Marius Kundrotas. Ar apginsime savo didvyrius?

Alkas.lt

Vilniaus savivaldybės taryboje svarstomas Kazio Škirpos alėjos vardo pakeitimas – tik detalė kur kas platesnio ir gilesnio proceso kontekste. Lietuvos savanoris, pirmasis iškėlęs Trispalvę Lietuvos širdyje – Gedimino pilies bokšte, vėliau – politikas ir diplomatas, Lietuvos Nepriklausomybę atkurti siekusio Lietuvių aktyvistų fronto iniciatorius – nei pirmas, nei paskutinis taikinys Lietuvos dekonstruktorių darbotvarkėje.

Daktaras Jonas Basanavičius apskelbtas psichiniu ligoniu, iš to darant išvadą, kad visas jo valstybės projektas išplaukęs iš kliedesių. Daktarui Vincui Kudirkai prikišamas antisemitizmas. Prezidentas Antanas Smetona piešiamas kaip despotas ir fašistas, pagal „geriausias“ sovietines tradicijas. 1941-ųjų metų Sukilimui priskiriamas antisemitizmas ir kolaboravimas su naciais. Net pokario partizanus bandoma paversti banditais, karo nusikaltėliais, genocido vykdytojais – nuo Jono Noreikos – Generolo Vėtros iki Adolfo Ramanausko-Vanago.

Tautos didvyrių panteonas yra tautos atminties, savimonės ir pačios tapatybės pagrindas. Atimk iš tautos jos didvyrius ir nužudysi tautą. Akivaizdu, jog to ir siekiama – sąmoningai. Pagrindinis K. Škirpos teismo iniciatorius, savivaldybės tarybos narys Markas Adamas Haroldas aiškiai pasakė, ką jis mano apie Lietuvą, iškeikdamas ją paskutiniais žodžiais. Po to veidmainiškai skamba jo deklaruojamos meilės priglobusiai šaliai.

Naivu būtų manyti, kad Lietuva ar lietuvių tauta – kažkuo išskirtinės. Liberalų ir kosmopolitų agresija nukreipta faktiškai prieš kiekvieną tautą, nes jų utopija – pasaulis be tautų. Gal tik vienai tautai kol kas daroma šiokia tokia išimtis, nes užsipuolus ją tektų stoti į vieną gretą su hitleriniais naciais. Kiltų kognityvinis disonansas.

Kuo gi prasikalto K. Škirpa? Jam priskiriamos kaltės, kad jo vadovaujamas Lietuvių aktyvistų frontas, siekęs atkurti Lietuvos valstybę, rėmėsi antisemitine ideologija, kolaboravo su hitleriniais naciais ir dalyvavo žydų genocido akcijose. Prieštaringas rašytojas Sergejus Kanovičius net sulygino K. Škirpą su Justu Paleckiu – atseit, abu jie – okupantų kolaborantai.

Žinoma, toks lyginimas laužtas iš piršto. J. Paleckis Lietuvos Respublikos laikais siekė sunaikinti jos valstybingumą ir įjungti ją į sovietų imperiją, kas ir padaryta. J. Paleckis skirtas sovietų vietininku. Tuo tarpu K. Škirpa gynė Lietuvos valstybę ir siekė ją atkurti. Žinoma, kad jo vadovaujamas Lietuvių aktyvistų frontas ir jo suburta Laikinoji Vyriausybė mėgino tartis su hitlerine Vokietija dėl bendros kovos prieš sovietus. Tokią sąjungą su Vokietija sudarė Suomija, Vengrija, Rumunija, Ukrainos patriotinis judėjimas ir daugelis kitų politinių subjektų.

Jei Suomijos maršalą Karlą Gustavą Manerheimą ar ukrainiečių patriotų lyderį Stepaną Banderą laikysime nacių kolaborantais, tai kieno kolaborantai buvo Franklinas Ruzveltas, Vinstonas Čerčilis, Šarlis de Golis? Ogi sovietų. Josifo Stalino.

Natūralu, kad Vakaruose bendradarbiavimas su viena totalitarine imperija vertinamas vienaip, o su kita – kitaip. Taip susiklostė Vakarų šalių istorija. Bet Lietuva turi savo istoriją – daug sudėtingesnę ir prieštaringesnę. Ir Lietuva turi teisę tą istoriją vertinti savaip.

