„Malonus netikėtumas“ – Lenkijos premjeras mini mažesnį nei tikėtasi biudžeto deficitą

Lenkijos vyriausybės vadovas tikisi, kad bendrosios valstybės skolos ir BVP santykis šiemet sumažės iki 48-50 proc.

Lenkija sulaukė džiugių naujienų – nauji duomenys rodo, kad šalies biudžeto deficitas buvo mažesnis, nei tikėtasi.

Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateušas Moravieckis (Mateusz Morawiecki) Varšuvoje vykusioje konferencijoje apie viešuosius finansus sakė, kad Lenkijos ekonomikos perspektyvos yra geros dėl stabilios ir patikimos šalies viešųjų finansų būklės.

„Deficito rezultatas nustebino”, – sakė Lenkijos Premjeras.

Moravieckis pažymėjo, kad 2022 m. biudžeto deficitas sudarė tik 12,4 mlrd. zlotų (2,65 mlrd. eurų), o viešojo sektoriaus deficitas sudarė tik 3 proc. Lenkijos BVP.

Jis teigė, kad džiaugiasi galėdamas atskleisti, jog 2022 m. biudžeto deficitas yra daug mažesnis nei planuota. Vyriausybė biudžete buvo numačiusi 30 mlrd. zlotų (6,40 mlrd. eurų), tačiau deficitas siekė tik 12,4 mlrd. zlotų (2,65 mlrd. eurų). Jis pridūrė, kad jie tikėjosi, jog viešojo sektoriaus skola sudarys 3 proc. šalies BVP.

Moravieckis priminė, kad 2022 m. vyriausybė įgyvendino dideles paramos programas, siekdama palengvinti gyventojams padėtį dėl aukštų energijos ir maisto kainų, taikydama mažesnius PVM tarifus maistui ir energijai. Tai buvo daroma didelėmis valstybės biudžeto išlaidomis, todėl pasiekti rezultatai dar labiau stebina.

Lenkijos Premjeras pasidžiaugė, kad dabartinei vyriausybei pavyko gerokai padidinti mokestines pajamas iš tokių mokesčių kaip pelno mokestis (PM). Per septynerius valdančiųjų konservatorių valdymo metus valstybės surenkamos lėšos iš pelno mokesčio padidėjo 190 proc.

Jis tai palygino su ankstesnės liberalios administracijos rezultatais, kai per aštuonerius jos valdymo metus pajamos iš pelno mokesčio padidėjo tik 2,3 proc.

Moravieckis taip pat apkaltino ankstesnę liberalią administraciją prastai valdant Lenkijos valstybės skolą.

Jis sakė, kad jo vyriausybė, nepaisant didžiulių išlaidų darbo vietų išsaugojimui pandemijos metu ir žmonių apsaugai nuo infliacijos, kurią sukėlė Rusijos karas Ukrainoje, sugebėjo sumažinti Lenkijos valstybės skolos ir BVP santykį bent 2 proc., o valdant ankstesnei vyriausybei jis buvo išaugęs 9 proc.

Lenkijos vyriausybės vadovas tikisi, kad bendrosios valstybės skolos ir BVP santykis šiais metais sumažės iki 48-50 proc., t. y. bus gerokai mažesnis nei ES vidurkis (85 proc.) (o kelios šalys viršija ir 100 proc.), bei neviršys Lenkijos konstitucijoje numatytos 55 proc. ribos.

Moravieckis tvirtino, kad duomenys buvo patikimi ir be statistinių manipuliacijų. Iš tiesų ši statistika – tai Europos Komisijos ir reitingų agentūrų duomenys.

Moravieckis sakė, kad rengdama 2023 m. biudžeto įstatymą vyriausybė darė prielaidą, kad metų pabaigoje bendroji vyriausybės skola (pagal ES apibrėžimą) sudarys 53,3 proc.

Šaltinis: Remix News

4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ilgesys

O kur pergalingos reliacijos iš fronto nušviečiamos partijos nugalėtojos Vilniuje atstovo?

Kieno Krymas?

Puikiausiai i ta klausima atsake gerbiamas Matijosaitis – Kauno meras. Kai jo eilini karta tie gestapo paklause kieno Krymas, jis atsake: tikrai ne mano. Tai tie gestapo po siai dienai negali atsigauti po tokio atsakymo, nes kaip ir negali prisikabinti, bet ir negavo norimo kvailo atsakymo. Putoja net Jakilaitis per TV, nes visi nepatenkinti atsakymu.

Dzeikas

Liudna zinia tautai: zlotas brangs ir navaras vaziuoti apsipirkt i Lenkija sumazes.

dezintegro

pas mus irgi nepinga (nors mačiulis ir tvirtina kad atvirkščiai), todėl dar neaišku ar neapsimokės važiuot.

Griūva jankių “kortų namelis”

Pagoglinkit – “Банкротство Silicon Valley Bank может вызвать проблемы у других банков в США – NYT”. 
Банкротство американского банка Silicon Valley Bank (SVB) вызвало опасения, что другие американские банки также могут столкнуться с проблемами, пишет газета New York Times.
Газета отмечает, что проблемы, с которыми столкнулся банк SVB могут „распространиться по некоторым частям банковского сектора”, в связи с чем глава американского минфина Джанет Йеллен публично заверила инвесторов в устойчивости банковской системы США.
При этом вкладчики, как подчеркивает издание, „сбросили” акции аналогичных SVB банков, таких как First Republic, Signature Bank и Western Alliance. Многие из этих финансово-кредитных организаций обслуживают начинающих клиентов и имеют схожие с SVB инвестиционные портфели.
https://www.finam.ru/publications/item/bankrotstvo-silicon-valley-bank-mozhet-vyzvat-problemy-u-drugikh-bankov-v-ssha—nyt-20230311-2039/

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top