LSDP skaidrumo grupės vadovas nemato reikalo svarstyti R. Malinausko elgesio

BNS

Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) skaidrumo grupės vadovas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas teigia nematantis reikalo svarstyti Druskininkų mero socialdemokrato Ričardo Malinausko elgesio siekiant pakeisti Vyriausybės nutarimą dėl kurorto apsaugos zonų panaikinimo.

„Į turinį nutraukto ikiteisminio tyrimo medžiagos mes tikrai nesigilinsime, nes tos medžiagos vieta archyve geriausiu atveju“, – trečiadienį per spaudos konferenciją Seime pareiškė politikas.

Jis teigė, kad partijos skaidrumo grupė ne apie visus savo tyrimus ir sprendimus praneša viešai.

„Manęs daug kas klausia, ar skaidrumo grupė nagrinės tą ar kitą klausimą, aš visada atsakau, kad mes neanonsuosime savo tyrimų kaip STT viešai, jog rytoj pradėsime tokį tyrimą, po savaitės – dar kažkokį tyrimą. Mes gi neskelbiame tų tyrimų, kuriuos atlikome ir kur nustatėme, kad, mūsų manymu, nėra reikalo reaguoti kažkaip griežtai. Jūs gi to nežinote, mes to nepasakojame“, – kalbėjo J.Sabatauskas.

Tačiau jis piktinosi, kad buvo paviešinta dalis ikiteisminio tyrimo medžiagos, tai yra R.Malinausko pokalbių ir trumpųjų žinučių išklotinės.
„Ikiteisminio tyrimo duomenys neplatinami“, – pabrėžė jis.

Kitas socialdemokratas Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininkas Darius Petrošius teigė įžvelgiąs dvigubus standartus, nes vienos pokalbių išklotinės paviešinamos, kitų politikų – ne.

„Manau, kad išklotinių toks paviešinimas iš kriminalinės žvalgybos informacijos, ikiteisminio tyrimo duomenų – tai akivaizdus žmogaus teisių pažeidimas. Vis dėlto politikai taip pat turi teises ir mes turime Konstituciją ir konstitucines teises“, – kalbėjo jis.

D.Petrošius beprecendenčiu vadino atvejį, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Saulius Urbanavičius žurnalistams dar prieš aplinkos ministro „tvarkiečio“ Kęstučio Trečiokio apklausą patvirtino, kad ji bus ir pranešė, jog ministras bus apklaustas specialiuoju liudytoju.

J.Sabatauskas tvirtino, kad jam susidarė įspūdis, jog teisėsaugos institucijos dalyvauja politiniuose procesuose.

„Susidaro įspūdis, kad teisėsaugos institucijos dalyvauja politiniuose žaidimuose, daro įtaką politiniams procesams ir kartais net vykdo politikų užsakymus“, – kalbėjo parlamentaras.

Antradienį žiniasklaidoje paskelbta dalis R.Malinausko pokalbių telefonu su Vyriausybės kancleriu Alminu Mačiuliu, premjeru Algirdu Butkevičiumi, aplinkos ministru Kęstučiu Trečioku išklotinių, kuriose matyti, kaip Druskininkų meras siekia pakeisti Vyriausybės nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų. Meras teigia, kad šių zonų panaikinimas svarbus jam vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose byloje.

Vyriausybės nutarimas po mero skambučių buvo pakeistas pernai rugsėjo 23 dieną. Kauno apygardos prokuratūra ir STT gruodį buvo pradėję ikiteisminį tyrimą dėl galimo poveikio priimant minėtą nutarimą. Antradienį pranešta apie jo nutraukimą, nes pareigūnai nenustatė nusikalstamos politikų veikos. Įvertinti visas aplinkybes prokurorai pasiūlė Vyriausios tarnybinės etikos komisijai bei Seimo Antikorupcijos komisijai.

Šaltinis: faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top