O kaipgi naciai žiūrėjo į tariamus kolaborantus? K. Škirpa sulaikytas Vokietijoje. Neišleistas į Lietuvą čia vadovauti sukilimui. Juozo Ambrazevičiaus sudaryta Laikinoji Vyriausybė išvaikyta. Vėliau generolo Povilo Plechavičiaus sušaukta Vietinė Rinktinė, pasirengusi drauge su vokiečiais mušti sovietus, išformuota, dalis jos karių – sušaudyta. Štai ir visas kolaboravimas. Žinoma, būta pavienių kolaborantų ir jų grupuočių, bet tai – atskiros istorijos. Nesusijusios nei su Lietuvių aktyvistų frontu, nei su kitomis tautinėmis formuotėmis.

Vienintelis dokumentas, kuriuo bandoma grįsti aktyvistų antisemitizmą – tai jų programos punktas, kuriame žydams atšaukiamas svetingumas. Galima tai laikyti reveransu, siekiant sudaryti patikimų sąjungininkų įvaizdį, galima vertinti ir kitaip. Galima net sutikti su abejone, ar toks tekstas darė garbę šiam judėjimui. Bet tai nėra direktyva žudyti. Nei per nago juodymą. Tapatinti deklaratyvų tekstą su žudymais ir įsakymais žudyti yra istorijos klastojimas.

Žinoma, kad Laikinoji Vyriausybė net siekė stabdyti žydų genocidą, o kai kurie jos nariai asmeniškai juos gelbėjo. Galbūt būtų gelbėjęs ir K. Škirpa, tik jis tuo metu buvo užsienyje. Dabar galime tik spėlioti, kas būtų, jeigu būtų. Bet turime aiškiai įvardyti, kas buvo ir ko – ne. Ligšiol nėra surasta dokumentų, įrodančių K. Škirpos ryšius su genocidu. Šis kaltinimas – išgalvotas. O tikrasis šių kaltinimų tikslas išeina toli už vienos asmenybės ribų.

Jau sudarytos prielaidos Lietuvos patriarchų, valstybės kūrėjų, laisvės kovotojų dergimui. Po K. Škirpos gali būti bet kas – J. Basanavičius, V. Kudirka, A. Ramanauskas-Vanagas. Liberaliųjų chunveibinų tikslas – paversti tautas bevarde, bespalve, bedvase minia, kurią galėtų laisvai raikyti, transportuoti po visą planetą kaip darbo jėgą, valdyti per vartojimą. Patys jie sustos tik pasiekę galutinį tikslą. Arba kai bus sustabdyti. Padarykime tai šiandien.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ar bus kam ginti?

Liberalai ir konservatoriai ir jų rėmėjai kažkur užkulisiuose paruošė planą,kaip suskaldyti valstiečius ir to plano vykdymas jau prasidėjo.Ypač aktyviai tame dalyvauja delfi ,LTV,15 min. ir kiti panašaus plauko veikėjai.Šį flangą pastiprins konservatorių ir liberalų dalinys seime…Valstiečiai kvietė vienytis vardan tos Lietuvos.Jie metė su duona,jiems meta su akmeniu..O ir patys valstiečiai atlaikys tiek,kiek ne tik deklaruos krikščioniškas vertybes bet ir jas atstovės savo darbais.Čia reikės kietos valios ir moralės.Matant,kaip jie greitai susvyruoja,tik prezidentei pamojus piršteliu…

Teisingos

autoriaus mintys. Tai kas vyksta šiuo metu pasaulyje, naikinant tautas, religijas vieno žymaus filosofo yra įvardinta kaip veiksmai nepalyginamai siaubingesni nei bolševikų ir nacių.

rinkėja iš Kauno

ačiū Kundrotui, geras straipsnis. Pas mus Kaune irgi yra K.Škirpos gatvė, bet mūsų miesto valdžia neužsikrėtusi sostinės marazmu, ir Kaunas, ačiū Dievui, neturi infiltruotų haroldų, kuriems suteikiama plati erdvė reikštis ir dergti Lietuvai ant galvos. Skaitant šios diskusijos aprašymus, labai nuvylė savo pozicija istorikas VDU prof. Antanas Kulakauskas. Šiek tiek pažįstu jį asmeniškai, laikiau padoriu ir principingu žmogumi. Pasirodo, yra bailys, prisitaikėlis, kosmopolitų patarnautojas. Visa laimė, kad toks vėjarodis nepateko į politiką. Apie tokius žmones mano a.a. Mama sakydavo: jis kaip zuikio š..das – nei kvepia, nei smirda.

