LRT vadė vėl smogė VU dėstytojai J.Mažylei

Danas Nagelė | respublika.lt

Panašu, kad LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė ir jos svita nemoka pralaimėti. „Vakaro žinios“ skelbė, kad M.Garbačiauskaitei-Budrienei VU Žurnalistikos programos studijų komitete ėmus reikalauti, jog būtų įvertinta, ar VU dėstytoja doc. dr. Jolanta Mažylė nepažeidė etikos dalyvaudama „OpTV” laidoje, VU Centrinė etikos komisija nusprendė – dėstytoja jokio pažeidimo nepadarė. Tačiau dabar prieš dėstytoją sukurptas dar vienas skundas, tarp jį pasirašiusiųjų – ir LRT vadovė bei 4 jos pavaldiniai.

11 VU Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto narių pasirašė skundą, kurį adresavo VU Komunikacijos fakulteto dekanei Renatai Matkevičienei, fakulteto tarybai, VU rektoriui Rimvydui Petrauskui ir VU Centrinei akademinės etikos komisijai. Tarp raštą pasirašiusiųjų – minėta M.Garbačiauskaitė-Budrienė ir dar 4 LRT darbuotojai, kurie kartu yra ir minėto komiteto nariai. Rašto nepasirašė tik komiteto pirmininkas Andrius Gudauskas ir dar viena narė.

Skunde primenama, kad gruodį ir sausį vykusiuose komiteto posėdžiuose buvo svarstomas klausimas dėl J.Mažylės dalyvavimo „OpTV” laidoje. Būtent kanalo pasirinkimas labiausiai nepatiko LRT vadovei, kuri komitetui pasiūlė kreiptis į VU Centrinę akademinės etikos komisiją, jog ši nuspręstų, ar dėstytoja nepažeidė etikos. Komitetas taip ir padarė, tačiau etikos sargai nustatė, jog jokia etika nebuvo pažeista.

Minėtame 11 komiteto narių skunde teigiama, kad J.Mažylei susipažinti buvo atsiųsti komiteto posėdžių vaizdo įrašai, bet buvo nurodyta, kad jie perduodami tik susipažinti, jų negalima platinti.

„Nepaisant to, kaip matyti iš viešo Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pareiškimo, komiteto posėdžių vaizdo ir garso įrašus doc. dr. J.Mažylė pateikė LŽS, vėliau jų iškarpytos ir tendencingai sudėliotos ištraukos paskelbtos ir tebėra paskelbtos „OpTV” Youtube kanale”, – dėsto skundikai.

Komiteto nariai dievagojasi, kad buvo pažeistas jų privatumas:

„Minėtų komiteto posėdžių garso įrašų ištraukose matomi mūsų atvaizdai, minimi vardai ir pavardės, pareigos, rodomi pasisakymai, viešojoje erdvėje vienareikšmiškai traktuojant ir įvardijant juos kaip mobingą doc. dr. J.Mažylės atžvilgiu, o mes patys vadinami docentės persekiojimą vykdančiais asmenimis, įvardijami pačiais bjauriausiais epitetais”, – verkšlenama skunde.

Skundikai reikalauja sankcijų J.Mažylei.

„Manome, kad VU, kaip mūsų asmens duomenų valdytojas, duomenų gavėjai doc. dr. J.Mažylei grubiai tyčia ir sąmoningai pažeidus asmens duomenų apsaugos, privatumo ir paties VU nustatytus reikalavimus, turėtų imtis priemonių, kad doc. dr. J.Mažylė dėl šių neteisėtų veiksmų atsakytų teisės aktų nustatyta tvarka, aiškiai neteisėtam mūsų asmens duomenų tvarkymui, pažeidžiančiam mūsų privatumą, būtų užkirstas kelias, o neteisėti veiksmai nutraukti, nes priešingu atveju VU darbuotojai, studentai ir socialiniai partneriai ateityje negalės nevaržomai ir nebijodami visiškai nepagrįsto ir neadekvataus puolimo dalyvauti VU organų veikloje”, – rašoma skunde.

Beje, Lietuvos žurnalistų sąjunga yra gavusi universiteto prašymą ištrinti turimą komiteto posėdžių vaizdo medžiagą, tačiau to daryti neketina, nes posėdžių medžiaga gali būti reikalinga įrodant galimą mobingą prieš J.Mažylę.

