LRT televizijos direktorius R. Paleckis: „Mūsų žinių tarnyba beveik kariauja“

Be komentarų.

* * *


AFP / SCANPIX nuotr.

Mindaugas Jackevičius | DELFI.lt

Antradienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba diskutavo apie šalies informacinės erdvės stiprinimą: ruošiamasi kitaip informuoti kitakalbius piliečius. Siūloma ir žadama daugiau žinių rusų ir lenkų kalbomis, o populiariąją „Duokim garo“ papildyti tautinių mažumų kolektyvų pasirodymais.

Net 6 tarybos nariai prašė uždaro posėdžio. LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis priminė, kad LRT – visuomeninis transliuotojas, išlaikomas mokesčių mokėtųjų pinigais, tad klausimas neturėtų būti svarstomas uždarame posėdyje. Pritrūkus balsų, diskusijos leista klausytis ir žurnalistams.

LRT radijo programų direktorė Guoda Litvaitienė atkreipė dėmesį, kad LRT radijas tebeturi žinių laidą rusų kalba. Tai galimybė rusakalbei daliai pateikti „kitokią informaciją“. LRT radijas žada daugiau politinių žinių tautinių mažumų laidose lenkų ir rusų kalbomis. Iki šiol šiose per LRT Klasiką transliuotose tautinių mažumų laidose „Santara“ labiau akcentuotas įvairių tautų gyvenimas Lietuvoje, jų puoselėjama kultūra, o ne politinės žinios.

Nupirko šalmų ir neperšaunamų liemenių

LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis sakė, kad televizijos žinių tarnyba pasiruošusi dirbti karo sąlygomis. „Mūsų žinių tarnyba beveik kariauja – šalmai yra, neperšaunamos liemenės yra, įsigytos Maidano proga. Mes visada pasiruošę, bet kuriuo momentu televizijos žinios išeina į eterį, nutraukiama programa, yra specialių žinių komanda, vinjetė, visą laiką yra grupė, kuri paspaudžia mygtuką – kad tik būtų ką paleisti“, – apie pasirengimą neeiliniams atvejams kalbėjo R. Paleckis.

Pasak R. Paleckio, LRT seniai dirba karo sąlygomis: radijuje ir televizijoje rengiamos žinios net savaitgalių dienomis, vakarais, aktualijų laidos transliuojamos darbo dienomis, gausybė tiesioginių transliacijų iš užsienio. „Mūsų kontrrginklas nėra propaganda – mūsų kontrrginklas yra daugiau informacijos – objektyvios, visapusiškos, taip, kaip mes suprantame, teisingos“, – dėstė LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas.

R. Paleckis priminė, kad Lietuvoje gyvenantys rusakalbiai, lyginant su Latvija, iš esmės moka lietuviškai. Tad jo nuomone, didesnis uždavinys jų galvas atsukti į LRT dažnį. Tam esą reikėtų platesnės kampanijos per visą žiniasklaidą.

R. Paleckis taip pat atkreipė dėmesį, kad žmonės televiziją jungiasi dėl pramogos, o jei jos randa, tada pasižiūri ir žinias, ir siūlomas analitines laidas. „Bet jei neranda kokybiškos pramogos, o tai reiškia, brangios, jie nežiūri mūsų kanalų. O visų vyriausybių politika per 20 metų buvo tokia kaip su krašto apsauga: kam tų pinigų reikia, kas gi mus puls? Šiandien suprato, kad gali pulti ir iškart susitarimai tarp partijų. Lygiai taip pat turi būti susitarimas tarp partijų dėl LRT, kodėl ne, tai ir tam tikra gynybinė linija – valstybės, kalbos, kultūros“, – kalbėjo R. Paleckis.

Siūlo rusiškus intarpus lietuviškose žiniose

Tarybos narė Lolita Jablonskienė per LRT Kultūrą siūlė daugiau informacijos rusų ir lenkų kalbomis. Gražina Daunoravičienė siūlė per LRT laidas transliuoti filmuotus informacinius blokus rusų kalba.

Giedrė Lastauskienė perspėjo, kad jei lietuviškų transliacijų metu bus imta transliuoti rusų kalba, televiziją gali išjungti lietuviai. Ji taip pat atkreipė dėmesį, kad rusų kalbą moka ne visi lenkai. Su rusiškų santraukų įterpimu į lietuviškas informacines laidas nesutiko ir tarybos narys Edmundas Ganusauskas.