$+$

Per daug „druskos”. Chunveibinai buvo eiliniai partijos kariai, šaudę žvirblius, o liberalai – bankinio-finansinio kapitalo politinis avangardas.
Panašau, kad yra ir kitokių jėgų, siekiančių destrukcijos šalyje. Apie Laikinosios Vyriausybės vaidmenį, siekiant Lietuvos valstybingumo ir jos vietą istorijoje, jau yra išdiskutuota, kam vėl pasiduoti emocijoms. Skelbkime šimašiams apkaltą už destrukciją.
Tarp kitko, 1940 m. vasarą A. Hitleris buvo atvykęs į Suomiją, susitiko su K. Manerheimu, kurio metu aptarė praėjusio karo reikalus. Suomijoje tebestovi traukinio vagonas, kur įrengtas muziejus.

Dzeikas

Siaip Prezidentei reiktu iskelt impeachmenta. Faktu apie dalyvaima LKP (burokevicininku) nuslepimas jau po kovo 11 Deklaracijos pakankamas tam pagrindas.
Teises poziuriu VISUS TSKP ir jos padalinio LKP narius neatsaukusius(neatsaukusius , o ne deklaruojancius nedalyvavima) narystes galima laikyti isdavikais.
Bendrojo gerio, taikos labui turetume tokiems atleisti ir nepersekioti zmoniu nedalyvaujanciu valstybes valdyme.
Taciau isdavikas prisiekiantis valstybei ir zmones kuriuos karta jau isdave – kazkokia patycia is sveiko proto.

Dzeikas

Doleriui:
Jo, gera ideja iskelt byla Simasiui uz diskusijos organizavima.
Iskart sakau: as esu uz zodzio laisve.Todel jeigu koks privatus asmuo nori diskutuoti – prasom.Nuomuokites sale, kvieskite istorikus, diskutuokite.Savaime aisku uz privacias , ne izdo lesas.Jusu teise.
O cia uz musu pinigus organizuoja istorijos diskusija ne savivaldybes kompetencijos ribose.
Berods Saulius Stoma savo laiku atliko bausme uz netikslini laikrascio lesu panaudojima. Vilniaus miestas gal siek tiek daugiau negu laikrastis?

ruta

Tas ‘politkorektiskumas’ , inspiruotas neomarksistu ,laaaabai parankus valstybiu suvereniteto , tautiskumo kenkejams . Normano Finkelsteino/ zydu tautybes JAV politologo , kurio seima patyre koncentracijos stovyklos baisumus / knyga ‘Holokausto industrija ‘ labai aiskiai ivardija zydu monopoli i auka , taip apsaugant zydus nuo bet kokios kritikos ir isreikalaujant vis naujas kompensacijas .. Ar suteikimas Lietuvoje isskirtiniu teisiu zydams del pilietybes , kai net SAVA Tauta tokiu privilegiju negauna , ne irodymas N. Finkelsteino tiesos apie holokausto industrija visame pasaulyje . Ar vanagaiciu smeizto ir neobjektyvumo kompanija , kur pirmose eilese smeiziuoja zurofai nekelia klausimu Lietuvos bestuburiams politikams , ar saugumui – kuo sieke zurofai , katcai , haroldai , per vanagaiciu ir kitu menkystu publikacijas , tikrai ne teisingumo ,… Skaityti daugiau »

Geras straipsnis.

Aiškiai, taikliai, konkrečiai,bejokių interpretacijų. Dėkui.

Marginalas: dienos citata

„Jei Suomijos maršalą Karlą Gustavą Manerheimą ar ukrainiečių patriotų lyderį Stepaną Banderą laikysime nacių kolaborantais, tai kieno kolaborantai buvo Franklinas Ruzveltas, Vinstonas Čerčilis, Šarlis de Golis? Ogi sovietų. Josifo Stalino.”

Marginalas rutai

Finkelšteinas OK, bet jis niekur nerašo apie „žydų” monopolį, bet apie industrijos, t.y. globalinių oligarchų monopolį. Ar Pačiai geriau nuo to, kad Dujotekanos vadovas milijardierius ir lietuvis?

Naikinamos ne tik tautos ar religijos,naikinama

žmonių sąmonė.Dabar per LRT savo laidoje Geleževičius pareiškė vienai skambinusiai,kuri pasibaisėjo,kad penktadieniais,šeštadieniais vieni šou,Geleževičius pasakė,kad „Gyvenimas tai balius”…Bet paskui laidoje niekaip negalėjo suprasti,kodėl žmonių smegenys taip išplauti ir jie taip nemąsto , priima Rusijos propagandą.Toje laidoje protingiausiai,kaip nekeista,kalbėjo Mantas Adomėnas.Kai jis sakė,kad reikia susirūpinti atskirtimi ir demokratijos būkle savo sistemoje,savo šalyse,tai Geleževičius grubiai jį nutraukė.

