LRT paslaptys: įspūdingi paskatinimai vadovams, nelegalus darbas ir raginimai klastoti dokumentus?

TV3.lt

Mokesčių mokėtojų išlaikomo Nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vadovai galimai pažeidinėja teisės aktus, darbuotojų teises, meluoja ir pelnosi kitų sąskaita – tą sako patys darbuotojai. Anot jų, vadovai gauna dešimtis tūkstančių eurų priedus pažeisdami galiojančią tvarką ir susitarimus su profesine sąjunga. Be to, šaltinių teigimu, vadovai esą nelegaliai įdarbina dalį LRT darbuotojų ir ragina klastoti dokumentus. LRT tikina, kad vadovaujasi teisės aktais, tačiau kai ką nutyli.

Portalas tv3.lt bendravo su keliais tarpusavyje nesusijusiais esamais ir buvusiais LRT darbuotojais, dirbančiais ar dirbusiais skirtinguose šios viešosios įstaigos padaliniuose. Jų teigimu, LRT itin suvešėjo blogybės, kai nacionaliniam transliuotojui pradėjo vadovauti Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir jos pasikviesti kiti vadovai.

Darbuotojai pateikė daugybę jų teiginius paremiančios informacijos – įvairių dokumentų, susirašinėjimų ir kt. Baimindamiesi dėl darbo vietos ir teisinių pasekmių, informaciją pateikę šaltiniai prašė neatskleisti tapatybės ir garantuoti, kad iš publikacijos jų nebus įmanoma atpažinti.

Darbo užmokesčio politika – paslaptis?

Darbo kodeksas numato, kad 20 ir daugiau darbuotojų turinčiose darbovietėse turi būti patvirtinta darbo apmokėjimo sistema. Prieš ją tvirtinant ar keičiant turi būti įvykdytos informavimo ir konsultavimo procedūros.

Darbo apmokėjimo sistemoje nurodomos darbuotojų kategorijos pagal pareigybes ir kvalifikaciją, kiekvienos jų apmokėjimo formos ir darbo užmokesčio dydžiai, priedų ir priemokų skyrimo pagrindai ir tvarka, darbo užmokesčio indeksavimo tvarka.

Visą straipsnį galite rasti TV3.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Perskaičiau ta ilga str. ir man neliko abejonių jog naujos vadovės atėjimas LTV-ė atnešė tuos gerus permainų vėjus kurie buvo reikalingi tai televizijai .Taip toje televizijoje vis dar dirba senosios tvarkos ‘pilki chalatėliai’ kuriems labai sunku save metuose perlaužti pokyčiams .Str. daug kartu minima tvarka kai samdomas darbuotojas dirba turėdamas autorinę sutartį ,vienok niekas TV3 taip ir nepakalbino bent keletos iš dirbančiu pagal tokias sut. ar jie patenkinti, kodėl kas trukdė ? Ar tai reiškia jog TV3 nesinaudoja tokiomis sutartimis ? tikrai abejoju . Jei tokiam darbuotojui išduodamos darbo-kūrybos priemonės jos privalo būti atspindėtos darbo sutartyse . Tai kad pokyčiai algų ir priedu nederinami su profsąjunga tai jau trūkumas , bet tam yra išrinkta LRT-ė 12 žmoniu taryba iš visuomenės… Skaityti daugiau »

Čia apie JUOS

Nelieciamuosius.

Ar?

Ar pajudės ledai šitoj propagandistų pelkėje?Visuomeninis kanalas,visuomenės mokesčiais išlaikomas,t.y.sočiai šeriamas,taps objektyviai informuojančiu?Ar misija eilinį kartą neįmanoma?Ačiū Dievui,bunda komerciniai kanalai,iš kurių net sporto transliacijas vagia.

pilietis

LRT – Lietuvos respublikos tragedija.

Britka

Laikas pastatyti pakylą giljotinai, atnešti krepšį galvomis surinkti,pakylos apačioje įrengti bačką kraujui surinkti, įrengti el.lizdus medijai transliuoti.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top