Mantas Adomėnas pripažįsta: Vytautas Landsbergis buvo teisus

Kaip pamename, gegužės 1-ąją minėdama savo partijos dvidešimtmetį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų taryba, be kitų klausimų, turėjo patvirtinti ir šešėlinį kabinetą.

Po partijos Politikos komiteto pirmininko Vytauto Landsbergio kritikos dėl Seimo rinkimų ir partijos pirmininko rinkimų kampanijos nekorektiško braižo, Mantas Adomėnas netapo oficialiu šešėliniu kultūros ministru.

Kaip praneša BNS, šešėlyje likęs M.Adomėnas apskundė V.Landsbergį partijos Priežiūros komitetui, tačiau savo skunde paneigė tik vieną ir ne patį svarbiausią V.Landsbergio priekaištą.

Ar tas neigimas ką nors įrodo, kitas dalykas, bet akivaizdu viena: Mantas Adomėnas pripažįsta, kad Vytautas Landsbergis buvo teisus kaltindamas jį pagrindinių TS-LKD vertybių išdavyste per praėjusius Seimo rinkimus organizuojant „subinių-gaidžių“ reklamą ir Tiesos-Mėsos akciją.

Greičiausiai tai ir bus ta „garbingo pralaimėjimo pamoka“, kurią Vytautui Landsbergiui žadėjo Mantas Adomėnas? Tai, kas kad garsiai ir neištarta.

1998 metais, Vytautui Landsbergiui pralaimėjus prezidento rinkimus, Mantas Adomėnas teigė*: „Vytauto Landsbergio pergalė būtų buvusi Lietuvos – ne plebėjų, nusikaltėlių, menkystų Lietuvos, ne giliai pasiklydusių (ar paklaidintų) žmonių Lietuvos, o Lithuania aeterna – pergalė; jo pralaimėjimas yra tos Lietuvos pralaimėjimas“.

Regis, dalis visuomenės galėtų šiuos žodžius ištarti ir 2013 metais, Vytautui Landsbergiui pralaimėjus Tėvynės sąjungos pirmininko rinkimus.

Tik kaip radikaliai, neatpažįstamai per tą laiką pakito jaunųjų konservatorių nuostatos, pažiūros ir elgsenos.

* * *

Šešėliniu ministru netapęs M.Adomėnas apskundė V.Landsbergį

BNS, 2013 m. gegužės 4 d.

Konservatorius parlamentaras Mantas Adomėnas kreipėsi į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetą prašydamas įvertinti europarlamentaro Vytauto Landsbergio jam mestus kaltinimus.

„Tarybos posėdyje profesorius Vytautas Landsbergis viešai apkaltino mane jam priešiškos reklamos gamyba ir skleidimu. Su jo pademonstruota vizualine reklama („Chef Landsberg returns“) neturiu nieko bendra; gegužės 1 dieną mačiau ją pirmą kartą. Profesorius V.Landsbergis, remdamasis šiuo klaidinančiu teiginiu, pateikė sunkių kaltinimų, kurie neturi jokio pagrindo tikrovėje. Turiu pabrėžti, kad nei į mane, nei į Andriaus Kubiliaus rinkimų štabą nebuvo kreiptasi paaiškinimų ar kitaip pamėginta šią informaciją patikrinti, prieš paskleidžiant viešoje erdvėje“, – rašoma M.Adomėno penktadienį pateiktame rašte partijos Priežiūros komitetui.

Parlamentaras taip pat pažymi, kad tikrąją minėtos reklamos prigimtį nesunku išsiaiškinti interneto paieškos programose, o jos originalas „nėra nei įžeidžiamas, nei turi kokį nors ryšį su profesoriumi V.Landsbergiu“.

„Todėl kreipiuosi į TS-LKD komitetą, prašydamas įvertinti mano atžvilgiu išsakytą kaltinimą. Manau, kad prof. Landsbergis turėtų arba įrodyti savo teiginį, arba – kadangi jo įrodyti neįmanoma, nes tai netiesa – viešai atsiimti pateiktus kaltinimus. Taip pat, kadangi neturiu pagrindo manyti, jog prof. Landsbergis pats aptiko savo pademonstruotą vizualinę reklamą, o veikiausiai buvo dezinformuotas tiek apie jos tikrąjį pobūdį, tiek apie jos naudojimą, prašyčiau atsakyti į klausimą, kas jam tą reklamą ir melagingą informaciją apie mane pateikė“, – rašoma M.Adomėno rašte.

Jame M.Adomėnas vadina V.Landsbergį partijos Garbės pirmininku, nors tokios pareigybės partijoje nėra. V.Landsbergis yra partijos Politikos komiteto pirmininkas.

„Manau, kad toks partijos Garbės pirmininko dezinformavimas ir pastatymas į dviprasmišką padėtį, kai jis dėl savo parankinių tendencingai formuojamos nuomonės priverčiamas viešai paskleisti melagingus teiginius, kompromituoja ne tik jį kaip partijos moralinį autoritetą, bet ir visą partiją“, – teigia M.Adomėnas.

Partijos prievaizdų jis taip pat prašo išnagrinėti, „kam tokios informacijos paskleidimas prieš Sueigos pirmininko rinkimus, įvyksiančius gegužės 22 dieną, galėjo būti naudingas ir kas galėjo būti tokios šmeižikiškos informacijos paskleidimo iniciatorius ar „užsakovas“.

Opozicinės TS-LKD taryba trečiadienį patvirtino šešėlinės Vyriausybės sudėtį be vieno jos nario – šešėliniu kultūros ministru siūlyto parlamentaro M.Adomėno.

Pastarąją kandidatūrą sukritikavo partijos Politikos komiteto pirmininkas V.Landsbergis, kuriam kliuvo M.Adomėno organizuotos Seimo rinkimų ir partijos pirmininko rinkimų kampanijos nekorektiškas braižas.

„Aš pasakiau, kad tai žmogus, kuris stokoja politinės kultūros, tai jo kandidatūra į kultūros ministrus yra netinkama“, – BNS savo kritikos M. Adomėnui esmę trečiadienį atpasakojo V.Landsbergis.

Pats M.Adomėnas tokią kritiką taryboje atmetė, o V.Landsbergį vadino nemokančiu garbingai pralaimėti.

„(…) Labai apmaudu matyti, kad moralinis Tėvynės sąjungos autoritetas nusileido iki pigaus kerštavimo lygio už mano paramą partijos pirmininko rinkimuose Andriui Kubiliui. Paskelbęs, kad „nekeršys“ V.Landsbergis parodė, kad visiškai negeba garbingai pralaimėti“, – BNS trečiadienį sakė M.Adomėnas.

BNS

* * *

*Mantas Adomėnas „Encomium Vytautui Landsbergiui“

Naujasis Židinys-Aidai (1998)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top