti is Lietuvos del to, kas laukia cia neatatikusiu politinio prieglobscio reikalvimu kriterijaus. Po tokios zinios atbegs dar tukstantukas kitas, o po to kai „atbegeliai” ims rasyt laiskus prasydami atsisiusti lasiniu ir duonos (1500kcal maitinimo norma nedirbantiems, biski pridet tiems kurie dirba)- problema issispres automatiskai. O darbo lageriuka , ypac jeigu zmones ten dirbs su keliais tukstanciais klientu Lietuva islaikyti pajegi. Niekam jokiu pinigu moket nereikia. Lygiai kaip sakykim Didzioji Britanija… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Niekaip nesutinku su „turkisku variantu”, a le basliuojam kokiem turkams , o tie lai turisi. Si varianta groja Vokietija su visokiais prancuziokais , ispaniuksciai, graikais ir kitais kojas prie Vokietijos papo apsilusiais. Tai kyla klausimas, ar mes norime buti tokiomis , Henrikas Daktaras pasakytu, „zertvelemis” kurie issiperka nuo savo atsakomybes , nezinodami kaip ja sprest? Ar ne tapsime tokiais kaip vaizduojami vakaru europieciai(ne amerikieciai, tie dar ant tiek nenusmurgo) – graiziai nusiskute , apyriebus (je, biski i „dzyma” nueinam kad akutes taukuose visai nepaskestu), pusetinai apsirede (nalogai drabuziams auksti, tai kelnes siuvamos siauros ir shudinos medziagos) malantys politkorektiska sh. ir visiskai nemokantis SAVRANKISKAI spresti problmas ir imtis atsakomybes(Dede Semas kariaus, o mes jam uz tai indus kareivinese plausime ir mergas… Skaityti daugiau »

Žemyma

Visų pirma – niekas nežino, kiek tūkstančių „incognito” įėjo, kiek čia liko, kiek patraukė į PL bei kt. šalis. .
Kai per žinias praneša, kiek laužėsi per sieną, kiek (ne)įleista, kažkaip apeinama tai, kad mes nežinome, kiek įėjo nepastebėti – kol pasieniečiai savo dėmesį į prieš juos esančią grupę sutelkę buvo, už poros km nuo jų nepastebėti gal net visas šimtas įėjo.
Juk skaitėme, kad ir mašinos privažiuoja jų pasiimti ir į LT gilumą vežti. O įsivaizduokime, kai vienu metu kokiose 5-se vietose laužiasi, ir visos pajėgos į tas vietas nukreipiamos? Tada visi kiti šimtai kilometrų be priežiūros lieka – kad ir tūkstančiais per sieną eik. Kad ir apsiginklavę.

Nežinau, bet

man atrodo, kad tų tamsiaveidžių Vilniuje tiek niekada nebuvo. Užvakar Gedimino prospekte vakare nuėjau į Lidl – o ten eilėje – jų kas antras ar trečias. Lietuviškai nemoka,…

Dzeikas

Neziniukui: Skaitydamas komentarus matau takoskyra. Visiems nepatinka Lietuvos politika atbegeliu atzvilgiu. Taciau yra labai ryski takoskyra tarp kritikuojanciu ta politika. Dalis a le „neziniukas” aplamai nepakencia kitaip atrodanciu zmoniu ir isgaletu kaip naciukas kaukuoles matuotu o „kalbos komisijai” suteiktu igaliojimus bobutes is „Wylenszczyznos” bauduoti uz nemokejima lietuviskai. Tai stai, neziniuk, ar geriau butu jeigu vietoj tamsiaodziu eileje prie Lidlo pamatytum grazius tautiskus lietuvaicius i tavo pazvairavima reaguojanciu „ko ziuri, kaziole? Seniai i livara negaves?” ? Tai stai, problema ne tamsiaodziuose, o Lietuvos nesugebejime atsifiltruot sau rekalingus atvykelius. Tiesa tai, kad tarp atvykeliu daug (tikiu iki 90%) alach-babachu, tautisku buduliu atatikmuo tik kalban arabiskai, alkani ir argesyvus.Taciau tarp likusiu – pas mus kursuose lankosi asyras is Syrijos(Asirija valstybe egzistavusi III tukstanmetyje… Skaityti daugiau »

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top