Iš 11 komiteto narių skundo taip ir liko neaišku, kokia neviešintina informacija matoma įrašuose, nes komiteto posėdžiai yra vieši, jokia konfidenciali informacija nebuvo pateikta.

„Vakaro žinioms” susisiekus su pačia J.Mažyle, ši paaiškino kad dabar gydosi ligoninėje, todėl nieko komentuoti negalinti, o apie naują skundą prieš ją sužinojo tik iš „Vakaro žinių” žurnalisto.

„Vakaro žinios” primena, kad kovo pabaigoje VU Centrinė akademinės etikos komisija nusprendė, jog VU dėstytoja doc. dr. J.Mažylė nepažeidė etikos. Ją etikos sargams buvo apskundęs VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos komitetas, pasidavęs LRT generalinės direktorės M.Garbačiauskaitės-Budrienės ir jos pavaldinių spaudimui. O persekiojimo dėstytoja susilaukė vien dėl to, kad dalyvavo laidoje, kurią transliavo LRT vadei neįtinkantis interneto kanalas OpTV. Ir netgi tik transliavo, laidą kuria netgi visiškai kita TV.

„Universitete pripažįstamos plačios akademinės laisvės ribos leidžia dėstyti savo nuomonę ir laisvai renkantis šios nuomonės sklaidai visus teisėtai veikiančius kanalus, kurių finansavimo šaltiniai, partnerių ar bendradarbių reputacija, veiklos pobūdis, siekiami rezultatai, darbo panaudojimo tikslai ar kitos argumentuotos priežastys neleidžia pagrįstai konstatuoti, kad bendradarbiavimas su tokiais sklaidos kanalais pažeistų akademinę etiką. Vadovaujantis tuo, vien pats dalyvavimo tam tikro informacijos sklaidos kanalo – teisėtai veikiančio, net jei jo veikla nevienareikšmiškai vertinama visuomenėje – laidoje faktas nėra pripažįstamas prieštaraujančiu Akademinės etikos kodeksui ir Universiteto statute įtvirtintai Vilniaus universiteto misijai”, – konstatavo VU etikos sargai.

Jie taip pat pažymi, kad pareiškėjas savo kreipimesi nurodė, jog prašoma įvertinti konkretų Youtube socialinio tinklo OpTV kanale paskelbtą įrašą, tačiau pareiškėjo kreipimesi pateikta interaktyvi nuoroda buvo neveikianti.

Komisija kreipėsi į pareiškėją su prašymu patikslinti kreipimąsi ir pateikti laidos įrašą ar kitus kreipimąsi pagrindžiančius įrodymus, tačiau kreipimasis patikslintas nebuvo.

„Atsižvelgdama į tai komisija konstatavo, kad turimi duomenys yra nepakankami ir neleidžia pilnavertiškai išnagrinėti ir akademinės etikos požiūriu įvertinti doc. dr. J. M. pasisakymo turinio, jo konteksto”, – rašoma komisijos sprendime, kuris viešinamas nuasmenintas ir buvo priimtas bendru sutarimu.

„Komisija nutaria konstatuoti, kad Vilniaus universiteto akademinės etikos kodekso pažeidimo faktas ir Vilniaus universiteto misijai prieštaraujantis doc. dr. J. M. elgesys nenustatyti”, – reziumuoja komisija.

„Vakaro žinios” taip pat primena, kad maždaug prieš mėnesį LŽS išplatino pranešimą, jog gavo LŽS narės, žurnalistės ir VU dėstytojos doc. dr. J.Mažylės pranešimą apie jos atžvilgiu taikomą mobingą VU, kuriame nurodoma, kad VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos komitete vykdomi aiškiai išreikšti veiksmai ir siekis sunaikinti asmens reputaciją ir susidoroti su doc. dr. J.Mažyle kaip dėstytoja.

Pasak LŽS, susipažinus su pateikta medžiaga akivaizdu, kad šį persekiojimą savo kreipimusi į komiteto pirmininką doc. dr. Andrių Gudauską inicijavo, kryptingai ir atkakliai vykdė VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos socialinė partnerė, šio komiteto narė, LRT generalinė direktorė M.Garbačiauskaitė-Budrienė.

