Maltoje krikščionis stos prieš teismą už viešą liudijimą – atsisakė homoseksualių santykių

laikmetis.lt

„Christian Today“ pranešė, kad Maltoje persekiojamas krikščionis po to, kai duodamas interviu vietos žiniasklaidai pasidalijo savo liudijimu apie savo homoseksualių santykių atsisakymą.

Manoma, kad tai bus pirmoji tokio pobūdžio byla.

Vasario 3 d. Matthew Grechas (Metju Grekas) bus teisiamas Valetos magistratų teisme dėl kaltinimų, susijusių su „atsivertimo praktikos“ aptarinėjimu ir reklamavimu – pagal Maltos įstatymus tai yra nusikaltimas, už kurį baudžiama penkiais mėnesiais kalėjimo ir 5 tūkst. eurų bauda.

Policija M. Grechui, „Core Issues Trust“ ir „X-Outloud“ patikėtiniui, pareiškė kaltinimus po to, kai 33 metų vyras praėjusių metų balandį interviu laisvo žodžio politikos besilaikančiai žiniasklaidos priemonei „PMnews Malta“ pasidalijo savo patirtimi.

Interviu J. Grechas sakė, kad nesutinka su terminu „konversinė terapija“, ir išsakė savo asmeninę nuomonę, kad „Biblijoje homoseksualumas nėra tapatybė, kaip mes ją suprantame šiais laikais“.

„Tai taip pat nėra jausmas, bet praktika. Tai reiškia, kad nesvarbu, kokius seksualinius jausmus patiria vyras ar moteris, jei jie lytiškai santykiauja su tos pačios lyties asmeniu, Dievo akyse jie atlieka homoseksualų aktą, o tai yra nuodėmė“, – sakė jis interviu.

„Kaip ir dėl kiekvienos kitos nuodėmės, dėl jos galima atgailauti, prašyti Dievo atleidimo, prašyti jėgų ją įveikti… Aš čia kalbu iš krikščioniškos perspektyvos“.

Dviem laidos vedėjams taip pat pateikti kaltinimai baudžiamosiose bylose.

Krikščionių teisės centro (angl. Christian Legal Centre) ginamas maltietis sakė, kad jis pasiryžęs informuoti apie žalą, kurią daro vadinamosios konversijos terapijos draudimas Maltoje.

„Kiekvienas, kuriam rūpi žodžio laisvė, turėtų sunerimti dėl to, kas vyksta su manimi“, – sakė jis.

„Jei tai vyksta su manimi Maltoje, užtikrinu jus, kad netrukus tai įvyks Jungtinėje Karalystėje ir kitose pasaulio šalyse.“

Vyras teigė, kad buvę LGBT bendruomenės nariai žiniasklaidoje ir visuomenėje patiria „vis didėjantį tildymą“, kurį lemia draudimo sukeltas „bauginimo ir baimės“ jausmas.

„Esu pasiryžęs ir toliau dalytis savo liudijimu, nes nenoriu, kad kiti vyrai ir moterys patirtų tai, ką aš išgyvenau augdamas ir paauglystėje“, – sakė jis.

„Nenoriu, kad jie taptų nepageidaujamų seksualinių jausmų aukomis. Nenoriu, kad iš jų būtų atimta biblinė istorijos apie seksą, lytiškumą ir santuoką pusė. Nenoriu, kad masės tikėtų, kad gimęs gėjumi, negali pasikeisti, ir leistų, kad tai liktų nepaneigta.“

„Jei nesiimsime veiksmų dabar, vis daugiau šalių įves tokius draudimus, tarsi tai būtų labdaringas kilnus tikslas, gelbstintis gyvybes ir veikiantis bendrojo gėrio labui, nors jie yra tironiški, baisūs ir pasieks priešingą rezultatą, nei buvo užsibrėžta.“

Krikščionių teisės centro vadovė Andrea Williams (Andrėja Viljams) teigia: „Jei Matthew bus nuteistas, vyrai ir moterys, norintys pakeisti savo gyvenimą ir atsisakyti juos nelaimingais darančių elgesio modelių, bus priversti pasitraukti į pogrindį. Matysime, kaip Maltoje pagalbos ieškantys vyrai ir moterys bus nutildyti, apdėti baudomis ir pasodinti į kalėjimą“.

„Matthew Grecho gyvenimas stipriai pasikeitė, kai jis tapo krikščionimi ir sužinojo, ko Biblija mus moko apie tai, kas mes esame. Būtent naujai atrastame tikėjime jis atrado savo tapatybę ir laisvę“, – tęsė ji.

„Policijos veiksmai kelia didelį susirūpinimą, ir mes dar nesame matę nieko panašaus. Mums nelieka nieko kito, kaip tik kovoti už teisingumą Grechui ir užtikrinti, kad niekas kitas nepatirtų to, ką patyrė jis.“

Malta 2016 m. tapo pirmąja Europos Sąjungos šalimi, uždraudusia vadinamąją konversijos terapiją.

Dr. Mike’as Davidsonas (Maikas Deividsonas), IFTCC pirmininkas ir „Core Issues Trust“ generalinis direktorius, sakė: „Tikėtina, kad tai yra bandomasis atvejis, kai kėsinamasi į žodžio, sąžinės ir religijos laisvę“.

„Faktas yra tas, kad terapijos ir konsultavimo pasirinkimas yra pagrindinė teisė. Vyriausybės, propaguojančios monokultūrinį požiūrį – idėją, kad seksualinė orientacija yra įgimta ir nekeičiama, o lytis nesusijusi su biologine lytimi, – atima iš nenorinčių identifikuotis kaip LGBT teisę atsisakyti jiems nebereikalingų tapatybių ir praktikų“, – tęsė jis.

„Tai yra žmogaus teisių klausimas. Be ideologinės įvairovės bet kuriuo gyvenimo klausimu demokratija netenka stabdžių ir atsvarų ir nuslysta į totalitarizmą“, – pabrėžė M. Davidsonas.

Matthew Grechas liudijo ir Lietuvos šeimų sąjūdžio 2022 m. spalio 22 d. Vilniaus Katedros aikštėje surengtame protesto mitinge su šūkiu „Apginkime Lietuvos Respublikos Konstituciją“.

Šaltinis: Christian Today

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top