Juos sustabdys

gyvenimas.Aplamai,visa ta gali sustabdyti tik reali,veikianti krikščionybė,veikiančios vertybės,o ne tik deklaruojamos.Taigi,anksčiau ar vėliau kiekvienam ateis ta riba,kai teks apsispręsti,ką rinktis.”Rinkis šiandien,kam tarnausi…”Ir pradžia bus,kai reikės rinktis net kokį žodį tarti ar netarti,kokią leksiką vartoti,jos gėdytis ar tarti natūraliai.Ne paslaptis ,kad varžomasi tarti žodžius-draugystė,ištikimybė,laisvė,tiesa,viltis,Dievas,malda,apmąstymas,dora,meilė Dievui,artimui,atjauta,gailestingumas…Liberalai gvoltu rėkia,kad tai populizmas.Bet tiesa remto gyvenimo kūryba prasideda nuo žodžių.

Smegenų plovimui

atsvara gali būti tik diskusija.

>Naikinamos ne tik tautos ar religijos,naikinam

arogantiškas švancelis tas geleževičius. kiek klausau jo laidų, tai tuo vis labiau įsitikinu. seniau buvau geresnės nuomonės apie jį.

Kai laidas

vedė D.Kuolys, mesdavau darbus šalin ir klausiausi, užsirašinėjau. Dabar tą laidą „veda” Geleževičius. Vos išgirdęs o balsą perjungiu kanalą.

NorKūnas

Taip Dievo surėdyta, kad katcai, zuroffai, haroldai ar vanagaitės ir jų parankiniai, patys labiausiai to nenorėdami, patikrina ir pažadina tautos gyvybines ir gynybines galias. Tai nuostabu. Vis dėlto mums patiems veikiant svarbu neužsikrėsti melo (apie žmogų, jo tikruosius motyvus, istorinius įvykius) taktika ir strategija, nesusivilioti kai kurių beždžioniaujančių intelektualų postmodernaus viso, kas kilnu ir šventa, dekonstravimo žavesiu. Likimiškai svarbu su pasitikėjimu ir kūrybiškai gryninti tiesos (istorinės – taip pat) susižinojimą ir kautis jos įduodamais, o ne mūsų pačių pasigamintais šarvais ir ginklais. Vien apsisprendimas bei siekimas telkti bendruomenę, tautą nešališkame teisingume ir transcendentinėje tiesoje (pastaroji visais laikais troško būti randama ir gyvenama), esmingai keičia moralinę terpę, o politinę bendruomenę, valstybę padaro godumo ar kitų geismų genamiems subjektams ir prašalaičiams neįveikiama… Skaityti daugiau »

Šiaulietis

Kvailas sulyginimas, Kundrotai. Primityvu: juoda arba balta.

Kas suskaičiuos liberalų

ideologijos aukas?bet kokia ideologija negali būti vyraujanti,tik diskusija gali šią klaidą ištaisyti.Diskutuoti draudžiama.Net komunistai kai kada buvo per daug aiškūs ir negrabiai gudrūs,palyginus su liberalų klasta ir egoizmu.

Karbauski ir visi valstiečiai

Nepasiduokit prezidentės, konservų ir libderastų klastai, jūsų skaldymui ir šmeižtui. Jeigu ką kreipkitės į tautą. Tauta jums padės atsikratyti šmeižikų, klastotojų ir pažymų. Jie jau vieną ministrą suėdė kaip šakalai.

Tarabilda

Neoliberalų pusę amžiaus diegta ideologija, prasidėjusi seksualine hipių nonkonformistų revoliucija, buvo nuvairuota į tokius tyrus, kad tradicinė krikščioniškoji pasaulėžiūra buvo sistemingai marginalizuojama, ujama ir koneveikiama, klijuojant jai homofobijos, nacionalizmo, vos ne fašizmo ir visokias kitokias siaubingas etiketes. Besiritanti per Europą ir JAV antiglobalizmo ir antielitizmo banga ir yra sveiko proto revoliucija prieš neolibų ideologijos diktatūrą. Lietuvos politinis procesas yra tos didžiosios permainos, vykstančios europinės civilizacijos paradigmoje apraiška. Kol kas dar ne visai aiškiai artikuliuota, bet tai tik laiko klausimas.

Algimantas Končius

Vokiečiai niekada nebuvo užpuolę Lietuvos ir jos kariuomenės, tad negalėjo Lietuvą ir okupuoti.

Deivydas

Nevalia nusileisti kremliniam troliams, nepatinka Lietuva, gali keliauti į Rusiją. Aš tikras „batka“ Putinas su malonumu priims trolius, tokius kaip Rūta Vanagaiė.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top