Maltoje – visuomeninio transliuotojo cenzūra prezidentui kalbant apie abortus

laikmetis.lt

Maltos gyvybę ginančios organizacijos nusivylė visuomeninio transliuotojo tarnybomis (PBS). Šalies prezidento Georgo Vella (Džordžo Velos) kalbos radijo laidoje dalis buvo praleista. Joje – kritiška pastaba apie abortus.

PBS redakcija nusprendė praleisti tas prezidento kalbos dalis, kuriose jis kalbėjo apie abortus. Pavyzdžiui, prezidentas pareiškė, kad „milijonai negimusių kūdikių nužudomi dar prieš jiems išvystant dienos šviesą“. Tačiau šis sakinys nebuvo įtrauktas į reportažą.

Organizacijos parašė laišką ne tik PBS, bet ir Transliavimo tarnybai. Jos teigia, kad prezidento pasisakymų cenzūravimas „pažeidžia aiškią Maltos Konstitucijos nuostatą, neskaitant Transliavimo įstatymo nuostatų“, kuriose nurodoma, kad naujienų tarnybos turi būti objektyvios ir visapusiškos.

„To neįmanoma padaryti, jei visuomeninis transliuotojas, užuot tarnavęs kaip visos informacijos, į kurią žmonės turi teisę, teikimo priemonė, yra cenzūros instrumentas“, – įsitikinusios kelios šalies organizacijos, pasisakančios už gyvybę.

Jų teigimu, prezidento pareiškimas „nusipelnė dėmesio“, o „tai, kad PBS nusprendė apie tai nepranešti, ypač dabartinėmis aplinkybėmis, yra bandymas cenzūruoti prezidentą“.

Pasak „One of us“, tai ne pirmas kartas, kai PBS naujienų tarnyba taiko cenzūrą.

„Taip buvo pasielgta ir ponios Prudentės atveju, kai PBS naujienų tarnyba visiškai cenzūravo tai, ką sakė gydytojai“, – rašoma svetainėje. – Ponia Prudente buvo nuskraidinta į Ispaniją po to, kai Maltoje jai buvo atsisakyta atlikti abortą. Tai sukėlė didelį tarptautinį sukrėtimą“.

Šaltinis: CNE News

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top