„Minėtuose posėdžiuose buvo aptariami, nagrinėjami, svarstomi būdai, kaip doc. dr. J.Mažylę pašalinti iš universiteto, netgi inicijuojant studentų skundus. Doc. dr. J.Mažylei apie šiuose posėdžiuose svarstomus su ja susijusius klausimus nebuvo ne tik pranešta, bet ir buvo nuspręsta jos nekviesti į tuos svarstymus(…). Kartu su LRT generaline direktore psichologinio spaudimo, niekinimo būdus planavo, vykdė mobingą ir kiti Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos komiteto nariai, kurie yra ir LRT darbuotojai. Visi šie asmenys susiję tarnybinio pavaldumo santykiais, todėl čia iškyla ir klausimas dėl jų nepriklausomumo”, – dėstoma LŽS pranešime.

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Monikutės poelgių niekingumas tiesiog pribloškiantis.

Bitė

Ne tik Monikutės… Į areną išėjo visas būrys vidutinybių — skundikų, karjeristų, padlaižių. Jie rašo jokios vertės neturinčius paskvilius, kurpia gerai apmokamas TV laidas, knisasi po archyvus: o gal ras kokį faktelį, išpūs didžiulį burbulą, parašys dar vieną knygiūkštę skambiu pavadinimu, kurią visur spėjantis veikėjas išleis didžiuliu tiražu, ir visi pasidarys gražaus pinigėlio…

Al.

Jau tiek supažangėjom, kad be mobingo nė žingsnio. Net rusų okupacijos metais šį reiškinį vadindavome ujimu.
O komunostribų kenkėjišką veiklą privalom stabdyti. Tame tarpe, jų pačių būdais – pvz, kaip neapykantos kalbą, neapykantos kurstymą. Niekšų bandymas pasislėpti už privatumo suprantamas. Ir kgb agentai už jo slepiasi. Bet tai tik rodo, kad, nors ir vėluojant, liustraciją padaryti būtina.

Jules

Neosovietikė smogė, oho!

Jules

Konspiratoriai ir šioje srityje įsisiautėjo. Slapčia, privačiai užsidarę, sprendžia mūsų likimus. Akurat taip, kaip Kenedis apie tai ne kartą kalbėjo viešai prieš savo žūtį – slaptose bendrijose sprendžiami mūsų likimai. Agresyvių internacių konspiracija ir agresija, ne daugiau. Tiesa kriminalizuota – jos negalima platinti, skleisti tarp runkelių, tarp neišsilavinusių mažaraščių. Kitaip bus pažeistas neosovietikų ir neosovietikių privatumas – privilegija daryti nusikaltimus prastuomenės atžvilgiu ir tyčiotis iš runkelių.

blue yellow zov MARINIE

..BUTU NORMALUS TIE ‘STUDENTAI’,LEKTU TA KURVA/KITAIP,EUFEMISTISKAI,TOS ISSIGIMELES MGB,PAVADINT NEIMANOMA/ IS VISUR SUNIMS SEKO PJAUTU…….DEJA,TAI NE STUDENTAI,O LEFTISTINES LERVOS,PFUI…….

ccc

Kas gi sutvarkys tą įsisiautėjusią stribbobę” (tą LRT fiurerę)

blue yellow zov MARINIE

..kol lanzbletkistiniai koncervai rulina,niekas.Cia ju statytine,tupa juju krypties vykdytoja ir nieko niekas jai nepadarys.Garantuotai bus perrinkta,stebiuosi,kaip ne is karto….

Žodžio laisvė

Balsuojam viešai: šalin rankas nuo Mažylės.Už akių bandoma susidoroti su VU darbuotoja.
Tai netolima okupacijos praeitis,kai su žmogumi buvo susidorojama per lagerius,psichiatrines ar paliekant visiškai be duonos trupinio.Privalome visi geros valios žmonės priešintis šitokiam nežmoniškumui.Jokios čia duomenų paviešinimo paslapties nėra ir negali būti,Taškas.Lietuviai – padorūs lietuviai,ar neveikdami leisime susidoroti su Mažyle ???

blue yellow zov MARINIE

..kaip konkreciai isivaizduoji veikima…,nustebino zurnalistu sajunga su Radzevicium….na,tik OP TV IR GORIENE da kelia bangas.Daugiau nieks….O mes ka galim….papliaukst ant sofkiu….Tai ne anie laikai,kai ejom…kuoleli ant kuolo….,oi,ne………

Op TV plius

Melo žurnalistika: nuo Miliūtės ir Jakilaičio iki Tapino, Černiausko, Pancerovo ir kitų

https://www.youtube.com/watch?v=_gal7vRU_Yo&ab_channel=OpTVPlius

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top