Ž. Pečiulio nuomone, tautines bendrijas esame visai užmiršę: pavyzdžiui, Visagine ar Šalčininkuose nėra didelių paskatų žiūrėti visuomeninį transliuotoją. Pasak Vilniaus universiteto profesoriaus, LRT nėra įdomios informacijos iš šių kraštų – daugiausia pranešama apie dvikalbes lenteles ir vėliavos neiškėlimą švenčių dienomis. Ž. Pečiulis kėlė klausimą dėl korespondentų tinklo Rytų Lietuvoje steigimo – jo įsitikinimu, reikia matyti paprastų žmonių problemas.

Diskusijos metu taip pat siūlyta per LRT retransliuoti tarptautinį žinių kanalą „Euronews“ rusų kalba. Diskusijoje prisiminta ir viena populiariausių televizijos laidų „Duokim garo“. Kai kurių tarybos narių nuomone, į „Duokim garo“ dažniau reikėtų kviesti tautinių mažumų kolektyvus. R. Paleckis tvirtino, kad minėtoje laidoje ir dabar koncertuoja rusiški, lenkiški, ukrainietiški, totoriški, žydų ansambliai.

Eglė Pranckūnienė pasiūlė portale lrt.lt skelbti ir informaciją rusų kalba Dabar portale pateikiamos žinios ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba.

R. Paleckio teigimu, iš principo įmanoma lietuviškų žinių santrumpa rusų kalba per LRT Kultūros kanalą, taip pat planuojama rengti daugiau reportažų iš regionų, kuriuose gyvena kitataučiai.

Kokia dabar situacija Lietuvos informacinėje erdvėje ir ką konkrečiai reikia daryti, LRT administracija turės tarybai pasiūlyti kito posėdžio metu.

DELFI primena, kad Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionaliniai transliuotojai svarsto idėją kurti naują kanalą rusų kalba, kaip atsvarą šalyse transliuojamiems Maskvos finansuojamiems kanalams.

Latvijoje ir Estijoje rusai sudaro apie ketvirtadalį gyventojų, Lietuvoje – apie 6 proc.

Delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
senis

Lietuvišką televiziją pasižiūriu nuo pirmų laidų.Techninio lygio ir demagogijos kreivės visą laiką greta…

poklius

TV laida Dėmesio centre turi būti skirta Lietuvos problemoms, o ne Jakilaičio traidžiojimo ‘rusai puola” ir Putino keiksnojimmais.Teisę nežinoti neturėt vesti Grybauskaitės favoritė. Oar nessigailėtev išdraskę ir išparceliavę požeminę televizijos transliacijos būstinę, įrengtą tarybiniiiais laikais Nemenčinės reajone? O o žinių redaktorių įsigyti šalmai gali būti naudingi tik tuo atveju, jeikarinnės atakos metu jums pasleis vidurius.

Canada

Gal kas zinot, uz ka ir pries ka cia dabar tas Paleckiukas kovoja?

Nuomonė

O pampersų ar pasirūpinot?

Juozas

Grazinkit Lietuvos televizijai ir radijui jos tikra varda”” pseudo”” kovotojai.Paziurejus ir paklausius jusu,atrodo,kad vieninteliai jusu priesai Lietuvoje — konservatoriai.

Pensininke

jei Lietuvos televizijoje nebutu atgrasanciu zurnalistu kaip Jakelaitis, Miliute, Pumprickaite, tai dar butu galima ziureti. Dabar sie vedantieji su ironija ir arogancija sauna i vienus vartus ir netarnauja demokratijai.

To Juozas       2014-04-16 8:55

O gal tamsta Juozeli, galėtum pasakyti ką gero padarė konservatoriai?
Tų darbų kaip už 1lt padovanojo Mažeikių naftą, kaip po to dar primokėjo, kaip apmokėjo brangias konsultacijas- ištratintus 250 milijonų ir dar neaišku kiek iki galo, kai tautai buvo diržai uždėti, pašaudymą prie seimo, galutinai praskolintą Lietuva jų valdymo laikotarpiu, 2 mergaitės padarytas valstybės paslaptimi, kaip yra blokuojama tautos valia ir mestos didžiulės pastangos sužlugdyti referendumą ir kitus mes žinom, gali neminėti. Gal kas nors yra slepiama, gal ko nors nežinom, o žinote tik jūs, p.Juozai. Lauksim, tikiuosi ir kitiems įdomu.

ELERTĖĖĖ

ne kariauja, o grybauja.

vai me

Burokeviciaus gauja, uzgrobusi televizijos bokštą, toliau grąsina Lietuvai ir zvangina ginklais.

La guerre  comme la guerre...

Siauras skydinėn, juodvarnė šaus tiesiai dangun, kitas elitas žvelgs į orlaivius vakaruosna – juk nesuks paskui janukovičius… O gal? Ištuštės minkštos galios informacijoje, bet gi žmonės ir taip nelabai žiūri, jau ko ne ko bet pasipūtusių varlių nemėgsta…

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top