Marius Kundrotas. Aš irgi svajoju

alkas.lt

Martino Liuterio Kingo frazė, jau tapusi klasika: Aš turiu svajonę. Ši frazė daugelį kartų kartojama įvairiausių pažiūrų, siekių, ideologijų žmonių. Dažno jų svajonė – savita, o kartais vienos svajonės išsipildymas reiškia kitų svajonių sunaikinimą. Kiekvienąsyk pakartota, ši frazė lieka originali tiek, kiek originalus ja išsakomas prasminis turinys. Aš irgi svajoju.

Svajoju apie Lietuvą, kurioje darniai ir draugiškai sugyvens katalikas ir protestantas, abu jie – su pagoniu, visi trys – su laisvamaniu. Kur sugyvens vyras ir moteris. Senolis ir jaunuolis. Profesorius ir santechnikas. Lietuvis ir lenkas, o jie abu – su totoriumi. Visi Lietuvos senbuviai. Svajoju apie Lietuvą, kurioje kiekvienas galės būti savimi ir visi kartu galės kurti pačią Lietuvą.

Pernelyg liberalu? Tai – tik viena svajonės pusė. Aš dar svajoju apie Lietuvą, laisvą tiek nuo Rytų, tiek nuo Vakarų agresijos ir diktato. Apie Lietuvą, saugią nuo pasaulio perėjūnų. Lietuvą be smurto, ištvirkimo, girtuoklystės, vagysčių, priespaudos ir išnaudojimo.

Pernelyg abstraktu? Prisipažinsiu – svajoju apie Lietuvą be imigrantų antplūdžio, vatnikų ir kosmopolitų, homoseksualistų ir pedofilų, snobų ir budulių. Ne dėl to, kad svajočiau juos išnaikinti, o kad patys žmonės susiprastų ir atmestų visa tai, kas naikina žmogų žmoguje.

Pernelyg prieštaringa? Bet aš toliau svajoju. Apie Lietuvą, kurioje dora, išmintis, laisvė, savastis ir lygiateisiškumas eitų pateiktąja seka. Lietuvą, kur gėrio ir blogio skirtis būtų aukščiau savo ir svetimo skirties. Kur tolerancija skirtingoms religijoms, kultūros srovėms, socialiniams sluoksniams būtų skiriama nuo tolerancijos perėjūnams, nusikaltėliams ar iškrypėliams. Kur vyrautų pusiausvyra tarp ideologinių, politinių, socialinių kraštutinumų.

Dar aš svajoju apie Lietuvą, kurioje šviesuomenė ir aukštuomenė taptų sinonimais, o šia prasme suvokta aukštuomenė sudarytų darnią visumą su visa likusia tauta. Kur šviesuomenė kurtų gerus, protingus ir teisingus valstybės ir visuomenės sprendimus, o juos priimtų visi piliečiai laisva valia. Kur įvairios politinės srovės rungtyniautų patriotizmu, o skirtųsi tiktai priemonėmis, siekdamos bendrų tikslų – žmogaus ir jo gyvenimo kokybės. Kur kiekvienas galintis dirbti užsidirbtų oriam gyvenimui savo Tėvynėje, o stiprusis padėtų silpnajam tiek, kiek leidžia galimybės.

Galiausiai svajoju apie pasaulį, kuriame kiekviena tauta galėtų ir siektų gyventi šiais dėsniais savo Tėvynėje, glaudžioje darnoje su kitomis tautomis, su savimi ir su visa kūrinija.

Aš svajoju. Svajočiau net likęs vienas ir vienišas. Bet sutinku žmonių, svajojančių ta pačia linkme. Vieni dar tiktai svajoja, kiti jau veikia. Daug veiksnių lemia, ar „aš svajoju“ virsta „aš padariau“.

Bet pirminis veiksnys – mes patys. Jei Tu svajoji su manimi, pradžia tam jau yra.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tina

Svajokime kartu.Palaikau ir visa širdimi su Jumis.

tina

Palaikau,ir visa širdimi su Jumis.

Pazystu daug svajotoju ir filosofu

Kurie visa savo gyvenima svajojo ir filosafavo ir…niekaip nesurado sau teisingo gyvenimo kelio! Laimingi tie kurie nebesvajoja,bet tikrai zino pradzia ir pabaiga! Atskiria sunkeli nuo kelio!Drauga nuo prisiplakelio!Mela nuo tiesos!Blogi nuo gerio!Gerus zmones myli geri!Blogus blogi,bet niekas nemegsta prisiplakeliu,apsimrteliu,svajotoju ir padebesiais skrajojanciu!

Kam svajoti apie tai...

…ko niekada nebus??? Realiu svajoniu nera daug o visa kita tik svajotoju sapaliones!

labai gražu

bet prieštarauja komunistų (valdančiosios) partijos pozicijai.
jeigu dar bandys tas svajones skleisti ir/ar įgyvendinti jas – bausmė bus rūsti ir negailestinga.

Labai gražios svajonės.

Ir aš svajoju,kai nebijosi eiti pas daktarą,nereikės duoti pakišų ir nebijosi,kad jis nori gydo,nori negydo.

Sugyvens ne tik

katalikas ir protestantas,bet Vytauto laikų turim ir musulmonų ir sugyvenam.

Labai

Spaudos konferencija-šiandien 9 val įvyko seimo konferencijų salėje.Bet kas šneka,kas svajoja,kas dirba ir yra visų polimų smaigalyje be svajojančių ir šnekančių pagalbos????Na kikvienam savo,pagal suvokimą?

Galbūt

Tautininkai dar svajojo per rinkimus patekti į europarlamentą (babelį) ir ten įgyvendinti savo svajones. Kokios naivios svajonės? Čia kaip per perestrojka buvo: gali svajoti kiek nori, bet tik TSRS sudėtyje. Su savo svajonėmis esate nepavojingi, o dabar dar užvaldyti iš vidaus.

Šlykštūs dalykai.

Pabėgėliai pateko į nesutarimų žirkles tarp Briuselio ir įvairių ES narių šalių.Jie buvo kaip įkaitai.Šalys irgi bailės ir jais pasinaudojo prieštaravimų buferiu.Baisu,kaip nedora.

Viskas

prasideda nuo svajonių, o tie kas nasugeba svajoti, nesugebės ir nieko doro nuveikti. Svarbu tik, kad svajonės būtų realios. Iš autoriaus išsakytų svajonių nerealių nematau. Visa bėda, kad mes soviettmečiu ir, kaip negaila, ir dabar su fanatišku įniršiu pratinami atsisakyti visų aukštesnių svajonių ir su tokiu pat įkarščiu mums brukama vartotojo, kosmopolito, nihilisto ideologija.

WCkauckienė ir Plikis

Nors mes niekšai ir sadistai
Bet širdy mes optimistai,
Juk svajonių turime visi!

13v

Baik svajoti,pradek dirbti.

13v

Nustok svajoti ,pradek dirbti.

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top